Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
Ikony przejścia do starzego postu itd.
Witam! mam kolejny problem / zachciankę :)

Otóż chciałbym aby zamiast napisów 'strona główna' 'nowszy post' i 'starszy post' na samym dole bloga były ikony tak jak na tym blogu - www.ankyls.blogspot.com

nie wiem jak to zrobić, pomocy
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak zwiększyć rozmiar wyświetlanego zdjęcia w postach?
Witam,
Z góry chciałabym zaznaczyć, że wiem o tym, że tego typu tematy już tutaj były. Niestety szczerze powiedziawszy niczego specjalnego z nich nie wyniosłam dlatego postanowiłam ponowić pytanie po swojemu.
W trakcie ładowania zdjęć w postach jest wyświetlana opcja dot. rozmiaru obrazu: mały / średni / duży. Zawsze zaznaczałam duży, ale nie satysfakcjonuje mnie ta wielkość. Słyszałam, że niektóre osoby mają inne możliwości: duży / bardzo duży / oryginalny rozmiar.
Od czego to zależy? Czy mogłabym jakoś ustawić taką opcję u siebie? Dodam, że posługuję się standardowym szablonem Simple.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
zmiana nagłówka i tła w pobranym szablonie
1. Pobrałam ten ---> http://www.premiumblogger...r-template.html szablon i wgrałam na bloga, ale nie potrafię zmienić w nim nagłówka..
widać wtedy dwie pierwsze litery itd. : oo

2. Nie wiem też czy się da , ale jeśli tak to chciałabym zmienić w nim tło

z góry dzięki za odp.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Zmiana położenia komentarzy
Witam.
Dopiero teraz zauwazyła, że moje komentarze w postach są w nieco dziwnym miejscu. Co zrobić aby komentarze były, że tak powiem "na swoim miejscu" czyli zaraz pod miniaturami z gadżetu linkwithin, a nie pod napisami:

Nowszy Post Strona główna Starszy post

Edit: Właściwie - to jeżeli by się dało to wolałabym nawet, żeby komentarze były widoczne nad tymi miniaturami z tego gadżetu LinkWithin.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Ilość postów na stronę inna niż została ustawiona
Witajcie, trafiłam tu gdyż nie wiem co zrobic a bardzo mnie to irytuje..
Mianowicie, niby w opcjach mam by na strone wyświetlać tam nawet 22 posty jednak w praktyce wygląda to tak:
http://enchanterka.blogspot.com/
klikajac starsze pojawia sie kolejny post dopiero a zalezy mi aby to wygladalo mniej wiecej tak jesli chodzi o posty:
http://brunettesheart.blogspot.com/

dluuugi pasek przewijania i leca posty, nie mam pojecia juz co zrobic, pomocy :(
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak zrobić za każdym razem inny nagłówek?
Hej!
Nie wiem jak zrobić tak by, na moim blogu pokazały się moje różne nagłówki. Chodzi mi o np. Wchodzisz na stronę główną i masz na nagłówku diabełka. Wchodzisz na stronę z fotkami i masz nagłówek z śmieszną mordę. Widziałam tak już na innych blogach moich znajomych, ale oni nie chcą mi udzielić instrukcji.
Z góry thx za pomoc :rotfl:
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogger] gadżet wyświetlany tylko na stronie głównej
Witam szanownych forumowiczów.
Mam problem z blogiem, mianowicie chciałbym o ile to możliwe, aby na stronie głównej bloga widoczny był list przewodni z jednym zdjęciem.
Obecnie wrzuciłem go jako nagłówek lecz w takiej formie jest obecny na każdej podstronie a ma być tylko na głównej.
Adres bloga to artur-muko.blogspot.com
Druga sprawa to licznik odwiedzin, czy da się go jakoś wyzerować ?
Pozdrawiam i liczę na pomoc. Dzięki

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-02-13, 22:05 ]
zobacz nowszy wątek (z 2015) => pokazywanie gadżetów tylko na wybranych stronach
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Like Box- jak dodac?
Zgodnie z zapowiedzią powracam z pytaniem "technicznym". Mam nadzieję, że nie dubluje tematów, ale mimo poszukiwań nie mogłem znaleźć nic na temat, który mnie interesuje. Uprzedzam, że pytanie może wydać się niektórym banalne, ale moje wiedza informatyczna ogranicza się prawie wyłącznie do obsługi worda, firefoxa i winampa;)

Tak jak w temacie, mam problem z dodaniem facebookowego Like Boxa na moją stronę. Wygenerowałem już kod wtyczki na FB i pojawia się problem- co ja mam z tym zrobić? Kod dostępny jest w trzech wersjach (HTML5, XFBML oraz IFRAME) i nie mam pojęcia, której wersji użyć oraz w które miejsce mam to wkleić?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Zmiana widoczności posta na stronie głównej
Jak widzicie na moim blogu dodaje filmy, chciałbym aby całe posty nie były widoczne na stronie głównej.

Cały post byłby dostępny po kliknięciu czytaj wiecej .. itp


Najlepiej było by gdyby widoczna była tylko nazwa tematu + kilka linijek tekstu.

Chyba rozumiecie o co mi chodzi :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Szukam shoutbox albo jakaś inna alternatywa
Z tymi etykietami poradziłem sobie sam, ale z shoutboxem to już nie jest tak kolorowo, szukam w sieci jakiegoś ale bez rezultatu.. jak są to obleśne .. z mnóstwem reklam, albo płatne ..

Nie koniecznie musi to być shoutbox .. może być to jakiś inny sposób ważne aby wchodzący mógł coś napisać i aby było to widoczne na stronie głównej.


Dodam że NIGDY nie prowadziłem bloga, forum itp - proszę o wyrozumiałość

Mam jeszcze następne pytanie ale nie wiem czy zadać je tu cz napisać nowy temat
Ostatni post Odpowiedzi: 8
Wyśrodkowanie tytułu gadżetu
Chciałabym wyśrodkować jakoś tytuły gadżetów na moim blogu. Szukam i szukam w tym kodzie ale nie mogę znaleźć nic co by mnie naprowadziło.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Jak dodać tagi przy pisaniu posta
Jak dodać tagi przy pisaniu posta ?
I aby były wyświetlone w Archiwum bloga

Edit


Już sobie poradziłem chodziło i o etykiety :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogspot] Powiadomienie o nowych postach
Hi,

powoli rozkręcam mojego pierwszego bloga.Chcę dodac do bloga ramkę, gdzie internauci wpiszą swój e-mail i automatycznie będzie ich zawsze informowac o nowych postach na blogu.

Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Obrazki przy tytułach postów
Cześć!
Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Chciałabym żeby przy każdym tytule postu pojawiał się obrazek, przykładowo gwiazdka. Da radę coś takiego wyczarować?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[blogger] Import bloga - problem z dużym plikiem
Witam chce zaimportować wcześniej wyeksportowany blog. Problem w tym że plik xml ma 50 mb i po prostu nie da się go zaimportować bo wszytko się wiesza,sprawdzane na 2 kompach przy dobrym necie na różnych przeglądarkach...Więc mam pytanie czy jest jakiś inny sposób na upload xml na blogera? Kiedyś miałem pewny programik w którym logowało się w nim do blogspota i można było w nim eksportować i importować posty, może on by sobie poradził, niestety zapomniałem jak się nazywał i nie mogę go znaleźć... Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł, to neich mówi,ja jużmyśle o podzieleniu tego pliku w jakims edytorze na 2-3 części może tak pójdzie ...
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Jak zaokrąglić rogi zdjęć na blogu?
Czy da się zaokrąglić rogi zdjęć automatycznie na blogu?żeby nie trzeba było przerabiać każdego zdjęcia osobno?

przy okazji zapytam jak usunąć ramkę dookoła zdjęć (próbowałam wszystkich sposobów z tematu o tym,ale nic nie działa ;/) już kiedyś miałam ten problem, ale udało mi się go rozwiązać, zmieniłam szablon na znak wodny i nie mogę sobie poradzić ;/ jak usunąć ramkę wokół obrazków?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Takie same tła na całym blogu
Hej!
Gdzie w kodzie trzeba ustawić by tło paska z gadżetami (wszystko po za postami) było takie samo jak tło strony.
Chodzi mi o ten blog
Z góry dziękuję za pomoc
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Dodawanie muzyki na Bloga
Witam interesuje mnie uploadowanie muzy na bloga a konkretnie o playery z możliwością downloadu takie jak tu link: http://i39.tinypic.com/opz3hz.jpg a także playery z zippyshare.com, soundcloud.com PROSZĘ O POMOC

[ Dodano: 08-03-2012, 14:28 ]
Jest ktoś na tym forum kto może mi pomóc ???
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Kolor tytułu posta/problem z dodawaniem zdjęć do postów
Witam, otóż mam 2 problemy.
Wczoraj zmieniłem szablon na bloggerze(http://cmpunk-world.blogspot.com/) i teraz nie daję rady zmienić koloru tytułu posta. Kiedyś się z tym uporałem, ale teraz ponownie wróciłem do tego szablonu i nie mam pojęcia jak to zrobić. Chciałem zmienić kolor pomarańczowy na kolor biały, jeśli ktokolwiek wie jak to zrobić, prosiłbym o pomoc.

Teraz drugi problem.
Otóż kiedy dodaję posta ze zdjęciem, jest tylko 1 news na stronie głównej i trzeba za każdym razem brać - Starsze posty. Natomiast kiedy dodaję posty bez zdjęć, jest wszystko okej, posty jeden pod drugim. Bloga prowadzę ze znajomym i u niego jest wszystko okej, nawet jak daje zdjęcia do posta. Wie ktoś może w czym problem ?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje. :)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak wyśrodkować gadżet znajdujący się pod nagłówkiem bloga?
Witam!

Mam problem, i nie mogę sobie z tym poradzić:

Jak w temacie : chciałabym wyśrodkować gadżet (a konkretnie grafikę w jego ramach dodaną) który znajduje się pod tytułem bloga.

Logo wyrównywane jest do lewej, a ja jako kompletny laik w html i css starałam się znaleźć jakieś rozwiązanie ale bez skutku.

Będę wdzięczna na kod CSS lub instrukcję co w którym miejscu w HTML dopisać...

http://studioprojektowania.blogspot.com/

Pozdrawiam!
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Jak zwiększyć ilość postów wyświetlanych na stronie etykiety
Mam utworzone etykiety i do jednej z nich mam dopisanych 5 postow(Chorwacja),a bedzie ich jeszcze wiecej...
problem polega na tym,ze klikajac w odpowiednia etykiete powinny pojawiac mi sie wszystkie posty do niej przypisane, a tak nie jest :/ , z 5 postow pojawiaja sie tylko ostatnie 4 a piaty dopiero jak nacisne poznizej na "starsze posty" ... troche to dla mne bezsensu , na innych blogach widze ,ze nie ma ograniczen co do ilosci postow na jedna etykiete a u mnie sa... jakis blad w kodzie ?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-03-03, 19:06 ]
zobacz również => zmniejszanie liczby postów na stronach etykiet
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Inne tło posta
Męczę się z tym dość długo, to zapytam tutaj, bo nic mi chyba do głowy nie przyjdzie. Otóż - w jaki sposób zrobić inne tło posta - np. kartkę papieru? Szablon nieco zmodyfikowałam, ale to ciągle jest wersja robocza jeszcze.

Dziękuję z góry za pomoc.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 11-10-2013, 03:21 ]
zobacz także:
=> jak dodać tło pod tytułem posta?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Problem z ramkami na blogu
Witam, mam problem. Ponieważ chciałbym mieć normalnie ramki, tylko w postach nie. Bardzo mi na tym zależy, i wiem że jest to możliwe :)

macie jakieś pomysły?
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Nagłówek postów jako link do strony głównej
Witam

Mam taki problem, mianowicie chciałabym żeby nagłówek w moim blogu był linkiem do głównej strony. Nie wiem w czym tkwi problem, bo po najechaniu na zdjęcie nagłówkowe wyświetla się adres mojego bloga, ale jako link jest on nieaktywny ( nie pokazuje się rączka :) )

Mam nadzieję że jasno się wyraziłam :)

Adres mojego bloga - www.yoursbeautyland.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak utworzyć strony i dodać do nich posty?
Hej:) I znowu mam problem.:P nie wiem jak zrobic zakladki na blogu pod tytułem typu: o mnie, kontakt, moda, fotografia itp itd baaaardzo prosze o pomoc :)
ps dopeiro zaczynam twoerzenie bloga wiec zrozumcie mnie :) ) z góry dziękuję :)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Dodawanie zdjęć na bloga z innych źródeł
Hej moze mi ktos pomoc ? jakos szukam w necie i nic nie moge znalxc konkretnego. Chciałąbym sie dowiedziec na jakies zasdzie mozna dodawac na swojego bloga zdjecia z innych stron internetowych.? Plis pomożcie :) )
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Jak zrobić jednakowy rozmiar czcionki dla etykiet w chmurze?
Dałem sobie na strone etykiety ze słowami które słóżą mi za kategorie postów. Mam jóż pasek stron więc postanowiłem że te etykiety będą widoczne jako linki. Szukałem jak to ustawić i jedyne co udało mi się znaleźć to zaznaczenie opcji wyświetlanie w chmurze. No ale tu pojawił się problem. Etykiety od pierwszej etykiety do ostatniej stopniowo się zmiejszają. Jak zrobić żeby rozmiar czcionki był jednakowy dla każdej etykiety ? Szukałem na Forum rozwiązania mojego problemu ale go nie znalazłem. Prosze o wskazanie mi rozwiązania w temacie który jóż istnieje a ja go przeoczyłem. Albo prosze o wskazanie mi gdzie w kodzie HTML mógłbym ustawić to żeby etykiety były jednakowej wielkości, i jak to zrobić.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Jak zmienić tekst "Prześlij komentarz"?
Jak zmienić tekst "Prześlij komentarz"? Na inny dowolny np. "NAPISZ COŚ".



Z góry dziękuję za podpowiedź.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Jak pozbyć się ramki dookoła zdjeć?
Kiedyś udało mi się usunąć domyślną ramkę ( z którą zmaga się większość początkujących blogerów ;P), ale niedawno kombinowałam z szablonem, nagłówkiem itd. i pojawiła się inna ramka biała, szersza niż poprzednia. Jak ją zlikwidować?
http://teen-vogue-fashion.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogger] jak wyśrodkować linki pod banerem na blogu:)
Hej mam pytanie mega ważne:) Chciałabym wyśrodkować poziome menu pod banerem mojego bloga ( chodzi mi o linki pod banerem) wiem, że to jakaś motka w htmlu ale nie wiem zupełnie jak to zrobić bardzo proszę o pomoc:) to link do mojego bloga; http://www.hannnahann.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 7
1 - 2 ... 24 - 25 - 26 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz