Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
Jak zablokować możliwość kopiowania?
Jak mogę zablokować prawy przycisk myszki potencjalnego odwiedzającego mojego bloga, który chce bezprawnie skopiować cokolwiek z mojego bloga? Wiem, że jest taka możliwość. Jak to ustawić?
Ostatni post Odpowiedzi: 16
[blogger] Jak dopisać rok do nagłówka daty posta?
Witam serdecznie. Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc i podpowiedzi. Mam jednak kolejną prośbę. Chodzi mi o modyfikację formatu daty, która wyświetla się przy każdym poście. W ustawieniach postów można określić format daty - ja wybrałem taki: "poniedziałek, 1 lutego 2016". Moje pytanie brzmi, czy można byłoby w jakiś prosty sposób dopisać do tej daty jeszcze "r.", żeby data była zapisana np. "poniedziałek, 1 lutego 2016 r."? Jeśli tak, to poprosiłbym o podpowiedź jak to zrobić.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Lifestyle] Jak uzupełnić rozwijane menu etykietami
Hi, mam nadzieję, że w dobrym miejscu opisuje mój problem. Czytam to forum od wczoraj ale jakoś nie umiem znaleść odpowiedzi na moje pytanie. Ale od początku. Pobrałam darmowy szablon, w którym jest już stworzony "szkielet" rozwijanego MENU (czy jak tam zwał) problem w tym jak dodać odnośnik do takowej strony?
Bój blog to

Cytat

http://naszrodzinnyzakatek.blogspot.com

rozumiem, że najlepiej będzie pobrać link z etykiety (np. kuchnia) i go wkleić gdzieś w kodzie html pytanie jak zrobić to dobrze?

Kod

<nav class='nav-collapse' id='navtop'>
<ul class='topmenu1' id='masthead'>
<li><a href='#'>Strona Główna</a></li>
<li><a href='#'>Wnętrza</a>
<ul>
<li><a href='#'>Kuchnia</a></li>
<li><a href='#'>Pokój dzienny</a></li>
<li><a href='#'>Ogród</a></li>
<li><a href='#'>Sypialnie</a>
<ul>
<li><a href='#'>Example Menu</a>
</li>
<li><a href='#'>Example Menu 1</a></li>
</ul>
</li>
</ul>
</li>
<li><a href='#'>Społeczność</a>
<ul>
<li><a href='#'>Facebook</a></li>
<li><a href='#'>Instagram</a></li>
<li><a href='#'>Googleplus</a></li>
</ul>
</li>
<li><a href='#'>Świat dziecka</a>
<ul>
<li class='dir'><a href='#'>Lifestyle</a></li>
<li class='dir'><a href='#'>Sports Group</a>
<ul>
<li><a href='#'>Category 1</a></li>
<li><a href='#'>Category 2</a></li>
<li><a href='#'>Category 3</a></li>
<li><a href='#'>Category 4</a></li>
<li><a href='#'>Category 5</a></li>
</ul>
</li>
<li><a href='#'>Sub Menu 3</a></li>
<li><a href='#'>Sub Menu 4</a></li>
</ul>
</li>
<li><a href='#'>Rękodzieło</a></li>
<li><a href='#'>Współpraca</a></li>
<li><a href='#'>O mnie</a></li>
</ul>
</nav>


</div>

jest to szkielet jaki zastałam już w szablonie (niektóre nagłówki zmieniłam) help :(
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[LinkWithin] Jak powiększyć miniatury sugerowanych postów?
Cześć! To mój pierwszy post na forum i od razu muszę przeprosić - to jedyny wątek dotyczący Linkwithin, w którym mogę cokolwiek napisać, dlatego wybaczcie, że wprowadzam mały bałagan.

Przeszukałam już prawie cały Internet i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Chciałabym powiększyć miniatury zdjęć w Linkwithin, oczywiście jeśli jest to możliwe.
Póki co wygląda to bardzo marnie -

Kod

http://www.olgaoktawia.com/2016/01/rzedy-skaryszewskich-drzew.html

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc!

Pozdrawiam :oczami:
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Szablon Arbutus, Disqus] Licznik komentarzy na str. głównej
Cześć. Zainstalowałam dzisiaj Disqus. Wszystko ładnie i pięknie, tylko liczba komentarzy pod tytułem posta nie zgadza się z liczbą komentarzy disqus (są to stare komentarze z bloggera, nowych nie liczy). Poszperałam i udało mi się połowicznie. Jak wchodzę w post to liczba komentarzy odpowiada liczbie z disqus, ale liczba na stronie głównej stoi w miejscu i nie mam pojęcia jak to zmienić.
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Kod

http://www.dziewczynkazguzikiem.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[szablon Velocity] Inny kolor linków TYLKO w treści posta
Znowu nie umiem w CSS.
Chcę zmienić kolor wyświetlania linków, ale TYLKO w treści pełnego widoku posta. Dotychczas za każdym razem jakakolwiek zmiana w kodzie odnośnie kolorów sprawiała, że linki w tekście rzeczywiście zmieniały kolor, ale robiły to również tytuły postów na stronie głównej (w końcu to też linki), a tego nie chcę.
Czy jest jakiś kruczek w CSS, jakiś fragment kodu, wykluczy mi tytuły postów ze zmiany koloru? Jakiekolwiek inne rozwiązanie będzie mile widziane. Na razie wszystkie linki w tekście wyróżniam wielką komendą: KLIK.

Przykład posta:

Kod

http://catusgeekus.blogspot.com/2016/01/ghule-szczury-i-druzgotki-moja-wasna.html
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Memento] Jak uzupełnić rotator zdjęć w nagłówku?
Witam :) jak mogę wstawić swoje zdjęcia i napis w nagłówku tu meryandcookie.blogspot.com :help:
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Prosty] Jak zmienić odstępy między postami?
Witam.

Pobrałam na swojego bloga szablon. Staram się go całkowicie zmienić. Zrobiłam już praktycznie wszystkie zmiany, ma jednak problem pewnym drobiazgiem.

Otóż odstępy pomiędzy niektórymi wpisami sa mniejsze niż między innymi. Chodzi mi konkretnie o odstęp pomiędzy etykietami jednego wpisu a tytułem następnego.

Próbowałam to zmienić, znalazłam różne kody jednak dalej jest tak, że tytuł jednego jest tuż pod etykietą a innego w sporym odstępie od niej.

Bardzo proszę o pomoc.

blog szuflada-roznosci.blogspot.com

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Sarah] Jak zmienić kolorystykę z zielonej na inną?
Zamierzam pobrać szablon na bloggera. Konkretnie chodzi o Sarah dostępny tutaj

Kod

http://www.blokotek.blogspot.com/2015/10/szablon-dla-bloggera-sarah.html


Niestety zielony kolor troszkę mi nie pasuje dlatego chciałabym go zmienić. I tu pojawia się moje pytanie: jak to zrobić?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon PureZ] Jak obniżyć napis / grafikę w nagłówku?
Dobry wieczór :)

Prowadzę bloga od niedawna i mimo, że kilka problemów udało mi się rozwiązać (głównie dzięki radom na tym forum), to jest rzecz, z którą nie wiem, jak mam sobie poradzić.
Czy ktoś mógłby mi doradzić, jak mogę obniżyć nieco nagłówek?

Kod

http://atwordsalad.blogspot.com/


Dziękuję.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Memento] brakujące posty na kolejnych stronach blog
Cześć

Jak można przywrócić te 3 posty które mi zniknęły ze strony? Dodam ze w archiwum cały czas są. A druga sprawa to jak zwiększyć liczbę postów na stronie głównej bo przez ustawienia w blogerze się nie da(brak zmian)

szablon to
memento personal
http://www.bthemez.com/20...r-template.html

a mój blog to
http://paulinawdowiak.blo...0&max-results=5

Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję!
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon Winters] Jak usunąć ikony udostępniania z bloga?
Próbowałam tym kodem usunąć znaczki udostępniania z posta ze strony głównej, ale on nic nie działa. :/

.post_footer-item.post-share {
visibility: hidden;
}

Może w kodzie HTML wie ktoś jak to usunąć?
Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Podsyłam screena tych przycisków udostępniania.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[blogger] Jak zaokrąglić awatary w komentarzach na blogspot?
Próbowałam już wiele kodów CSS na zaokrąglenie zdjęć awatarów w komentarzach, ale nic mi nie działa. Może ktoś zna działający kod CSS?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Szablon Velocity] Jak usunąć panel boczny na stronie posta?
Zastanawiam się, czy istnieje jakiś sposób, aby zmodyfikować stronę pełnego widoku posta w taki sposób, aby zniknąć panel boczny, szpaltę powiększyć na całą szerokość bloga i wyśrodkować tekst? W tym momencie post wygląda w ten sposób:

http://catusgeekus.blogsp...yli-scream.html

Widok bez panelu bocznego wydaje mi się bardziej profesjonalny.
Jest na to jakiś prosty sposób?

PS. Szablon stąd: VeeThemes - Velocity

Dzięki za pomoc!
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Osadzenie responsywnego video
Hej. Jak mam osadzić filmik z YT w poście, aby był on dostosowany do wszystkich wielkości przeglądarek (głównie moblinych)?
Przykładowy post z filmem ->

Kod

http://www.mamspired.com/2015/06/daj-dzieciom-czas-to-nie-konie-wyscigowe.html

Można to gdzieś automatycznie w kodzie ustawić? (próbowałam to i owo, ale wyszło jak zwykle :P )
Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Firenze] Licznik komentarzy Disqus nie działa
Cześć

Nie działa mi licznik Disqusa na stronie głównej pod postami w nowym szablonie (www.niuchacz.com) .
Próbowałąm zrobić to tym sposobem: https://niuchacz.disqus.com/admin/universalcode/ bezskutecznie.

Pomimo, że ma np 5 komentarzy we wpisie, pokazuje mi ciągle 0 komentarzy.
Pisałam do Disqusa, polecili zrobić krok po kroku od nowa instalację ale nic nie pomogło. Mam wersję Premium szablonu, czy możliwe, że to w nim jest jakiś problem?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[Szablon Pingrey] brak licznika komentarzy w kafelku/DISQ
Obry,
zachciało mi się kafelków i jestem z nich szalenie zadowolona, pojawił się jednak problem. Pojawił się dopiero teraz bo i komentarze nowe się pojawiły.
Zainstalowałam Disqusa i moc mi się podoba, tylko komentarze, które pojawiły się od instalacji nie wyświetlają się w małym liczniku na kafelku, na stronie głównej. Nie pojawiają się również na liście komentarzy w panelu bloggera. Gdyby nie info mailem nie miałabym pojęcia, że w ogóle się komuś chciało napisać.
Fakt ilość komentarzy jest znikoma, ale wkurzył mnie niemiłosiernie ten kwiatek.

link do strony
Riboq.in.Side

link do posta z niewyświetlanymi komentami (dla przykładu)
Sephorą po ryju

Będę wdzięczna za pomoc.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-12-03, 22:37 ]
zobacz również wątek => jak zaimportować komentarze google plus do disqusa?
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[blogger] obrazkowy spis postów na stronach etykiet
Witam Was.

Wymyśliłam sobie pewien układ do mojego bloga
http://angicafe.blogspot.com/

i nie umien go wdrozyć w zycie
Mam posty przydzielone do etykiet i z etykiet zrobione menu u góry. Chciałabym teraz, aby po wybraniu danej etykiety pokazał mi się obrazkowy spis tresci, postów, które do tej etykiety są przypisane.
Wygladałoby to tak jak tu: http://www.icreatived.com/
z tym tylko wyjatkiem, że strony głównej nie chcę ruszać w ogóle (stąd nie mogłam zastosować szablonu z w/w bloga). Chciałabym z niego tylko ten obrazkowy wykaz postów z danej etykiety. Po nacisnieciu obrazka otwiera się dany post.

Bardzo proszę o pomoc. Jesli chodzi o HTML to jestem całowicie zielona i mam problemy ze znaleziem z kodzie nawet danych tekstów (znaków) między które trzeba cos tam wklejać. Wiem, że pomaga tu pewien MAGIK, z którego pomocą na pewno dam sobie radę :)
Ostatni post Odpowiedzi: 17
[Szablon Blogger] Jak ustawić większy obrazek w tle bloga?
Witam.
Mam pytanie dotyczące tła/obrazka.
Chciałabym uzyskać wielkość takiego obrazu jak tutaj >>>

Kod

http://ananasowelotto.blogspot.com/

Jednak jedyne na co stać moje umiejętności to >>>

Kod

http://quizmsp.blogspot.com/

Nie mam pojęcia jak właścicielka tamtego bloga zapisała obraz w dużym rozmiarze, takim żeby potem nie tracić jakości na dużych rozdzielczościach.
Jak widać mój jej rozmyty, ale i rozmiarem się umywa. Czy ktoś może pomóc?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Winters] Jak usunąć napis UNDEFINED?
Chodzi mi o napis 'UNDEFINEDTH UNDEFINEDUNDEFINED'
Już kiedyś był usunięty za pomocą kodu CSS, ale przypadkowo usunęłam ten kod i nie pamiętam jaki on był.
Prawdopodobnie jest to data, ale nie wiem czemu ona tak się wyświetla, dlatego nie chciałabym jej mieć widocznej. Wyświetla się to tylko na stronie głównej bloga.

Kod

w-swiecie-swinek-morskich.blogspot.com

Wygląda to tak:
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak pozbyć się wyskakującego okienka facebooka
Cześć! Jak w temacie, nie wiem jak pozbyć się badziewnego wyskakującego okienka zachęcające do polubienia mojego fanagea na facebooku. Nie zauważyłam żadnych zmian w ilości lajków w związku z jego wprowadzeniem, dlatego chce się go pozbyć i nie mogę go znaleźć... ups Ktoś wie?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Firenze] jak uruchomić featured posts na głównej?
Cześć, mam problem z przypięciem postów oznaczonych jako "featured" do szablonu Firenze.

Kod

http://firenze-soratemplates.blogspot.com/
tak powinna wyglądać góra bloga, zdjęcie pierwszego postu oraz dwóch kolejnych.
Niestety nie mogę znaleźć rozwiązania jak dodać zdjęcia i przekierowania do tego, i dlatego też zupełnie nie wyświetla mi się ta opcja na stronie głównej, czy ktoś wie gdzie wpisać kody?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Zniknął napis 'czytaj dalej' utworzony za pomocą obrazka
Mam problem natury technicznej. Jakiś czas temu zainstalowałam własny przycisk "czytaj dalej" na blogu (blogspot). Wszystko działało dobrze i nagle wczoraj ten napis znikł. Próbowałam go odtworzyć, ale nie ma żadnego elementu z kodu HTLM na moim blogu, który był opisany w instrukcji czyli

Kod

<b:if cond=’data:post.hasJumpLink’> <div class=’jump-link’> <a expr:href=’data:post.url + &quot;#more&quot;’ expr:title=’data:post.title’><data:post.jumpText/></a> </div> </b:if>
Nie wiem też jak wrócić do tej podstawowej wersji "czytaj dalej".

Byłabym wdzięczna, za jakąkolwiek podpowiedź.

Obecnie wygląda to tak: retro-moderna.blogspot.com

ps. Właśnie przeczytałam, że jest jakiś problem z imageshack - mój napis "czytaj dalej" tam był wgrany.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
LinkWithin po rozwinięciu tekstu - tylko na stronach postów
Już kilka razy dodawałem ten gadżet do swojego bloga, ale zawsze go usuwałem, bo nie mogłem go zmodyfikować tak, jakbym chciał. Chodzi mi o to, aby "Zobacz także" i kafelki z propozycjami wyświetlały się dopiero po rozwinięciu tekstu, tak jak na zawieszonym już kominek.tv

Da się coś takiego zrobić? Wydaje mi się, że raczej nie było takiego tematu, albo nie umiem szukać. Ale wątpię :D

Korzystając z okazji zapytam jeszcze czy jest możliwość, aby ten gadżet pokazywał więcej niż 5 propozycji (6 bym chciał)? Na jakimś blogu widziałem z 9, wiec jakoś chyba się da.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Nie wyświetlają się grafiki na blogu
Hej,
mam problem, bo od wczoraj nie wyświetlają się wszystkie grafiki na blogu. Grafiki są wgrane do bloggera.

Tutaj można zobaczyć o co chodzi: Przykładowe posty

Czy to jakiś ogólny problem czy tylko u mnie to się dzieje? :zdziwko:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Audrey Hepburn] Jak zmienić obrazek w nagłówku?
Mam problem, głowię się już nad tym sporo, a nie daję rady, więc chciałabym się zapytać czy ktoś wie jak zmienić ten nagłówek?

Kod

http://watahaesthen.blogspot.com/

To jest kod wewnętrzny, gdy tylko chcę wstawić swój nagłówek automatycznie wstawia się i ten "oryginalny"". bardzo proszę o pomoc.. co robić? (chodzi mi o pozbycie się nagłówka z ta "panią") :zdziwko:
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Szablon Vibe] Jak wyłączyć rotatory zdjęć w postach?
Hej!
Mam problem. Otóż gdy opublikowuje posta zamiast jednego zdjęcia pojawia sie karuzela ze wszystkimi zdjęciami z posta. Próbowałam sie tego pozbyć, by wygląd był tradycyjny ale nie wiem jak. Szablon mam akurat zakupiony, wiec problem tkwi w kodzie HTML.
adres do bloga: littlepinksucculent.blogspot.com .
Proszę o pomoc :) !
Ostatni post Odpowiedzi: 2
zwiększenie liczby postów wyświetlanych na pierwszej stronie
W ustawieniach postów i komentarzy oraz w układzie szablonu zaznaczyłam ilość wyświetlanych postów na stronie jako 9, bo tyle chcę by mi się wyświetlało. Tymczasem wyświetlają się 3. Z pewnością muszę zmienić coś w kodzie szablonu (gdyż szablon mam pobrany), tylko nie wiem co.

Bardzo proszę o pomoc, link do mojej strony:

Kod

www.fototravelka.com
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Totalny reset układu Bloggera
W innym temacie pisałam, że miałam problem z załadowaniem darmowego szablonu - na moim oficjalnym blogu działał zupełnie inaczej niż na testowym. Stwierdziłam, że całkowity reset szablonu i układu pomoże, jednak nie jestem w stanie zrobić totalnego resetu - nawet jeśli zmienię szablon na defaultowy szablon Bloggera, elementy poprzedniego szablonu przyczepiają się w side-barze nowego. Wiem, że mogę to usunąć w HTMLu, ale mimo to chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakikolwiek sposób, aby zrobić absolutny, totalny reset szablonu? Tak żebym wróciła do pierwotnego szablonu marki Blogger, bez żadnych "resztek" z poprzednich? Bo obawiam się, że to właśnie te "resztki" tu i ówdzie sprawiają, że nie jestem w stanie poprawnie zainstalować darmowego szablonu z innego źródła niż Blogger.
A w chwili obecnej, po zmianie szablonu na podstawowy prosty mój układ wygląda tak jak w załączniku...
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogger] Jak przywrócić odnośnik 'czytaj dalej' na głównej?
Witam!

Od jakiegoś czasu brakuje mi odnośnika "czytaj dalej" we wpisach na stronie głównej bloga.
Myślałem, że w szablonie usunąłem linię za to odpowiedzialną ale okazuje się, że jest:

Kod

<b:if cond='data:post.hasJumpLink'>
<div class='jump-link'>
<a expr:href='data:post.url + &quot;#more&quot;' expr:title='data:post.title'><data:post.jumpText/></a>
</div>
</b:if>

A linku dalej nie widać.
Jakieś pomysły?


Pozdrawiam!
Ostatni post Odpowiedzi: 4
1 - 2 ... 5 - 6 - 7 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz