Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Czas wolny  »  Ruch i odżywianie
Baseball/softball
Zastanawiam się czy ktoś z Was gra/ł w baseball lub softball? A może go oglądacie?

Grałam profesjonalnie przez długi czas. Do tej pory żałuję, że zrezygnowałam. Piękny sport. Interesuje się może nim ktoś? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Wingsuit
Kto z was odważyłby sie skoczyc ??

dla tych co nie wiedzą filmik:
Odpowiedzi: 0
Kto wygra Ligę Mistrzów 2013/14
Ostatnie rozgrywki Ligi Mistrzów wygrał Bayern Monachium. Jak myślicie, kto zatriumfuje w nowym rozdaniu? :)

Ja obstawiam, że dojdzie do wielkiej zemsty Mou i jego Chelsea, po roku przerwy, znowu zostanie klubowym mistrzem Europy.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[sport] Biganie po wodzie - Liquid Mountaineering
Wielu chciałoby chodzić po wodzie jak Jezus :P niektórzy nie tracą czasu i wymyślają na to sposoby - jednym z nich jest użycie odpowiedniego obuwia i szybkiego ruchu dolnych kończyn - tak powstał nowy sport ekstremalny - biegnie po wodzie



jak wam się podoba?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Macie jakieś fajne przepisy na babeczki?
Bo te przpisy O.etkera (czy jakoś tak) są okropne! ;/
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Strava dla biegacza i rowerzysty
http://strava.com - to darmowy program, który użytkownik wgrywa na swój telefon z np. androidem i w połączeniu z wbudowanym GPSem może śledzić odbytą trasę oraz konkurować z innymi użytkownikami w walce o jak najszybsze przebycie wytyczonego odcinka, tzw. segmentu.

Jeśli ktoś chce śledzić swoje postępy zarówno na rowerze jak i w bieganiu i dodatkowo chce porównać swoje osiągi do osiągów innych ten program powstał właśnie w tym celu.

Z ogromnych zalet należy wspomnieć jeszcze, że nie drenuje tak baterii jak inny popularny soft oraz uchodzi za najdokładniejszy.

W darmowej wersji posiada wszystko co najważniejsze więc ni8ech się nikt nie zrazi opcjami płatnymi.

Ja używam wyżej wspomnianego do śledzenia moich wycieczek rowerowych, głównie w okolicach Poznania, moje konto jest pod tym linkiem: http://app.strava.com/athletes/729207 .
Odpowiedzi: 0
Wisła-Legia.
Ktoś oglądał czy był na meczu? coś się działo z bramkarzami po meczu?

Ja widziałem jak zaczął Pareiko ale nie wiem czy dalej coś było?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Wspomnienia po Euro 2012
Aż dziwne, że takiego tematu jeszcze nie napisano. Jak wspominacie Euro 2012? Jakie są Waszw opinie, sugestie...Ja osobiście relację mogłam zobaczyć jedynie siedząc na tyłku przed telewizorem. :P
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Czy kobiety mogą uprawiac sport?
Umnie w szkole uwazajom ze kobiety nie powinny ćwiczyc bo sie ośmieszajom :( .
Ale czy to jest prawda :/
Ostatni post Odpowiedzi: 33
[Kuchnia włoska] Penne z serkiem mascarpone i parmezanem
To moja ulubiona Kuchnia. Nie znalazłam jeszcze takiego tematu w Kulinariach.
I zgodnie z propozycją Administrator - specjalnie Arku dla Ciebie :P , przepis, który jak mówi mój mąż zwala go z nóg, za każdym razem pomimo, że czasami życzy sobie to 2 razy w tygodniu.

Penne z serkiem mascarpone i parmezanem

Składniki:
500g dojrzałych pomidorów - mogą być myślę z puszki, albo sok pomidorowy (jak na 2 osoby to mała butelka Ci wystarczy) my akurat zaprawiamy pomidory więc daje ze słoika, chyba że masz blender to najlepiej zmiksować świeże pomidory
50 g masła
1 ząbek czosnku, zmiażdżony
2 łyżki koncentratu pomidorowego
5 łyżek serkma mascarpone - najlepszy i najtańszy z Piątnicy daję tak 3,5 łyżki i próbuję, potem dodaję według uznania ;)
1/2 łyżeczki chili w proszku - ja nie daje :P
sól
12 świeżych listków bazylii, porwanych - bez świeżych nie smakuje tak dobrze
400g makaronu penne
6 łyżek świeżego parmezanu plus parmezan do podania - musi być oryginalny :)

Wykonanie:

1. Pomidory włożyć do miski i sparzyć (chyba, że masz w innej postaci - podaje standard) Zostawić na 30 sek. obrać i pokroić.

2. Na dużej patelni z grubym dnem rozgrzać masło i dodać rozgnieciony czosnek. Smażyć minutę, aż zmięknie (Uważać, żeby się nie przypalił)następnie dodać pomidory i smażyć kolejne 2-3 min, od czasu do czasu mieszając.

3. Do pomidorów dodać koncentrat, dusić 2 minuty, wmieszać serek mascarpone i doprowadzić do wrzenia.

4.Doprawić do smaku solą i chilii. Sos przełożyć do miski dodać listki bazylii i przykryć.

5.Ugotowany makaron dodać do sosu, wymieszać i posypać parmezanem + podawać parmezan w osobnym naczyniu.

Prócz ugotowania makaronu, sos zajmuje mi jakieś 6 min roboty.
Polecam, to jest naprawdę przepyszne :)
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Fondue :)
Zastanawiam się nad kupnem "maszynki" do Fondue :) Co o tym sądzicie dobry pomysł, sprawdza się? ;) Jaka jest najlepsza?
Jak widzę na tych wszystkich filmach Fondue serowe albo czekoladowe to aż slinka cieknie. Wydaję mi się ze to dobry sposób na miłą przekąskę jak wpadną znajomi:)
Odpowiedzi: 0
Wspomniania po Olimpiadzie
Skoro jest temat o Euro, być może przydałby się też o olimpiadzie.

London 2012 - kiedy piszę ten post, trwa akurat widowiskowe zakończenie całej imprezy. Jak spędziliście ten czas, kiedy świat żył sportem, a w kraju stopniował się bulwers na naszych pewniaków medalowych? Rywalizacje w jakich dyscyplinach śledziliście? Ja z przyjemnością oglądałem turniej siatkarski. Widziałem też mecze Radwańskiej, solo i z siostrą. Dziś obejrzałem finał koszykówki. W ogóle, czuję ogromny niedosyt z racji tego, że TVP w tak marnym stopniu relacjonowało mecze w kosza.
Ostatni post Odpowiedzi: 8
Kajakarstwo - sport dla każdego mężczyzny :)
Witam wszystkich. Od kilku miesięcy zacząłem interesować się spływami kajakowymi. Jest to bardzo dobry sport dla każdego mężczyzny który pragnie poczuć trochę adrenaliny ;) Kajaki i ich wypożyczenie nie jest drogie dlatego też każdego będzie na nie stać :) Co myślicie o tym sporcie ?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Dziś mecz niemcy-grecja jakie typujecie wyniki?
Dla niemców półfinał to tylko formalność ja typuję 2-0 dla niemców oczywiście

[ Dodano: 22-06-2012, 17:21 ]
A może wytypujecie kto strzeli gola Greckim piłkarzom
Odpowiedzi: 0
[piłka nożna] UEFA EURO 2012 Polska-Ukraina
Już od bardzo dawna wiadomo o tym, ze Polska wraz z Ukrainą starają się o organizowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mozna o tym troche poczytac np. na:

=> http://www.wroclawwgrze.pl/

We wrocławiu na rynku stoi nawet taka duża piłka promująca nasze starania :)


sądzicie, ze nam się uda ? czy to raczej walka z wiatrakami.. ?

chcielibyście aby to w polsce odbyły się mistrzostwa, czy jest wam to obojętne ?


moim zdaniem szanse mamy, wkońcu chociazby miasto takie jak Wrocław nie pcha się tam gdzie nie widzi szansy na wygraną :) - równoczesnie staramy się o organizacje chociażby EXPO ;)

to ogromne nakłady finansowe, ale także promocja kraju w europie, która śmieje się narazie z nas i uważa za złodziejaszków - możemy podziekować np. politykom i tym, którzy za granicą budują opinie o sobie i tych co zostali w kraju ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 29
[alkohol, drink] Skittles Vodka


lubisz słodycze i pijasz wódkę? Dla tych co nie lubią jej surowego smaku wymyślono różnego rodzaju drinki na osłodę. Ktoś wpadł na pomysł, że można wycisnąć słodycz z cukierków i dodać jej do wódki :D co z tego wychodzi? trzeba się przekonać na własnej skórze a raczej na własnym gardle :p



oraz wersja tekstowa: http://www.wikihow.com/Make-Skittles-Vodka

Ja uwielbiam Skittles a na ten przepis trafiłem przypadkowo dzisiaj. Kiedyś rozpuściłem kilka "drażetek" w wodzie mineralnej nie pomyślałem jednak, że można to samo zrobić z alkoholem i nadać mu nietypowy kolor a po części i inny smak.

do wykonanie tego drinka(?) potrzebujemy oczywiście butelkę wódki (lub więcej) - producent według uznania. Do tego duże paczki skittlesów - niestety ja u nas nie widziałem nigdzie takich jak pokazywane na obrazkach w sieci, ale w carrefour sprzedają takie w kartonikach (około 2pln) oraz w woreczkach 38g (około 1,6pln). Myślę, że trzeba kupić z 10-15 małych paczek żeby ilość jednokolorowych cukierków była wystarczająca.

Robimy zalewę według wskazówek. Warto dać się dogryźć temu przez dzień albo dwa. Potem przelewamy przez filtr od kawy - oddzielając płyn od cukierków - i mamy gotowy "napój", który na pewno urozmaici każdą imprezę (urodziny, sylwester itp.) - w sam raz na kolorowe shoty ;D Oczywiście trzeba to zmrozić! nikt nie lubi ciepłej wódki ;D
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Przepis na eskalopki nadziewane serem pleśniowym
Z góry uprzedzam, że to nie będzie przepis idealny typu "teraz dodaj 3 ziarenka soli", ponieważ no... ja nie umiem tak gotować, wszystko robię na zapach i wyczucie (;
Potrzebujemy:
kawałek schabu wieprzowego (de lege artis powinniśmy użyć cielęciny lub indyka
ser pleśniowy- najlepiej gdyby był to rokpol; z doświadczenia wiem, że sery typu brie, camembert, coulommiers zwyczajnie się nie nadają. za to jak ktoś nie lubi pleśniowych, gouda obleci
świeże gałązki rozmarynu - muszą być świeże, koniec, kropka
masło- nie, to nie to samo, co margaryna. masło musi być z jak najwyższą zawartością tłuszczu
grubo mielony pieprz
ze sprzętu: patelnia grillowa. zapytacie na pewno, czy zwykła patelnia nie wystarczy. Nie wystarczy, bo eskalopki to mięso smażone bez panierki, saute. Więc raz, że na zwykłej patelni zaraz się wszystko przypali, a dwa, że na grillowej ciężko jest wysuszyć mięso, co niestety często się zdarza.

Schab dzielimy na kotlety. Muszą być dość grube, gdyż planujemy wyciąć w nich kieszonkę pośrodku. (chodzi o to, żeby dosłownie zrobiła się kieszeń w środku kotleta- nie przecinamy boków, niczego nie rozcinamy- brak ciągłości dopuszczalny tylko wzdłuż jednej krawędzi.) Do środka wkładamy, kolejno: małą gałązkę rozmarynu, odrobinę masła, ser pleśniowy. Wszystko zamykamy wykałaczką. (Cenna uwaga- starajcie się ułożyć to wszystko w miarę płasko, bez wybrzuszeń, bo później ciężko to równo upiec.) Na wierzchu posypujemy grubo mielonym pieprzem. Świetnie sprawdza się zielony pieprz w ziarenkach rozgnieciony zwyczajnie nożem, ale czarny też jest ok. Tak przygotowany kotlet kładziemy na patelnię i cierpliwie czekamy, aż dobrze się przepiecze z jednej strony, dopiero potem przekładamy na drugą. To, co ja miałam w zwyczaju robić, czyli przekładanie kilka razy z boku na bok nie skutkuje- (zapomniałabym, patelnia grillowa musi być naprawdę dobrze rozgrzana)po prostu nie piecze się to dobrze.
Kiedy już przygotowaliśmy nasz dumny kotlecik, możemy go podać z ziemniakami (ja osobiście nie jestem fanką tego pomysłu) lub z sałatą z sosem beszamelowym.
Smacznego i dajcie znać, czy Wam coś z tego pokrętnego przepisu coś wyszło (:
Odpowiedzi: 0
sernik bez sera? Torcik śmietanowy?
Deser... hmm, sernik bez sera? Torcik śmietanowy? W sumie nie ma to specjalnej nazwy... ale polecam, w ciągu ostatniego miesiąca zrobiłem już dwa razy, takie branie miało :p

Składniki:
4 opakowania galaretki (dwa opakowania jasnej, o tym samym smaku, + po jednym ciemnej, o różnych smakach, ja użyłem 2x cytrynowej 1x agrestowej i 1x wiśniowej)
0,5 litra słodkiej, kremowej śmietanki
dowolne owoce wg. preferencji (ja raz zrobiłem z malinami, raz jabłka+gruszki)

Ciemne galaretki przygotowujemy wg. przepisu, wylewamy na głębokie talerze, odstawiamy do lodówki do stężenia. Kiedy są gotowe, wykładamy tortownicę folią aluminiową. Pozostałe dwa opakowania galaretki robimy używając POŁOWY ilości wody przewidzianej w przepisie (tzn, jeśli normalnie 0,5 litra idzie na jedno opakowanie, tutaj do tej samej ilości wsypujemy aż dwa opakowania) i zostawiamy do przestygnięcia. W tak zwanym międzyczasie szykujemy owoce oraz kroimy ciemne stężałe galaretki w kostkę. Śmietankę spieniamy lekko mikserem i łączymy z jasną wystudzoną galaretką. Pokrojone owoce i galaretki układamy w tortownicy i zalewamy śmietanką z jasną galaretką. Potem do lodówki na kilka godzin.

Enjoy :)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[Skatebord] Plan B
Czesc !
czy ktoś na tym forum jeździ na deskorolce ??
jeśli tak to może zna Plan B ???
Ostatni post Odpowiedzi: 8
[piłka ręczna] Czy mając 17 lat ma się jakieś szanse?
hej
Od roku trenuje ręczna, ale zaczęło zastanawiać mnie
czy mogłabym przystąpić do jakiegoś poważniejszego klubu?
(do tej pory gram w niezarejestrowanej drużynie)

Z tgo co wiem przyjmują najpóźniej w gimnazjum...

Znacie we Wrocławiu jakiś klub który rekrutuje licealistki?
Odpowiedzi: 0
Blogi kulinarne vs. Książki kucharskie
Od niedawna grzebię sobie w bloxie i zaglądnąłem tam ostatnio do rankingu top1000. Okazało się, że najpopularniejszym blogiem nie jest "piecyk" a blog kulinarny. Także w pierwszej 100 jest ich całkiem sporo. Czyżby blogi z wypiekami, zdrowym żarciem, kuchnią wegetariańską, egzotyczną itp. przezywały właśnie swój boom?
Takie blogi to oczywiście nie jest nowość, ale nie sądziłem, że jest to robione, aż na taką skalę. Sam niedawno przygotowywałem szablon na takiego bloxa a we wrześniu 2009 pisaliśmy na forum o blogu, który reklamował się na billboardzie - i też należy do tej kategorii.

Najpopularniejszym blogiem na bloxie jest "Moje wypieki", ranking znajdziecie tutaj => http://www.blox.pl/html?p...age=readWebLogs
W pierwszej 50tce naliczyłem ich przynajmniej 10. Ciężko mi się odnieść do innych serwisów blogowych, mało który prowadzi ranking.. np. na ownlogu blogów kulinarnych nie spotykam.

Wiadomo, że każdy chce się pochwalić tym co umie upichcić, ale jednak trzeba też sobą widza zaciekawić...

Jakie są wasze źródła przepisów? korzystacie z tradycyjnych książek, przepisów babć czy właśnie stron lub blogów kulinarnych? jeżeli są to właśnie blogi to napiszcie co spowodowało, że dany blog zyskał waszą sympatię - dobre przepisy, rekomendacje w sieci, przypadek?. Czy zdjęcia (jakość, prezentowanie obiektu) zamieszczane na takich blogach mają dla was znaczenie?

Dobrze, że powstają takie blogi? Jeżeli was nie przekonują to co jest tego powodem? Jak rozpoznać dobrego bloga kulinarnego?

Gdzie najczęściej trafiacie poszukując przepisów w sieci (serwis internetowy z przepisami, prywatna strona, blog)?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[dyskusja] Ulubiona pizza
Jaki jest wasz ulubiony rodzaj pizzy?

Moj to pepperoni :smoczek:
Ostatni post Odpowiedzi: 45
[piłka nożna] Mundial - Mistrzostwa Świata RPA 2010
interesujecie się tegorocznymi mistrzostwami Świata w piłce nożnej? Kogo obstawiacie na mistrza? kto według was jest największą porażką a kto czarnym koniem?

p.s. w wyborczej ukazał się artykuł, który obrazuje marną wiedzę lub brak zainteresowania mistrzostwami. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Newsweeka wynika, że 30 procent Polaków wierzy, iż polska reprezentacja może odegrać ważna rolę na mundialu w RPA :wstyd:

=> http://wyborcza.pl/1,7596...oc__wierzy.html
Ostatni post Odpowiedzi: 12
Zdrowe odżywanie się.
Od paru dni postanowiłem zadbać o siebie jeżeli chodzi o sport i odżywanie. czas ruszyć dupsko sprzed komputera. Codziennie wieczorkiem 30 minut biegania, praktycznie zero słodyczy, napojów gazowanych, dużo soków i wody mineralnej. Staram się omijać fast foody itp itd. Ale coś czuje że to mi nie wystarcza, dlatego zwracam się do was, co jeszcze mógłbym zmienić / co dodać do mojej diety tak żeby wszystko było zdrowe. ? Z góry mówie że nie jem mięsa / ryb wiec pokarmy z tego typu produktami odpadają całkowicie.

P.s Ostatnio smakuje się w potrawie północnokoreańskiej: ryż zawijany w sałatę z sosem chrzanowym ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 10
Smaczniutki serek Casu Marzu
Zjadłbyś taki serek?
Casu Marzu jest produkowany na Sardynii.

jest szczególny, bo zawiera w sobie larwy muchówek! Patrzcie na zdjęcia.
Na Wikipedii można przeczytać że po degustacji takiego przysmaku możemy dostać krwawych biegunek!



=> http://hubpages.com/hub/casumarzu
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Walka Pudzianowskiego i Mameda
Jak oceniacie obie walki ? Oczywiście gwiazdą wieczoru był Pudzian, który wygrał po męczącej walce. Przyznam, że spodziewałem się maks 2ch minut i Japończyk by leżał ale się nie dał i było pełne 10 minut. Walka była piękna ale momentami było wrażenie, że Pudzian nie pociągnie i padnie, ale nie dał sie i to się ceni.

A odnośnie Mameda Khalidova napiszę w dzień, teraz dooglądam walke i ide spać ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[manager] Fantasy Premier League
Jeśli ktoś interesuje się piłką nożną (ligą angielską) to polecam stronę www.fantasy.premierleague.com na której możemy stworzyć swój zespół z zawodników z Premier League. Mamy do dyspozycji 100 mln funtów (ceny są trochę nierealne) i kupujemy graczy. W zależności jak dany zawodnik zagra w kolejce (w realnym świecie) tyle zdobywa punktów. Za sam występ w obu połowach meczu zdobywa 2 punkty. Obrońca za bramkę - 6 punktów, a za 0 straconych bramek - 4 punkty. Pomocnik za bramkę 5 punktów, a za 0 straconych 1 punkt. Napastnik za bramkę 4 punkty. Oprócz tego zawodnicy dostają bonusy.

Na początku należy dołączyć do jakiejś ligi, która startuje od tej kolejki, żeby szanse były równe.

Najlepiej jest grać z kolegami w lidze, wtedy jest najprzyjemniej. Ja tak gram i od miesiąca nie ma prawie innego tematu. :D
Trzeba się tylko orientować, czy ktoś ma kontuzję i czy drużynie zależy na wygranej.

[ Dodano: 15-07-2010, 00:25 ]
Jakby ktoś chciał zagrać od nowa w tym sezonie, to niech już ustala skład, bo można to zrobić do 14 sierpnia i rusza nowy sezon! :D
Odpowiedzi: 0
[sporty zimowe] Snowboard vs. Narty
Pytałem Was ostatnio jak spędzicie ferie zimowe a teraz kontynuując temat zimy - która w tym roku rozpieszcza nas niesamowicie - chciałem rozpocząć dyskusję o jednych z popularniejszych czynności zimą ;)

Stoki narciarskie są teraz w czasie zimy pewnie bardzo oblegane, szczerze powiedziawszy byłem tylko raz, parę lat temu i jeździłem jedynie skuterem śnieżnym.

Osobiście jestem przekonany jednak bardziej do snowboardu i to na desce wolałbym się nauczyć jeździć bardziej niż na nartach. Nie przemawia za tym żadna moda, mam ochotę na to już od bardzo dawna.
A jak to jest u Was? jeździcie na desce lub nartach? co wolicie? Jeżeli nie uprawialiście nigdy żadnego z tych dwóch sportów, to który byście wybrali i dlaczego?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Adamek vs
Ktoś bedzie oglądał tą walke?

Adamek vs Estrada?

To pierwszy wystep Adamka bo walce z Gołotą.
Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedziele o godzinie 3 polskiego czasu i oczywiście Polsat i polsat sport będą emitować walkę ;) ja musze koniecznie obejrzeć.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Piłka Ręczna
I prosze, właśnie zakończyl się mecz ze Słowenią 30:30. i po tym wyniku polacy przechodzą z pierwszego miejsca do rund finałowych Mistrzostw Europy w Austrii, osobiście oglądam każdy ich mecz, a jak wy ? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 10
1 - 2 ... 152 - 153 - 154 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz