Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-26, 21:38   

Vashta_Nerada jak się udzielasz na forach niezwiązanych z tematem Twoich wpisów i czytelnicy to nie jest potencjalna grupa docelowa to raczej pewne, że nie da to żadnego efektu.

Cytat

A mnie się wydaje, że spamer i tak zyska więcej...

Dostanie bana na forum - fakt. Ale nie zmarnuje czasu na pisanie rzeczowych postów a kilka zabłąkanych klików zawsze mu wpadnie.
Szanse na to, że zyska w ten sposób stałego czytelnika niewielkie, ale przy sensownych postach wychodzi mniej więcej na to samo.
Zapominasz o czymś ważnym. Spam na forach moderowanych, gdzie dba się o jakość wypowiedzi jest tępiony a posty kasowane. Chociażby tutaj rzadko jest tak, że reklama przetrwa więcej jak jeden dzień (a zazwyczaj znika po paru minutach). Spamer zyska zatem tylko chwilowy ruch. Posty wnoszące coś do dyskusji zostają na lata. Można sobie potem zmieniać linki w podpisach.

Udzieliłem się na forum.optymalizacja w wątku, w którym podawano listy for, na których można się pozycjonować. Napisałem o baranach, którzy z tego korzystają i swoim brakiem profesjonalizmu wymuszają na administratorach różne działania uderzające w porządnych użytkowników. Miałem linka w podpisie z frazą pasującą do tematu i są wejścia do teraz. Pojedyncze i krótkie, bo na stronie nic nie ma a ja tam nie jestem stałym bywalcem, ale wypowiedź kontrowersyjna i rzeczowa dała efekt.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-01-26, 22:16   

Vashta_Nerada napisał/a:

A mnie się wydaje, że spamer i tak zyska więcej...

Dostanie bana na forum - fakt. Ale nie zmarnuje czasu na pisanie rzeczowych postów a kilka zabłąkanych klików zawsze mu wpadnie.
Szanse na to, że zyska w ten sposób stałego czytelnika niewielkie, ale przy sensownych postach wychodzi mniej więcej na to samo.

Nieprawda. Tak, jak Htsz pisze, takie posty spamerskie często są całkiem czyszczone lub czyszczone z linków, a wątki usuwane o ile jest to możliwe. Taka osoba trafia na czarną listę i wielce prawdopodobne, że przy najbliższym pojawieniu się znowu zgarnie bana. Czyli zamyka sobie drogę do forum. To co wyłapie zanim usuną to kilka klików całkowicie przypadkowych, a nie potencjalni czytelnicy, którzy zostaną na dłużej.

Nie wychodzi na to samo. Udzielam się od jakiś dwóch lat na forum związanym tematycznie z moim blogiem w różnych wątkach. Dzięki temu osoby czytające wątki wiedzą, że orientuję się w temacie i szukają więcej info na moim blogu, sporo z nich zostaje jako stali czytelnicy. A przychodzi moment, w którym Ci stali czytelnicy polecają Ciebie innym linkując do Twojego bloga i to niejednokrotnie. I co ciekawe nie tylko na tym forum, ale na forach na których nawet Cię nie ma, a które odwiedzają Twoi czytelnicy.
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-26, 22:18   

Vashta_Nerada napisał/a:

Ale nie zmarnuje czasu na pisanie rzeczowych postów a kilka zabłąkanych klików zawsze mu wpadnie.
A może to i racja? Może zamiast marnować czas na komentarze na forach, pisać nowe posty u siebie? Już sama nie wiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-01-26, 22:53   

Htsz napisał/a:

Zapominasz o czymś ważnym. Spam na forach moderowanych, gdzie dba się o jakość wypowiedzi jest tępiony a posty kasowane. Chociażby tutaj rzadko jest tak, że reklama przetrwa więcej jak jeden dzień (a zazwyczaj znika po paru minutach). Spamer zyska zatem tylko chwilowy ruch. Posty wnoszące coś do dyskusji zostają na lata. Można sobie potem zmieniać linki w podpisach.

Udzieliłem się na forum.optymalizacja w wątku, w którym podawano listy for, na których można się pozycjonować. Napisałem o baranach, którzy z tego korzystają i swoim brakiem profesjonalizmu wymuszają na administratorach różne działania uderzające w porządnych użytkowników. Miałem linka w podpisie z frazą pasującą do tematu i są wejścia do teraz. Pojedyncze i krótkie, bo na stronie nic nie ma a ja tam nie jestem stałym bywalcem, ale wypowiedź kontrowersyjna i rzeczowa dała efekt.

Nie zapominam... źle to powiedziałam, chodziło mi o różnicę podejść.

Przy założeniu że dwie osoby piszą np. o jaszczurkach. Nic nowego, wszystko do znalezienia w innych źródłach.
Obie dochodzą do wniosku, że bardzo interesuje się jaszczurkami i będzie poszerzać swoją wiedzę na bieżąco - czyli na początku trochę wpisów po łebkach a potem obejrzą jakiś film/album, poczytają i napiszą np. o godach salamandry plamistej czy upodobaniach żywieniowych molocha kolczastego.
Pierwsza myśli sobie - "z czym do ludzi? - najpierw postaram się o wiedzę i więcej ciekawej treści a potem zacznę dyskutować z innymi entuzjastami jaszczurek, może będą odwiedzać". /Robi swoje.
Druga myśli sobie - "kurdee, fajnie byłoby wiedzieć czy ludzie zechcą to czytać i że nie piszę w próżnię - wrzucę link gdzie się da, może ktoś wejdzie, skomentuje, fajnie byłoby gdyby to wszystko szybko się rozkręciło". /Trochę pisze, aktywnie spamuje.

Oczywiste, że nawet jeśli jaszczurki niespecjalnie mnie interesują, to chętniej odwiedziłabym bloga tej pierwszej osoby.
Ale czy na niego trafię?

Pierwsza - załóżmy, że przez pół roku pisze, ma trochę wejść z wyszukiwarki, paru znajomych zainteresowanych jaszczurkami, udziela się na forum o gadach, terrarystyce i przyrodzie, ludzie go szanują - chwali się linkiem, ludzie wchodzą, sprawdzają co tam ma, co dziesiąty dodaje sobie do ulubionych.
I jeśli pisze dalej, dba o to, to co jakiś czas dochodzi jakiś nowy fan niszowego tematu, blog jakoś się kręci.

Druga - codziennie część czasu, który mógłby przeznaczyć na pisanie przeznacza na spamowanie. Większość ludzi ignoruje jego linki, moderatorzy je usuwają - ale zanim to zrobią (przez te kilka minut, godzin lub dni - bo w różnych miejscach różnie to działa) zyskają kilka klików, co setny pomyśli sobie "ha, w sumie fajny blog o jaszczurkach, dodam do ulubionych chociaż nigdy mnie specjalnie nie interesowały". Po roku jego wiedza jest już na poziomie tego pierwszego, który się tak nachalnie nie reklamował, więc zaczyna pisać na forach o gadach, terrarystyce i przyrodzie. Pisze w miarę sensownie, ludzie wchodzą, bo teraz jego link jest zgodny z tematem i sensowny, zastają całkiem przyzwoicie działającego bloga.

Fakt, że druga osoba zachowywała się "nieładnie", ale jeśli poza spamowaniem wkładał w tego bloga jakąś pracę, starał się - bardzo prawdopodobne, że to ona będzie miała więcej czytelników.

Gdyby spamowanie nie niosło ze sobą żadnych korzyści to nikt by nie spamował.
Raczej nie ono jest kluczem do sukcesu, ale konsekwentne i zaangażowane niestety (stety?) wciąż przynosi jakieś klikowe zyski.

Jest ktoś, kto nigdy nie kliknął w jakiegoś zabłąkanego linka i może z czystym sercem powiedzieć, że nigdy nie znalazł pod czymś takim nic ciekawego?

Ines napisał/a:

Vashta_Nerada napisał/a:

Ale nie zmarnuje czasu na pisanie rzeczowych postów a kilka zabłąkanych klików zawsze mu wpadnie.
A może to i racja? Może zamiast marnować czas na komentarze na forach, pisać nowe posty u siebie? Już sama nie wiem.

To już powinna być kwestia tego co człowiek lubi robić.
Przypuszczam, że Agatonek lubi pisać na forum - że jest związane tematycznie z jej blogiem to tym lepiej.
Ja lubię pisać na forach niezwiązanych tematycznie - tym gorzej dla mnie, ale i tak wydaje mi się, że najlepiej jest robić to, na co ma się ochotę.

Nie chcę w ten sposób zachwalać spamowania, bo tak jak pisałam - nie lubię go no i działa negatywnie na wizerunek (chociaż i to niekoniecznie, bo kto komuś będzie po roku czy kilku miesiącach pamiętał wymoderowane, spamerskie posty? zawsze można to podpiąć pod "błędy młodości"), po prostu uważam, że nie można mu odmówić pewnej skuteczności...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-27, 00:01   

Tematyka tematyce nierówna. Pisanie na forach nie zawsze jest dobrym sposobem na reklamę. Wymaga to poświęcania sporej ilości czasu a nie zawsze odbija się dużą popularnością, szczególnie jak ktoś oczekuje tysięcy wejść. Z drugiej strony konsekwencja daje efekty. Kiedyś zwracałem uwagę głównie na cyferki a teraz stawiam na jakość i zaangażowanie.

Ines napisał/a:

Może zamiast marnować czas na komentarze na forach, pisać nowe posty u siebie? Już sama nie wiem.
Promocja bloga jest tak samo ważna jak pisanie dobrych tekstów. W dodatku jedno pomaga drugiemu. Dużo zyskasz także poprzez komentowanie postów na innych blogach. Linki zwrotne są ważne, bo dzięki nim ludzie trafiają na nasze strony a dodatkowo im więcej razy się o nas wspomina (na dobrych stronach) tym bardziej wartościowi jesteśmy dla wyszukiwarek.

Vashta_Nerada, spam działa tylko na ogromną skalę i też nie w każdej dziedzinie. Nie wiem ile to jest "pewna skuteczność", ale trzeba się zastanowić ile przy okazji "zyskamy" negatywnych opinii na nasz temat. Promując siebie i swoją twórczość raczej zależy nam na wyłącznie pozytywnym odbiorze.
1 na 100 kliknie a ilu z tych 99 już nigdy nie przyjdzie? ja wolę mieć co 10 zaciekawionego i resztę obojętnych - bo zniechęconego potem dwa razy trudniej przekonać do powrotu.

Jak byłem aktywny na zapytaj.onet to tam codziennie rzesze świeżych blogerów spamowało tematami z prośbą o odwiedziny, komentarze i dodawanie do obserwatorów. Jakoś nie widziałem na ich blogach ogromnej liczby odsłon, komentarzy czy obserwatorów a mnie osobiście zniechęcili do ponownych odwiedzin już na zawsze (bo w dodatku ich blogi niczego sobą nie reprezentowały). Nie zapamiętałem adresów ani tematyki tych stron.

Nie kojarzę też, żeby obecnie poczytne blogi wyrastały na spamie? Zazwyczaj wspomina się o ciężkiej pracy i dobrej treści. Może za mało śledzę blogosferę i o czymś nie wiem?

Wspomnę jeszcze o tych 2 osobach podanych w przykładzie. Napisałaś, że po roku druga będzie miała taką samą wiedzę. Tyle, że według mnie to pierwsza - w tym czasie kiedy druga spamuje - poprzez udzielanie się na forum i spędzanie większej ilości czasu na chłonięciu informacji, stanie się swego rodzaju ekspertem - a skoro tak to i link do bloga prawdopodobnie zacznie roznosić się pocztą pantoflową jako dobre źródło wiedzy w temacie.

Rekomendacje mają o wiele większą moc niż dobre reklamy. Dlatego tak wiele firm zatrudnia ludzi do pisania na forach (marketing szemrany) i sztucznego zachwalania ich produktów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-01-27, 10:58   

No tak, ale ja mówiłam o spamie połączonym z pracą i budowaniem sensownej treści - 95% spamerów nie robi tej drugiej rzeczy i spodziewając się gwiazdki z nieba chciałoby z prosto z podwórka wskoczyć co najmniej do drugiej ligi. Ściąganie ludzi do pustej strony nie ma sensu, ale jeśli zawiera jakieś ciekawe artykuły, negatywnych opinii będzie mniej.

Htsz napisał/a:

Jak byłem aktywny na zapytaj.onet to tam codziennie rzesze świeżych blogerów spamowało tematami z prośbą o odwiedziny, komentarze i dodawanie do obserwatorów. Jakoś nie widziałem na ich blogach ogromnej liczby odsłon, komentarzy czy obserwatorów a mnie osobiście zniechęcili do ponownych odwiedzin już na zawsze (bo w dodatku ich blogi niczego sobą nie reprezentowały). Nie zapamiętałem adresów ani tematyki tych stron.


Htsz napisał/a:

zniechęconego potem dwa razy trudniej przekonać do powrotu.


Ale czy zniechęcony zapamięta do czego dokładnie się zniechęcił?

Htsz napisał/a:

Nie kojarzę też, żeby obecnie poczytne blogi wyrastały na spamie? Zazwyczaj wspomina się o ciężkiej pracy i dobrej treści. Może za mało śledzę blogosferę i o czymś nie wiem?


Nie wyobrażam sobie, by jakiś poczytny bloger mógł uznać, że może sobie pozwolić na stwierdzenie "pierwszych stu czytelników zyskałem dzięki spamowi", bo zostałby błyskawicznie zjedzony przez swoją własną społeczność.
O pewnych rzeczach się nie mówi. Tak jak nikt nie mówi "dostałem/łam awans bo sypiam z szefem". Spamowanie nie jest taktyką, którą można stosować na dłuższą metę

Htsz napisał/a:

Rekomendacje mają o wiele większą moc niż dobre reklamy. Dlatego tak wiele firm zatrudnia ludzi do pisania na forach (marketing szemrany) i sztucznego zachwalania ich produktów.

Marketing szeptany faktycznie jest szemrany.

Z ciekawości sprawdziłam prehistoryczne archiwa. Sposoby na zyskanie rekomendacji i uznania są różne. Rok-dwa lata temu na zleceniach przez net pojawiały się propozycje pisania komentarzy na konkretnych blogach za śmieszne stawki (nie wiem jak tam później, bo przestałam tam zaglądać) - z wykorzystaniem różnych kont i oczywiście w różnych godzinach. Lajki na facebooku są do kupienia na allegro w dużych pakietach - to raczej nie podpada pod spam, ale pod zagrywki poniżej pasa na pewno.

Co najmniej jeden blog budowany w ten sposób funkcjonuje całkiem dobrze - nie jest to pierwsza liga, nie wiem na ile to prawdziwe, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś kupował sobie lajki, komentarze i obserwatorów i ciągnął to nie zyskując jednocześnie nowych, rzeczywistych czytelników dołączających do sztucznego tłumu.
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-27, 18:06   

Htsz napisał/a:

Promocja bloga jest tak samo ważna jak pisanie dobrych tekstów. W dodatku jedno pomaga drugiemu. Dużo zyskasz także poprzez komentowanie postów na innych blogach. Linki zwrotne są ważne, bo dzięki nim ludzie trafiają na nasze strony a dodatkowo im więcej razy się o nas wspomina (na dobrych stronach) tym bardziej wartościowi jesteśmy dla wyszukiwarek.
To prawda, zawsze jak mi ktoś coś skomentuje i widzę, że ma bloga to chętnie wejdę zobaczyć co tam jest. 1 blog mnie nawet zainteresował (podobna tematyka) i będę go czytać regularnie, bo teksty są genialne.
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-08, 18:24   

Htsz napisał/a:

Dużo zyskasz także poprzez komentowanie postów na innych blogach. Linki zwrotne są ważne, bo dzięki nim ludzie trafiają na nasze strony

No tak, tylko ze to sie nie zawsze sprawdza. Moje zainteresowania i tematyka bloga, są konkretne, polskich blogów w tym temacie to co kot naplakał lub jeszcze mniej. Odpowiedniki sa głównie anglojęzyczne. Szafowanie w komentarzach tam moim wlasnym linkiem nic nie da, bo tamci odbiorcy w ogromnej większości nie znają języka.
Są takie sytuacje, gdy marketing szeptany jest najlepszym wyjściem :)
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-08, 18:36   

Dbanie o włosy to dla mnie tematyka 'urodowa', więc niekoniecznie musisz wyszukiwać inne blogi "o włosach", bo konkurencja może tego nie zaakceptować, że się tam cichaczem promujesz.
ale.. jak ktoś dba o twarz, ciało to może z zainteresowaniem poczyta o tym jak dbać o swoje włosy. Są fora typu wizaż, jest pełno blogów kosmetycznych, makijażowych, o zdrowym odżywianiu.

pemkad napisał/a:

Są takie sytuacje, gdy marketing szeptany jest najlepszym wyjściem :)
marketing szeptany to jest jak polecisz sąsiadce dobry płyn, ale tylko wtedy kiedy go używasz i rzeczywiście uznałaś za dobry. Szemrany jest jak ktoś cię opłacił by pisać dobre opinie lub promujesz/rekomendujesz własny produkt i się do tego nie przyznasz.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-08, 19:42   

Zdecydowanie jestem za szeptanym. W niektorych tematykach najlepiej sprawdzaja sie rekomendacje. :)
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-08, 20:19   

pemkad napisał/a:

Zdecydowanie jestem za szeptanym. W niektorych tematykach najlepiej sprawdzaja sie rekomendacje. :)
tylko, że ktoś najpierw musi na Twoją stronę trafić, poczytać i uznać za pomocną by potem ją rekomendować innym. W tym temacie piszemy właśnie o sposobach na to by nasz blog został zauważony. Skupiliśmy się na forach internetowych. Zatem dla mnie w Twoim przypadku są to fora "urodowe".
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-08, 20:48   

No tak tylko jak juz pisalam, w moim przypadku polskie blogi czy fora urodowe to nie jest to czym ja jestem zainteresowana zeby je podczytywac. To co jest w kregu moich zainteresowan znajduje sie w sieci w innym jezyku, tam nie ma sensu.
Wszystko zalezy od rodzaju i tematyki bloga. Sa takie ktore wystarczy na swojej facebookowej scianie zapodac i tam juz ludzie dalej posla. Widze to po swoim mlodym blogu. jakie mam wejscia i skad. 90% ruchu na blogu to przekierowanie z facebooka
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz