Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Grafika - dyskusje, tutoriale, pomocna dłoń
Realistyczny rysunek.
CZy wie ktoś jak zrobic cos takiego: http://img73.imageshack.u...1/girlv2nc3.jpg
Szukam tutka, ale nie ma :D
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Szablonik kuzynki
Moja kuzynka ma blog. Moim zdaniem ładny.a co wy o nim myślicie krytkujecie tu
http://www.suicide-dreams.mylog.pl/
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Photoshop] Wycinanie fragmentów zdjęc
No i problem rozwiązany :]

[ Dodano: 2006-03-19, 09:15 ]
===Photoshop Podstawy cz.1===

W tym tutorialu przedstawie przydatne narzedzia do wycinania

1.Magic Wand Tool ( różdzka)

przedstawione narzedzie najlepiej sprawdza sie przy jednolitych powieszchniach tla

pora na konkrety

otwieramy zdjecie i kadrujemy zeby miec mniej do wycinania, gdy zaznaczymy
klikamy prawy klawisz myszki i wybieramy polecenie crop


tworzymy nowy dokument o rozdzielczosci zkadrowanego obrazka tylko tym razem w polu Background Contents zmieniamy na transparent i przenosimy nasz obrazek na utworzony dokument.
z przybornika wybieramy narzedzie Magic Wand Tool i zaznaczamy miejsca ktore chcemy wyciac

klikamy ppm i wybieramy polecenie Layer via Cut i wycinamy

końcowy efekt :

2.Magnetic Lasso Tool (lasso magnetyczne)

lasso magnetyczne znajdujace sie obok rozdzki jest kolejnym dobrym nazedziem photoshopa doskonale nadaje sie do obrysowywania ludzi.
otwieramy fotke i wybieramy lasso magnetyczne

nastepnie powiekszamy zdjecie klikamy na miejsce od ktorego chcemy zaczac w moim przypadku jest to reka i przesowamy myszke powoli wzdluz obiektu obserwujac
jak lasso przylega do krawedzi

nastepnie zataczamy krag i laczymy koniec z poczatkiem i wycinamy


3.Lasso Tool
Znajdujace sie w tym samym miejscu co magnetic lasso tool, przydaje sie najczesciej
przy retuszu zdjec szczegolnie z uzyciem opci Feather dzieki ktorej mamy mozliwosc wyciecia elementu obrazka z mgielka a dokladniej z rozmyciem na krawedziach, stosujac przedzial od 1 do 5 mozna uzyskac ciekawe efekty oraz w dowolny sposob laczyc ze soba wybrane elementy.


4.Eraser Tool (gumka)
Kolejne narzedzie do gumka jest nieoceniona w niektorych przypadkach przy duzym powiekszeniu mozna za jej pomoca bardzo dokladnie wycinac a raczej scierac nie potrzebne elementy.




I to by bylo na tyle, w kolejnym tutorialu z photoshopa postaram sie przyblizyc opcje mieszania oraz wszystko co z Blending Mode zwiazane.

PozdrO :cool:

===The End===
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Photoshop] Dodatki
Z jakich stron ściągacie brushe itp. do photoshopa ??
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Czy da rade zdjąć napis z obrazka?
Czy umie ktoś zdjąć napis z obrazka?
A konkretnie czy można zmienić ten napis z napisu OSP Tymbark na OSP Mozów.
Byłbym wdzięczny...
obrazek w załączniku.
Ostatni post Odpowiedzi: 13
photoshp, pomóżcie
Cześć. Jestem nowa, ale od dawna moam doczynienia z photoShop'em. Tak. Ładowałam brushe i wszstko było okey (wersja7.0).

A teraz chciałam ściągnąć nowe brushe i wzorki z http://www.deviantart.com i zapisuje i jak chce je ząładować pokazuje mi się napis:
(brush) plik nie zgodny z tą wersją photoshopa.
jak chce wkleić wzorki to wklejam je do odpowiedzniego folderu i resetuje photoshopa chce z nikch skorzystać, a ich nie ma :( co mam zrobic?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[photoshop] puzzle
Używany program: Adobe Photoshop 7.0 CE

Krok 1:
Otwieramy zdjęcie, z którego chcemy zrobić puzzle i tworzymy na nim nową warstwę (menu> warstwa> nowa> warstwa…).
Wybieramy narzędzie „kształt własny” i szukamy kształtu puzzla. Tworzymy kształt.
{zobacz }
Tworzymy następną warstwę i rysujemy następny kształt puzzla tak, aby pasował do pierwszego (może to być ten sam kształt, możemy wybrać inny - także puzzel). Jeżeli kształt jest już narysowany, ale nie pasuje do pierwszego puzzla, możemy zmienić jego wielkość wchodząc w menu> edycja> swobodnie przekształć i zmieniając H i W.
{zobacz}
Powtarzasz tą czynność kilkakrotnie, w zależności od tego ile kawałków puzzli chcesz uzyskać.
Możesz mieć problemy z dopasowaniem do siebie puzzli {zobacz}, ale da się to rozwiązać.
Wybierz narzędzie „pędzel” (najlepiej okrągły pędzel z cieniem {zobacz}) i w warstwie, w której znajduje się niedopasowany puzzel zamaluj wszystkie „dziury” pomiędzy tym puzzlem a innymi{zobacz}. Teraz przejdź do warstwy z puzzlem znajdującym się nad niedopasowanym puzzlem i zaznacz go (ctrl+a, a potem klikasz na puzzlu).
{zobacz}
Nie zmieniając zaznaczenia przechodzimy do warstwy z niedopasowanym puzzlem i wycinamy to, co jest zaznaczone (ctrl+x).
{zobacz}
Tę samą czynność powtarzamy ze wszystkimi puzzlami znajdującymi się obok niedopasowanego puzzla.
{zobacz}
Możesz zrobić dowolną ilość puzzli, mi do pokazania, na czym polega ich tworzenie wystarczą tylko cztery.

Krok 2:
Przechodzimy do warstwy z pierwszym puzzlem, zaznaczamy go, a następnie, nie zmieniając zaznaczenia, przechodzimy do warstwy tła. Kopiujemy zaznaczony obszar i wklejamy (jako nową warstwę). Możemy teraz usunąć warstwę z pierwszym puzzlem (nie zobaczysz jeszcze pierwszego puzzla ze zdjęcia, ale jeżeli przejdziesz do zakładki „warstwy” będzie tam nowa warstwa z kawałkiem zdjęci – twoim pierwszym puzzlem ^^).
Tę samą czynność powtarzasz ze wszystkimi puzzlami.

Krok 3:
Po usunięciu kształtów puzzli prawdopodobnie widzisz znowu to samo zdjęcie, od którego zaczynaliśmy tutorial.
{zobacz}
Wejdź w warstwę tła, zaznacz wszystko (ctrl+a) i wytnij (ctrl+x). Powinny zostać same puzzle.
{zobacz}

Krok 4:
Wejdź w warstwę jednego z puzzli a następnie w menu> warstwa> styl warstwy> faza i płaskorzeźba. Tu parametry możesz ustawiać według własnego uznania.
{zobacz}
Możesz powtórzyć tę samą czynność po kolei na pozostałych warstwach, ale łatwiej będzie skopiować styl warstwy z pierwszego puzzla (menu> warstwa> styl warstwy> kopiuj styl warstwy) i wkleic go na pozostałe puzle (menu> warstwa> styl warstwy> wklej styl warstwy).
{zobacz}

Krok 5:
Właściwie moglibyśmy na tym skończyć, bo puzzle już mamy. Możemy jednak trochę je ulepszyć, np. przez nadanie im różnych kolorów.
Kolor możemy nadać samej warstwie poprzez menu> warstwa> styl warstwy> nałożenie koloru, ustawiając tryb mieszania na np. „nakładka” lub zmniejszając krycie, jednak nie zawsze daje to dobre rezultaty.
{zobacz}
Lepsze efekty daje koloryzacja. Wejdź w menu> obrazek> dopasuj> barwa/nasycenie i zaznacz „koloruj” a następnie ustaw barwę, nasycenie i jasność tak, aby otrzymać pożądany kolor.
{zobacz}
Tak samo możesz pokolorować wszystkie elementy.
{zobacz}

Krok 6:
Możesz też np. dodać cień czy blask do każdej z warstw.
Jeżeli zaczniesz dodawać cień lub blask, możesz zauważyć, że dodany do jednego puzzla sprawia wrażenie, jakby puzzel ten znajdował się wyżej od innych.
{zobacz}
Prawdopodobnie chcesz, żeby puzzle wyglądały, jakby były położone na tej samej wysokości, więc…
Tworzymy nową warstwę i przesuwamy ją na sam spód (menu> warstwa> ułóż> przesuń na spód).
Teraz przechodzimy do warstwy jednego z puzzli i zaznaczamy puzzel.
{zobacz}
Wchodzimy w menu> edycja> wypełnij.
W ten sam sposób wypełniamy obszary wszystkich puzzli na warstwie, którą utworzyliśmy i dodajemy do niej np. cień.

tadah!
Efekt końcowy
Odpowiedzi: 0
program do robienia grafitti ?
jaki program policacie do robieni grafitti ?

:help:

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 31-03-2007, 16:47 ]
prosze poprawnie redagować tematy i nie nadużywać emotek.
Ostatni post Odpowiedzi: 9
skąd ściągnąć tapety 3d ?
mam problem, niewiem skąd ściągnąć fajne tapety w 3d :help: ????????????
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Photoshop] Ktora wersja najlepsza?
NO więc to są jakby 2 tematy, ale w jednym:


I temat to: Która waszym zdaniem część Photoshopa jest najlepsza i dlaczego? Co w niej jest, a czego nie ma w innych?

II temat to: Jaki waszym zdaniem jest najlepszy temat do robienia avatarów? Co robicie, żeby avatary były ruchome? Może używacie róznych programów? Podjcie nazwe !!


Są to moim zdaniem tematy podobne, dlatego umieściłem je razem

Prosze o konkretne i wyczerpujące wypowiedzi heh... :D :D :rotfl:

:padam: :padam: :padam:
Ostatni post Odpowiedzi: 22
Skąd Wziąć Te Emoty
ostatnio zastanawiałem się i szukałem goglując i jednak nieznalazłem..

chodzi mi o

kiedyś tego sie dużo przewijało a teraz sie zapadło pod ziemie pf..

Może ktoś zna strone gdzie oto można pobrać takie graficzne gify :> ?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[foto] jak zrobić ramkę wokół zdjęcia ?
mam pytanie wiecie,moze jak zrobic ramke,dokola zdjecia albo moze znacie programy ktore to zrobja to zapodajcie je pomozcie???czekam na odp
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Fotomontaż
wpadła mi w ręce strona :

=> http://www.frogview.com/show.php?file=981

nawet nieźle wykonane, jak znajde więcej dorzuce, czekam też na wasze linki ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[szukam] Brushe - efekt farby
Ma ktoś stronki z brushami ( efekt farby) szukam i szukam już mam kilka ale to cały czas za mało :( Do AP - Adobe Photoshop
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[poszukuje] Brushe, psd - photoshop
siemKa ;)
Juz od jakiegos czasu mam photoshopa i probuje znalesc
jakies brushe czy psds..
Podajcie jakies stronki z psds i brushami prosze was
Czekam na odpowiedzi ;) :hyhy: ;) :D

[ Komentarz dodany przez: Artur: 30-08-2006, 23:46 ]
Czytaj regulamin.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Festiwal reklamy -Złote kopytko
O ile moderatorowi to sie spodoba (choc nie musi) i nie przyczepi sie ze coś jest nie tak, to mam dla wszystkich ludzi którzy dobrze znaja sie na grafice wiadomość, którą przeczytałam i dzielę sie z Wami otóż Plus wpadł na bardzo ciekawy pomysł konkursu . Konkurs 'Zlote Kopytko' to szansa na swtworzenie swojej reklamy plusa. forumowiczów Pozwole sobie wkleic link do tego konkursu. http://reklamy.plusgsm.pl...amy_zasady.html
Według mnie to może być szansa dla kogoś z Was
Ostatni post Odpowiedzi: 1
jak mam upiększyć banner reklamowy ?
Załozyłem bloga mam baner ale oejrzyjcie go czego mu bakuje????? odpwiedzcie
http://img241.imageshack....bannerek7ju.jpg

[ Dodano: 23-01-2007, 16:14 ]
sorry zapomniałem jestem szałaput!
www.ball-from-sky.blog.onet.pl





THX Z GÓRY POZDRO DLA WSZYSTKICH
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Nie umiesz robić sam logo, avatar, taptety lub inne rzeczy ?
Witam mam propozycje do zaoferowania :) . Potrzebuje jeszcze dwóch chętnych ludzi którzy pomogą w tym dziale. będziemy pracować na zmiane.




Jeżeli masz problem nie umiesz zrobić loga vatarku albo innej rzeczy? Pisz tutaj. My zroibmy to za ciebie całkowiice za darmo. Zapraszam


[/list:u]


Czekamy na zgloszenia :)
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[problem] zniekształcona grafika po zapisaniu w ps
chodzi o to że po zapisaniu grafiki w photoshopie lekko sie zniekształca :kwasny: jeszcze wczoraj było normalnie, jak można to odwrócić?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Pytanie] koszt wykonania szablonu animowanego
Witam!
Chciałbym u Państwa zapoznać się z kosztami wykonania szablonu animowanego na stronę WWW.Chciałbym, aby na mój e-mail zostały przysłane koszty usługi.Dziękuję!

E-mail: grand-theft-auto@tlen.pl

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 07-12-2006, 19:12 ]
prosze przeredagować temt tak aby było wiadomo co jest w poście.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[zdjęcie] Jak dorobić skrzydła anioła ?
mam fotke do której chciałbym dodać skrzydła anioła... dostałem takie zlecenie ale nie potrafie tego zrobić :( pomóżcie :(

http://kamo.n.w.interia.pl/index.htm <---- tutaj znajduje sie zdjecie

z góry dziekuje
Ostatni post Odpowiedzi: 13
[GIMP] jak zmienić napisy na obrazkach ?
Mam szablon strony WWW tylko po angielsku!

Nie wiem jak zmienić (i jakim programem) odnośniki, które są po angielsku!

Pomocy

Na obrazkach tego szblonu są angielskie napisy i nie wiem jak je zmienić tak, aby był ten napis napisany tą samą czcionką i po polsku!!!
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Dodatki na myloga
Chce zrobic sobie avatara,blenda w Adobe Photoshop.Tylko nie umiem go obslugiwac
Wytlumaczcie jak sie poslugiwac w tym programie :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 27-11-2006, 17:24 ]
temat znajdowal sie w nieodpowiednim dziale! prosze czytać opisy działów!
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Ogłoszenie] Tworzenie grafiki.
Witam mam propozycje do zaoferowania :) . Potrzebuje jeszcze dwóch chętnych ludzi którzy pomogą w tym dziale. będziemy pracować na zmiane.

Jeżeli masz problem nie umiesz zrobić loga vatarku albo innej rzeczy? Pisz tutaj. My zroibmy to za ciebie całkowiice za darmo. Zaprasza

Czekamy na zgloszenia :)

[ Komentarz dodany przez: Artur: 17-08-2006, 23:44 ]
Nie czytalo sie regulaminu:> :>

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 18-08-2006, 00:01 ]
też mi się tak wydaje :) - wywaliłem ten obrazek z załącznika bo nie wiem w ogóle po co on tutaj
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak zrobic avatar z teledysku w programie Avi Gif?
Mam ten program ale jak próbuje zrobic avek z teleysku to wychodzi rozmazany;/ taki jakis dziwny. Niewiem co mam wpisywac z te ramki From, To itd :kwasny: Prosze kogoś żeby mi wszystko dokładnie opisał : :)
pa
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Photoshop] Efekt puzzli
http://inventive.ovh.org/...puzzle/tut.html

Narazie jest niedoszlifowany i nie ma polskich znakow ale juz niedlugo zobaczycie go na inventive.ovh.org wykonczonego ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Jak zrobić avatar z teledysku ?
Jak zrobic avatar w photoshopie?? najlepiej chciałabym wiedziec jak go zrobic np z teledysku. Męcze się ciągle i sama tego nie zrobie :( pomóżcie prosze.... ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Dyskusja] Kredytowanie
Prosze o zaglosowanie w ankiecie lub/i wyrazenie swojego zdania na ten temat

Od dawna wiemy, ze wielu deviantow nie zgadza sie na uzywanie wlasnej grafiki w celach szablonowych bez wczesniejszego ubiegania sie o zgode. Dlatego tez wielu probuje obejsc ta zasade kredytujac grafike w postaci:

Photo from deviantart.com lub google.com / cokolwiek.com

Czy w ogole kredytowanie grafiki, zdjec, brushy, tekstur, patternow etc jest konieczne? Dlaczego tak wiele osob olewa to autorskie prawo?

PS, jeżeli się używa grafiki z deviantART to trzeba wpierw zapytać i uzykać pozwolenie!

A tak w ogole nie popieram wybijania sie na plecach deviantow. Bez sensu takie projektowanie.
Ostatni post Odpowiedzi: 41
[Photoshop cs2] jak się robi Avatary ?
Napiszcie mi krok po kroku jak robi się avatary z PS CS2 bo coś mi nie wychodzą :wsciekly: .Robię na różne sposoby i nic :/ .Dodam,że nie mam wersji polskiej
Ostatni post Odpowiedzi: 2
jak się robi laye / szablony ?
mam pytanie, jak sie robi laye w photoshopie?? bo ja umuem robic ale tylko w paincie:( html nie sprawia mi zadnych problemow.. ale te laye.. prosze o pomoc:)
Ostatni post Odpowiedzi: 19
1 - 2 ... 45 - 46 - 47 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz