Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
lomuelle 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 42

Wysłany: 2009-12-23, 21:12   

peggy.s napisał/a:

wszystkie o siódmej rano?!
No większość. A reszta być może jedzie gdzieś pilnować wnuków, bo np. rodzice rano jadą do pracy. Różnie bywa xD. (Tak, tak, ja też mam rozkminy na te tematy ^.-).
______________________________________________________
Cześć, jestem nowa. :wstyd: | Last.fm
"I have a very low tolerance level for other peoples stupid bullshit. [...] Dumb shit, trivial shit, shit you're not even remotely interested in! [...] God, people are fucking boring!" - G. Carlin.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-12-23, 21:16   

peggy.s napisał/a:

wszystkie o siódmej rano?!

Niestety w Polsce tak jest, że trzeba rano rezerwować numerek do lekarza.

Może też tak być, że od razu po mszy na szóstą jadą np. po zakupy... ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-01-25, 08:49   

Mnie zastanawia jedna rzecz: Jak czytam wcześniejsze posty, to mam nieodparte wrażenie, że prawie wszyscy wiedzą bardzo dobrze, dlaczego starsze babcie chodzą do kościoła, co myślą, o co się modlą. Aż dziwne, że z takim jasnowidztwem nikt tu w totka nie wygrał jakiejś pokaźniejszej sumy. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-01-25, 11:57   

Ruciński, one o tym głośno mówią, więc nie trzeba tu jasnowidztwa.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-01-25, 12:03   

Mówią, że chodzą do kościoła, "bo się nudzą"? Mówią, że się modlą, "by sąsiadki nie plotkowały o ich bezbożności"? Mówią, że zamiast na mszę, idą "obgadać jak to się ubrała tamta, a tamta ma głupią fryzurę, a ta nie założyła czapki dziecku"? Naprawdę coś takiego mówią starsze panie? Bardzo bym chciał wiedzieć, gdzie można się spotkać z takimi szczerymi odpowiedziami. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-01-25, 12:11   

nie zamierzam tłumaczyć wszystkich wypowiedzi. nie mniej jednak za nimi kryje się pewna niechęć, która zrodziła się właśnie z wypowiedzi babć, które dorwały się do mikrofonu przed kamerą i wypowiedziały prawdę o narodzie. same są nieskazitelne, ale kiedy pójdę do kościoła to panie za mną obgadują panie przede mną, te najbardziej pobożne nie mają obycia i nie wiedzą jak wygląda msza św., a panowie w ostatnim rzędzie czytają gazetę, kiedy żony przypatrują się sobie nawzajem aby ocenić która ma lepsze futro.
wystarczy poobserwować trochę to co się podczas mszy dzieje. rozmowy pod kościołem po mszy to już tylko wisienka na torcie.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-01-25, 12:18   

A ja myślę, że to jest grubo przesadzone. Oczywiście zdarzają się przypadki opisane przez Ciebie, ale każdy, kto choć raz pójdzie do kościoła na mszę świętą, zobaczy, że chodzą tam także - o, dziwo! - ludzie chcący naprawdę godnie i w odpowiedniej formie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jeżeli telewizja pokazuje kilka nawiedzonych babć, które coś tam sobie powrzeszczą do mikrofonu, to nie wiem, jak bardzo trzeba być nieżyczliwym dla ogółu, by twierdzić, ze jest to typowe zachowanie dla ludzi chodzących do kościoła. :)

Przypadki nieodpowiedniego zachowania w kościele spotykam czasami, ale nieporównywalnie więcej spotykam przypadków odpowiedniego zachowania.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-01-25, 12:37   

Nie zauważyłam, aby gdziekolwiek pojawił się wpis mówiący o tym, że nie ma już ludzi naprawdę oddanych religii. Nie jest to typowe zachowanie, ale takie sytuacje mają miejsce. A wiadomo, że opinia rodzi się nie na podstawie zachowania ogółu tylko kilku reprezentantów. Tak było i będzie.

I sytuacja nie jest przesadzona. Ja do kościoła praktycznie nie chodzę, bywam rzadko, z babcią. I wierz mi, że to co opisałam to jest stan faktyczny na jednej mszy. Nie mówię, że w kościele tylko chamstwo siedzi, ale zauważam, że nie tylko kulturalne osoby tam są i stąd się rodzi opinia taka, a nie inna.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-01-25, 12:42   

Zgadzam się, że opinia rodzi się na podstawie kilku reprezentantów ogółu. Ale jednak jesteśmy dorośli i poważni i wiemy, że to tylko kilku reprezentantów i że mówienie w stylu "bo babcie chodzą tam, żeby obgadywać" nie jest poważne. Kilka babć może chodzi, a reszta? Jak nazwiemy kogoś, kto się kieruje w życiu jakimiś głupimi stereotypami? :) Według mnie jest równie ciemny i ograniczony, jak te osoby, które są krytykowane za nieodpowiednie zachowanie na mszy. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-01-25, 14:18   

Ruciński, wystarczy pomieszkać dłuższy czas w takiej miejscowości jak moja, by zobaczyć na czym ta wielka pobożność się opiera - nawet w tym przypadku nie potrzeba być szczególnie dobrym obserwatorem.
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2010-01-25, 14:49   

Dlatego ja na stare lata będę chciał sobie pojeździć po świecie, a nie siedzieć w domu i chodzić do kościoła i po ziemniaki na bazar. :zawstydzony:


P.s ależ się mój temat rozwinął :D
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-01-25, 14:59   

lapavlo napisał/a:

po ziemniaki na bazar.

akurat na bazarze ziemniaki najlepsze :D

lapavlo napisał/a:

Dlatego ja na stare lata

to nie jest powód do tego. każdy żyje i postępuje tak jak chce.

lapavlo napisał/a:

P.s ależ się mój temat rozwinął :D

no trudno , żeby taki temat nie odbił się echem ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz