Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-09-14, 01:00   

Lubię je poczytać ale nie zwracam uwagi na liczbę. Zwykle mam koło 20 do 40 pod postem, nie pamiętam kiedy ostatnio miałam mniej niż 10. Sama jestem zagorzałą czytelniczką wielu blogów, pod wieloma z nich nie zostawiłam ani jednego komentarza. Wiele osób pisząc komentarz zostawia swój adres robiąc mini spam. Na innych blogach denerwuje mnie to jak autor odpowiada na każdy jeden komentarz, nawet gdyby miało to być "Dziękuje" widać dla kogo liczy się sama liczba która czasami nie ma nic wspólnego ze statystykami.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Magsu 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-14, 11:14   

O ile w ogóle chodzi o liczbę. Spotkałam się z blogami gdzie autor odpisuje na każdy komentarz i dla mnie jest to fajny sposób na pokazanie, że docenia się każdego czytelnika. Dla mnie to bardzo miłe kiedy skomentuję czyjś test i dostaję na to odpowiedź. Odbieram to raczej jako otwartość autora na jego czytelników a nie chęć nabicia komentarzy...
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-09-14, 16:05   

Tylko że nie na każdy komentarz da się odpisać, czasem warto, jeżeli ktoś zada pytanie oczekuje odpowiedzi. Później może wywiązać się ciekawa konwersacja na temat. Ale jeżeli ktoś napiszę "Fajny blog, zapraszam do siebie" a ktoś odpiszę "Dziękuje" bądź ":)" no ja sobie nie wyobrażam jakbym miała dziękować za każdy komentarz. Przecież osoba spamująca nie wróci zobaczyć czy coś odpisałaś. Dla mnie to jest zagranie w stylu nie mam dobrych statystyk ale za to będę miała dużo komentarzy.
 
  podziel si� tym postem na:
Magsu 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Sie 2013
Posty: 23

Wysłany: 2013-09-14, 16:20   

No tutaj się zgodzę w pełni :)
______________________________________________________
http://mag-su.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Claude 
Blogger.Klub


Imię: Klaudia
Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 27

Wysłany: 2013-09-15, 15:00   

Dla mnie komentarze są o wiele cenniejsze od "prostych" wejść, bo jednak mam świadomość, że przynajmniej część jest od ludzi, którzy są zainteresowani moim blogiem :)
 
  podziel si� tym postem na:
sieah 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 25

Wysłany: 2013-10-13, 12:26   

Dla mnie w ogóle bez sensu jest prowadzenie bloga bez czytelników, jest to w końcu narzędzie z dziedziny społecznościowej, stąd zawsze dziwią mnie blogi, na których od wielu miesięcy przy każdym wpisie widnieje "Brak komentarzy" a autor uparcie dodaje wpisy w tym samym stylu.
Jak chce się pisać o sobie dla siebie- to lepiej chyba zrobić sobie jakiś prywatny blog-pamiętnik i tam się produkować, albo w ogóle przejść na papier- raz, że szlachetniejsze, dwa, że ćwiczy styl pisma, trzy, że być może ktoś z dobrym pomysłem akurat może potrzebować nazwy, którą twój blog zajmuje.
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2013-10-16, 00:51   

Wyróżniam dwa typy komentarzy, w zależności od tego, pod jakim wpisem są zamieszczane. Jeśli chodzi o recenzje: tutaj zazwyczaj jest słabo. Powód jest prosty: nie dość, że czytuję mało popularną literaturę, to na domiar złego rozpisuję się niemożebnie. Czyli" przeczytają tylko pasjonaci, czasem skomentują, ale do szczęścia nie jest mi to potrzebne. Chyba, że ktoś mi jakiś błąd w rozumowaniu wytknie: uwielbiam, gdy się tak dzieje.
Drugim rodzajem wpisów są te okołoksiążkowe i okołoblogowe: one generują największy ruch na blogu i mają najwięcej reakcji. Co mnie cieszy, choć i tak wolałabym, by ludzie rozmawiali ze mną o konkretnej książce, a nie o "paskudnych wydawnictwach" :P
 
  podziel si� tym postem na:
Happiness 
Blogger.Klub


Imię: Klaudia
Wiek: 26
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-10-16, 20:49   

Przykładam wagę do komentarzy napisanych szczerze - jeśli widzę, że ktoś przeczytał, podzielił się swoim zdaniem, dał rady, pochwalił bądź skrytykował z sensem mój post to mnie to cieszy.
Oczywiście lubię mieć sporo komentarzy, gdyż fajnie się to czyta.
Niestety coraz więcej jest typu " Zapraszam do mnie <link> " co nie za bardzo mi się podoba. Dlaczego? Ponieważ ludzie nie szanują tego czym zechciała się podzielić osoba pisząca. Oczywiście takie komentarze są, czytam je, ale nie traktuje tego poważnie. Po części to ignoruje.
 
  podziel si� tym postem na:
nomissn 
Blogger.Klub


Imię: Ewa
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 41

Wysłany: 2013-10-18, 23:38   

Dobrze jak ktoś coś miłego napisze, przyjemnie jest przeczytać, że wysiłek włożony w pisanie postu nie poszedł na marne i komuś podoba się ;) Najlepsze są takie, w których czytelnik wysilił się napisać coś więcej od siebie, niż tylko "super świetny wpis", a na takiego typu aż nie chce się ciągle odpisywać, skoro to i tak nie jest dyskusja.
______________________________________________________
A tutaj bawię się i piszę o mądrych głupotach
 
  podziel si� tym postem na:
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-10-23, 13:29   

KOmentarze są po prostu miłe - świadomość, że kogoś nba tyle zainteresowaliśmy, że napisał kilka słów to +50 do chęci pisania dalej :)
 
  podziel si� tym postem na:
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Wiek: 26
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-10-26, 17:07   

Komentarze upewniają autora, że ktoś czyta(ew. zapoznaje się) jego twórczość :)
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-10-28, 22:23   

sieah napisał/a:

Dla mnie w ogóle bez sensu jest prowadzenie bloga bez czytelników, jest to w końcu narzędzie z dziedziny społecznościowej, stąd zawsze dziwią mnie blogi, na których od wielu miesięcy przy każdym wpisie widnieje Brak komentarzy a autor uparcie dodaje wpisy w tym samym stylu.
Jak chce się pisać o sobie dla siebie- to lepiej chyba zrobić sobie jakiś prywatny blog-pamiętnik i tam się produkować, albo w ogóle przejść na papier- raz, że szlachetniejsze, dwa, że ćwiczy styl pisma, trzy, że być może ktoś z dobrym pomysłem akurat może potrzebować nazwy, którą twój blog zajmuje.

To że nie ma komentarzy niekoniecznie znaczy, że nikt nie czyta. Zależy o czym się pisze, bo są takie tematy, których ludzie nie komentują (bo nie wiedzą co powiedzieć na przykład), ale czytają, a czasem odzywają się na priv do blogera - tego nie wiesz.
Choć pewnie masz rację że są i takie całkiem bez odzewu blogi.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz