Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::

kt贸ry z system贸w komentarzy jest najkorzystniejszy?
wbudowany (systemowy wordpress / blogspot itp.)
41%
 41%  [ 29 ]
disqus
48%
 48%  [ 34 ]
facebook
1%
 1%  [ 1 ]
google plus
5%
 5%  [ 4 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
nie ma znaczenia / oboj臋tne
2%
 2%  [ 2 ]
G艂osowa膰: 70
Wszystkich G艂os贸w: 70

Autor Wiadomo艣膰
pequeninha 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 12 Pa藕 2014

Wys艂any:    Jaki system komentarzy warto mie膰 na blogu?

Witam wszystkich :)

Czy kto艣 jeszcze zrobi艂 sobie na blogu system komentarzy facebooka? Jak to si臋 sprawdzi艂o, jak to si臋 sko艅czy艂o, jakie by艂y problemy? Jakie艣 historie straszne b膮d藕 mi艂e?

Komentowanie domy艣lne bloggera si臋 dla mnie nie sprawdzi艂o (nie na blogu obecnym, tylko z wcze艣niejszymi). Czytelnicy marudzili, 偶e nie wiedz膮 jak, 偶e nie maj膮 konta, bla bla. Chocia偶 umy艣lnie w艂膮czy艂am opcj臋 anonimow膮, i tak niewielu z niej korzysta艂o.

Komentowanie G+ odpada, bo oczywi艣cie odpadaj膮 u偶ytkownicy spoza.

My艣la艂am, 偶e fb b臋dzie bardziej przyst臋pny, no i faktycznie, sprawdza si臋 fajnie, cho膰 blog jest m艂odziutki, a tematyka niejednoznaczna, w zwi膮zku z tym komentarzy niewiele.

Ale i tak np. kto艣 do mnie wczoraj napisa艂, 偶e nie mo偶e komentowa膰. I 偶e nie chce u偶ywa膰 ani fb, ani yahoo, ani G+ (bo na tej domenie te偶 mi ludzie zostawiaj膮 komentarze), ani aol, ani hotmaila, ani twittera (bo te偶 tam mog膮...).

Jestem w kropce. Czy nie ma jakiego艣 rozwi膮zania, kt贸re by艂oby dla wszystkich dost臋pne i przyjemne? Czy mo偶e ja jestem pieprzon膮 idealistk膮?

Zaczynam si臋 zastanawia膰 nad disqusem (tak, przery艂am ca艂y Wasz w膮tek odno艣nie tego, wiele mi wyja艣ni艂 i pom贸g艂), ale mnie osobi艣cie ten system si臋 nie podoba estetycznie, poza tym s膮dz臋, 偶e jak moi czytelnicy polegli przy anonimowych komentarzach bloggera, to disqus ju偶 w og贸le ich wystraszy...

Bardzo licz臋, 偶e kto艣 si臋 inteligentnie wypowie w tej sprawie :)

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2014-10-16, 17:53   

Mam nadziej臋, 偶e si臋 nie pogniewasz za to, 偶e zmieni艂em nieco tytu艂 w膮tku i przenios艂em go do trend贸w.
Wydaje mi si臋, 偶e rozmowa i tak b臋dzie toczy艂a si臋 o ka偶dym z system贸w, wi臋c doda艂em ankiet臋. W postach mo偶emy przedstawia膰 swoje za i przeciw ka偶dego systemu i wskazywa膰 najlepszy.

Moje zdanie:

Ja osobi艣cie nie lubi臋 komentowa膰 przez facebooka na stronach. Unikam tego systemu, bo uwa偶am, 偶e autor witryny niekoniecznie ma nad nimi pe艂n膮 kontrol臋 (s膮 r贸偶ne wtyczki pozwalaj膮ce na pobieranie ich z serwer贸w facebooka, ale dzia艂a to sobie jak chce) a ich "w艂a艣cicielem" staje si臋 fb. Cz臋艣ciej te偶 linkuj臋 do mojego konta na g+ ni偶 profilu na fb.

System fb pozwala ograniczonej ilo艣ci os贸b na to by dyskutowa膰 na Twojej stronie. Wprawdzie coraz mniej os贸b w naszym otoczeniu jest bez konta na tej spo艂eczno艣ci贸wce, ale jednak. W dodatku nie ka偶dy chce podpisywa膰 si臋 imieniem i nazwiskiem wraz z linkiem do swojego prywatnego profilu.
Z drugiej strony takie co艣 w teorii odsiewa sporo trolli i spamu.

Og贸lnie ka偶dy silnik, kt贸ry nie udost臋pnia komentowania za po艣rednictwem najpopularniejszych spo艂eczno艣ci (g+, twitter, fb) + anonim贸w, b臋dzie kogo艣 ogranicza艂 lub zniech臋ca艂 do zabrania g艂osu w dyskusji pod wpisem. Jedni na to nie zwracaj膮 uwagi, inni chc膮 dogodzi膰 wi臋kszo艣ci (bo wszystkim si臋 nie da).

Druga kwestia jest techniczna. System oparty o adres URL wymi臋ka po zmianie (linka do wpisu czy domeny) - dotyczy to google plus, facebooka, nie wiem jak disqusem.

Gdybym mia艂 wybiera膰 pomi臋dzy systemami, to zostawi艂bym standardowy (z opcj膮 anonimowych).
Po nim by艂by disqus (chocia偶 bardzo go znielubi艂em po tym jak wszystkie moje wypowiedzi na dowolnej stronie l膮dowa艂y z automatu w spamie. Uda艂o si臋 to odkr臋ci膰 po kontaktach z obs艂ug膮, trwa艂o bardzo d艂ugo a ja przez ten czas musia艂em zawraca膰 g艂ow臋 autorom blog贸w by zagl膮dali do zak艂adek ze spamem), ale tylko z uwagi na to logowanie przez wiele stron. Dalej google plus i na ko艅cu facebook.

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

pequeninha 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2014-10-16, 18:52   

Htsz napisa艂/a:

zmieni艂em nieco tytu艂 w膮tku i przenios艂em go do trend贸w.

I tym sprytnym sposobem omin臋艂am m贸j postny limit w tym dziale :) Ach, no co艣 mi si臋 uda艂o!

A teraz powa偶nie. Ogromne dzi臋ki za odpowied藕. Par臋 uwag jeszcze:

Htsz napisa艂/a:

nie ka偶dy chce podpisywa膰 si臋 imieniem i nazwiskiem wraz z linkiem do swojego prywatnego profilu.
Z drugiej strony takie co艣 w teorii odsiewa sporo trolli i spamu.

No, ostatnio natkn臋艂am si臋 nawet na artyku艂, kt贸ry m贸wi艂, 偶e globalnie u偶ytkownicy komentuj膮cy facebookiem byli uprzejmiejsi, mniej wulgarni etc. R贸偶nie to mo偶na interpretowa膰 (pozytywnie? negatywnie?), ale rozumiem czasem potrzeb臋 anonimowo艣ci.

M贸j znajomy u艣wiadomi艂 mi te偶 inny problem, kt贸ry nie wiem, czy ju偶 zawita艂 do Polski: 偶e nasz膮 dzia艂alno艣膰 facebookow膮 艂atwo jest sprawdzi膰 na googlach i w zwi膮zku z tym potencjalni pracodawcy mog膮 nam zadawa膰 niewygodne pytania. W Stanach s艂ycha膰 od czasu do czasu o osobach, kt贸re straci艂y prac臋 za "nietakie" zdj臋cie czy komentarz. Wi臋c to te偶 jest jaki艣 minus. Za zdj臋cie z dekoltem kto艣 wylecia艂, to tym bardziej za komentarz pod postem, na kt贸rym drwi臋 sobie z Foxa na przyk艂ad czy z partii rz膮dz膮cej :P

Ale chyba najbardziej da艂o mi do my艣lenia to:

Htsz napisa艂/a:

System oparty o adres URL wymi臋ka po zmianie (linka do wpisu czy domeny) - dotyczy to google plus, facebooka, nie wiem jak disqusem.

Faktycznie! (To mo偶e oczywiste, ale jak wida膰 czasem kto艣 musi mi to powiedzie膰 wielkimi literami). Teraz po czterech miesi膮cach eksperymentalnego prowadzenia bloga zaczynam my艣le膰 o nim bardzo d艂ugofalowo. Rzeczywi艣cie, przy potencjalnym przenoszeniu b臋dzie to problem.

Mo偶e warto zmieni膰 ten system teraz, kiedy nie mam jeszcze zbyt wielu komentarzy i chyba 艂atwo b臋dzie mi to odkr臋ci膰... Tylko 偶e nawet te nieliczne, co mam, znikn膮 chyba? Napisa艂e艣, 偶e trudno je 艣ci膮gn膮膰 z serweru fb.

I oto mam nad czym my艣le膰 przez weekend... Pozdrawiam :)

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2014-10-16, 19:34   

Z tymi URLami problem jest jak kto艣 bloguje bez domeny lub ma domen臋, ale po ewentualnych przenosinach nie mo偶e zachowa膰 wygl膮du link贸w.
np.

Kod

domena.ko艅c贸wka/2014/10/moj-piekny-artykul-lajkowany-przez-miliony.html
wystarczy drobna zmiana w adresie (zmienisz s艂owo, miesi膮c itd.) i facebook czy google plus si臋 zgubi. My艣l臋, 偶e to samo b臋dzie z innymi systemami.

pequeninha napisa艂/a:

nasz膮 dzia艂alno艣膰 facebookow膮 艂atwo jest sprawdzi膰 na googlach i w zwi膮zku z tym potencjalni pracodawcy mog膮 nam zadawa膰 niewygodne pytania
Nie tylko facebookow膮. Ja od pewnego czasu komentuj臋 z imienia i nazwiska, ale nie widz臋 potrzeby by wi膮za膰 ten podpis z moim prywatnym fb, szczeg贸lnie, 偶e jest on dost臋pny tylko dla znajomych. Wol臋 linkowa膰 moje publiczne profile i strony, na kt贸rych kto艣 znajdzie przydatne tre艣ci :-) Potencjalnych pracodawc贸w si臋 nie l臋kam, bo staram si臋 jak najmniej g艂upot publikowa膰. Internet nie zapomina ;-)

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰

Elaine Blath 
Blogger.Klub

Imi: Marta
Do艂膮czy艂a: 14 Pa藕 2014
Miasto: 3miasto

Wys艂any: 2014-10-17, 19:12   

Nie mam za du偶ego do艣wiadczenia w tym temacie, ale jest mi on o tyle bliski, 偶e sama si臋 nad nim zastanawia艂am. Standardowy jest niez艂y. Teraz w艂膮czy艂am Disqus. minusem jest, 偶e wiem, 偶e troch臋 os贸b odpu艣ci艂o komentowanie, bo trzeba si臋 zalogowa膰. Z drugiej strony, jak kto艣 nie chce si臋 podpisa膰 jakkolwiek to m贸wi si臋 trudno. Dla mnie jest o tyle wygodne, 偶e je艣li komentuj臋 u kogo艣 i kto艣 mi odpowie, to dostaj臋 odpowied藕 i mog臋 tam zajrze膰. A cz臋sto jest niestety tak, 偶e zapominam, bo ma艂o czasu,a w kilka miejsc ch臋tnie zagl膮dam. no i takie miejsca, gdzie zajrz臋 przez przypadek i potem nie pami臋tam.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2014-10-17, 19:59   

Elaine Blath napisa艂/a:

bo trzeba si臋 zalogowa膰
Sprawd藕 ustawienia, bo mo偶na pisa膰 jako go艣膰, tylko trzeba paru klikni臋膰 i nie jest to na widoku - pewnie dlatego by z艂apa膰 jak najwi臋cej os贸b na konta.

Najwi臋kszym plusem konta na disqus s膮 w艂a艣nie te powiadomienia, bo masz informacj臋 nie tylko w panelu na stronie g艂贸wnej, ale te偶 w postaci dymk贸w na stronach, kt贸re z tego systemu korzystaj膮 a Ty jeste艣 w tym czasie zalogowana.

Standardowy system na blogspocie pozwala jedynie na powiadomienia mailowe o wszystkich komentarzach dotycz膮cych danego wpisu, zostawionych po Twoim, nie mo偶na wybra膰 jedynie odpowiedzi do Twojego.
W standardowym systemie wordpressa podobnie, ale dzi臋ki r贸偶nym wtyczkom mo偶na przeskoczy膰 problem.

Systemy google plus i fb pokazuj膮 powiadomienia w odpowiedniej sekcji - odpowiednio: dzwoneczek lub kula ziemska.

Nie zapomnij klikn膮膰

pequeninha 
Blogger.Klub

Wys艂any: 2014-10-18, 12:04   

Hej Elaine, dzi臋ki za (p)odpowied藕.

Elaine Blath napisa艂/a:

Standardowy jest niez艂y. Teraz w艂膮czy艂am Disqus.

A jak posz艂o Ci przeniesienie na Disqusa? W w膮tku tylko o Disquesie kto艣 pisa艂, 偶e poprzestawia艂o mu komentarze i 偶e zrobi艂o si臋 troch臋 bajzlu. A jak by艂o u Ciebie? Bezbole艣nie?

W sumie je艣li mo偶na ze standardowego w miar臋 sprawnie przej艣膰 na Disqusa, a je艣li nie podpasi, to z Disqusa na standardowy, to widz臋 coraz wi臋cej plus贸w po stronie standardowego.

Elaine Blath 
Blogger.Klub

Imi: Marta
Do艂膮czy艂a: 14 Pa藕 2014
Miasto: 3miasto

Wys艂any: 2014-10-19, 16:38   

Htsz: a widzisz, to pogrzebi臋 w ustawieniach, dzi臋ki;)

Pequeninha: prosz臋 bardzo. Z tym przerzuceniem komentarzy, to jako艣 mocno nie zrobi艂o ba艂aganu. Chocia偶 kilka komentarzy wci臋艂o, pod kilkoma wpisami dziwnie wygl膮daj膮, jakbym sama sobie wpisywa艂a.. bo zosta艂y tylko moje odpowiedzi. Ale generalnie nie by艂o 藕le U mnie do艣膰 艣wie偶y blog, a偶 tak du偶o komentarzy nie by艂o.

Red-Angel 
Blogger.Klub

Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂/a: 24 Cze 2014

Wys艂any: 2014-10-25, 12:52   

Wg mnie najlepiej pozosta膰 przy wbudowanym systemie z mo偶liwo艣ci膮 komentowania przez niezalogowanych u偶ytkownik贸w (kto艣 mo偶e wpisa膰 sam nick). Pomimo, 偶e zauwa偶y艂em, 偶e wi臋kszo艣膰 komentarzy i tak jest z konta Google, to czasami pojawiaj膮 si臋 osoby "anonimowe".

Za to nie szed艂bym w stron臋 ograniczonych system贸w tylko pod jedno konto jak jedynie G+ lub FB. Bo nie ka偶dy ma jednak konto G+, a FB - nie ka偶dy chce linkowa膰 do swojego profilu. Ja wiele razy mia艂em ochot臋 komu艣 co艣 odpisa膰 pod wpisem, ale gdy zobaczy艂em ,偶e konieczne jest konto na FB rezygnowa艂em - nie wstydz臋 si臋 imienia i nazwiska, bo i tak komentuj臋 w necie u偶ywaj膮c swoich danych - ale nie widz臋 sensu linkowania do mojego prywatnego profilu.

JCDenton 
Blogger.Klub

Imi: Arek
Do艂膮czy艂/a: 24 Sie 2014

Wys艂any: 2014-10-26, 00:06   

Na blogach w wordpressie mam commentluv, podobno da si臋 zainstalowa膰 te偶 na bloggerze, ale mi standardowy system si臋 podoba.

Biczyk 
Blogger.Klub

Do艂膮czy艂/a: 27 Wrz 2014

Wys艂any: 2014-10-28, 19:17   

Z Disqusa staram si臋 nie korzysta膰, nawet jak chc臋 napisa膰 komentarz to jak widz臋 Disqus, to zwykle wy艂膮czam, z Google plusa te偶 nie lubi臋, bo nie bardzo to ogarniam i chyba z Google plusa mo偶na tylko podpisywa膰 si臋 imieniem i nazwiskiem, a nie pseudonimem czy anonimowo.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Wys艂any: 2014-10-28, 21:34   

Nie ma opcji komentarzy jako strona, ale pe艂nego imienia i nazwiska te偶 nikt nie wymaga. Mo偶esz mie膰 na profilu Jan K. lub J. Kowalski.

Nie zapomnij klikn膮膰

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Nie mo縠sz 禼i眊a za潮cznik體 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: