Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
medinka 


Wiek: 34
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 30

Wysłany: 2009-08-26, 12:06   

lapavlo napisał/a:

poprostu nie nawidze jaki mi świadkowie jehowy pukaja do drzwi.


Pewnego dnia przyszedł murzyn, podziękowaliśmy.
Za 2 sekundy do drzwi dzwoni ktoś inny.
''Dzień dobry, Brat x powiedział mi, że tu mieszkają polacy".
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-26, 12:22   

lapavlo napisał/a:

poprostu nie nawidze jaki mi świadkowie jehowy pukaja do drzwi.
ja też, ale nie wszyscy są tacy. chociaż ostatnio nie pukają do drzwi tylko wrzucają listy z zaproszeniem na spotkanie do skrzynek.
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-26, 12:49   

dla mnie świadkowie jehowy to plaga. nie potrafię podejść tolerancyjnie do tej sekty. ani to religia ani wiara. nie wiem co to jest.

lapavlo, no ja 2 lata z salezjanami byłam. rok wcześniej nasze gimnazjum było świetną szkołą prywatną , a oni z tego zrobili dni rodziny raz w miesiącu i modlitwę codziennie 5 min przed 8. i tak byliśmy katolicką szkołą, ale kiedy była świecka dyrektor to wszystko inaczej wyglądało. msza jedynie w pierwszy piątek miesiąca, niesamowity ksiądz, z którym nadal mamy kontakt na NK. :) dopiero salezjańscy księża wszystko zepsuli. cały klimat.

pytałeś o wiarę. właśnie to jest to o czym mówię. wszyscy kojarzą wiarę z Bogiem. a moim zdaniem wiara to coś więcej. to słowo ma wiele znaczeń i nie powinno się go szufladkować.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-26, 13:01   

no dla wszystkich religii bóg oznacza wiare.
A co do salezjanów, ja mialem 15 minut modlitwy przed każdą lekcją..
a na koniec wlepili mi poprawne zachowanie tylko za to że nie uczeszczałem na dodatkowe zajęcia (nie mogłem sie zapisac bo przyszedłem tam w połowie roku) ale nikogo to nie obchodziło, oraz za to że miałem 23 nieobecności podczas tej porannej modlitwy :x
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-08-26, 13:20   

W mojej całej rodzinie (ba! W całym mieście!!) utarł się schemat Bóg+kościół=Wiara, gdy nie ma w tym równaniu kościoła, to mamy do czynienia z tragedią i z przypięciem etykietki "ateista", co według mnie jest śmieszne. Przykład: Tegoroczne niedziele spędziłem po za kościołem i słyszę jak mama pod nosem mruczy "bezbożnik" lub ateista.

miglu149 napisał/a:

Ksiądz kiedyś nam mówił, że jeden jego uczeń stwierdził, iż niebędzie dalej uczęszczał na religię (tutaj tak samo możemy debatować jaka to jest religia, ale chodzi o Kościół Katolicki). Próbował różnych: Islamu, Buddyzmu itd, aż w którejś z nich dowiedział się o Franciszku z Asyżu. Wtedy wrócił do Katolicyzmu i powiedział księdzu, że niepotrzebnie zmieniał religię, skoro w innych są te same postacie. :P

Taka labilność pomiędzy różnymi wyznaniami do niczego nie prowadzą, przecież np. islam, czy katolicyzm wywodzi się z judaizmu i mają podobne "fundamenty".

Ja czasem myślę nad apostazją, ale jak widzę te wszystkie procedury, to nie chcę macać w tym moich palców.

Co do samego Boga - mój stosunek można określić mianem "niewiernego Tomasza"...
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-26, 13:36   

Asiek napisał/a:

wszyscy kojarzą wiarę z Bogiem. a moim zdaniem wiara to coś więcej. to słowo ma wiele znaczeń i nie powinno się go szufladkować

Cytat

Myślałem, że jeśli mówimy Kościele Katolickim, to mówiąc 'wiara' w domyśle jest 'w Boga'...

...w tym temacie.

Krzysiek napisał/a:

Co do samego Boga - mój stosunek można określić mianem niewiernego Tomasza...

Ja myślę, że wiary w Boga i rozumu raczej nie da się pogodzić, więc nie próbuję na razie dociekać, czy Bóg istnieje. Wolę się dowiedzieć więcej informacji o Jezusie. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-26, 14:36   

nie, nie traktuję wiary na tyle przedmiotowo, żeby ją dopasowywać do tematu. poza tym to też nie miałoby sensu.

Cytat


Wiara jest terminem wieloznacznym. W mowie potocznej oznacza przekonanie o czymś. Stanowisko, pogląd, w danym momencie (przy obecnym stanie wiedzy naukowej) nie znajdujące jednoznacznego potwierdzenia w rzeczywistości.


i wyjaśnijmy.
Bóg to wiara, ale wiara to nie Bóg.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-26, 15:04   

Asiek, ja wiem co to wiara. Po prostu źle zinterpretowałem Twój post. Zakończmy ten temat!
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-09-05, 14:16   

nie wierzę, nie chodzę, dziwię się osobom których przymuszają starzy albo takich, którzy mówią "po bierzmowaniu mam spokój". to takie wbrew sobie.



miglu149 napisał/a:

emm napisał/a:

'nie wierzę w Boga, bo tyle ludzi umiera. gdzie jest Bóg, kiedy są wojny, kataklizmy?'

Mnie też to denerwuje, a kiedy zaczynam tłumaczyć, że Bóg dał człowiekowi wolną wolę itd, to mówią np. Gadasz jak ksiądz! ;P albo Ja tam w to nie wierzę..

emm napisał/a:

'o ja nie wierzę, bo Kościół robi takie rzeczy, bo księża tak się zachowują'

Gorsze od tego jest: 'Jak mi udowodnisz to, że Bóg istnieje to uwierzę. (Czyt: Szpanuje tym, że nie wierzę i jestem fajny/a)'



noo, źli ateiści. nie wierzę i jestem fajna. i tylko dlatego w sumie nie wierzę, żeby być FAJNĄ.
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2009-09-05, 18:42   

raczej chodzi tu o takich ateistów, którzy chwalą się, że są ateistami poniżając przy tym katolików, jakby byli gorsi i krytykując ich religię, a na dodatek sprowadzają na drogę ateizmu poprzez mówienie, że Boga nie ma, że to bajka itp.

ja szanuję ateistów, człowiek ma wolną wolę. ale jeśli ja szanuję, to ktoś musi szanować mnie. dlatego zachowanie ateistów, jakich przykład podałam wyżej, uważam za trochę niestosowne.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-05, 19:28   

To już świadczy tylko o ludzkiej głupocie....
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-09-05, 20:18   

emm napisał/a:

ja szanuję ateistów, człowiek ma wolną wolę. ale jeśli ja szanuję, to ktoś musi szanować mnie. dlatego zachowanie ateistów, jakich przykład podałam wyżej, uważam za trochę niestosowne.
trochę jak: "nie rób drugiemu co tobie niemiłe" i szczerze mówiąc to powinno się odnosić do wszystkiego. wraz z stosunkiem do danej wiary.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz