Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Krzysiek
2009-09-25, 19:48
Autor Wiadomość
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-21, 12:11   

Potrzebuję rady :) Liczę na pomoc forumowych fanatyków Nikona ;D

Obecnie mam starego poczciwego d3000, ale planuję gwiazdkowy zakup samego body.
Polecacie d5100 z 16pxl czy 5200 z 24pxl? Warto inwestować w dodatkowe px, których ponoć i tak nie uchywca ludzkie oko (tak gdzieś czytałam, czy to prawda?) czy pozostać przy tych 16 jakie oferuje d5100?

Przesiadam się ze względu na bardzo słaby wzrok i trudności w podglądzie u aktualnej wersji Nikona (brak live view) oraz z powodu funkcji nagrywania, co nie ukrywam nie miało dla mnie znaczenia do niedawna, do momentu gdy zaczęłam vlogować.
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-11-21, 13:12   

Jeśli kwestie finansowe nie mają znaczenia, to zdecydowanie D5200.

Jeśli nie wykonujesz wielkoformatowych wydruków ze swoich zdjęć, nie współpracujesz z nikim, kto by wymagał od Ciebie dostarczania zdjęć w dużych rozmiarach i rzadko wycinasz małe fragmenty z wykonanych kadrów, to różnica między 16 megapikseli a 24 megapikseli nie ma aż tak wielkiego znaczenia - są istotniejsze kwestie do rozważenia. ;)

D5200 wygrywa lepszą jakością obrazu, szybkością w trybie seryjnym, większą liczbą klatek na sekundę przy nagrywaniu (60), większą liczbą punktów autofocusa i wieloma innymi szczegółami.

Aczkolwiek, skoro wspominasz o problemach ze wzrokiem, a używasz optycznego wizjera, to niestety i D5100 i D5200 mają małe i ciemne wizjery - nieco większe od Twojego D3000, ale wciąż nie tyle, żeby "podskoczyć" np. starszemu D90. Live view i odchylany ekran to mega wygodna sprawa, choć robienie zdjęć z jego użyciem powoduje, że aparat traci większość zalet lustrzanki (wolny autofocus i nieco dłuższe czasy reakcji). Tym niemniej, jest to do przeżycia.

Porównanie D5100 z D3000
Porównanie D5200 z D3000
I wreszcie porównanie D5200 z D5100 :D

I jeszcze trochę teorii o megapikselach ;)
Ostatnio zmieniony przez Lukem 2013-11-21, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-21, 14:23   

Dziękuję za kompleksową odpowiedź ;-)
Skłaniam się ku 5200 ;) bo wolę dołożyć te 500zł i mieć coś na dłużej, co za szybko nie straci na aktualności technicznych...
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
PatrykPiotr 
Blogger.Klub


Imię: Patryk
Wiek: 27
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 30
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2013-11-21, 20:53   

Mp przydadzą Ci się gdy będziesz chciała wywołać zdjęcia w większym formacie, osobiście skłoniłbym się na następce wiekowego D90 czyli D7000 ze względu na to że posiada silnik AF w body czego modele wyżej nie posiadają, a daje Ci to dostęp do szerszej gamy obiektywów. Takie ogólnikowe informacje bo zmieniłem system na Canona, ale gdybym stał przed takim wyborem jakiego ty dokonujesz wybrałbym D7000
______________________________________________________
Zapraszam na mojego bloga:
www.patrykpiotr.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-11-22, 01:29   

Jesteś niezbyt w temacie, więc rozumiem zachwyt pixelami- Ale uwierz mi na słowo, im więcej nie zawsze znaczy lepiej.
W profesjonalnej fotografii, im puszka ma więcej px, tym gorzej. Do Twoich celów aparat który wybierzesz wystarczy Ci zapewne w 100%. Nie będziesz pewnie fotografować w trybie m i trudnych warunkach, więc bierz co Ci się po prostu podoba, bo różnice w pomiarze światła czy punkty AF, czy co tam jeszcze jest różnicą między tymi modelami- W zwykłym codziennym użytkowaniu ani Ci nie pomogą, ani nie zaszkodzą. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-22, 11:00   

W profesjonalistę się nie bawię, oj nie ;)

Ja mam chyba takie typowo kobiece myślenie, chcę by aparat był lekki, zgrabny i funkcjonalny. Jako przyszła małżonka i matka (nie prędko:P) chciałabym by ten aparat doczekał tego okresu i był w stanie uwiecznić w dobrej jakości ślub, podróże małe i duże, moją pociechę, pierwszy ząbek... itd. Nie chciałabym odkładać zakupu do momentu największych wydatków, więc wolę kupić coś już dziś, co nawet za te 3-5-8lat będzie mi służyło i nie będzie tak zacofane jak mój d3000, który doprowadza mnie do szału już teraz - bo nic nie widzę i nie mogę wyostrzyć odpowiednio.

Martwię się tylko, że ten obrotowy okran szybko nabawi się uszkodzenia. Jak to jest? Łatwo o usterkę? Droga jest w naprawie?
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-11-22, 22:21   

Alabastrova napisał/a:

więc wolę kupić coś już dziś, co nawet za te 3-5-8lat będzie mi służyło i nie będzie tak zacofane jak mój d3000,


Za 3-5-8 lat aparat nadal będzie miał się dobrze (przynajmniej tak długo, jak długo nie padnie mu migawka), ale co do jego zacofania - to raczej nie miałbym już złudzeń. ;)

Ale na szczęście aparat to nie smartfon i mimo straty wartości nie starzeje się aż tak paskudnie. Poza tym zawsze można go sobie zostawić, schować w bezpiecznym miejscu i dać w przyszłości dziecku do zabawy. Może będzie miało taką samą radochę jak ja dzisiaj, gdy udało mi się w końcu ożywić światłomierz w starym Zenicie. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Pomogła: 8 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-11-22, 23:05   

Lukem napisał/a:

dać w przyszłości dziecku do zabawy


albo kolekcji, taką jak ja tworzę dzięki rodzicom:
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2013-11-23, 16:21   

Zacne towarzystwo. Pobawiłbym się którymś dalmierzowcem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-11-24, 21:07   

Fotki z około 30 letnich szkieł m42:





:)
 
  podziel si� tym postem na:
karolg 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 08 Gru 2013
Posty: 9

Wysłany: 2013-12-09, 14:39   

Obiektywy m42 mają swoją magię np. ostatnie zdjęcie ma świetny bokeh.
 
  podziel si� tym postem na:
pilotozyrysa 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Gru 2013
Posty: 29

Wysłany: 2013-12-15, 20:33   

A to z mojego NIKONA d3100 z obiektywem 18-105.
Nocne naświetlanie:

a tutaj bocian:
______________________________________________________
Najszybszy motoryzacyjny blog w sieci
Wszystko o Androdzie
VW GOLF 7 od podszewki – filmiki, artykuły itd.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz