Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2012-12-21, 13:35   

Tzn, jest wiele spisów np. polskieblogikulinarne.blogspot.com, czy blogioodchudzaniu.blogspot.com, który prowadzi Nasza P4uli, ale i wiele więcej.
Najlepiej to w google szukać.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-12-21, 16:06   

Ewelajna, jak znasz więcej spisów to uzupełnij je w przeznaczonym do tego temacie: katalog blogów bloggera.

Ewelajna napisał/a:

Najlepiej to w google szukać.
Więszość czytelników tego forum przybywa z wyszukiwarek. Jak reagujesz kiedy szukasz czegoś ważnego dla siebie, wchodzisz na fora a tam w tematach z problemem odpowiedzi: "poszukaj w google" ;)

wracając do tematu.

Warto skupić się na promowaniu 1-2 stron. Opisać je krótko i rzeczowo za pomocą kilku słów. Jeżeli fora dopuszczają wklejanie obrazów, można spróbować z takim: banner RSS, będzie wyświetlał ostatnie wpisy z naszego bloga (animowany).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
StudioSekret 
WordPress.Klub
Suitcik

Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2012
Posty: 151
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2012-12-21, 20:11   

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale przy okazji zadam nurtujące mnie pytanie. Może nie potrafię szukać albo nie mogę znaleźć odpowiedzi...a wiem, że tu są ludzie z długim stażem bloggowania, którzy już niejednego pieca chleb jedli więc chodzi mi o kwestię promocji swego bloga właśnie. Może znacie jakieś fajne fora gdzie można zamieszczać linki do swoich stron? Naprawdę pomoc mi się przyda, dopiero raczkuję, a nie chcę robić czegoś na przypał skoro mogę skorzystać z wiedzy ekspertów
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-20, 10:09   

Ja sama piszę posty na Wizaz.pl (takie babskie forum), mam z tego troszkę wejść.

Z kolei jak ja sama czytam jakieś forum i klikam w linki do blogów w stopkach to jeszcze mi sie nie zdażyło, żeby taki blog mi się spodobał, albo nie odpowiada mi szata graficzna (za dużo wszystkiego, za kolorowo, aż oczy bolą), albo tematyka. Na blogi, które mam w ulubionych i czytam regularnie, trafiłam przypadkiem szukając czegoś w google.

Nie mówię tu o Waszych blogach, bo sporo sobie obejrzałam. Chodzi mi o linki na forach nie poświęconych blogowaniu, tylko jakiejś innej tematyce (np. na wspomnianym Wizaz.pl).
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-20, 21:06   

Cytat

Ja sama piszę posty na Wizaz.pl (takie babskie forum), mam z tego troszkę wejść.
Moja siostra też się udziela i ma całkiem sporo wejść, to jedna z TOP stron w odwołaniach. Przy okazji nie są to puste wizyty, bo ludzie przeglądają więcej niż 3 strony i siedzą dłużej niż 5 minut.

Ines napisał/a:

Chodzi mi o linki na forach nie poświęconych blogowaniu, tylko jakiejś innej tematyce (np. na wspomnianym Wizaz.pl).
a były to blogi związane z tematyką działów, które przeglądałaś? już o tym wspominałem na poprzedniej stronie. Najwięcej zyskujesz jak udzielasz się tam, gdzie tematyki się pokrywają, wtedy jak ktoś zaglądnie to ma uzupełnienie tego o czym czytał lub coś podobnego z danej dziedziny - większe prawdopodobieństwo, że zostanie dłużej / doda do czytnika.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-01-20, 22:52   

I taka "reklama" ma najwięcej sensu. Jak czytam sobie forum, zwróci moją uwagę jakiś forumowicz, który fajnie się wypowiada, to wtedy zerkam czy ma jakąś stronę podaną, jeśli to jest blog, to zerkam i częstokroć okazuje się ciekawy i wtedy go śledzę :)
A jak ktoś wyskakuje z tematem: "cześć, założyłem(am) nowego bloga, wpadajcie:..." to na 95% mogę powiedzieć, że to nie będzie nic ciekawego...
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-20, 23:20   

Cytat

]a były to blogi związane z tematyką działów, które przeglądałaś? już o tym wspominałem na poprzedniej stronie. Najwięcej zyskujesz jak udzielasz się tam, gdzie tematyki się pokrywają, wtedy jak ktoś zaglądnie to ma uzupełnienie tego o czym czytał lub coś podobnego z danej dziedziny - większe prawdopodobieństwo, że zostanie dłużej / doda do czytnika.


Na Wizażu spotkałam się głównie z blogami o ubraniach / kosmetykach w stopkach. Tylko jak mi nie odpowiada layout bloga (za kolorowy, za małe litery, wszystko miga, dużo obrazków w dziwnych miejscach) to nawet nie czytam.

Przy modowych przy kilku pierwszych zdjęciach widzę czy mi styl odpowiada. Może, nie powinnam tego pisać, ale wolę też jak przy blogu ze zdjęciami dziewczyna jest ładna, lepiej się ogląda.

Jeśli chodzi o nieciekawą tematykę (dalej na przykładzie wizażu) to np. nie interesują mnie zdjęcia kosmetyków albo jaką papkę dziewczyna kładzie sobie na włosy. Nazwa bloga nie zawsze sugeruje treść, wtedy tylko na niego wejdę, spojrzę i wyjdę.

Tak, jak pisałam. Jakoś więcej szczęścia miałam ze znalezieniem fajnych blogów przez wyszukiwarkę, zawsze było to przez przypadek.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-22, 18:29   

Ja też udzielam się na wizażu i mam z tego forum trochę wejść. Jednak w mojej niszy jest ciężko o adekwatny temat ;) na pod-forum 'ogród' aż tak często ludzie się nie wypowiadają... ale czekam cierpliwie na wiosnę, wtedy na pewno ruszy wszystko bardziej :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-23, 22:56   

Ja na wizażu staram się pisać w działach "intymnie" i "seks", ale najwięcej wejść mam z jakiegoś tematu w dziale moda, gdzie napisałam co ostatnio kupiłam sobie w Mojito, co wcale nie ma nic wspólnego z moim blogiem.

Mógłby ktoś polecić inne kobiece fora, gdzie można zostawiać linka do bloga w stopce?
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-01-24, 21:20   

Należy tylko rozróżnić sytuację, w której ktoś jest stałym użytkownikiem od sytuacji, w której ktoś za przeproszeniem na chama zakłada konto i bezczelnie ściąga ludzi.

Na wizażu coraz częściej ta druga sytuacja nie przechodzi, bo ludzie mają dość takich zachowań. Linkowanie do własnego bloga gdzie popadnie, otwieranie wątków tylko po to, żeby promować swojego bloga, to prosta droga do bana - stałego. Niektórzy udzielający się tutaj posmakowali co to znaczy, nawet niejednokrotnie. Zwracana jest również uwaga na to czy ktoś ma bloga komercyjnego czy hobbystycznego. Te drugie są akceptowane. Natomiast jeżeli blog jest dla Ciebie źródłem dochodów lub uzyskujesz z jego tytułu jakieś produkty to można się spodziewać reakcji ze strony moderatorów, nawet jeżeli przez dłuższy czas ma się link do bloga w podpisie.

Z kolei ta pierwsza sytuacja jest okej. Jeżeli ktoś długo siedzi na danym forum, jest stałym użytkownikiem, często się wypowiada to naturalne jest, że wkleja link do bloga. Jeżeli ktoś jest postrzegany jako osoba orientująca się w temacie to często jest linkowana w wątkach, w których nawet się nie pojawia i z tego jest zdecydowanie najwięcej korzyści.

Myślę, że niektórym blogerom chęć ściągania czytelników czasem przesłania zdrowy rozsądek (żeby nie było nie mówię o nikim konkretnym, to jest ogólna uwaga) - na każdym forum obowiązuje regulamin, warto się z nim zapoznać i wiedzieć czy reklama bloga jest akceptowana i w jakiej formie, żeby uniknąć późniejszych nieprzyjemności.
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-26, 09:58   

Zgadzam się. Chociaż uważam, że można się też zalogować na forum, żeby stopkę pokazywać, ale posty powinny być zgodne z tematem danej dyskusji, coś do niej wnosić a nie tylko pisać co popadnie, byle tylko link się pojawił.
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-01-26, 21:26   

A mnie się wydaje, że spamer i tak zyska więcej...

Dostanie bana na forum - fakt. Ale nie "zmarnuje" czasu na pisanie rzeczowych postów a kilka zabłąkanych klików zawsze mu wpadnie.
Szanse na to, że zyska w ten sposób stałego czytelnika niewielkie, ale przy sensownych postach wychodzi mniej więcej na to samo.

Mam irytujący zwyczaj komentowania newsów, i jak mi się czasem za długi zrobił i nie mieścił w okienku, to zrobiwszy z niego notkę i zostawiwszy linka miałam po 1000 wejść w 2h. Tylko że takie coś zrobiłam tylko kilka razy i bardziej zależało mi na podzieleniu się opinią niż na tych wejściach.
No a po linku nie było widać, czy znajduje się pod nim coś na temat czy nie. Parę komentarzy "zgarnęłam" - przyszli, poszli, koniec.

Poza tym starałam się nie robić tego, co irytowało mnie u innych czyli bez dawania linków znajomym, spamowania na facebooku, mailem czy w opisach gg. W forach też nie dodawałam chociaż na kilku piszę namiętnie no ale wychodząc z założenia, że:
- kogoś dyskutującego ze mną o problemach na froncie wschodnim I WŚ nie zainteresuje mój chaotyczny blog o seksie i innych takich,
- nie piszę o muzyce, więc po co go linkować w dyskusjach o muzyce?
i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej...

I tak nie linkując prawie nigdzie siedzę sobie na tym blogu sama i wiatr mi hula, a kto się dzielił i irytował ten sobie na swoim siedzi nie sam.

No... można by też wziąć poprawkę na to, że większość ma u siebie coś ciekawego, a ja raczej nie.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz