Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
[Szablon Outfit] znaki zapytania zamiast zdjęć w rotatorze
Witam :) Od tygodnia mam problem ze sliderem na moim blogu tzn. zdjęcia przestały się wyświetlać, a zamiast nich pojawił się ogromny znak zapytania z podpisem no image. Do tej pory aby zdjęcie pojawiło się w sliderze podczas pisania posta wystarczyło dodać etykietę FEATURED. Teraz pomimo dodawania wg starego przyzwyczajenia, opcja nie działa. Skasowałam z postów wszystkie etykiety featured, by calkowicie usunąć slider, ale niestety nie zniknął, a pozostał czarny pasek z ikonkami do przewijania. Obecnie dodałam jedynie do najnowszego postu etykietę featured, liczylam, że powróci do dawnego stanu, ale jak jest mozecie zobaczyć na blogu. Proszę o pomoc, nie umiem sobie z tym poradzić. Chciałabym, żeby slider działał lub jesli to niemozliwe- całkowicie go usunąć.

Kod

http://martiarti.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogger, szablon] wyświetlanie postów w dwóch kolumnach
Witam. Zaczynam prowadzić bloga i nie wygląda on jeszcze tak, jak bym chciała.

Informacji szukałam, ale przez to, że nie umiem krótko nazwać efektu, który chcę otrzymać, niczego się nie dowiedziałam ;P

Mam bloga na bloggerze. Posty wyświetlają mi się tak, jak zazwyczaj na blogach, czyli od góry do dołu.

Jak zrobić, żeby posty wyświetlały się tak, jak na przykład na tych blogach?

Kod

michalpasterski.pl
macademiangirl.com


Mam nadzieję, że wrzucone linki to nie problem dla moderatorów ;)

Proszę o pomoc i z góy dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Jeśi temat był już wcześniej, proszę o linki.

Pozdrawiam

NelaLM
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Szablon Martha] Jak zmienić kolor pasków na miniaturach?
Słuchajcie czy ktoś pomoże mi czego mam szukać w kodzie html aby zmienić ramkę z miniaturek zdjęć?
Normalnie ramka jest w kolorze niebiesko-miętowym, a po najechaniu na nią pomarańczowo-żółtym.
Chciałabym się pozbyć tej "ozdoby" tylko nie wiem gdzie tego szukać w kodzie.
Pomoże mi ktoś?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Elite Minima] nie działają odpowiedzi do komentarzy
Witam, niedawno zmieniłam szablon na moim blogu na ten http://btemplates.com/201...e-elite-minima/
i nie działają mi komentarze poprawnie, czyli nie mogę odpowiadać na komentarze innych, jestem jedynym autorem, wiem że mam błąd w kodzie tylko nie wiem jak go szukać i jak naprawić.
A to mój blog http://modnania.blogspot.com/

Bardzo bym była wdzięczna za pomoc bo szukam jej od kilku tygodni i spędza mi to sen z powiek .
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Szablon simplart] daty wpisów nie wyswietlają się
Kupiłam jakiś czas temu szablon na bloga i zauważyłam, że nie wyświetla się data przy wpisach. pokazuje się tylko godzina, która też nie jest prawidłowa. Czy można coś z tym zrobić?

adres bloga:

Kod

www.beautyreview.pl
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Szablon Minima] zmiana koloru linków w postach bloga
Hej Kochani, mam prośbę.
Pomóżcie mi zmienić kolor wyświetlanych linków w szablonie. Obecnie są takiego samego koloru co treść i nie widać, ze to linki.
Pisałam do autorki od której mam szablon, ale najwyraźniej jej przychylność zakończyła się wraz z zakupem, bo nie odpowiada od tygodni na wiadomości.
Wedle porad, jakie znalazłam w sieci, trzeba w kodzie odszukać pewne frazy, ale u mnie za cholerę tego nie mogę znaleźć. Obecnie doszukałam się czegoś takiego:

Kod

<Group description="Kolory szablonu" selector="body">
<Variable name="body.background" description="Tło bloga" type="color" default="#fff" value="#ffffff"/>
<Variable name="body.color" description="Tekst bloga" type="color" default="#333" value="#333333"/>
<Variable name="content.background" description="Tło zawartości" type="color" default="#fff" value="#ffffff"/>
<Variable name="body.link" description="Linki/odnośniki" type="color" default="#000" value="#000000"/>
<Variable name="body.link.hover" description="Linki/odnośniki aktywne" type="color" default="#000" value="#000000"/>
</Group>


czy mam zmienić kolor tutaj? Będę wdzięczna z a pomoc :) Pozdrawiam!
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Szablon Znak wodny] Jak zmienić kolor paska na dole strony
Jak usunąć brązowy pasek na dole strony?
link do bloga:

Kod

shawnmendespolandofficial.blogspot.com


Użyłam szablonu "znak wodny" i naprawdę mi się on podoba, tylko ten pasek...
Może mogę zmienić jego kolor na czarny? :))
Proszę o pomoc!
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[Szablon Charm] Wielkość i ilość zdjęć na stronie głównej.
Witam,
W szablonie Charm zdjęcia, które dodamy w poście, wyświetlają się jako kolaż na stronie głównej. Niestety nie wygląda to zbyt dobrze jeżeli zdjęć jest więcej, ponieważ całość zajmuje bardzo dużo miejsca. Czy da się jakoś zmniejszyć wyświetlanie tych kolaży aby zawsze miały taki sam rozmiar, lub by wyświetlały np. tylko pierwsze 5 zdjęć z posta, ewentualnie tak by zamiast kolażu zawsze na stronie głównej było tylko pierwsze zdjęcie z posta?
Blog:

Kod

dziennikwedrowny.pl/



Dziękuję i pozdrawiam. :)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[Szablon GRIDZ] ustawienia ilości wpisów i rotatora
Hej,

Mój blog zyskał nową odsłonę dzięki szablonowi Gridz z MBT. Ogólnie dostosowałam go szybko i bez większych trudności, ale oto dziś, w trakcie użytkowania zauważyłam, co następuje:

Polecane posty z rotatora (z etykietką 'featured') z czasem 'znikają' z pola widzenia. Kiedy kończy się 'kolejka' (tzn. po dodawaniu kolejnych nowych polecanych postów), ostatnie posty nie tylko nie są widoczne już w sliderze, ale i na głównych stronach ze wszystkimi skrótami do wpisów. Ogólnie nie widać ich nigdzie.

Kiedy wyszukuję je poprzez 'search' a także poprzez kategorie to owszem, są na blogu, ale w spisie wszystkich postów ich nie ma.

Usunięcie etykiet 'featured' nie pomaga- starsze polecane posty są już oznaczone tylko jedną kategorią, a i tak niewidoczne na stronach.

Dziś dodałam nowy post do polecanych i znów kolejnego wpisu nie widać na blogu- tego, który był ostatni w rotatorze.

Czy musi być jeszcze jakaś etykieta wraz z 'featured' w tym szablonie czy to szablon czegoś nie zaczytuje? Cóż to takiego się dzieje?

dotyczy ->

Kod

www.stylerecital.com
:oczami:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Oracle] Jak zwiększyć ilość postów w rotatorze?
Witam, mam zapytanie odnośnie slidera w szablonie na bloggerze. Obecnie na moim blogu jest 6 odnośników do starszych postów, a chciałabym zwiększyć ich ilość np. do 15 (tych 'kropek' pod sliderem). Niestety nie wiem, w którym miejscu w szablonie można to zmienić (i czy w ten sposób?).
mój blog:

Kod

www.stylerecital.com


dziękuję z góry za wskazówki!
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[blogger] Jak przywrócić autora pod postem?
na wstępie wybaczcie za odkop, ale to chyba jedyny temat o moim problemie, jaki znalazłem. mianowicie, nawiżaując do tego:

Cytat

nie mam jednak pojęcia jak pozbyć się paska z autorem, godziną i ikonkami. Jeśli się da to zrobić, to pewnie okaże się banalnie proste, jednak tak się na tym zapętliłam, że płakać mi się chce

mam podobny problem, co koleżanka wyżej. przeglądając na jakiejś stronie o blogspocie poradnik, jak usunąć nick "autor" pod każdym postem, zdaje się, że usunąłem jakąś linijkę w kodzie html. niestety, nie pamiętam jaką :P chciałbym przywrócić tego "autora", który byłby jednocześnie odnośnikiem do profilu bloggera. Szablon rewelacja. Potrzebny jest kod html? Jeśli tak, to jaki fragment? Drugą sprawą są ikonki - ogólnie nie są złe, tylko napis obok loga google +1 razi (Poleć to w Google). czy dałoby się to usunąć bez usuwania ikonek? Jeśli nie, to w jaki sposób można usunąć ikonki? I trzecia sprawa, również z tym związana - czy można (jeśli tak to jak oczywiście) usunąć dwukropek po napisie "Brak komentarzy:" albo po liczbie komentarzy, np "3 komentarze:"? Czy da radę zmienić tekst "brak komentarzy" na inny? Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 15
[Szablon Blokotek Minimalistyczny] zmiana koloru ikonek społ
Witam!
Mam problem ze zmianą koloru ikonek społecznościowych, są za jasne i nieczytelne.
Próbowałam zmienić je w ustawieniach szablonu jednak nie dało rady, w HTML nie umiem znaleźć. Ktoś, coś? :)

Drugi problem mam z ilością postów na stronie głównej, mam zaznaczone 8 a jest tylko 3, nie mam również przycisku żeby przejść na stronę drugą.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)

Kod

http://paulinanalepa.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak zmniejszyć ilość postów pokazywanych na stronie etykiety
A jak tą ilość postów zmniejszyć ?
Mam odwrotny problem, chcę mniejsza ilość postów. Czy da się to jakoś ustawić, że postów ma być np 6?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-03-03, 12:41 ]
wątek wydzielony z tematu o zwiększaniu liczby wpisów na stronach kategorii
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogger] Jak usunąć automatyczne przekierowanie na domenę?
Witam wszystkich!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc, nie wiem już co mam zrobić, skończyły mi się pomysły...

Posiadam bloga: facetwkuchnitoniewstyd.blogspot.com.
Prze pewien czas posiadałem wykupioną domenę facetwkuchnitoniewstyd.pl na którą przekierowałem swojego bloga. Domena się skończyła, a przekierowanie mojego bloga nadal jest. Nie potrafię tego usunąć... Macie może jakieś pomysły?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Michał
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Elegant] Jak skasować automatyczne czytaj dalej?
Witam. Wiem, ze taki temat, już był( http://forum.blogowicz.in...ecej-vt4555.htm ), ale postępując zgodnie z instrukcjami, nie rozwiązało mi to problemu, a nawet z kodzie html nie mam czegoś takiego jak "jump-link".
Mój blog to

Kod

http://www.przepisnazdjecie.com/
i chciałbym pozbyć się "continue rading" tak, żeby wpisy były wyświetlane całe od razu na głównej, jednocześnie, żeby nie było sliderów. Próbowałem na kilka sposobów, a w internecie nie ma informacji. .

Dodatkowo potrzebuję informacji jak poszerzyć kolumnę z postami, tak aby nie było takiego odstępu do kolumny z wigetami.

Za pomoc będę wdzięczny.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogger] jak wgrać szablon na bloga?
Witam,
chciałbym wgrać szablon Bynary Blogger Template (http://www.premiumbloggertemplates.com/2011/12/bynary-premium-blogger-template.html)
na moją strone (blogspot).
Jednak nie orientuje się zbytnio jak to zrobić,mógłby ktoś krok po kroku napisać,co zrobić
aby wgrać ten szablon.
Z góry dzięki za pomoc.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-08-08, 22:36 ]
zobacz również => darmowe i płatne szablony na blogspota
=> [2017] 4 nowe, darmowe szablony na bloggera
Ostatni post Odpowiedzi: 13
[Szablon Glam Up] Jak zmodyfikować informację o autorze?
To mój blog:

Kod

http://juicy-raspberry.blogspot.com/

Właśnie wgrałam nowy szablon i po wyświetleniu posta pod nim pojawia się ramka z moją nazwą na google+ i jakimiś napisami po hiszpańsku(?). Ktoś wie jak to usunąć.

Jeśli to potrzebne to mam ten szablon:

Kod

http://www.soratemplates.com/2015/11/glam-up-blogger-templates.html
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Czy jest kod na ukrycie danej etykiety na stronie głównej?
Witam mam pytanie takie jak w tytule. Czy istnieje jakis kod html aby wkleić go w kodzie i ukryć wybrana etykietę/kategorię na stronie głównej ? To dla mnie bardzo ważne mam pewnien szablon już stworzony nie jest on konkretnie blogspotowy (tak mam blogspota) Posiadam blog fotograficzny i nie ma ciągle codziennie okazji na prowadzenie i umówienie się na sesję foto. Chciałem zatem wprowadzić do swojego bloga coś takiego jak tutoriale czy ciekawe dla mnie artykuły aby blog był regularny i w miarę żył no i tu zaczynają sie schody. Do menu które też było juz kodowane podpiałem wynik wyszukiwania z kategorii nazwałem to BLOG i tam chciałem dać artykuł,tutorial czy inne informacje i jak o taguję posty wszystko dziąła jak należy wyszukuje ALE... na stronie głównej robi się syf :( (( wszystko się miesza a chciałem, ze jak ktoś wejdzie na mojego bloga to będzie widać tylko sesje foto... no i nie działa, nie podoba mi się ten misz masz :( ((( Jestem perfekcjonista... zresztą zależało mi na porządku i przejrzystości. Chciałem ten blog zrobić minimalistyczny... więc stąd moje pytanie: Czy przy post-body albo content da się wkleić frazę ukrycia danej kategorii np tak jak wcześniej przedstawiłem BLOG ??? i gdy wejdę w menu to co podpiałem wyskocza normalnie posty ale tylko aby nie były widoczne na głównej ??? bardzo prosze o szybka odpowiedź i dziękuję za poświęcony czas to dla mnie mega ważne... Pozdraiwam serdecznie jak nie to prosze o inne jakieś fajne propozycje niektóre blogi wyglądają jak strony chciałbym to jakoś fajnie zrobić a szablonu raczej zmieniać nie chcę bo męczyłem się 4 dni w kodowaniu aby ładnie go przetłumaczyć i wszystko podpiąć i ustawić Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[Szablon Glam Up] Jak skasować czarny pasek z menu?
Znalazłam świetny darmowy szablon, który chciałabym zastosować u siebie na blogu. Jestem jednak zupełnie zielona w kwestiach HTML czy CSS i potrzebuję pomocy.

To ten szablon:

Kod

http://www.mybloggerthemes.com/2015/11/glam-up.html


Na samej górze jest czarny pasek z kategoriami (menu rozwijane) i chciałabym to usunąć. Ktoś wie jak to zrobić? :(
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon Glam Up] jak wyśrodkować zdjęcia w postach?
Witam. Po zainstalowaniu gotowego szablonu i wielu próbach zmieniania tego w kodzie html nie mogę ustawić zdjęć w postach tak, aby były na środku. Są ułożone do prawej strony, do lewej działa bez problemu, a na środku się nie da.
Czy ktoś wie jak można to odblokować? Będę bardzo wdzięczna
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogger] data przy każdym poście, nawet tego samego dnia
Czy ktos wie jak zrobic na blogspocie tak aby za kazdym razem byla widoczna data postu? Nawet jesli dodamy wiecej niz jeden post danego dnia? U mnie jest tak ze jak dodam nawet dwa posty jednego dnia to data wysiwetla sie tylko przy tym ktory jest nowszy, a przy tym drugim juz nie :/ jak to zmienic aby byla zawsze?!
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[blogger] Nie mogę dodać gadżetu Obserwatorzy w układzie
Witam, chcę dodać gadżet "Obserwatorzy", niestety kiedy już klikam ZAPISZ, wyskakuje informacja "Popraw błędy w formularzu", o co chodzi? Jakie błędy?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[blogger, disqus] jak skasować licznik komentarzy ze str. gł
Witam serdecznie. Na swoim blogu zainstalowałem disqus. Bardzo mi się podoba i ogólnie jestem zadowolony. Jednak chciałby prosić o podpowiedź w sprawie małej modyfikacji. Na stronie głównej bloga, pod każdy zwiniętym postem pojawia mi się licznik komentarzy dla danego postu (zaznaczony fragment na obrazku). I to mi się właśnie nie podoba. Chciałbym jakoś usunąć ten licznik, żeby w tym miejscu w ogóle się nie wyświetlał. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Voux] rotator tylko na wybranych podstronach
Jak wykasować slider z poszczególnych stron? Tzn. żeby pokazywał się na stronie głównej i kolejnych stronach po kliknięciu "starsze wpisy", ale by nie pokazywał się po przejściu do posta po kliknięciu "czytaj dalej" oraz by nie było go na stronach "o mnie", "współpraca" oraz "kontakt", a także po kliknięciu w poszczególne kategorie?

Dodatkowo przy kliknięciu w daną kategorię z niewiadomych przyczyn przy kategorii "fitness" nie pokazuje się odnośnik "starsze posty", a w pozostałych kategoriach tak. "starsze posty" powinny się chyba pokazywać jeśli w danej kategorii jest x-postów, a nie przy jednym? Jest możliwość naprawienia tej funkcji?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogger] Jak skasować tytuł z nagłówka szablonu posta?
Cześć. Mam pytanko. Czy jest możliwość dodania tytułu posta, tak żebym ja tylko mogła go widzieć w swojej liście ale nie wyświetlał się na blogu dla innych? Bardzo proszę o pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Znikający tekst alternatywny
Zawsze, gdy dodaję zdjęcie na blogu dodaję też tekst alternatywny. Niestety ostatnio mam problem, że jak dodam opis zdjęcia to nie mogę dodać tekstu alternatywnego. O co chodzi? :niepewny:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Szablon Lifestyle] Jak usunąć godzinę publikacji posta?
Nie mogę poradzić sobie z usunięciem niepotrzebnej według mnie godziny publikacji wyświetlającej się pod postem. Znalazłam taki kod w szablonie bloga:

Kod

<script type='text/javascript'>createSummaryAndThumb(&quot;summary<data:post.id/>&quot;,&quot;<data:post.title/>&quot;,&quot;<data:post.url/>&quot;,&quot;<data:post.timestamp/>&quot;,&quot;<data:post.numComments/>&quot;,&quot;<data:post.author/>&quot;,&quot;<b:loop index='i' values='data:post.labels' var='label'><b:if cond='data:i &lt;=0'><a expr:href='data:label.url + &quot;?max-results=6&quot;' rel='tag'><data:label.name/></a></b:if></b:loop>&quot;,&quot;<data:post.authorProfileUrl/>&quot;);</script>


Wydaje mi się, że dotyczy wyświetlającej się pod tytułem posta treści. Próbowałam usuwać niektóre elementy z kodu, ale wtedy wszystko się psuło
Będę wdzięczna za pomoc.

Kod

http://she-tetiisheri.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[blogspot] Menu / gadżet zasłania powiadomienie o cookies
otóż jest sobie blog: laminerva.pl . wczoraj google, prawdopodobnie zgodnie z europejskimi przepisami, wlepiło mi na niego powiadomienie o cookies. niestety, na moim szablonie przysłania je górny pasek menu. jak to zrobić, by powiadomienie to wyświetlało się na dole? to jest chyba w ogóle jakiś zewnętrzny skrypt, bo kod do niego widzę tylko w źródle strony przeglądarki, natomiast nie ma go nigdzie w kodzie szablonu.
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Wyśrodkowanie treści widgetów paska bocznego.
Chciałbym zapytać, jak wyśrodkować treść (nie tytuły) widgetów paska bocznego (EGO, KONTAKT, LINKI) tak, by nie wyśrodkować treści postów?
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[blogger, dodatki] Jak skasować gadżet 'kursor' z blogu?
Witam. Jakiś czas temu dodałam kursor do mojego bloga. Teraz chcę go usunąć i w sekcji "Układ" nie widzę w ogóle gadżetu HTML/Java Script, przez co nie mogę usunąć kursora. Mogę prosić o pomoc. Z góry dziękuję :)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
1 - 2 ... 4 - 5 - 6 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz