Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-13, 22:21   

lapavlo napisał/a:

Nie istnieje dla mnie słowo kościół jako budynek i jako wspólnota, nie ma czegoś takiego. W mojej wierze jestem tylko ja i Bóg.
to co to za wiara? "moje pójście na łatwiznę"? Rozmawiasz z Bogiem, którego nakazów nie słuchasz :P ?
przy okazji zauważyłem, ze po pół roku od założenia tematu zmieniłeś zdanie co do przystąpienia do tego sakramentu ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-03-13, 22:29   

Pół roku temu miałem iść do bierzmowania, ale niestety ksiądz nie wydał pozwolenia, bo rodzicom bardzo zależało żebym był bierzmowany, ale jak nie mogę być to nie mogę.

Htsz powiem ci tak, ważne żebym czuł że wierze, modlił się i żył zgodnie z dekalogiem, a w nim nie ma nic o chodzeniu do kościoła itp itd.
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-13, 23:04   

lapavlo napisał/a:

Htsz powiem ci tak, ważne żebym czuł że wierze, modlił się i żył zgodnie z dekalogiem, a w nim nie ma nic o chodzeniu do kościoła itp itd.
Wiara w Boga, o imieniu Jahwe wiąże się zasadniczo z Pismem Świętym. Jeżeli z Pisma wyciągasz sam dekalog, nie zrozumiesz nawet przyczyn jego powstania, ani rozwinięcia jego sensu. Dekalog, to ogólniki, które mają nas naprowadzać i przypominać, krótkie hasła, łatwe do zapamiętania, ale niosące w sobie praktycznie całe Pismo Święte [przez Jezusa jeszcze bardziej uproszczone do jednego, podwójnego przykazania miłości]. To dobrze, że wierzysz. Ale jeżeli wyciągasz z Pisma Świętego tylko kilka wersetów, to Twoja wiara w Jahwe jest wątpliwa. I nie mówię, że w nic nie wierzysz, tylko to Twoje bóstwo jest tylko Twoje [mam nadzieję, że da się to zrozumieć]. No chyba, że studiujesz Pismo Święte na własną rękę i z nich wyciągasz takie wnioski [ce według mnie byłoby dziwnymi wnioskami..], to wtedy przyznam, że wierzymy inaczej w tego samego Boga.
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-03-14, 19:43   

Jeżeli chodzi o pismo świętę, kiedyś przeczytałem do połowy, potem sobie odpuściłem.
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2010-03-14, 21:06   

lapavlo napisał/a:

i żył zgodnie z dekalogiem, a w nim nie ma nic o chodzeniu do kościoła itp itd.


eee, pamiętaj, abyś dzień święty święcił? nie no, padłam ;c

Cytat

Trzecie przykazanie przypomina o obowiązku święcenia dni świętych, głównie niedzieli. Dzień ten ma być dniem szczególnego spotkania się z Chrystusem zmartwychwstałym, który jest realnie i prawdziwie obecny wśród nas w Najświętszym Sakramencie Eucharystii. Wierni są zatem zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Mają też w tym dniu szczególnie pogłębiać swoją wiarę, nadzieję i miłość do Boga i do bliźnich. Niedziela ma być także dniem radości i wypoczynku w Panu, dla odzyskania sił, aby służyć przez cały tydzień Bogu i człowiekowi. Niedziela i dni świąteczne stwarzają okazję do pogłębiania więzów rodzinnych. Spotykanie się z Chrystusem zmartwychwstałem w Eucharystii powinno też pobudzać wiernych do okazywania miłosierdzia wszystkim biednym, opuszczonym i cierpiącym.
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-03-14, 21:58   

Dobra, bo jak ktoś wcześniej wspomniał ta dyskusja nie będzie miała końca. Uznajmy że nie jestem katolikiem czy tam chrześcijaninem, mam swoją wiarę w Boga inaczej go widzę niż reszta, codziennie się modle i to mi do szczęścia wystarcza, mam poczucie swojej wiary i to się dla mnie liczy. Koniec imprezy. Dobranoc :zdegustowany:
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2010-03-14, 22:17   

aleee nie bulwersuj się tak. ja też postrzegam wiarę na swój sposób, ale muszę przyznać, że warto chodzić do kościoła i słuchać Słowa Bożego, bo czasami potrafi ono rozwiązać wiele problemów.
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-03-14, 22:35   

emm napisał/a:

bo czasami potrafi ono rozwiązać wiele problemów

Albo chodzić na oazę. :P
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2010-03-14, 22:55   

miglu149 napisał/a:

emm napisał/a:

bo czasami potrafi ono rozwiązać wiele problemów

Albo chodzić na oazę. :P

raz byłam, ale nie wiedziałam co tam się robi i wkręcili mnie na wyznanie świadectwa - więcej się już tam nie pokazałam ;c
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-03-14, 23:07   

Ja chodziłem chyba pół roku + rekolekcje. Zrezygnowałem, bo chyba do tego nie dojrzałem. Mieliśmy z kolegą po 13 lat, a średnia wieku to była jakieś 21 lat...
 
  podziel si� tym postem na:
Verden 
WordPress.Klub


Wiek: 31
Dołączył/a: 26 Lip 2010
Posty: 18

Wysłany: 2010-07-31, 01:17   

Skończyłem na długo przed bierzmowaniem. Mimo że do niego przystąpiłem. Mało tego, zdałem wszystko jako jeden z najlepszych w grupie. Z religii (nie chwaląc się :P ) też miałem jedną z najlepszych ocen. Paradoks, czyż nie?
Nie jestem antyklerykałem. Uważam, że pastwienie się nad leżącym jest niegodne człowieka znającego swoją wartość. Cytując, "Jeśli istotą satanizmu jest walka z chrześcijaństwem, to uroczyście ogłaszam zgon jednego i drugiego."
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-07-31, 13:07   

Verden napisał/a:

Jeśli istotą satanizmu jest walka z chrześcijaństwem, to uroczyście ogłaszam zgon jednego i drugiego.

O! Muszę to koledze powiedzieć. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz