Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Jafer 
Blogger.Klub
Jego Ekscelencja


Imię: Jakub
Wiek: 34
Dołączył/a: 17 Lip 2013
Posty: 174
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-08-29, 08:48   

Ja piszę od razu na bloggerze, jeśli zajmuje mi to więcej czasu to używam opcji "zapisz".
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-29, 09:13   

Ja piszę od razu w oknie Wordpressa, ponieważ przy Kopiuj-Wklej niektóre znaczki zamieniały się w znaki zapytania. Zatem żeby uniknąć podwójnej pracy piszę od razu w Wordpressie.
W trakcie pisania korzystam z funkcji "Zapisz szkic".
A poza tym korzystam z importu treści z bloga na twardy dysk. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Emzzz 
Blogger.Klub


Imię: Emilia
Wiek: 32
Dołączyła: 15 Lip 2013
Posty: 70

Wysłany: 2013-08-29, 17:17   

Ja jestem straszliwie staromodna i najczęściej piszę w zeszycie :) Później przenoszę to do Worda, a później dopiero na bloga.
______________________________________________________
Publicystyka doprawiona garścią socjologii i szczyptą psychologii.

http://sceptycznajadzka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-29, 17:25   

Emzzz napisał/a:

Ja jestem straszliwie staromodna i najczęściej piszę w zeszycie

Ja czasem zapisuję swoje myśli na papierze - najczęściej jakieś zabawne porównania, które potem mogę wykorzystać do felietonu :)
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-29, 20:25   

Emzzz napisał/a:

Ja jestem straszliwie staromodna i najczęściej piszę w zeszycie :) Później przenoszę to do Worda, a później dopiero na bloga.


Czasami też tak robię, ale to tylko jak jestem w terenie, albo z jakichś powodów nie mogę skorzystać z komputera. Aa, no i u mnie zeszyt zastępuje kalendarz :D Nie wiem czemu tak.
 
  podziel si� tym postem na:
Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-08-30, 12:42   

Każdy wpis tworzę w Microsoft Word, a potem zapisuję w folderze na komputerze, oraz korzystam z Dropboxa, gdzie wysyłam i zdjęcia użyte we wpisach, jak i samą treść. Potem oczywiście kopiuję dane z pliku tekstowego do przeglądarki, drobne korekty i voila.
 
  podziel si� tym postem na:
Zygrin 
WordPress.Klub


Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Sie 2013
Posty: 92
Miasto: internet

Wysłany: 2013-08-30, 13:15   

Od razu w wordpressie piszę, najwygodniej mi tak na bieżąco ustawiam czcionkę, pogrubienie i rozmiar i jest git :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-30, 15:47   

Większość tekstów piszę z poziomu OpenOffice Writer'a, a następnie kopiuję je do przeglądarki i zajmuję się dalszą edycją wpisu. Dlaczego tak, a nie inaczej? Bo archiwizuję wszystko to, co piszę - na dysku fizycznym i w chmurze.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
dezaar 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 46
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-08-31, 10:40   

Ja zazwyczaj pisze w Wordzie, pewnie dlatego, że bardzo często zaczynam pisać tekst, a dopiero po pewnym czasie go kończę i pomimo tego, że w blogerze równiez można zapisywać szkice jakoś bezpieczniej się czuje, gdy zapisuje to na pulpicie:) Następnie kopiuje sobie do blogera, poprawiam wszystko to, co mi się tam poprzestawiało podczas kopiowania, wklejam zdjęcia, ustawiam je i post gotowy:) Czasem gdy kolejnego dnia wiem, że nie będę miała czasu by zrobić nowy wpis na blogu, przygotowuje sobie całego nowego posta w wersji roboczej i publikuje go tylko kolejnego dnia;)
 
  podziel si� tym postem na:
Villia 
Blogger.Klub

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 21

Wysłany: 2013-08-31, 15:30   

Ja większość tekstów piszę w Wordzie lub Evernote, bezpośrednio na wordpresie tylko wtedy gdy jest masa zdjęć a mało tekstu.
 
  podziel si� tym postem na:
Martyncia 
Blogger.Klub


Imię: Martyna
Wiek: 32
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 43
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-08-31, 15:58   Re: W jaki sposób piszesz teksty?

Ja prowadzę blog kulinarny ;) na dysku gromadzę zdjęcia, natomiast notki pisze bezpośrednio na blogu. Czasem przepisy mam spisane w notatniku przez ich opublikowaniem, ale gdy już to zrobię - usuwam. Moje ulubione przepisy przepisuję ręcznie do "Przepiśnika" - będzie dla potomnych :D
______________________________________________________
http://smakiempisany.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-04, 23:24   

Zwykle piszę w Notatniku (tym najzwyklejszym Windowsowym), ponieważ no po prostu lubię notatnik bardziej niż Worda itp. Jeśli piszę coś przez kilka dni czy tylko notuję, to zawsze w tym jednym specjalnym pliczku notatnika.
Następnie (jak już skończę), czasem czytam całość jeszcze raz w Notatniku (bo lubię każdą notkę, którą piszę czytać po kilka razy), a czasem najpierw kopiuję do Open Office'a ale najczęściej już na portal blogowy w okienko edycji i dopiero wtedy czytam poprawiając błędy.

Na koniec miesiąca (czasem trochę później), kopiuję wszystkie notki z ostatniego miesiąca w htmlu do szablonu na bloga i to jest moja kopia zapasowa bloga - każdy miesiąc na innej stronie (innym szablonie, dzięki temu mam sobie też wszystkie szablony, które mi się podobają :) ), następnie przy okazji robienia kopii zapasowej dysku zapisuję i tego kopię na dysku zewnętrznym oraz wysyłam na chomika - to kolejne kopie, bo mój blog/pamiętnik to rzecz święta i bym się chyba pochlastał jakbym stracił archiwum :P
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz