Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-09, 12:11   

Nie sadze ze AZ tak trzeba zmieniac nazwe. Wystarczy te sama nazwe opisac w chwytliwy sposob. Poprzez kodowanie mozemy link ukryc a pozostaje sie nam tylko to co jest opisem. I tak na forum o czymkolwiek jestli jestes mocno udzielajacym sie i jako tako znanym dla reszty uzytkownikow wystarczy ze w podpisie masz Moj blog, sami zaintrygowani beda wchodzic. Jesli sie spodoba cokolwiek chocby lekkosc slowa, to chocby tematyka byla malo ich interesujaca to zostana.
Jesli jestes juz na forum nazwe to branzowym. to tu sie liczy inwencja tworcza. Spojrz u mnie, blog naprawde hmm niszowy. nie jest o włosach ale o jednym konkretnym typie włosów, a jeszcze dokladniej o trudach dnia codziennego w opiece nad nimi. odbiorcow docelowych moze miec nie wiem kilkaset osób, Jesli wiecej to bardziej z ciekawosci. Jak zachecic "branże" urodowa do odwiedzania, chwytliwym opisem, ktory juz zacheca ale jeszcze nie wiesz co zastaniesz w srodku.
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-09, 13:15   

pemkad napisał/a:

wystarczy ze w podpisie masz Moj blog, sami zaintrygowani beda wchodzic.


Nie prawda. Gdyby tak było to nie istniałoby takie coś jak język korzyści.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-09, 15:35   

adrkwi napisał/a:

Logiczne więc jest, że zamiast zobacz jak dbać o swoje włosy piszemy coś w stylu sama zadbaj o swoje ciało.
ale blog jest o włosach (i jak wspomniała pemkad - konkretnych) zatem przekłamujesz takim anhorem. Ja wolę mieć 20 odwiedzin trwających ponad minutę czy dwie, niż 100 z czasem 10 sekund, bo się okazało, że odwiedzający oczekiwał czegoś innego.
Oczywiście każdy ma inne zdanie na ten temat, bo uzna, że z tych 100 przypadkowych odwiedzin może będzie jakiś zysk. Ja na podstawie kilku lat analizowania ruchu na swoich stronach stwierdzam, że zysku nie ma wcale lub jest na bardzo krótko, za krótko by kogoś zachęcić do powrotu.

pemkad napisał/a:

dla reszty uzytkownikow wystarczy ze w podpisie masz Moj blog, sami zaintrygowani beda wchodzic.
niekoniecznie. Często trzeba sobie dopomagać ciekawym opisem linków, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś przejdzie. Oczywiście nie można ludzi oszukiwać i tekst powinien zawierać to co rzeczywiście jest na danej stronie.

mnie prędzej zaciekawi link o nazwie "Jak ugryźć jQuery" niż "Mój blog" (-:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-02-09, 16:19   

Przede wszystkim słowo blog u nas nie cieszy się raczej popularnością, szukamy for dyskusyjnych, stron tematycznych ale o szukaniu w google bloga raczej nie myślimy. Chociaż sam używam tego hasła w swoim bannerze (ale to trochę inna bajka) to w odsyłaczach, które mają mi dać kliknięcia staram się unikać używania tego wyrazu. Skoro pemkad wybrała taką tematykę bloga musi się liczyć z tym, że o oglądalność na poziomie 100 osób dziennie będzie naprawdę trudno. Jedyne co mógłbym podpowiedzieć to może rozszerzenie tematyki bloga jako blog mamy i córki, te mają wzięcie i można liczyć na grono wiernych czytelników. Wtedy możemy zająć się tematyką wychowania, ubioru, życia codziennego ogólnie. Może warto rozszerzyć w ten sposób grono odbiorców?

Podeślę gdzie wypadałoby się udzielać:
http://www.pieknewlosy.pl/forum/
http://www.stylistka.pl/forum/
http://www.netkobiety.pl/

https://www.google.pl/sea...chrome&ie=UTF-8 i ten bonus gdybyś zdecydowała się poszerzyć tematykę bloga.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
pemkad 
Blogger.Klub

Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 39

Wysłany: 2013-02-09, 17:39   

Htsz napisał/a:

niekoniecznie. Często trzeba sobie dopomagać ciekawym opisem linków, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś przejdzie. Oczywiście nie można ludzi oszukiwać i tekst powinien zawierać to co rzeczywiście jest na danej stronie.

mnie prędzej zaciekawi link o nazwie Jak ugryźć jQuery niż Mój blog (-:
i tak i nie, tu odnioslam sie do forum gdzie jestesmy juz znani _ nie istotne czy jest to tematyka zblizona d forum czy nie, inni uzytkownicy widzac w podpisie moj blog beda wchodzic, bo znaja cie z postow i zaintryguje ich o czym piszesz na blogu. Wiem to z autopsji i statystyk :)

adrkwi napisał/a:

Skoro pemkad wybrała taką tematykę bloga musi się liczyć z tym, że o oglądalność na poziomie 100 osób dziennie będzie naprawdę trudno. Jedyne co mógłbym podpowiedzieć to może rozszerzenie tematyki bloga jako blog mamy i córki, te mają wzięcie i można liczyć na grono wiernych czytelników. Wtedy możemy zająć się tematyką wychowania, ubioru, życia codziennego ogólnie. Może warto rozszerzyć w ten sposób grono odbiorców?

Alez oczywiscie ze sie z tym licze, ba ja nie mam cisnienia na poczytnosc tam gdzie nie jest to konieczne. Wazne jest dla mnie aby dotrzec do osob, ktorym ten blog bedzie wsparciem, i ktore nie wejda na zalinkowane przez ciebie fora z przeswiadczenia ze tam pomocy nie znajda. W tej chwili mam ogladalnosc srednio na poziomie 100+ dziennie. Jak sama sie rozkrece z pisaniem to pewnie bede szukala zeby miec wiecej. Teraz nie szukam, w temacie wypowiadam się, aby pokazać że są rózne sposoby "reklamy" :)
Bloga tez nie zamierzam komercjalizować i wciskać w niego "poczytne" tematy tylko po to zeby miec ogladalnosc. Wole pisac dla malej grupki osob ale miec pewnosc ze sa to posty wazne i wartosciowe.
______________________________________________________
CurlyWorld - czyli afro ujarzmione
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-09, 17:56   

pemkad napisał/a:

i tak i nie, tu odnioslam sie do forum gdzie jestesmy juz znani _ nie istotne czy jest to tematyka zblizona d forum czy nie, inni uzytkownicy widzac w podpisie moj blog beda wchodzic, bo znaja cie z postow i zaintryguje ich o czym piszesz na blogu. Wiem to z autopsji i statystyk :)
Trzeba mieć na uwadze także tych co Cię nie znają a przeglądają forum jako zalogowani lub niezarejestrowani.

Można sobie linkować do konkretnych podstron lub używać dodatkowych parametrów w adresie URL tak jak to się robi w przypadku śledzenia kampanii reklamowych: http://support.google.com...&answer=1033863

Mając na jakiejś stronie 3-4 linki w różnych miejscach (stopka, podpis, banner) będziemy wiedzieli, który z nich cieszy się największą popularnością a nad jakimi należy popracować (lub zrezygnować jeżeli płacimy za nie).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-02-10, 16:33   

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=594857 a co sądzicie o tematach tego typu?
 
  podziel si� tym postem na:
Nathalie 
Blogger.Klub

Dołączyła: 25 Lut 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-02-26, 13:43   

Ja właśnie postanowiłam pododawać do swoich stópek na forach adres bloga. Niedługo rozreklamuję go też na fanpejdżu, który prowadzę, związanym z nieco inną, jednak wciąż jakoś spokrewnioną tematyką.
Też denerwuje mnie spam i dołączanie do każdego postu linku do siebie.
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-03-02, 18:19   

Co innego link w każdym poście a co innego stopka.
 
  podziel si� tym postem na:
nomissn 
Blogger.Klub


Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 41

Wysłany: 2013-03-02, 22:05   

Ostatnio na jednym forum uznali link w podpisie za reklamę i w zamian za to wymagają reklamy na moim blogu, nie uważam, że jest to aż taka wielka reklama, nie każdy wchodzi w taki link z forum.
______________________________________________________
A tutaj bawię się i piszę o mądrych głupotach
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-03-03, 13:37   

nomissn napisał/a:

Ostatnio na jednym forum uznali link w podpisie za reklamę i w zamian za to wymagają reklamy na moim blogu, nie uważam, że jest to aż taka wielka reklama, nie każdy wchodzi w taki link z forum.
Nieźle. I jak to rozwiązaliście?
 
  podziel si� tym postem na:
nomissn 
Blogger.Klub


Imię: Ewa
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 41

Wysłany: 2013-03-03, 14:23   

Ines napisał/a:

Nieźle. I jak to rozwiązaliście?

Jak narazie usunęłam z podpisu link do bloga i jest spokój.
______________________________________________________
A tutaj bawię się i piszę o mądrych głupotach
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz