Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-09-05, 23:05   

no, ateiście w stylu: 'udowodnijcie' są bardzo dziecinni, co zrobić.
ale za to często mnie spotykają dialogi w stylu:
- czemu nie chodzisz do kościoła
- bo nie wierzę w boga
- z jakiego powodu?
- a jaki mam powód, żeby wierzyć?
- ...

i naprawdę nie jest to sporadyczne, to pytanie się nasiliło do stopnia, że katolicyzm jest pewnym standardem, dość denerwujące.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

peggy.s 
Blogger.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-09-06, 17:32   

rashell napisał/a:

i naprawdę nie jest to sporadyczne, to pytanie się nasiliło do stopnia, że katolicyzm jest pewnym standardem, dość denerwujące.
rashell, no wiesz... Polska jest krajem katolickim. te pytania to zapewne, tylko i wyłącznie dlatego, że nie jesteś taka sama w sprawach wiary jak większość (narodu). i ludzie się dziwią. szczerze mówiąc sama nie wiem czemu. no bo co to za odmienność spotkać człowieka innego od siebie?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2009-09-06, 17:58   

To chyba jedyne znane mi miejsce w internecie, gdzie rozmowa o wierze i ateiźmie nie zeszła na wzajemne udowadnianie sobie sensu wiary lub jej braku. :) Plus dla Was.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-06, 18:01   

Hotaru, raczej powinnaś powiedzieć "przyjęło się, że Polska jest krajem katolickim".
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-09-06, 18:21   

Krzysiek,

Cytat

Poprzez przyjęcie chrztu w 966 r. (...) Mieszko włączył swoje państwo w zachodni krąg kultury chrześcijańskiej.
wiem, wiem: chrześciaństwo to nie tylko katolicyzm, ale katolicyzm to chrześcijaństwo. ale jednak, ateizm, czy inna religia nie "spod" chrześcijaństwa nie jest traktowana w naszym kraju za życzliwie. a szkoda :/ . w końcu każdy ma prawo do wierzenia w co sobie zechce.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-09-06, 18:42   

Hotaru napisał/a:

Cytat
Poprzez przyjęcie chrztu w 966 r. (...) Mieszko włączył swoje państwo w zachodni krąg kultury chrześcijańskiej.
To jest ogólnik, tak naprawdę chrześcijaństwo przyjął on i jego dwór, a proces nawracania polaków dopiero się rozpoczął ;) To nie było, że ot tak wszyscy byli chrześcijanami :P

Hotaru napisał/a:

ateizm, czy inna religia nie spod chrześcijaństwa nie jest traktowana w naszym kraju za życzliwie. a szkoda :/ . w końcu każdy ma prawo do wierzenia w co sobie zechce.
Szkoda, że nie jest jak dawniej np. przedwojennej Polsce. Wtedy to był miszmasz...
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-09-06, 18:50   

tak... i prali się o byle co.
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-09-06, 21:16   

Lukem napisał/a:

To chyba jedyne znane mi miejsce w internecie, gdzie rozmowa o wierze i ateiźmie nie zeszła na wzajemne udowadnianie sobie sensu wiary lub jej braku. :) Plus dla Was.


to i tak nie ma najmniejszego sensu, jest jednym wielkim docinaniem sobie, w ogóle nie lubię agresywnych ateistów a widzę na forach i demotach takich. nigdy też nie słyszałam o znajomych, którzy dzięki takiemu udowadnianiu by się nawrócili - bo dla jednych to kwestia wiary, dla drugich logiki i tyle.

może ja mam najlepszą postawę, bo mam to po prostu gdzieś, to temat na miarę gustu muzycznego
ale moja matka zawsze mi skwierczy o to, nazywa antychrystem i te sprawy



nie wiem też co będzie ze sprawą dzieci, boję się że brak ślubu kościelnego i chrztu wywoła burzę w mojej rodzince
 
  podziel si� tym postem na:
chauvinist 
Ownlog.Klub


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 33

Wysłany: 2009-09-06, 22:11   

hotaru napisał/a:

ale jednak, ateizm, czy inna religia nie spod chrześcijaństwa nie jest traktowana w naszym kraju za życzliwie. a szkoda

nawet "spod" nie zawsze jest traktowana życzliwie. czasami człowiekowi aż ręce opadają, kiedy widzi katolickie dylematy w stylu: "co gorsze - ateista czy protestant?" człowiek nie krytykuje religii, tylko katolicką obrzędowość a już niektórzy na niego z krzykiem, że pewnie mrocznym ateistą jest.

a ateiści ignoranci (na ogół tacy do dwudziestego roku życia) też mnie rozbrajają. zwłaszcza z nieśmiertelnym, "zabijającym klina" hasłem: "boga też ktoś musiał stworzyć!"

ale w sumie wszyscy mają coś-tam za uszami, a głupcy zdarzają się w każdej grupie.
______________________________________________________
"people who don't need other people need other people to show them, that they are people who don't need other people" - terry pratchett

to nie internet psuje ludzi. to ludzie psują internet.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-09-07, 00:18   Re: Kościół.

lapavlo napisał/a:

A ja mam do was pytanie.. Chodzicie do kościoła? Regularnie? czy nigdy?

Ja chodzę do kościoła wtedy, kiedy "wypada", czyli na przykład w pierwszy czy drugi dzień świąt. Ale to praktycznie tylko dla świętego spokoju, bo inaczej to tato pierdziałby mi w nieskończoność nad uchem o to.

Cytat

czym dla was jest kościół, i czy wiara ma jakieś znaczenie w waszym życiu?

Kościół to tylko instytucja. Bóg i wiara to rzecz zupełnie osobna bo tego nie da się zamknąć w jakichś urzędowych papierkach i pieniążkach wrzucanych księdzu na tacę. Ona leży w naszych sercach i ewentualnie umysłach.
 
  podziel si� tym postem na:
Pan Sleszyński 

Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Sie 2009
Posty: 58

Wysłany: 2009-09-07, 19:44   

Wierzę w Boga. Do kościoła nie chodzę. Nie wierzę w kościół, w księży. Bóg niekoniecznie musi być taki jak został wykreowany przez Biblię (tak samo dekalog). Najważniejszą zasadą jaką należy przestrzegać brzmi "Bóg dał Ci życie i tylko Bóg może Ci je zabrać" (Jest to bodajże z relacji osób, które przeżyły śmierć kliniczną, bestseller).
______________________________________________________
Phiii.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-09-14, 19:40   

Pan Sleszyński napisał/a:

Nie wierzę w kościół, w księży.

Nie wierzysz w księży, czy księdzom (tak to się odmienia)?

Cytat

noo, źli ateiści. nie wierzę i jestem fajna. i tylko dlatego w sumie nie wierzę, żeby być FAJNĄ.

Mówisz serio? Czy to ironia? Bo nie wiem czego się po Twoich wypowiedziach spodziewać...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz