Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-01-23, 23:48
Autor Wiadomość
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-09-15, 15:51   

<b> Zzielona: </b>

Cytat

Myślicie, że z czego wynika dysortografia? Najczęściej z lenistwa.


- całkowicie się zgadzam. Ostatnio nawet wyczytałam w gazecie, że za dużo dzieci przesiaduje na czatach, zamiast zajac się czyms pożyteczniejszym. Cóż, raz na jakis czas wypada zagladnac do słownika, nie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

galileoo
[Usunięty]



Wysłany: 2007-09-17, 22:48   

zamtuz napisał/a:

chyba nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Albo się umie, albo nie w tydzień nikt się chyba jeszcze ortografii nie nauczył...


Ale zrobiłem sobie próbne dyktando - poszło i nie było tak źle. Trening czyni mistrza
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-09-18, 10:54   

ortografii to człowiek się uczy przez porządną naukę, nie wiem jak to wygląda w dzisiejszych szkołach, ale "za moich czasów" nauka była taka, że w czwartej klasie podstawówki już raczej się błędów za bardzo nie robiło.
 
  podziel si� tym postem na:
zamtuz
[Usunięty]



Wysłany: 2007-09-18, 20:37   

nevada menthol napisał/a:

ortografii to człowiek się uczy przez porządną naukę

Prawda, choć sformułowanie to dość osobliwe (takie masło maślane). Nie wiem, jak było za twoich czasów, ale wnoszę z twojego wpisu, że lepiej (choć sprawdzić tego nie mogę). Ja nie mam problemów z ortografią, choć chodzę do "dzisiejszej szkoły", więc może nie warto uogólniać.

Do dyktanda się nie przygotowuję - umiem, co umiem i to chcę sprawdzić. na nagrody nie liczę. Robię to dla własnej satysfakcji :P

powodzenia wszystkim!
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-09-18, 23:39   

widzisz, nam mówiono w szkole: rzeka pisze się przez ERZET bo po rosyjsku wymienia się na RIEKA, czyli R. RZ wymienia się na R!

i tego typu logiczna nauka, którą każdy zrozumie, i kiedy ma się wątpliwości co do ortografii, człowiek zaczynał sobie dane słowo odmieniać.

to rozumiem między innymi poprzez porządne nauczanie.
 
  podziel si� tym postem na:
zamtuz
[Usunięty]



Wysłany: 2007-09-19, 09:31   

To prawda, ale teraz też tak jest. Ja też mam tego typu wiedzę. Dzielenie wiedzy na "taką, jaka była kiedyś w szkole" i "taką jaka jest teraz nie ma sensu". Poza tym uważam, ze jednak technologie też zaczynają sprzyjać takiemu rozwojowi - choćby to Gadu dyktando (swoją drogą to już dzisiaj) - internet w służbie człowiekowi :) . I chyba nie do końca jest tak, że wszelkie nowinki psują wiedzę. Wszystko zależy od człowieka
 
  podziel si� tym postem na:
galileoo
[Usunięty]



Wysłany: 2007-09-19, 14:50   

Jeszcze do 17:50 można się rejestrować :)
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-08, 15:12   

To jest też wina rodziców :P
Za "waszych czasów" tato ściągał pasa i lał, a teraz słyszymy "zrób zadanie, to Ci dam pograć na kompie"...
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-08, 16:51   

Cashee napisał/a:

To jest też wina rodziców :P
Za waszych czasów tato ściągał pasa i lał, a teraz słyszymy zrób zadanie, to Ci dam pograć na kompie...


ale takie bicie nic nie pomaga, jak mnie matka tłukła po rękach, to tylko ręce mi puchły i jeszcze bardziej pisać nie mogłam, bo mnie bardziej bolało.
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-14, 17:13   

nevada menthol, no tak, ale jak Cię tato walnie, no to pójdziesz się uczyć, nie? Chyba, że wolisz dostać drugi raz? // żeby nie było: u mnie nie ma patologii w domu.
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-14, 18:31   

u mnie też nie było patologii, ale za każdym razem jak dostałam, to nie mogłam się skupić i tym bardziej myliłam się - a to z nerwów, prędzej nauka przychodziła mi w przyjaznej atmosferze zachęcania.
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-17, 17:49   

mnie rodzice nie namawiają do uczenia się. Mówią, że nie uczę się dla nich czy dla nauczycieli. Robię to tylko dla siebie. I mają rację.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz