Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-20, 23:30   

Faarasi napisał/a:

Co do reklamowania bloga:
-pisać komentarze na innych blogach powiązanych z naszym tematycznie;
-no i jak to było wcześniej wspomniane na forach;
-dodawać wpisy z linkami do swoich blogowych wpisów na innych blogach


Szczerze chyba o to mi chodziło :)

Ale to zależy od tematu bo forum kobiecych jest bardzo dużo.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-21, 00:33   

wczoraj napisalam doslownie kilka komentarzy na innych blogach o podobnej tematyce. dzisiaj doslownie w przeciagu godziny dostalam 8komentarzy i zdobylam chyba 6 obserwatorow! moze nie jest to jeszcze jakies niebywale osiagniecie ale ciesze sie z widocznych efektow
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-21, 00:53   

i to potwierdza powtarzane tutaj sugestie oraz to, że wiele z nich jest zależnych od siebie.

komentujesz ciekawie i na temat u innych -> inni przychodzą do Ciebie, widzą, że Twój blog jest interesujący (bo znasz się na tym i przekazujesz to w odpowiedni sposób) -> komentują i obserwują => profity.

Możesz komentować i zwracać komentarzami uwagę, jednak jak Twój blog nie prezentuje się za dobrze to nie przyciągniesz widzów na długo.
To działa także odwrotnie: Piszesz ciekawego bloga, ale jeżeli spamujesz lub komentarze są nieciekawe to nikogo nie zachęcisz do przejścia na Twoją witrynę.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-21, 03:43   

to oczywiste. pisze komentarze tylko gdy mam cos ciekawego do powiedzenia ale widze ze duzo osob pisze cos na zasadzie oooo fajny blog wpadnij na moj www.blablabla ja oczywiscie tez zostawiam link do swojego ale nie pisze nic na sile tylko po to be zostawiac swoj link
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-21, 05:26   

egejta napisał/a:

ale widze ze duzo osob pisze cos na zasadzie oooo fajny blog wpadnij na moj www.blablabla
widziałem jeden odcinek styledigger, w którym Joanna Glogaza słusznie określiła je jako "bijące desperacją" ;) Na zapytaj.onet.pl dzieciaki również dodają posty z prośbą o obserwowanie lub wymianę obserwowanymi. To nie jest zły pomysł, ale te blogi zwykle nie mają jeszcze żadnej szczególnej treści. Powinni najpierw przygotować się na ewentualnych czytelników - chociażby z przyszłej wymiany. Zamiast tego próbują wziąć ludzi na litość, ale to przecież na dłuższą metę nie zadziała. Jak coś jest nieciekawe to za tydzień czy miesiąc ludzie zrezygnują z subskrypcji a trudno może być potem drugi raz ich zachęcić - do powrotu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-21, 08:20   

Htsz napisał/a:



WeRoNiCzK@a napisał/a:

ale chciałąbym zeby ktoś to czytał :kwasny:
rozumiem ze ludzi nie interesuje raczej co ja czuje ...
ale lookalam na inne blogi o takiej tematyce..tez opisuja co u nich sie dzieje
i jakos ludzoie to czytaja zostawiaja ciekawe komentarze
poradzcie mi co zrobic zeby przyciągnąć czytelników??
obecnie panuje trend tworzenia blogów tematycznych, przydatnych swoją treścią innym, czytanie o przeżyciach prywatnych dla wielu osób jest stratą czasu ;) jeżeli mimo to chcesz o tym pisać - staraj się to robić poprawnie (polskie znaki, normalne pismo, brak błędów itp.) nie zmuszaj nikogo do czytania a jedynie zachęcaj od czasu do czasu, promocja na różnych stronach także jest ważna, ale nie w formie spamu (fajny blog wpadnij do mnie - unikaj!).


Dla takiego typu bloga, sekretem sukcesu jest ukazanie swoich emocjonalnych przeżyć, swego wewnętrznego świata w sposób barwny I TU ODSYŁAM do casusu blogu Kominka w 2006 roku, to był fundament na jakim się promował , przynajmniej 1 z "fundamentów"

[ Dodano: 21-05-2012, 08:25 ]

Cytat

... pisałem aby nie uzywała spamu, jednak nas nie posłuchała, podobne praktyki odstawia na forum mbloga. nie polecam nikomu takich działań (spam), to działa odwrotnie niż zamierzony cel ;)


Ja nie wiem co to konkretnie znaczy spamować na forum, ?? na czym to polega, chcę się tego wystrzegać, nie chce być irytujący.

[ Dodano: 21-05-2012, 08:52 ]

egejta napisał/a:

wczoraj napisalam doslownie kilka komentarzy na innych blogach o podobnej tematyce. dzisiaj doslownie w przeciagu godziny dostalam 8komentarzy i zdobylam chyba 6 obserwatorow! moze nie jest to jeszcze jakies niebywale osiagniecie ale ciesze sie z widocznych efektow


Po 1:
W twojej niszy rządzą blogi kobiece i dla nich pisane, naturalne jest że dostałaś komentarze.
Ja pisałem bloga modowo-lifestylowego dla facetów i zainteresowanie mimo ogromu pracy włożonej było znikome, wiadomo mężczyzna polski to nie target bloga modowo-lifestylowego,
no chyba że co 2 - 3 post wrzucałoby się zdj. rozkraczonych pań, tylko że do tego bloger musi być amoralny i nieetyczny.

Po 2:
Też się cieszę , że masz komentarze, będziesz mieć ich coraz więcej , taka jest natura rzeczy że jeśli dziewczyna w bloga modowego wkłada serce i rozum to z biegiem czasu w polskiej blogosferze zaistnieje, Co innego jak wspomniałem wyżej z Blogerami - mężczyznami. To nie Stany.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-21, 21:10   

Cytat

Po 2:
Też się cieszę , że masz komentarze, będziesz mieć ich coraz więcej , taka jest natura rzeczy że jeśli dziewczyna w bloga modowego wkłada serce i rozum to z biegiem czasu w polskiej blogosferze zaistnieje, Co innego jak wspomniałem wyżej z Blogerami - mężczyznami. To nie Stany.


Chyba dawno większej bzdury nie czytałam, blogów modowych Polsce jest tysiące dobrych blogów modowych nie kilkadziesiąt. Trzeba mieć gust, niesamowite wyczucie stylu i to coś aby zaistnieć. A to co napisałeś ma się do tego nijak :/

A jeśli chodzi o blogerów to również jest paru znanych. np http://mensside.blogspot.com/

egejta napisał/a:

wczoraj napisalam doslownie kilka komentarzy na innych blogach o podobnej tematyce. dzisiaj doslownie w przeciagu godziny dostalam 8komentarzy i zdobylam chyba 6 obserwatorow! moze nie jest to jeszcze jakies niebywale osiagniecie ale ciesze sie z widocznych efektow


Przyjrzyj się dokładnie nowym obserwatorom np pierwszy z brzegu http://www.blogger.com/pr...274148824639339
i zobacz ile blogów obserwuje ta osoba. Takie osoby z pewnością nie będą wchodzić do ciebie codziennie nawet może być tak że już nigdy nie wejdą - to są typowi zbieracze obserwujących - kolekcjonerzy? gdy widzą adres bloga wchodzą i automatycznie dodają do obserwowanych bo może zrobisz to samo i będą mieli więcej.

Jednak na szczęście nie w każdym przypadku tak jest. Czasem jednak widuje blogi które mają 400 obserwatorów i 2 000 wyświetleń.

Dawniej komcie na onecie teraz liczba obserwujących zmierzy twój poziom za*ebistosci ?
Ostatnio zmieniony przez P4uli 2012-05-21, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-21, 21:29   

P4uli napisał/a:

Dawniej komcie na onecie teraz liczba obserwujących zmierzy twój poziom za*ebistosci ?
nowi blogerzy uważają, że tak, a to mylne przekonanie spowodowane jest to tym co obserwują u znanych blogerów - Ci mają dużo komentarzy, tysiące obserwujących - więc zapewne to jest klucz do sukcesu ;)

P4uli napisał/a:

Chyba dawno większej bzdury nie czytałam blogów modowych Polsce jest tysiące dobrych blogów modowych nie kilkadziesiąt.
brak tu przecinków i trochę ciężko rozgryźć przekaz, ale według mnie dobrych blogów w danej tematyce - szczególnie modowej - jest zaledwie kilka/naście, reszta to mniej lub bardziej udane kopie i inspiracje.

P4uli napisał/a:

zobacz ile blogów obserwuje ta osoba. Takie osoby z pewnością nie będą wchodzić do ciebie codziennie nawet może być tak że już nigdy nie wejdą - to są typowi zbieracze obserwujących - kolekcjonerzy? gdy widzą adres bloga wchodzą i automatycznie dodają do obserwowanych bo może zrobisz to samo i będą mieli więcej.
Owszem, trzeba mieć tego świadomość, że ilość obserwatorów nie oznacza identycznej liczby stałych czytelników. Warto mieć jednak i takiego co kolekcjonuje blogi, zawsze może przytrafić się moment, w którym to nasz blog pojawi mu się w czytniku RSS a wpis skusi do odwiedzin i komentarza ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-05-22, 00:41   

sluchajcie doskolnale zdaje sobie sprawe z ilosci blogow o tematyce modej ale bardziej jestem przychylna opini Htsza ze tak naprawde kilka kilkanascie jest na dobrym poziomie. dzis przegladalam duzo blogow i sa dziewczyny ktore maja po 40 do 70 komentarzy pod postem ale bez obrazy nie maja pojecia o ubiorze. nie zmienia to faktu ze nawet jesli taka "kolekcjonerka" zacznie oberwowac mojego bloga to kilka osob przez jej bloga dotrze do mojego... no coz od czegos trzeba zaczac. nie siegne wyzyn popularnosci w miesiac albo dwa. nie mam zamiaru sie zniechecac bo mam swiadomosc tego ze jestem dobra w tym o czym pisze i tysiace blogow o podobnej tematyce nie zniecheca mnie do tego zeby przestac bo (bede nieskromna) nie sa zadna konkurencja. tylko niewielkie grono blogerek ma cos oryginalnego do zaoferowania i ja mam zamiar byc jedna z nich prezentujac moj nie inspirowany innymi blogami styl. nie do konca zgadzam sie tez z opinia ze blog powinien trafic w nisze... jest to oczywisty fakt ale jesli ktos nawet znajdzie nisze tematyczna ale nie ma pojecia w tej dziedzinie jaki jest sens pisania o tym? wybralam niezbyt oryginalny temat bloga ale wiem ze mam szanse wybic sie z tlumu

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 22-05-2012, 01:14 ]
stawiaj przecinki :mad: :mad: :mad:
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-22, 10:13   

Cytat

od czegos trzeba zaczac. nie siegne wyzyn popularnosci w miesiac albo dwa. nie mam zamiaru sie zniechecac bo mam swiadomosc tego ze jestem dobra w tym o czym pisze i tysiace blogow o podobnej tematyce nie zniecheca mnie do tego zeby przestac
dobre, i tak właśnie trzeba się nastawiac to już DUŻA część sukcesu, WEWNĘTRZNA PEWNOŚĆ.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz