Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

który z systemów komentarzy jest najkorzystniejszy?
wbudowany (systemowy wordpress / blogspot itp.)
41%
 41%  [ 29 ]
disqus
48%
 48%  [ 34 ]
facebook
1%
 1%  [ 1 ]
google plus
5%
 5%  [ 4 ]
inny
0%
 0%  [ 0 ]
nie ma znaczenia / obojętne
2%
 2%  [ 2 ]
Głosować: 70
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany:    Jaki system komentarzy warto mieć na blogu?

Witam wszystkich :)

Czy ktoś jeszcze zrobił sobie na blogu system komentarzy facebooka? Jak to się sprawdziło, jak to się skończyło, jakie były problemy? Jakieś historie straszne bądź miłe?

Komentowanie domyślne bloggera się dla mnie nie sprawdziło (nie na blogu obecnym, tylko z wcześniejszymi). Czytelnicy marudzili, że nie wiedzą jak, że nie mają konta, bla bla. Chociaż umyślnie włączyłam opcję anonimową, i tak niewielu z niej korzystało.

Komentowanie G+ odpada, bo oczywiście odpadają użytkownicy spoza.

Myślałam, że fb będzie bardziej przystępny, no i faktycznie, sprawdza się fajnie, choć blog jest młodziutki, a tematyka niejednoznaczna, w związku z tym komentarzy niewiele.

Ale i tak np. ktoś do mnie wczoraj napisał, że nie może komentować. I że nie chce używać ani fb, ani yahoo, ani G+ (bo na tej domenie też mi ludzie zostawiają komentarze), ani aol, ani hotmaila, ani twittera (bo też tam mogą...).

Jestem w kropce. Czy nie ma jakiegoś rozwiązania, które byłoby dla wszystkich dostępne i przyjemne? Czy może ja jestem pieprzoną idealistką?

Zaczynam się zastanawiać nad disqusem (tak, przeryłam cały Wasz wątek odnośnie tego, wiele mi wyjaśnił i pomógł), ale mnie osobiście ten system się nie podoba estetycznie, poza tym sądzę, że jak moi czytelnicy polegli przy anonimowych komentarzach bloggera, to disqus już w ogóle ich wystraszy...

Bardzo liczę, że ktoś się inteligentnie wypowie w tej sprawie :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-16, 18:53   

Mam nadzieję, że się nie pogniewasz za to, że zmieniłem nieco tytuł wątku i przeniosłem go do trendów.
Wydaje mi się, że rozmowa i tak będzie toczyła się o każdym z systemów, więc dodałem ankietę. W postach możemy przedstawiać swoje za i przeciw każdego systemu i wskazywać najlepszy.

Moje zdanie:

Ja osobiście nie lubię komentować przez facebooka na stronach. Unikam tego systemu, bo uważam, że autor witryny niekoniecznie ma nad nimi pełną kontrolę (są różne wtyczki pozwalające na pobieranie ich z serwerów facebooka, ale działa to sobie jak chce) a ich "właścicielem" staje się fb. Częściej też linkuję do mojego konta na g+ niż profilu na fb.

System fb pozwala ograniczonej ilości osób na to by dyskutować na Twojej stronie. Wprawdzie coraz mniej osób w naszym otoczeniu jest bez konta na tej społecznościówce, ale jednak. W dodatku nie każdy chce podpisywać się imieniem i nazwiskiem wraz z linkiem do swojego prywatnego profilu.
Z drugiej strony takie coś w teorii odsiewa sporo trolli i spamu.

Ogólnie każdy silnik, który nie udostępnia komentowania za pośrednictwem najpopularniejszych społeczności (g+, twitter, fb) + anonimów, będzie kogoś ograniczał lub zniechęcał do zabrania głosu w dyskusji pod wpisem. Jedni na to nie zwracają uwagi, inni chcą dogodzić większości (bo wszystkim się nie da).

Druga kwestia jest techniczna. System oparty o adres URL wymięka po zmianie (linka do wpisu czy domeny) - dotyczy to google plus, facebooka, nie wiem jak disqusem.

Gdybym miał wybierać pomiędzy systemami, to zostawiłbym standardowy (z opcją anonimowych).
Po nim byłby disqus (chociaż bardzo go znielubiłem po tym jak wszystkie moje wypowiedzi na dowolnej stronie lądowały z automatu w spamie. Udało się to odkręcić po kontaktach z obsługą, trwało bardzo długo a ja przez ten czas musiałem zawracać głowę autorom blogów by zaglądali do zakładek ze spamem), ale tylko z uwagi na to logowanie przez wiele stron. Dalej google plus i na końcu facebook.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-16, 19:52   

Htsz napisał/a:

zmieniłem nieco tytuł wątku i przeniosłem go do trendów.


I tym sprytnym sposobem ominęłam mój postny limit w tym dziale :) Ach, no coś mi się udało!

A teraz poważnie. Ogromne dzięki za odpowiedź. Parę uwag jeszcze:

Htsz napisał/a:

nie każdy chce podpisywać się imieniem i nazwiskiem wraz z linkiem do swojego prywatnego profilu.
Z drugiej strony takie coś w teorii odsiewa sporo trolli i spamu.


No, ostatnio natknęłam się nawet na artykuł, który mówił, że globalnie użytkownicy komentujący facebookiem byli uprzejmiejsi, mniej wulgarni etc. Różnie to można interpretować (pozytywnie? negatywnie?), ale rozumiem czasem potrzebę anonimowości.

Mój znajomy uświadomił mi też inny problem, który nie wiem, czy już zawitał do Polski: że naszą działalność facebookową łatwo jest sprawdzić na googlach i w związku z tym potencjalni pracodawcy mogą nam zadawać niewygodne pytania. W Stanach słychać od czasu do czasu o osobach, które straciły pracę za "nietakie" zdjęcie czy komentarz. Więc to też jest jakiś minus. Za zdjęcie z dekoltem ktoś wyleciał, to tym bardziej za komentarz pod postem, na którym drwię sobie z Foxa na przykład czy z partii rządzącej :P

Ale chyba najbardziej dało mi do myślenia to:

Htsz napisał/a:

System oparty o adres URL wymięka po zmianie (linka do wpisu czy domeny) - dotyczy to google plus, facebooka, nie wiem jak disqusem.


Faktycznie! (To może oczywiste, ale jak widać czasem ktoś musi mi to powiedzieć wielkimi literami). Teraz po czterech miesiącach eksperymentalnego prowadzenia bloga zaczynam myśleć o nim bardzo długofalowo. Rzeczywiście, przy potencjalnym przenoszeniu będzie to problem.

Może warto zmienić ten system teraz, kiedy nie mam jeszcze zbyt wielu komentarzy i chyba łatwo będzie mi to odkręcić... Tylko że nawet te nieliczne, co mam, znikną chyba? Napisałeś, że trudno je ściągnąć z serweru fb.

I oto mam nad czym myśleć przez weekend... Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-16, 20:34   

Z tymi URLami problem jest jak ktoś bloguje bez domeny lub ma domenę, ale po ewentualnych przenosinach nie może zachować wyglądu linków.
np.

Kod

domena.końcówka/2014/10/moj-piekny-artykul-lajkowany-przez-miliony.html
wystarczy drobna zmiana w adresie (zmienisz słowo, miesiąc itd.) i facebook czy google plus się zgubi. Myślę, że to samo będzie z innymi systemami.

pequeninha napisał/a:

naszą działalność facebookową łatwo jest sprawdzić na googlach i w związku z tym potencjalni pracodawcy mogą nam zadawać niewygodne pytania
Nie tylko facebookową. Ja od pewnego czasu komentuję z imienia i nazwiska, ale nie widzę potrzeby by wiązać ten podpis z moim prywatnym fb, szczególnie, że jest on dostępny tylko dla znajomych. Wolę linkować moje publiczne profile i strony, na których ktoś znajdzie przydatne treści :-) Potencjalnych pracodawców się nie lękam, bo staram się jak najmniej głupot publikować. Internet nie zapomina ;-)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2014-10-17, 20:12   

Nie mam za dużego doświadczenia w tym temacie, ale jest mi on o tyle bliski, że sama się nad nim zastanawiałam. Standardowy jest niezły. Teraz włączyłam Disqus. minusem jest, że wiem, że trochę osób odpuściło komentowanie, bo trzeba się zalogować. Z drugiej strony, jak ktoś nie chce się podpisać jakkolwiek to mówi się trudno. Dla mnie jest o tyle wygodne, że jeśli komentuję u kogoś i ktoś mi odpowie, to dostaję odpowiedź i mogę tam zajrzeć. A często jest niestety tak, że zapominam, bo mało czasu,a w kilka miejsc chętnie zaglądam. no i takie miejsca, gdzie zajrzę przez przypadek i potem nie pamiętam.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-17, 20:59   

Elaine Blath napisał/a:

bo trzeba się zalogować
Sprawdź ustawienia, bo można pisać jako gość, tylko trzeba paru kliknięć i nie jest to na widoku - pewnie dlatego by złapać jak najwięcej osób na konta.

Największym plusem konta na disqus są właśnie te powiadomienia, bo masz informację nie tylko w panelu na stronie głównej, ale też w postaci dymków na stronach, które z tego systemu korzystają a Ty jesteś w tym czasie zalogowana.

Standardowy system na blogspocie pozwala jedynie na powiadomienia mailowe o wszystkich komentarzach dotyczących danego wpisu, zostawionych po Twoim, nie można wybrać jedynie odpowiedzi do Twojego.
W standardowym systemie wordpressa podobnie, ale dzięki różnym wtyczkom można przeskoczyć problem.

Systemy google plus i fb pokazują powiadomienia w odpowiedniej sekcji - odpowiednio: dzwoneczek lub kula ziemska.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-18, 13:04   

Hej Elaine, dzięki za (p)odpowiedź.

Elaine Blath napisał/a:

Standardowy jest niezły. Teraz włączyłam Disqus.


A jak poszło Ci przeniesienie na Disqusa? W wątku tylko o Disquesie ktoś pisał, że poprzestawiało mu komentarze i że zrobiło się trochę bajzlu. A jak było u Ciebie? Bezboleśnie?

W sumie jeśli można ze standardowego w miarę sprawnie przejść na Disqusa, a jeśli nie podpasi, to z Disqusa na standardowy, to widzę coraz więcej plusów po stronie standardowego.
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2014-10-19, 17:38   

Htsz: a widzisz, to pogrzebię w ustawieniach, dzięki;)

Pequeninha: proszę bardzo. Z tym przerzuceniem komentarzy, to jakoś mocno nie zrobiło bałaganu. Chociaż kilka komentarzy wcięło, pod kilkoma wpisami dziwnie wyglądają, jakbym sama sobie wpisywała.. bo zostały tylko moje odpowiedzi. Ale generalnie nie było źle U mnie dość świeży blog, aż tak dużo komentarzy nie było.
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2014-10-25, 13:52   

Wg mnie najlepiej pozostać przy wbudowanym systemie z możliwością komentowania przez niezalogowanych użytkowników (ktoś może wpisać sam nick). Pomimo, że zauważyłem, że większość komentarzy i tak jest z konta Google, to czasami pojawiają się osoby "anonimowe".

Za to nie szedłbym w stronę ograniczonych systemów tylko pod jedno konto jak jedynie G+ lub FB. Bo nie każdy ma jednak konto G+, a FB - nie każdy chce linkować do swojego profilu. Ja wiele razy miałem ochotę komuś coś odpisać pod wpisem, ale gdy zobaczyłem ,że konieczne jest konto na FB rezygnowałem - nie wstydzę się imienia i nazwiska, bo i tak komentuję w necie używając swoich danych - ale nie widzę sensu linkowania do mojego prywatnego profilu.
 
  podziel si� tym postem na:
JCDenton 
Blogger.Klub


Imię: Arek
Wiek: 45
Dołączył/a: 24 Sie 2014
Posty: 35

Wysłany: 2014-10-26, 01:06   

Na blogach w wordpressie mam commentluv, podobno da się zainstalować też na bloggerze, ale mi standardowy system się podoba.
 
  podziel si� tym postem na:
Biczyk 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 27 Wrz 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-10-28, 19:17   

Z Disqusa staram się nie korzystać, nawet jak chcę napisać komentarz to jak widzę Disqus, to zwykle wyłączam, z Google plusa też nie lubię, bo nie bardzo to ogarniam i chyba z Google plusa można tylko podpisywać się imieniem i nazwiskiem, a nie pseudonimem czy anonimowo.
______________________________________________________
http://totylkoteoria.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-28, 21:34   

Nie ma opcji komentarzy jako strona, ale pełnego imienia i nazwiska też nikt nie wymaga. Możesz mieć na profilu Jan K. lub J. Kowalski.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz