Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-12-21, 00:09   

Zzielona napisał/a:

wielu ją czytało... I nie jest to byle co, bo napisał ją sam Fredro! :)
tak... nie miałem pojęcia :D To miał facet fantazję :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-12-21, 10:50   

Ja XIII księgi nie czytałem, bo mój kolega przesłał mi "audiobooka" na telefon :P .
 
  podziel si� tym postem na:
Atre 
Blogger.Klub
Taka Katarynka


Imię: Agata
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 136
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2011-06-15, 02:36   

Świętoszek, Lalka, Jądro ciemności, Dziady... jest wiele lektur, które polubiłam. czytam, bo muszę i chcę. Książka to książka.
______________________________________________________
krewetki i szczypiorki.
 
  podziel si� tym postem na:
Fraa 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-07-30, 14:41   

Tych XIII ksiąg to jest chyba kilka, plus spotkałam się z opiniami, że z Fredrą to ściema. Tak czy tak, nie podobało mi się. Zresztą oryginalne dwanaście ksiąg też mi nie przypadło do gustu. :P

Z lektur szkolnych moje ulubione to (proszę powstrzymać śmiech) Stary człowiek i morze (co ja poradzę, naprawdę mnie poruszyło!) Hemingwaya (lubię tego autora w ogóle), Świadkowie albo nasza mała stabilizacja Różewicza, Czekając na Godota i Końcówka Becketta (wszystkie te dramaty po prostu przeorały mi mózgownicę... :szok: ), dzieła Shakespeare'a i pewnie znalazłoby się jeszcze parę innych lektur. Bwah, większość romantyzmu uwielbiam. :) Giaur, Konrad Wallenrod i inne. Symbolistów ukochałam. Z pozytywizmu za to chyba tylko Lalka do mnie przemówiła... Sto lat samotności Marqueza mnie porwało też w szkole, o.

Natomiast jetem przeciwna dodawaniu do lektur np. tekstów z fantastyki - żadne tam Tolkieny. Ja osobiście uwielbiam jego twórczość, ale to zdecydowanie zbyt mało uniwersalna rzecz, żeby wciskać to wszystkim. Wolę, żeby człowiek z własnej woli sięgnął do klasyka fantasy, niż miał się do niego zrazić w szkole. Tak samo jak nie chciałabym, żeby mi ktoś kazał czytać w ramach lektury np. trylogię Bourne'a Ludluma.
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
Sopiee 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 26
Miasto: Polska

Wysłany: 2012-08-16, 00:54   

Czytam, bo muszę. Według mnie lekturami szkolnymi powinny zostać jakieś nowoczesne książki, a nie tylko Krzyżacy, czy Pan Tadeusz.
 
  podziel si� tym postem na:
Masz Rację 
Blogger.Klub


Imię: Marlena
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 52
Miasto: BB

Wysłany: 2012-08-16, 11:52   

Ja wielu nie przeczytałam, głownie tych o żydach, bo nie interesowało mnie to, szczerze nie lubię tego tematu. Ale wiele przypadło mi do gustu, Pana Tadeusza już w gimnazjum lubiłam, czytałam go parę razy :) Granica i Lalka były moimi ulubionymi. Natomiast bardzo wielu nie skończyłam czytać, albo czytałam tylko fragmenty, brakowało mi na to czasu, no i nie przykładałam się do tego zbytnio :) Teraz trochę żałuję.
 
  podziel si� tym postem na:
T-Virus 
Blogger.Klub
Szanowny Pan Bloger.


Zaproszone osoby: 14
Imię: Tomek
Wiek: 29
Dołączył/a: 23 Maj 2011
Posty: 319
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-09-07, 20:38   

Z licealnych lektur jedyne Lalka mi nie podeszła. Za to najbardziej spodobali mi się Chłopi, Ludzie Bezdomni oraz Jądro Ciemności.
______________________________________________________
Rozruszajmy dział muzyczny!
 
  podziel si� tym postem na:
Lil Shii 
Blogger.Klub


Imię: Shii
Dołączyła: 09 Paź 2012
Posty: 29

Wysłany: 2012-10-09, 16:40   

Mus. Nie czytałam. Dwie lektury przeczytałam z chęci a nie przymusu, były to "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego i "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara. A Sienkiewicza do dziś unikam jak ognia.
Zdaję sobie sprawę, że to nie czytanie lektur nie jest dobre.
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2012-10-27, 14:53   

Moja ulubiona lektura szkolna to Zbrodnia i kara, wymieniłabym też Mistrza i Małgorzatę, Jądro ciemności, Kartotekę Różewicza, książki Orwella...chyba najwięcej obowiązkowych lektur spodobało mi się już po przerobieniu romantyzmu.
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
cyro-graf 
Blogger.Klub

Dołączyła: 21 Gru 2011
Posty: 26
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-01-31, 21:25   

Nigdy nie rozumiałam niechęci młodzieży do lektur szkolnych, bo uważam, że wiele z nich było naprawdę dobrą i ciekawą literaturą. Osobiście w swoim życiu nie przeczytałam trzech lektur, którymi byli "Pan Tadeusz" (miałam grypę żołądkową i wybitą jedynkę, a swój czas naprzemiennie spędzałam na siedzisku w toalecie lub u dentysty, więc nie miałam głowy do czytania), "Faraon" (moja polonistka stwierdziła, że to strata czasu, bo i tak z tego nic nie wyniesiemy, więc sama podyktowała nam notatkę). Z niejakim wstydem przyznam, że jedynie we fragmentach przeczytałam "Sierotkę Marysię i siedmiu krasnoludków". Ta książka to istny koszmar i do dziś najbardziej znienawidzona przeze mnie lektura.

Poza tym myślę, że do pewnych tytułów się dorasta. Zapewne gdybym teraz czytała te książki, które byłam zmuszona czytać w gimnazjum to spojrzałabym na nie życzliwszym okiem. Nie dziwię się jednak, że część osób dostaje gęsiej skórki, kiedy musi przeczytać lekturę, bo niby niech jakaś mądra głowa mi wyjaśni co ucznia może zaciekawić w książce Hemingwaya "Stary człowiek i morze"? Nie podważam wartości tej książki, ale to nie jest czytadło dla młodzieży. Dziecko w gimnazjum i tak nie zrozumie przesłania dopóki go nie przeczyta w streszczeniu.
 
  podziel si� tym postem na:
blueberryever 
Blogger.Klub


Dołączyła: 05 Sty 2013
Posty: 36

Wysłany: 2013-02-04, 12:26   

Nienawidzę lektur szkolnych :/ / Nie lubię ich czytać bo kompletna nuda i tyle. :dobani:
 
  podziel si� tym postem na:
pipi86 
Blogger.Klub

Dołączyła: 16 Cze 2013
Posty: 76
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-06-16, 20:03   

Uwielbiam trylogię więc Potop ulubiona lektura
______________________________________________________
Moje blogi zapraszam:
http://tajemnicalaury.blogspot.com/
http://mojezdjeciapolskiiswiata.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz