Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
czerwien 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 17
Miasto: Polska ;P

Wysłany:    [porady] Gdzie założyć bloga i jak na nim zarabiać?

Jestem optymistką. Zakładam, że np. w ciągu roku mój blog będzie ciekawy, na czasie, często odwiedzany, będzie miał stałych fanów oraz ciągle przybywających. Następnie zakładam, że, jako studentka i osoba niepracująca, chciałabym coś na nim zarobić (na czynsz i takie tam). Pytanie brzmi:

1. W takiej sytuacji lepiej zakładać blog jako własną stronkę z wykupioną domeną i serwerem? Czy równie dobrze mogę na blogspot.com albo jakieś onetowskie coś? Co polecacie?
Dodam tylko, że znam tylko podstawy html'a i css'a... więc nie wiem, czy poradziłabym sobie z WordPressem...

2. Czy zakładanie bloga na np. blogspot.com wiele ogranicza? Blokuje jakieś możliwości zarabiania?

3. Na czym właściwie się zarabia na blogach? Na tym, że należy się do jakiegoś Ad-coś tam i wyświetlają Ci reklamy, czy że jakaś firma sama oferuje kasę za umieszczenie reklam np. w kolumnie albo tekście?

4. Czy opłaca się zakładać tzw. fanpage na facebooku? Bo np. zauważyłam, że kwejk tak ma i przez to na facebook'u like'uje mnóstwo ludzi, ale na ich stronę już o wiele mniej osób wchodzi.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 03-07-2013, 03:52 ]



zobacz także:
=> [2014+] Gdzie najlepiej założyć bloga?
=> [2012] jaki serwis najlepszy na założenie bloga?


.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-05-14, 22:35   

Jesteś ogromną optymistką :)

Odpowiem tylko na 1 pytanie - zdecydowanie własna domena i serwer jeśli myślisz o blogu poważnie.

Inna rzecz - poczytaj sobie [sporo] o marketingu internetowym, formach zarabiania na/przez bloga, innym zarabianiu przez internet bo widać, że Twoja wiedza jest praktycznie żadna. Reklamki są niewielką częścią tego wszystkiego - większe możliwości oferuje Ci kreowanie własnej marki i zarabianie poprzez warsztaty, pogadanki, wykłady i inne szkolenia.

Pytanie też - o czym byś chciała pisać?

A o Facebooku był już spory temat, Htsz pewnie da linka zaraz :) Konkludując - tak opłaca się :)

Powtarzam - zainwestuj w dobrą jakościowo wiedzę nt. marketingu internetowego i wtedy przemyśl sprawę jeszcze raz :) Aby zarobić na czynsz to naprawdę trzeba sporo czasu zainwestować.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
czerwien 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 17
Miasto: Polska ;P

Wysłany: 2013-05-14, 23:27   

Dziękuję bardzo. Dostosuję się do Twoich rad :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-14, 23:41   

czerwien napisał/a:

1. W takiej sytuacji lepiej zakładać blog jako własną stronkę z wykupioną domeną i serwerem? Czy równie dobrze mogę na blogspot.com albo jakieś onetowskie coś? Co polecacie?

Basia napisał/a:

Odpowiem tylko na 1 pytanie - zdecydowanie własna domena i serwer jeśli myślisz o blogu poważnie.
Nawet ambitnym nie zawsze się udaje. Według mnie można wybrać rozwiązanie pośrednie. W przypadku kiedy nie mamy zbyt wielu środków na inwestycje zakładamy bloga na blogspocie i wykupujemy domenę (np. ovh). W ten sposób budujemy markę od początku i jednocześnie nie blokujemy się platformą, na której działamy.

czerwien napisał/a:

2. Czy zakładanie bloga na np. blogspot.com wiele ogranicza? Blokuje jakieś możliwości zarabiania?
ogranicza nieco technicznie (zaawansowane zmiany wyglądu), zarobkowo raczej nie.

Cytat

3. Na czym właściwie się zarabia na blogach? Na tym, że należy się do jakiegoś Ad-coś tam i wyświetlają Ci reklamy, czy że jakaś firma sama oferuje kasę za umieszczenie reklam np. w kolumnie albo tekście?
zarabianie z kliknięć to chyba tylko przy dużej liczbie odsłon. Wielu blogerów, którzy pracowali na rozpoznawalność latami, zarabia dzisiaj na tym o czym napisała Basia.

czerwien napisał/a:

4. Czy opłaca się zakładać tzw. fanpage na facebooku? Bo np. zauważyłam, że kwejk tak ma i przez to na facebook'u like'uje mnóstwo ludzi, ale na ich stronę już o wiele mniej osób wchodzi.
Osiem stron potwierdzających, że warto założyć i najlepiej jak najwcześniej: Kiedy założyć fanpage?

Obejrzałem wczoraj kawałek wywiadu z blogerkami modowymi w jakiejś telewizji śniadaniowej (1 lub 2, nie wiem kiedy emitowali to w tv). Mówiły, że zarabianie na blogu wychodzi przy okazji. Najbardziej liczy się pasja a jak ktoś zaczyna z myślą o tym ile zarobi to zwykle mu się nie udaje. Powiedziały także, że pisać zaczynały przy okazji pracy w jakiejś firmie, potem z całego etatu zrobiło się pół a obecnie zrezygnowały z pracy w firmach poświęcając się w pełni blogowaniu.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-05-15, 16:52   

Basia napisał/a:

Jesteś ogromną optymistką
zgadzam się :)

czerwien napisał/a:

Zakładam, że np. w ciągu roku mój blog będzie ciekawy, na czasie, często odwiedzany, będzie miał stałych fanów oraz ciągle przybywających


Jeśli w ciągu roku zdobędziesz popularność, będziesz miała sporo odwiedzin i stałych fanów to możliwości zarobku same się pojawią. Może lepiej zastanowić się jak to zrobić?

czerwien napisał/a:

. Na czym właściwie się zarabia na blogach? Na tym, że należy się do jakiegoś Ad-coś tam i wyświetlają Ci reklamy, czy że jakaś firma sama oferuje kasę za umieszczenie reklam np. w kolumnie albo tekście?


Zarabiasz albo na reklamach bannerowych - Adsense, Adtaily ale to dopiero przy dużych liczbach odsłon rzędu kilkuset tysięcy wyświetleń/na miesiąc można z tego zarobić kilkaset zł na miesiąc. Albo współpracując/ reklamując / biorąc udział w akcjach promocyjnych - te reklamy pojawiają się w treści bloga. Firmy i agencje same wyszukują w sieci ciekawe blogi i składają różne oferty które zazwyczaj można negocjować.

Htsz napisał/a:

Według mnie można wybrać rozwiązanie pośrednie. W przypadku kiedy nie mamy zbyt wielu środków na inwestycje zakładamy bloga na blogspocie i wykupujemy domenę (np. ovh). W ten sposób budujemy markę od początku i jednocześnie nie blokujemy się platformą, na której działamy.


Sama tak zrobiłam i jestem z tego bardzo zadowolona, za 12,50 mam na cały rok domenę z PL na końcu, a wszystko robię na bloggerze jak do tej pory.


Moim zdaniem prowadzenie bloga tylko dla pieniędzy nie jest pomysłem który często wypala. Znam wiele przypadków gdy ktoś po miesiącu-dwóch rezygnuje bo okazuje się że 3 wielkie reklamy Adsense + Adtaily + linki - nie dają dochodu który spełniły nasze oczekiwania. Najlepiej wybrać tematykę która nas interesuje i po prostu pisać a może po roku pojawią się jakieś ciekawe propozycje.
 
  podziel si� tym postem na:
czerwien 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 17
Miasto: Polska ;P

Wysłany: 2013-05-15, 23:42   

Dziękuję za odpowiedzi. :)
Poświęciłam mnóóóóstwo czasu na przeczytaniu wielu tematów, postów i artykułów i macie rację, co w sumie mnie nie dziwi ;) Już patrzę na to inaczej, chyba przyjemniej, bo chcę traktować bloga tylko jako hobby. Jak coś się uda zarobić to fajnie, a jak nie, to trudno. Naoglądałam się i naczytałam chyba za dużo o tzw. szafiarkach, stąd jakieś podejście materialna się pojawiło - ale już zniknęło.
Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-05-16, 01:12   

czerwien napisał/a:

Naoglądałam się i naczytałam chyba za dużo o tzw. szafiarkach, stąd jakieś podejście materialna się pojawiło - ale już zniknęło.


Są blogi na których można się po prostu nieźle "obłowić" nie wiem czy to jest odpowiednie słowo...niektóre firmy które nawiązują współpracę z blogami które praktycznie nie mają żadnej treści, czasami pierwszy post brzmi " to będzie blog o testowaniu, jeśli chcesz nawiązać współpracę napisz" później wysyłanych jest setki e-mailów z prośbą o gratisy. O dziwo jest mnóstwo firm które wysyłają paczki dosłownie wszystkim, nie sprawdzając jak pisze dany bloger albo czy w ogóle ktoś go czyta. Myślę że na takie blogi odwiedzają głównie inni podobni blogerzy w celu wywęszenia co gdzie można za darmo dostać.

Przykład ? Chociażby sprawdzaneipolecane.blogspot.com albo coś w stylu 22 wpisy i tyle współprac: testowanie.pisze.se

Bardzo negatywnie do czegoś takiego podchodzę, na szkoleniach ciągle mówi się o psuciu rynku. Takie blogi pokazują firmom że reklama na blogach jest tania i nieskuteczna. Czasami niczego nieświadomi ludzie z takich firm skreślają blogerów, chociaż niektórzy mają większy zasięg niż średni nakład kolorowych magazynów, gdzie reklama na jedna stronę kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.

Jakiś czas temu napisała do mnie pani od jakieś kawy, odpowiedziałam jej standardowo że każda forma reklamy u mnie jest płatna - na co ona zaskoczona odpisała że chciała wysłać tylko próbki i broszury informacyjne...

Mimo takiej ilości współprac tacy blogerzy na 99% nigdy nie będą zarabiać prawdziwych pieniędzy. Jedynie zgarniać próbki lub produkty pełnowymiarowe o niskiej wartości. Podobnie pewnie jest z popularnymi drugo lub trzeciorzędnymi szafiarkami o których pisałaś.

Teraz pytanie czy chcesz robić coś takiego co opisałam wyżej ? Z gratisów czynszu nie opłacisz :)

Na początku możesz przeczytać książkę - poradnik kominka pt "Bloger" być może dzięki niej spojrzysz na blogowanie jeszcze inaczej
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-05-16, 01:28   

czerwien napisał/a:

Dziękuję za odpowiedzi. :)
Poświęciłam mnóóóóstwo czasu na przeczytaniu wielu tematów, postów i artykułów i macie rację, co w sumie mnie nie dziwi ;) Już patrzę na to inaczej, chyba przyjemniej, bo chcę traktować bloga tylko jako hobby. Jak coś się uda zarobić to fajnie, a jak nie, to trudno. Naoglądałam się i naczytałam chyba za dużo o tzw. szafiarkach, stąd jakieś podejście materialna się pojawiło - ale już zniknęło.
Pozdrawiam :)


Cóż moja pierwsza (i na razie jedyna współpraca) pojawiła się w 5 miesiącu działania, mam stałych czytelników, a firma znalazła mnie a nie ja ją co sobie bardzo cenie. Najważniejsze to chyba pisać z pasją - chociaż nie każdy post musi być strzałem w 10 - i w swoim stylu, wydaje mi się, że nastawianie na profity jest złe, jeśli będą to fajnie a jeśli nie to trudno. Dobry blog sam siebie utrzyma z czasem a potem być może swojego autora.

Nie jestem doświadczonym blogerem, powiedziałbym że jest ze mnie świeżak ale zauważyłem jednak, że brak parcia na reklamy i konsekwentne realizowanie tego co sobie zamierzy na początku przynosi z czasem korzyści, najpierw w formie czytelników i jakiejś aktywności na blogu a potem można coś zarobić czy dostać.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Marudna Królewna 
WordPress.Klub


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 28
Miasto: HollyŁódź

Wysłany: 2013-05-16, 11:15   

czerwien napisał/a:

Dziękuję za odpowiedzi. :)
Poświęciłam mnóóóóstwo czasu na przeczytaniu wielu tematów, postów i artykułów i macie rację, co w sumie mnie nie dziwi ;) Już patrzę na to inaczej, chyba przyjemniej, bo chcę traktować bloga tylko jako hobby. Jak coś się uda zarobić to fajnie, a jak nie, to trudno. Naoglądałam się i naczytałam chyba za dużo o tzw. szafiarkach, stąd jakieś podejście materialna się pojawiło - ale już zniknęło.
Pozdrawiam :)


no i dobrze:) najpierw treść i wartość - jak to będzie to propozycje współpracy same się pojawią:)
______________________________________________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu i o tym co mi do głowy przyjdzie :cool:
wyszczekane miejsce w sieci
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-05-17, 01:07   

Marudna Królewna napisał/a:

jak to będzie to propozycje współpracy same się pojawią:)
trzeba być dobrej myśli, ale z tym to różnie bywa. Na forum jest treść i myślę, że wartość, skupia sporo blogerów a ofert jakoś brak ;-P
Praca musi polegać nie tylko na tworzeniu dobrej treści, ale także na jej sprzedawaniu. Trzeba dużo pracy lub pomocy osoby, która ogarnia np. internety i wie jak promować treści. Nawet tym dobrym trzeba troszkę pomóc - jakimś linkiem na wykopie, na poczytnym fanpejdżu itd., potem będzie się już niosło samo.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Klas 

Dołączył/a: 02 Mar 2012
Posty: 68

Wysłany: 2013-05-17, 13:50   

tak, tak, pomysł, treść i lekkie pióro :) ludzie muszą to chcieć czytać.
Może wspomnienia byłej zakonnicy, poderwałam księdza, zarobiłam duże pieniądze, czy to jest miłość czy kochanie, ogród, dom, dzieci, zdrada, ciuchy...i takie tam tematy będzie dobrze ;)
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-09, 12:36   

Paweł Opydo zrobił kiedyś fajną prezentację. Nie mogę jej znaleźć więc w skrócie streszczę.

Drogi były dwie:
Zostać znanym -> zostać blogerem -> Jesteś znanym blogerem
Zostać blogerem -> zostać znanym -> Jesteś znanym blogerem


Zakładam że nie jesteś znana więc skupmy się na tym. Dalej mowa była o dwóch podejściach tematocentrycznym i autorocentrycznym (albo jakoś tak, ale sens ten).

Tematocentryczny - polega na tym że przyciągamy czytelników treścią.
Autorocentryczny - skupia czytelników wokół autora.

Teraz kwestia wyboru. Każda droga jest zła, ale! Połączenie ich jest optymalne. W owej prezentacji było to opisane na przykładzie dziewczynki która uczy się japońskiego. Pisze więc o tym, a ludzie mogą uczyć się z nią. Tutaj więc mamy tematocentryczny model, ale z czasem owa dziewczynka pisze o tym że jest fajna knajpka sushi w Gdzieś Tam i też to czytamy bo fajnie i rzeczowo pisze... Tu mamy analogicznie wątek autorocentryczny. Potem to się już łączy...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz