Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-10-05, 21:33   

teneniel a wiesz że o cukrzykach to mi głowy nie przyszło O.o

u mnie w szkole jest sklepić i do zdrowej żywności można zaliczyć tylko wodę mineralna i jabłka :yay: Jeśli wprowadza zdrowa żywność to albo to wszystko się zmarnuje i będzie trzeba to co tydzień wyrzucać, albo sklepik zbankrutuje :P
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-10-05, 21:43   

teneniel napisał/a:

pomysl sam w sobie bardzo dobry i chetnie go bym poparła... ale jest jedno ALE.
musieliby uregulować sytuacje dzieci z cukrzycą.
wyobraźcie sobie przerażenie nie tylko dzieciaka, ale także pedagogów, jeśli dziecko zapomni od siebie z domu choćby jednego batonika, by uniknąć cukrzycowej zapaści a takową może dostać. wtedy natychmiast trzeba dziecku podać cokolwiek słodkiego - wezwanie karetki nawet bardzo szybkiej, może nie pomóc i spowodować bardzo groźne skutki zdrowotne.

apteczka z zapasem slodyczy byłaby złym pomyslem. juz teraz w szkołach nawet jak sa apteczki, to zazwyczaj leki przeterminowane, nie mówiąc o bandażach i jałowych gazikach oraz zwyklej wodzie utlenionej.

jakbyście ten problem rozwiązali? jakiś pomysł?


a to nie czasem o osobach z niedocukrzeniem?
mówię na logikę, nie znam się ale tak mi się wydaje, ze osobom z niedocukrzeniem trzeba dać coś słodkiego.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-05, 22:31   

rashell, są dwie rodzaje cukrzycy. Jedna jest skutkiem zbyt wysokiego poziomu cukru a druga zbyt niskiego. Chyba! W kazdym razie jedno i drugie nazywa sie dokladnie tak samo - cukrzyca.

No wlasnie... Co z cukrzykami? Skoro juz myslimy o zdrowiu to ta opcje tez nalezy rozwazyc. Wedlug mnie powinni zainwestowac w wazniejsze rzeczy jak na przyklad usprawnienie i uzupelnienie bibliotek czy wyposazenie w lepszy sprzet klas.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2008-10-05, 22:36   

rashell, masz rację, ale wystarczy trochę poczytać o cukrzycy (albo nie daj Boże, TFU!, mieć w rodzinie chorego) i od razu wiesz, że dla cukrzyka także ważne są produkty słodkie, choćby w minimalnej ilości. chodzi dokładniej o insulinę, bo nie każdy wie, że cukrzyca ma kilka faz - ta insulinozależna zazwyczaj kończy się na codziennym kłuciu się samodzielnie igłą i wstrzykiwaniu do organizmu insuliny. w fazie łagodniejszej wystarczy po prostu przy spadku ilości cukru (co dla cukrzyka jest od razu rozpoznawalne) trzeba koniecznie wziąć chociażby kilka kostek cukru, zjeść batonika.

co do dokładniejszych objawów odsyłam do literatury fachowej i lekarzy :)
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-10-05, 23:35   

aa ** no to dopsz dopsz.
więc w sumie nie wiadomo co z tym bufetem w końcu zrobić. już nawet lepszy byłby pomysł dawania dzieciom darmowych jabłek czy coś :D albo jakieś prelekcje na temat zdrowego odżywiania, większość dzieci po prostu nie jest świadoma tego co je. zresztą pomysł jest taki na temat, jakby w naszym kraju połowa dzieci miała otyłość III stopnia O_o.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-06, 09:01   

Oni mysla ze my juz jak USA jestesmy.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-10-06, 15:33   

Moja koleżanka ma taką cukrzycę, że musi kłuć się czymś w palec i sprawdzać też czy ma za niski lub za wysoki poziom cukru (co 2 godz chyba).

Mój sklepik znalazł sposób. Nie ma w nim, ani owoców, ani chipsów i coli :P
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2008-10-07, 17:03   

Ja jestem jak najbardziej za tym rozwiązaniem, żeby w szkole rozdawali darmowe jabłka. Pamiętam jak była ta akcja z mlekiem i dzieci nawet chętnie je piły. Co prawda moja siostra czasami przynosiła je do szkoły, ale mówiła, że są całkiem smaczne, bo dostawali różne smaki.

Koszt takiej "owocowej akcji" wcale nie wyniósłby więcej aniżeli mleka. Powiedziałabym, że nawet mniej. Bufet niech zostanie, bo jak już wspominałam... Dzieci tak czy siak będą jeść te słodycze i nikt tego nie zmieni. A rozdawanie jabłek i takie podświadome pokazywanie, że jabłka są fajniejsze byłoby moim zdaniem skuteczniejsze.
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-07, 17:24   

Raczej wynioslby wiecej, poniewaz nie wiadomo kto by to oplacil, wtedy tez braly udzial prywatne firmy mleczarskie, ktore rozdawaly darmowe mleko dzieciom w szkolach, a owocow nikt nie przyjdzie i nie da ot tak.

Choc jednak jak cos chca zrobic, to niech wyloza na to troche kasy.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-10-07, 20:10   

Miało być tylko w pierwszym dniu, ale widzę, że już drugi dzień są na stołówce darmowe jabłka na stolikach. Ja nie biorę ich i widzę, że niewiele ubywa. Jak odszedłem z podstawówki to zaczęli tam dostawać darmowe mleko w małych kartonikach i moja siostra masowo je przynosiła do domu, bo zawsze się do czegoś przydadzą (np kawa). :)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-10-07, 20:18   

m@tarci napisał/a:

owocow nikt nie przyjdzie i nie da ot tak

sadownicy nie po to użadarzja strajki by rozdawać jabłka za darmo

Zzielona napisał/a:

Pamiętam jak była ta akcja z mlekiem i dzieci nawet chętnie je piły
w podstawówkach nadal to się organizuje, dziś byłem świadkiem jak jeden dzieciak wrzucił swój kartonik z mlekiem (pełny) :zdziwko:
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-10-07, 20:20   

Moj brat tez dostal, cala paka, malego mleka od jakies tam mleczarni, jakos nie widze wielkich plusow, niby wypil to mleko, ale i tak je codziennie platki, a taie mleczko nic(w sensie ogolnym) nie zmienilo i raczej nic nie zmieni.
Rozumiem ze sa biedne dzieci, ale nie wszystkim jest to niezbedne, zadbaliby bardziej o te naprawde potrzebujace dzieci i inne wazne sprawy.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz