Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Czas wolny  »  Fotografia
Studium fotograficne - tak czy nie?
Zastanawiam się, aby od jesieni zapisać się do studium fotograficznego. Cykam sobie fotografie, ale jednak tam mogliby mnie nauczyć więcej o różnych rodzajach fotografii. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie? Skończyliście takie studium?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Jak zrobić wyraźne kontury twarzy przy słabym oświetleniu ..
Robiąc zdjęcie w trybie Av (w aparacie Canon eos 550D) o najniższej przesłonie, AF, ISO (auto lub 1600) i bez żadnych zbędnych ustawień, moje zdjęcia są niewyraźne i nie ostre.Nietsety pomieszczenie to nie moze być lepiej doświetlone ... Macie jakieś porady lub jakieś doświadczenia ze zdjęciami w niedoświetlonych miejscach? Dodam, ze tło jest białe.
Ostatni post Odpowiedzi: 13
jak prezentować zdjęcia, aby wpadały w oko?
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad jakąś własną galerią zdjęć w internecie. Niby mam Flickra i 500px, ale oba są serwisami dość masowymi i nasze zdjęcia lądują tam w wielkim stosie innych podobnych.

Niby mogę wrzucać je na FB, ale tam ich zasięg jest ograniczony liczbą naszych znajomych, no i po jakimś czasie może być ciężko je odnaleźć.

Natomiast własna galeria lub fotoblog dają pełną dowolność formy. Tylko jak tak przeglądam podobne strony, to większość podchodzi do tematu bardzo sztampowo:

1. Są fotoblogi ze ścianą miniaturek zdjęć - gdzie nie ma mowy, żebym obejrzał wszystkie, bo nie będzie mi się chciało klikać.

2. Są galerie z pełnowymiarowymi zdjęciami, których przejrzenie też zajmuje czas,

3. Są miksy blogów i fotoblogów, gdzie krzyczy do mnie po kilka komunikatów naraz (tekst i obraz).

4. Jest Facebook, Instagram i wiele podobnych serwisów, które przemilczę. ;)

Dlatego zastanawiam się nad najlepszą formą prezentowania zdjęć. Tak, aby odwiedzający nie tylko zobaczył ładne obrazki, ale też zauważył stojącą za nimi historię. Czasem widać ją na pierwszy rzut oka, a czasem nie, ale jednak jest ona ważna. Więc wydaje mi się, że forma prezentacji zdjęć nie jest bez znaczenia i nie warto robić tego na odwal się.

I tu pytanie do Was - jaka forma prezentowania zdjęć najlepiej do Was trafia? Czy macie jakieś przykłady stron/fotoblogów/galerii, których autor Waszym zdaniem zrobił to dobrze i które przyjemnie się przegląda?

Czytacie teksty towarzyszące zdjęciom, czy niekoniecznie?

Ile zdjęć jesteście w stanie obejrzeć na jednej stronie, żeby się nie zniecierpliwić?


Fajnym przykładem, jaki dotąd znalazłem jest NAKED PEOPLE (uwaga, link trochę NSFW). Tam forma przekazu jest idealnie dopasowana do charakteru projektu - dwa zdjęcia (ubrane i nagie) nałożone na siebie i stanowiące integralną całość.

Widzieliście jakieś podobne kreatywne pomysły?
Ostatni post Odpowiedzi: 10
Zdjęcia stockowe
Bawił się ktoś z Was w robienie zdjęć dla sxc.hu, Shutterstock, iStockPhoto albo czegoś podobnego?

A może ktoś z Was (w szczególności graficy) szukał ostatnio takich zdjęć do swojego projektu? Jeśli tak, to jakiego tematu dotyczyły?

Pytam, ponieważ mam sprzęt, warunki i dobre chęci, żeby się to pobawić i szukam inspiracji każdym możliwym sposobem. ;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2018-08-15, 21:21 ]
zobacz również => skąd pobrać darmowe zdjęcia do wpisów na bloga?
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[portrety] A może raczej autoportrety
Składniki: 1 aparat, 1 obiektyw, 1 wężyk spustowy, 2 statywy, 1 oprawka, 1 żarówka, 1 ciemny pokój, 1 kapelusz i 1 Lukem.

Efekt?

Oczywiście autoportret w low-keyu, który zapewne będzie moim zdjęciem profilowym przez najbliższe kilka ruskich lat.

Poza tym nie mam ostatnio weny twórczej, a muszę gdzieś spożytkować wiedzę z kilku mądrych książek i wykładów o fotografii i świetle.



Ostatni post Odpowiedzi: 4
Poradnik fotografia dymu.
Witam tutaj PatrykPiotr.

Zapraszam na wpis z serii Poradniki.

W dzisiejszym poradniku pokaże wam jak wykonać zdjęcia dymu. Zdjęcia te często wyglądają bardzo efektywnie, a do ich wykonania nie potrzeba wiele. Potrzebne nam będą:

Źródło dymu - ja używałem gliceryny z wodą, którą ogrzewałem nad podgrzewaczami. Jednak bardzo polecam kadzidełka ponieważ są one o wiele prostszą opcją.
Oświetlenie - potrzebna będzie jedna lampa błyskowa, wraz z systemem wyzwalania.
Czarne tło - ja użyłem czarnego brystolu.
Cokolwiek czarnego koloru- potrzebne do tego żeby zasłonić lampę żeby nie oświetlała tła.
Oczywiście aparat
No to zaczynajmy na początku ustawiamy nasze tło, źródło dymu a w odległości gdzieś 10 cm w bok od źródła dymu kładziemy lampę błyskową z planikiem skierowanym pod kątem gdzieś 30 stopni do góry.

Oto mój setup:


Następnie ustawiamy ostrość na źródło dymu, i zaczynamy dłubać nad ustawieniami ekspozycji. Staramy się żonglować przesłoną na poziomie f/8.0 do f/11.0 i czasem naświetlania pomiędzy 70 do takiego na jaki pozwoli zsynchronizować błysk lampa, dążymy do tego żeby na kadrze doświetlony był tylko dym a tło było całkowicie czarne. W moim przypadku wyglądało to tak

Moje ustawienia apratu:
Przysłona – f/10.0
Czas naświetlania – 1/125 s
ISO – 200 - staramy się wcześniejszymi ustawieniami przesłoną, czasem naświetlania, mocą lampy aby tak je dobrać żeby użyć jak najniższej wartości ISO co skutecznie zmniejszy ilość szumów na naszym zdjęciu.
Moc błysku - 1/4 w lampie canon 430ex I
Moje zdjęcia:







Publikujcie co wam powstało.

Zapraszam po więcej zdjęc na bloga :)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Tutoriale] Fotografia
Nie wiem, czy na forum pojawił się już ten link, ale na wszelki wypadek go tutaj wstawię.

http://www.smashingmagazi...raphy-round-up/
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[plener] Most Gdański
W sumie to pochwalę się - mój pierwszy nocny plener. Padło na Most Gdański w Warszawie. :)









Ostatni post Odpowiedzi: 12
[galeria zdjęć] Ursus - opuszczona fabryka
Zbierałem się długo i w końcu się odważyłem zajrzeć do opuszczonej fabryki traktorów w warszawskim Ursusie. Zdjęć mogłoby być więcej, bo miejsce jest niesamowite, ale wewnątrz kręciły się liczne grupy, hmmm, "młodzieży" :D i wolałem nie włazić w gniazdo szerszeni ze sprzętem wartym przynajmniej dwie moje pensje. :D









Cały set mam na Flickrze, jakby ktoś chciał więcej.
Ostatni post Odpowiedzi: 13
[porada]aparat fotograficzny Beirette vsn 2 obsługa
Witam. Wczoraj robiłam porządki na strychu i znalazłam stary kompaktowy aparat fotograficzny, kupiłam do niego film, założyłam i wszystko działa jak należy. Zauważyłam, że obiektyw ma jakieś manualne opcje, o których kompletnie nie mam pojęcia. Czy jest tu na forum jakaś osoba, która może zna się na starych kompaktach, albo interesuje się nimi i mogłaby mi powiedzieć do czego te pokrętła służą? Byłabym mega szczęśliwa :)

Dołączam fotkę aparatu

http://upload.wikimedia.o...irette_vsn2.jpg
http://pixelgranaten.de/2...-vsn2/img_8141/
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[galeria zdjęć] fotografia rodzinna ;)




Tylko dwa zdjęcia, bo nie eksperymentowałem tu za bardzo z kadrami - skupiłem się na oświetlaniu. Drobiazgi są jeszcze do dopracowania. ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[porada] nikon d60 - coś się dzieje z autofocusem
Jeśli chodzi o sprawy techniczne, jestem totalnie zielona, więc zapytam, bo zapewne jest tu ktoś mądrzejszy ode mnie.

Mój D60 ostatnimi czasy zaczął się ciąć na trybie auto. Po wciśnięciu spustu migawki, aparat czasem nie ustawia ostrości i słychać taki jakby chrobot, szczękanie. Dopiero za entym razem zaskakuje i robi zdjęcie.

Zauważyłam, że problem pojawia się szczególnie wtedy, gdy aparat ma wykonać zdjęcie z lampą. W przypadku naturalnego światła aparat łapie sobie ostrość i cyka zdjęcie.

To jakaś poważna usterka? Ja myślałam wstępnie nad zmianą akumulatora, mój ma już trochę lat i może mało mu napięcia w trybie auto w dodatku z lampą.. nie wiem.. A nie chcę też daremnie wywalać 200zł na akumulator.


PS. Jakby się ktoś zastanawiał po kiego grzyba jest mi tryb automatyczny w lustrzance, to odpowiadam na pytanie: dla innych ludzi. Kiedy jestem na wakacjach, a przypadkowego przechodnia proszę o zrobienie zdjęcia, tryb auto się przydaje. Podobnie jest gdy pozwalam cykać jakieś zdjęcia znajomym.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[architektura] Warszawa
W niedzielę wybrałam się na zdjęcia (co przypłaciłam zapaleniem oskrzeli i antybiotykiem;]), więc w ramach pocieszenia postanowiłam się pochwalić paroma kadrami.;)

1.


2.


3.




4.



5.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
moda na fotografię i fotoblogi
Teraz panuje jakaś moda, że każda laska ma swojego fotobloga, robi zdjęcia komórką w łazience i twierdzi, że interesuje się fotografią i chce lustrzanke. Co wy o tym sądzicie? Niedługo ta moda zniknie przestaną tak zagorzale prowadzić swoich fotoblogów? Denerwuje was to? Czy może jesteście na to obojętni?

Wiecie mnie same fotoblogi nie przeszkadzają, niekiedy zdarza się, że ktoś jest beznadziejny, ale ma o sobie duże mniemanie, wiec mnie wkurza, są też momenty kiedy ktoś chciał być kreatywny, stworzyć coś oryginalnego a zrobił z siebie pośmiewisko, wiec można się pośmiać.
Ostatni post Odpowiedzi: 49
[przyroda] Ogród Botaniczny Poznań
To chyba odpowiednie miejsce by pochwalić się fotkami? Więc wrzucam Ogród Botaniczny w Poznaniu, zapraszam :)

LINK






Ostatni post Odpowiedzi: 4
[przyroda] żyrafa - Łódzkie zoo - Anhednia
zyrafa - Łódzkie zoo

zyrafa1
zyrafa2
zyrafa3
zyrafa4 - moje ulubone
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[plener] pierwsze srogie mrozy we Wrocławiu:)
Wczoraj w nocy pojawiły się pierwsze konkretne przymrozki w tym sezonie, więc rano można było zobaczyć takie rzeczy:










Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Motoryzacja] Audi - krzysiekg65
No to i ja założę sobie temat :D Zdjęcia związane z moją pasją - Audi.
Tak na początek kilka:

1. Model Audi 100 C2 Avant w skali 1:43


2. Logo S-line [Audi A4 b8 fl]


3. Logo S-line [Audi Q7 4.2TDI]


4. Logo Audi na kierownicy


5. Logo BOSE [System nagłośnienia][Audi Q7 4.2TDI]


6. Start Engine & Stop Engine [Audi Q7 4.2TDI]


7. TFSI quattro [Audi A4 b8 fl]


8. Logo quattro [Audi Q7 4.2TDI]


9. Zegarek w Audi A8


10. Wnętrze w Audi A8 [Dotykowy panel z funkcją rozpoznawania pisma]


Oceniajcie, krytykujcie i chwalcie...
Sorry za logo bloga na dwóch ostatnich zdjęciach.
Ostatni post Odpowiedzi: 8
Fajna fota?
Z dzisiejszego spaceru po mieście wczesnym rankiem.

[ Dodano: 12-12-2012, 21:30 ]
Nie umiem dodawać fotki i wyszło mi coś takiego.
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[natura] zima - Ewa
Tytuł mówi sam za siebie ;)

1.


2.


3.
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[pomoc] pierwsze kroki w fotografii
Dojrzałem w końcu do tego, żeby kupić sobie lustrzankę. Wybór body i szkieł nie jest jeszcze przesądzony, ale nie o to chcę zapytać. Założenie jest proste: to ma być kosztowne i zobowiązujące hobby, które zmusi mnie do ruszenia się sprzed komputera i nauczenia się czegoś nowego. ;)

Pamiętacie swoje pierwsze kroki z nauką 'świadomego' fotografowania? Jak się uczyliście panować nad niuansami otoczenia czy Waszego sprzętu? Jeszcze inaczej: co poradzilibyście takiemu świeżakowi jak ja, który ma dobre chęci i pokłady cierpliwości oraz jako-takie teoretyczne podstawy i chce nauczyć się jak najwięcej jak najmniejszym kosztem (co nie znaczy że musi być bezboleśnie ;) )?

Opowiedzcie mi swoje historie. ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Zmniejszenie rozmiaru zdjęcia bez utraty jakości/ostrości
Witam! Czy macie jakiś sposób na zmniejszenie zdjęcia bez utraty jakości?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[portrety] Dzieciaki - DuoFruo
No więc... powinnam dostać medal za odkopywanie starych wątków w tym dziale ;)
Dodaje więc swoje wypociny, starsze/nowsze... No i co jeszcze? Czekam na komentarze :) )
1. Kacper


2. Miłosz


3. Marcel


4. Julek


5. Natasza


6. Amelka


7. Stopki Juliana


Uff, na razie tyle :niepewny:
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[ krajobrazy ] 'zachód słońca' CzarnaKTB
1.


2.


3.


4.
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[zdjęcia] djmila (go6iek)
Co sądzicie o moich amatorskich zdjęciach. Zrobionych oczywiście telefonem se k800i, xperia x10 mini pro
Tutaj znajdują się moje zdjęcia
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Zdjęcia] Wszystko zrobione przez was telefonami
W tym temacie można dodawać zrobione przez was zdjęcia komórkami.
No to może ja zacznę.
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Proszę o opinie na temat zdjęć.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[fotografia] Gigapixelowe panoramy miast
http://www.paris-26-gigapixels.com/index-en.html

Coś niesamowitego :D
Ostatni post Odpowiedzi: 17
[fotografia, strona] Symulator Lustrzanki (DSLR)
=> http://camerasim.com/camera-simulator.html

na tej stronie można sobie zasymulować (także całkiem manualnie) ustawienia aparatu i na ich podstawie możemy zobaczyć jak wyjdzie zdjęcie. :)

Macie wprawę w trybie Manual? Potraficie ustawić parametry tak żeby za pierwszym razem foto wyszło wam poprawnie :P ?
np. ustawiając aperture na f7.1 dobrać odpowiednio całą resztę :chytry:
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[krajobrazy] ''Irlandia'' medinka
Ostatnie dni lata.







Moim osobistym faworytem jest trójka, ale chętnie dowiedziałabym się co sądzicie o tych zdjęciach. Co można poprawić i tak dalej...
Ostatni post Odpowiedzi: 42
[fotografia] Poradniki online-lustrzanki, aparaty kompaktowe
Znacie dobre strony z poradnikami dla posiadaczy lustrzanek i aparatów kompaktowych? Skupmy się na cyfrowych, ale takie dla analogów też mogą być ;)

Podając odnośnik do strony opiszcie ją nieco - jakiego typu porady można tam znaleźć, w jakiej formie, języku itp. Przy okazji możecie również wyrażać opinie na temat poradników zamieszczanych przez innych w tym temacie ;)

Zacznę od D-Town TV.
=> http://kelbytv.com/dtowntv/
Poradniki prowadzi Scott Kelby i Matt Kloskowski. Wszystko niestety po angielsku. Prowadzone są w formie wideo. W epizodach, które oglądałem dominował głównie Nikon (modele od D90 w górę), ale z tego co widzę, pokazują tam także Canona. Pokazują jak osiągać różne efekty na zdjęciach, jak ustawić aparat oraz prezentują przydatne akcesoria podając przy tym orientacyjne ceny. Panowe zapraszają do studia róznych gości a także polecają strony internetowe (portfolio) dobrych fotografów. Obecnie do oglądnięcia ponad 40 odcinków.

Kolejny, również o Nikonach to Szeroki Kadr
=> http://www.szerokikadr.pl/poradnik/
Tutaj poradniki wideo oraz tekstowe ze zdjęciami. Przydatne dla początkujących, ale i tych już nieco obeznanych z fotografią. Porady nie tylko dla posiadaczy profesjonalnych lustrzanek. Ciekawe informacje znajdą tutaj także właściciele aparatów kompaktowych. Porady kategoryzowane są według stopnia zaawansowania oraz typu poradnika (wideo, porada techniczna, sprzętowa itp.)
Odpowiedzi: 0
1 - 2 ... 155 - 156 - 157 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz