Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2010-01-29, 00:16
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-21, 16:31   

Wiesz, że ta rozmowa do niczego nie prowadzi ? i nie dla tego, że ja uparcie stoję przy swoim. Przy okazji schodzisz z wątku w tym temacie.

.Mr.eN. napisał/a:

ślepo gloryfikujący własną wizję doskonałych ocen, które niestety już raz nie wypaliły
wypaliły, zawiedli ludzie :) na to nie mam wpływu.

.Mr.eN. napisał/a:

I ja na serio nie staram się być ostatnim chamem, ale możliwe, że po tym poście właśnie to mi się zarzuci. Bo Krwiożercza Elita nie jest świetna, perfekcyjna, czy też wyśmienita, ale ważne, że właśnie do tego stanu dążymy. Ja widzę, że cała ekipa daje z siebie wszystko, byleby zadowolić potencjalnego czytelnika i jednocześnie oddać do użytku świetną ocenę. Nie twierdzę, że wszystko wychodzi Nam tak, jak powinno, ale chętnie przyznajemy się do błędu, albo wyprowadzamy czytelnika ze złotej klatki, w której bytuje. A internauci powoli zaczynają doceniać Nasz wkład w oceny, za co jestem dozgonnie wdzięczny losowi. Pisząc, że 'jestem wybredny i napisanie, ze ktoś ma szarego bloga w czarne paski i pisze o zwierzętach to żadna ocena tylko stwierdzanie faktu' wymierzasz Nam soczystego policzka, a nawet nie poparłeś tego faktami.
nie pisałem o tobie czy twoich ocenach, bo jak o kimś konkretnym piszę to wskazuję bezpośrednio. Tutaj wskazywałem na ogół i powinieneś się z tym zgodzić.

Cytat

Nie wszyscy oceniamy tak samo, mamy różne upodobania, odmienne gusta, a w regulaminie zaznaczyliśmy, że nie jesteśmy robotami, więc subiektywizmu można doszukać się między wersami. I ja, jako rzecznik prasowy tejże ocenialni podpisuję się pod każdą wydaną oceną. Bo bezgranicznie ufam każdej oceniającej i wiem, że żadna z nich nie działa na niekorzyść ocenianego bloga. Całość staramy się popierać faktami, ale jak wszyscy mamy wzloty i upadki, więc raz jest lepiej, a raz gorzej. Zdarza się, że proponujemy zamienniki, jednak w większości przypadków ograniczamy się do komentarza na temat zauważonego błędu, bo to autor ma wiedzieć, co i jak poprawić. A nasze życiowe doświadczenie ma tylko pokazać, że coś jest nie tak lub poklepać po główce.
świetnie, że tak jest - tylko co to ma wspólnego z tematem ?

.Mr.eN. napisał/a:

Jesteś wymagający, że w sensie z kogo kpisz? Bo właściwie niewiele osób będzie w stanie sprostać tym idiotycznym wymaganiom, które stawiasz. Ta ocenowa komuna, do której stworzenia dążysz, nie będzie służyła ani oceniającym, ani czytelnikom. Bo Twoja wizja niestety eliminuje słabsze osobniki, a przy życiu pozostawia tylko najlepszych oceniających. Ty stawiasz wymagania, oceniający je spełniają, słabsze ogniwo jest eliminowane, a więc mamy dyktaturę.
jestem wymagający, ale nie jestem tyranem, są ludzie, którzy współpracują ze mną od wielu lat, znamy się osobiście i lubimy spotykać. Eliminuję osobniki tylko po części słabsze, bardziej niekonsekwentne w działaniu i niedojrzałe do tego w co się angażują. To były początki ocenialni a osoby przeze mnie wybrane w większości zniknęły bez śladu i do dzisiaj nie znamy powodów a dyskutowaliśmy na naszym forum o różnych tematach i nie sądzę, aby czuli się źle (jak widać wybór nie okazał się idealnym). Poza tym, pełniłem funkcję administratorską a nie naczelnego ocen, doradzałem i przedstawiałem swoje wizje a oceniający nakładając swoją tworzyli takie a nie inne wpisy.

Błędy dostrzegałeś nie tylko ty i były one omawiane i w miarę możliwości korygowane. W ten sposób słabsze ogniwa niespełniające odpowiednich kanonów miałby być zastępowane lepszymi. Ta ocenialnia miała zaledwie 3 miesiące a przez ten czas odniosła parę sukcesów (chociażby wspomniane zainteresowanie poważniejszą grupą blogerów). Cel jaki sobie obraliśmy wtedy (jego skrócona wersja do dzisiaj widnieje w stopce strony) miał być realizowany od samego początku, ale wiadomo, że trzeba się dotrzeć bo nie odrazu jesteś bliski doskonałości ;) Jestem pewien, że twoje pierwsze oceny także nie były pozbawione wad :) Zresztą jak twierdzisz, przytrafiają się i dziś. Wprawdzie nie chcesz przepraszać, ale nawet nie masz za co, bo po raz kolejny mnie źle zrozumiałeś, ale to wyjaśniłem na początku mojej obecnej wypowiedzi.

.Mr.eN. napisał/a:

Ja Ci proponuję zajęcie się tym, na czym znasz się najlepiej.
Jak najbardziej to właśnie robię :) konsekwentnie od prawie 6 lat, bo tyle właśnie czasu spędziłem przy blogach. Ocenianiem w formie pisemnej jako "oceniający blogi" się nie zajmuję z prostej przyczyny -> nigdy nie byłem dobry w pisaniu wypracowań i innych dłuższych tekstów, kuleje moja stylistyka, robię byki itp.

Cytat

Asia na szefową serwisu Oceny.org! Mam nadzieję, że Ty spełniasz wszystkie wytyczne :)
no Asia spełniała, jeszcze raz powtórzę, wizja się nie zmienia ;) kwestia jej osiągnięcia okazała się jednak nie taka prędka jak zakładałem. I nie było tu przechodzenia, bo ona oceniała na 2 stronach równolegle ;) i gdyby strona na nowo ruszyła pewnie byłaby to odpowiednia kandydatura, bo utrzymujemy dobre relacje i to jednak ktoś bardziej mi znany niż wyłoniony z tłumu osobnik.

to tyle co mam do odpowiedzi na twój kolejny długi wywód, widać, że lubisz pisać, gratuluję, ale niestety jak dla mnie kompletny brak znajomości HTML eliminuje kandydatów :) Rzekłbym, ze to nawet swego rodzaju ignorancja, ale to tylko moje prywatne zdanie.

tak jeszcze na koniec - ponownie wkleję link, który raz już podałem
=> http://forum.blogowicz.in...logi-vt2836.htm tu masz małe potwierdzenie pewnych moich założeń i sprawy związanej z najlepszymi ogniwami ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-03-21, 18:47   

powstała niepotrzebna dyskusja. sypiecie zdaniami, które i tak nie prowadzą do niczego. każdy ma w głowie własny pogląd na oceny i tego należy się trzymać. osobiście uważam, że tak naprawdę nie istnieje ocenialnia, która spełni pewne wymagania. a nawet jeśli takowa istnieje, to im się nie chce zapewne w to mieszać.
nie wiem, co dalej z tym będzie. Htsz, jeżeli chcesz naprawdę coś z oceny.org zrobić, to chyba musisz zastanowić się, czy jest ktokolwiek, kto będzie wystarczająco dobry ;)


.Mr.eN. napisał/a:

Asia na szefową serwisu Oceny.org! Mam nadzieję, że Ty spełniasz wszystkie wytyczne :)

to podobało mi się najbardziej :twisted:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-21, 19:13   

Amira napisał/a:

Htsz, jeżeli chcesz naprawdę coś z oceny.org zrobić, to chyba musisz zastanowić się, czy jest ktokolwiek, kto będzie wystarczająco dobry ;)
dobrych osób jest na tyle, ze wystarczy na projekt, gorzej z tym czy zechcą brać w tym udział, bo jak narazie tego nie widać.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-03-21, 21:20   

czyli tak jak napisałam...

Cytat

a nawet jeśli takowa istnieje, to im się nie chce zapewne w to mieszać.


szkoda by było, żeby domena upadła.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
.Mr.eN. 


Imię: Piotr Łukasz Domini
Dołączył/a: 17 Mar 2009
Posty: 33

Wysłany: 2009-03-22, 08:57   

Prowadzi, czy też nie, ale dla mnie to nie ma najmniejszego znaczenia. Ja nie mam w zwyczaju pisać 'pas', gdy widzę, że temat nie został jeszcze zakończony. Definitywnie przestanę pisać, gdy i Ty to zrobisz pierwszy. I nie jest to bynajmniej sprawdzian silnej woli, czy tego kto dłużej będzie pierdzielił na dany temat. Ale jeśli Ty nie podchodzisz nader poważnie do tematu to i ja nie mam zamiaru.

A teraz przeproszę Was bardzo i zapytam, gdzie jest do cholery ukryta kamera? xD Bo ja mam na serio mam wrażenie, że ktoś zwyczajnie robi sobie niesmaczny żarcik. Bo ja myślę, że póki siedzę w tym temacie to jeszcze mam prawo do zachwalania Krwiożerczej Elity. Jednak jak się okazało, zleciałem z tematu i polazłem na grzybki do lasu. Ale powinno mi przyjść do głowy, że Ty doskonale wiesz, jak oceniamy, ile ocen dodajemy miesięcznie, jaka jest Nasza średnia i pewnie znasz wszystkie inne fakty, skoro odrzuciłeś Naszą kandydaturę.

Chociaż, faktycznie. Grupujesz ludzi na znających i nieznających html'a. Tylko na tej podstawie potrafisz kogoś zaakceptować lub odrzucić, a reszta czynników nie ma najmniejszego znaczenia. Analfabeta znający html'a będzie lepszym kandydatem niż polonista, który o htmlu nie ma pojęcia. To troszkę tak, jakby każdy pracodawca odrzucał ludzi za twarzowe, a nie ich doświadczenie, czy to, na której uczelni studiowali. Mało przyjemna sprawa, ale różnicy między takim pracodawcą, a Tobą właściwie nie ma wcale. Taaa...

Na koniec dodam, że dziś jest krócej, bo wzięło mnie choróbsko, więc nie mam siły na dyskusję. Jednak wydaje mi się, że jesteś ostatnią osobą, która ma prawo pisać o ignorancji, skoro nie wiesz zupełnie nic o Krwiożerczej Elicie, a mimo to odrzuciłeś Naszą kandydaturę. Po raz kolejny kłania się gloryfikacja, chociaż w tym wypadku będzie to obłuda. Pod uwagę trzeba wziąć także fakt, że to kapitan zawodzi w większości przypadków pierwszy i ostatni, a pisanie, że zawiedli ludzie jest zdekka żałosne. Nie staraj się łapać brzytwy, bo może poharatać Ci ręce, a i już teraz widać kto ostatni zawiedzie Oceny.org.

To tyle, bo temat kandydatury jest dla mnie definitywnie zakończony. I tym razem nie dodam 'szkoda'. Czy mam żal? Z pewnością jakiś jest, bo ja na serio chcę jak najlepiej dla Krwiożerczej Elity, ale nie ma w tym chyba nic dziwnego. A na fuzji z pewnością skorzystaliby wszyscy. Jednak najbardziej rozczarowało mnie podejście Htsza do sprawy i zbadania wszystkich czynników, które mogłyby działać na Naszą korzyść. Tak, z całości wyniosę tylko rozczarowanie, ale dziękuję za daną Nam szansę.

Pozdrawiam serdecznie.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-22, 15:18   

Już mi się nie chce czytać wywodów .Mr.eN. bo widzę, że wszystko to kręci się wokół jednego...

Hytysz nie wiesz o co mi chodzi... Blablablabla.

Kuźwa. Szukamy ludzi, którzy znają się na ocenianiu bloga jako CAŁOŚCI. Niestety na stronę internetową i bloga składają się dwie, nazwijmy to sobie, wartości: WYGLĄD i TREŚĆ. Dlatego jeśli ktoś już zabiera się za ocenianie musi wiedzieć coś na temat jednego i drugiego, inaczej nie będzie to ocena bloga lecz samej treści (lub samego wyglądu).

MY szukamy osób kompetentnych do oceniania zarówno treści jak i wyglądu. Jeśli komuś się to nie podoba to jego problem. Koniec tematu.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-03-22, 16:15   

.Mr.eN. napisał/a:

Definitywnie przestanę pisać, gdy i Ty to zrobisz pierwszy
nie mogę przestać pisać w temacie, ponieważ szukam osób do współpracy i w tym celu go założyłem ;)

.Mr.eN. napisał/a:

Ale powinno mi przyjść do głowy, że Ty doskonale wiesz, jak oceniamy, ile ocen dodajemy miesięcznie, jaka jest Nasza średnia i pewnie znasz wszystkie inne fakty, skoro odrzuciłeś Naszą kandydaturę.

.Mr.eN. napisał/a:

Chociaż, faktycznie. Grupujesz ludzi na znających i nieznających html'a.
grupuję ludzi na spełniających i niespełniających kryteria.

.Mr.eN. napisał/a:

Pod uwagę trzeba wziąć także fakt, że to kapitan zawodzi w większości przypadków pierwszy i ostatni, a pisanie, że zawiedli ludzie jest zdekka żałosne. Nie staraj się łapać brzytwy, bo może poharatać Ci ręce, a i już teraz widać kto ostatni zawiedzie Oceny.org.
Administratorem technicznym byłem, dostarczałem miejsce, opłacałem domenę, reklamowałem stronę. Drugi administrator konfigurował wordpressa, ale jak widzisz sam jesteś ignorantem i tego nie sprawdziłeś ;) I stwierdzenie, że ludzie zawiedli jest tutaj całkowicie uzasadnione.

.Mr.eN. napisał/a:

To tyle, bo temat kandydatury jest dla mnie definitywnie zakończony.
dla mnie jeżeli chodzi o główną stronę oceny.org już od dawna. Dobrze, że też to przyjąłeś już do wiadomości.

.Mr.eN. napisał/a:

Z pewnością jakiś jest, bo ja na serio chcę jak najlepiej dla Krwiożerczej Elity, ale nie ma w tym chyba nic dziwnego.
nie przedstawiłeś waszego "CV" (i nie chodzi tu o adres bloga) ;) jak składasz podanie o pracę to przecież firma nie wydzwania do ciebie potem z pytaniami, gdzie chodziłeś do szkoły czy pracowałeś poprzednio tylko sam się prezentujesz z najlepszej strony. Jedyne co wam mogę zaoferować to coś takiego jak ma OPB, ale musisz mieć kogoś kto ci skonfiguruje WordPress.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-04-25, 05:05   

Wywęszyłem możliwość łatwego wybicia się jeżeli chodzi o oceny blogów. Przedstawię więc swój pomysł. Jak wszyscy wiemy - dobra domena, a strona stoi od 2008 roku. Trzeba ją aktywować, przywrócić do życia. Skoro jest taka możliwość, to ja wchodzę w to. W oceny bawiłem się na onecie z 3 lata temu może 2, potem z tym skończyłem i podniosłem sobie szczebelek w górę, nauczyłem się HTML I CSS, robić strony zgodnie ze standardami W3C, liznąłem PHP i JAVA SCRIPT. Co daje mi dużo większe możliwość i szanse na to iż będę mógł zacząć działać, niż przeciętny blogger znajacy w połowie jeden pogram do grafiki :)

Posiadam dużo wolnego czasu, więc mogę oceniać więcej. Oceniając bym brał pod uwagę wykonanie graficzne, treść, i jeżeli to jakiś portal blogowy gdzie używa się html to i to by leciało pod moją uwagę. Niestety nie mam swojej ekipy, ale widzę że tutaj jest pare osób chętnych, z którymi można by było podjąć współpracę.

Podsumowując: jestem w stanie zaopiekować się tą stroną pod kątem technicznym (znam wordpressa) na którym aktualnie jest stronka, graficznym no i ocen. Myślę, że z tych propozycji które dotychczas dostawałeś, moja jest najkorzystniejsza, tyle że nie mam ekipy ;) ale mam pomysł.

Pozdrawiam
LaPavlo
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-05-25, 21:41   

Pamiętacie mój pomysł na oceny.org, właśnie widzę go zrealizowany Dx :zdziwko: => http://oceniono.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-05-25, 21:57   

ta strona istnieje już od dość dawna ;) prowadzi ją Krystian z dodatków.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-05-25, 22:22   

Krzysiek napisał/a:

http://oceniono.pl/

Na chyba drugiej stronie tego tematu Htsz dopisał ten link do Twojego posta ;) .
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-05-25, 23:22   

Cytat

Na chyba drugiej stronie tego tematu Htsz dopisał ten link do Twojego posta ;) .
Możliwe musiało mi umknąć. To znaczy tylko tyle, że ludzie wpadają na podobne pomysły >.<
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz