Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-05-16, 11:10   

Ja bym nic nie zamieniał. Jak ktoś chce to niech kupuję, a jak ty wiesz że to nie zdrowe to nie kupuj w sklepiku tylko przynoś z domu i tyle. Nie każdy chce zjadać codziennie owoce bo nic innego nie będzie do kupienia :) po za tym sklepiki popadną w biedę, bo ich handlowanie w szkole opiera się tylko i wyłącznie na słodyczach.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Joan 


Imię: Joanna
Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 47
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-02-19, 10:37   

Bardzo dobry pomysl ale jak wiadomo nie wszyscy będą się stosować, potem może zrozumieją swój błąd jak będą ważyć trochę za dużo
______________________________________________________
Trzeba się kształcić aby stać się zajmującym towarzyszem dla samego siebie ( Kotarbiński)
 
  podziel si� tym postem na:
Faarasi 
Blogger.Klub


Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 32

Wysłany: 2010-04-25, 20:14   

Tak, dobrze że tak zrobią.
Niestety dzieci w Polsce nabierają złych nawyków dopiero w szkole. Pamiętam ze oglądałam jakieś sądaze, gdzie badano dzieci i okazało się że 50% dzieci po raz pierwszy spróbowało chipsów w szkole podstawowej!

To dobrze ze niezdrowa żywność nie będzie sprzedawana. Prawda że jak ktoś będzie chciał to i tak sobie kupi, ale ile będzie osób którym nie będzie się chciało latać po sklepach?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-04-25, 21:46   

O ile mi wiadomo, pomysł CHYBA nie wszedł w życie. Nie słyszałem o żadnej ustawie na ten temat, a wiem co jest sprzedawane w sklepiku szkoły, w której pracuję (fakt faktem, chipsów tam nie ma - ale są inne rzeczy).

Dlatego na chwilę obecną to nie kwestia prawa, tylko wychowania w rodzinie i dobrych chęci organów prowadzących szkoły. Nie wiem, czy rodzice rozmawiają o tym ze swoimi dziećmi. Wiem za to, że w mojej szkole nie padł pomysł dostarczania owoców do sklepiku, nikt też nie dotował ewentualnych zakupów.

Choć inna sprawa, że pracuję w gminie, gdzie wszyscy mają sady - i do owoców nikogo przekonywać nie trzeba.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-04-26, 11:56   

Powiem wam na przykładzie mojej szkoły (którą w piątek już opuszczam :P ). Przypomnę, że mówię tu o liceum, czyli prawie dorosłych ludziach, którzy trochę myślą samodzielnie i w ogóle.
Naprzeciwko jest sklepik spożywczy, sklepik jak sklepik - stoi pod blokiem, więc musi serwować wszystko, począwszy od papierosów, skończywszy na alkoholu.
W szkole mamy bufet, serwujący zapiekanki, hamburgery itp, kanapki robione własnoręcznie przez panią w okienku...
I jak myślicie - wolimy iść do bufetu w szkole po kanapkę, czy po chipsy i colę do sklepu? :oczami:
 
  podziel si� tym postem na:
Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||


Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Pomogła: 8 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Gru 2008
Posty: 1040
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-04-26, 11:59   

Rododendron napisał/a:

jak myślicie - wolimy iść do bufetu w szkole po kanapkę, czy po chipsy i colę do sklepu?

skoro o tym mówisz, to pewnie większość wybiera sklep - chipsy i colę.

U nas rządzi sklepik szkolny, bezkonkurencyjnie (tylko po Tymbarki chodzi się do normalnego sklepu), bo są chipsy, cola, zapiekanki, hot-dogi i kanapki z serem/szynką/warzywami.

co do tematu, to nie byłby zły pomysł, chociaż jest w tym trochę racji, że co kto woli. Większość młodzieży po prostu nie lubi owoców, a przymusem do kupowania ludzi i tak nie zmuszą. Może by to w czymś pomogło, a może nie, w sumie ciężko stwierdzić, bo przecież często w okolicach szkoły znajdzie się normalny sklep, gdzie można kupić wszystko, więc fani chipsów i coli będą w stanie zrobić te parę kroków więcej by dostać to czego chcą, a w takim wypadku te szkolne sklepiki szybko by mogły przestać być potrzebne i mogłyby już nie przynosić zysków.
Prawo popytu i podaży, dla właściciela sklepiku liczy się utarg a nie zdrowie konsumentów.
______________________________________________________
|||||
Innerpartysystem - die tonight live forever
 
  podziel si� tym postem na:
maniek96 
Blogger.Klub

Imię: Maciej
Wiek: 27
Dołączył/a: 23 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-24, 00:34   

Według mnie, to nie jest to dobry pomysł. Jedynie co, to szkolny sklepik starci klientów (uczniów). U mnie w szkole może jedna na... no nie wiem 15 osób kupuje jakiś owoc. A otyłych osób w szkole jest naprawdę bardzo mało. :kwasny:
 
  podziel si� tym postem na:
nomissn 
Blogger.Klub


Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 41

Wysłany: 2013-02-24, 18:24   

Koncepcja może i dobra, ale biznes to biznes, nie opłaca się, jak nie w szkole, to dzieci i tak wyjdą do sklepu obok i kupią słodycze
______________________________________________________
A tutaj bawię się i piszę o mądrych głupotach
 
  podziel si� tym postem na:
Yep 
Blogger.Klub

Imię: Damian
Dołączył/a: 14 Sty 2013
Posty: 50

Wysłany: 2013-02-25, 18:25   

Owoce zamiast Chipsów - nie
Owoce obok Chipsów - tak
Należy dać alternatywę, skorzystają na tym obie strony ; )
 
  podziel si� tym postem na:
olapen1 
Blogger.Klub

Imię: Ola
Dołączyła: 07 Maj 2012
Posty: 25

Wysłany: 2013-03-10, 19:33   

Zamiast zastąpic chipsy owocami lepiej zostawić i jedno, i drugie :)
 
  podziel si� tym postem na:
tmx2 
Blogger.Klub


Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 29
Miasto: PL

Wysłany: 2013-04-04, 11:13   

dla dzieci - jak najbardziej chipsy ale z owoców
dorosli niech sami wybiorą co jest zdrowsze lub w jakich ilościach
 
  podziel si� tym postem na:
tandem 

Dołączył/a: 22 Sty 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-04-05, 08:46   

Ja zamiast czipsów wole zjeść jakąś sałatkę , lepsze i zdrowsze :P
A co do dzieci to raz na jakiś czas może zjeść ale nie codziennie, moja chrześnica chodzi do 2 klasy podstawówki i tam wszystkie dzieci codziennie dostają świeżo posiekaną marchew w paczkach, takie marchewkowe czipsy :P powiem że tak mi się ten pomysł spodobał że sam sobie coś takiego robię ;P
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz