Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
Jak zmienić nazwę linków starsze / nowsze posty?
Jak zmienić opis link "starsze posty" i "nowsze posty" ? Czy istnieje taka możliwość?
Chodzi mi o tego bloga podróże motycklowe
Ostatni post Odpowiedzi: 11
[blogger] Gwiazdki ocen nie wyświetlają się
Witam
w panelu bloggera jest nowa opcja,
pokaż gwiazdki ocen, lecz po włączeniu jej, gwiazdki i tak nie są widoczne na blogu, (u mojej znajomej na blogu są widoczne) czy ktoś mi powie co mogę zrobić żeby i u mnie były widoczne?

znalazłam tez taką stronę:
gwiazdki

ale nie wiem gdzie umieścić kod w szablonie.

Wcześniej miałam moduł gwiazdkowy na blogu z outbrian, ale usuneli tą opcję i już nie ma takiej możliwości :(

Może znacie inne kody do wklejenia w szablon, po których mogłabym mieć te nieszczęsne gwiazdki do głosowania.

drugie pytanie tyczy godziny w komentarzach, jest inna niż rzeczywista, czytałam że można mieć dobrą godzinę, ale wtedy jak usatwię komentarze otwierane w nowym oknie, ale taka opcja mi nie pasuje,

Czy ja sama mogę coś z tym zrobić?

Z góry bardzo Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam A.


Mój Blog

ps. co mogę kupić za datki na stronie? :D
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Wstawianie kodu przycisku "Lubię to"
Witam.
Mam pytanko, w którym miejscu w załączonym szablonie mam dodać ten kod (przycisk "Lubię to" w każdym poście):

Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)


Ponieważ dodaję wg instrukcji czyli przed albo po pierwszym <data:post.body/> i nie ma go. A robię to dobrze, ponieważ na dotychczasowym szablonie, który używam działa jak należy.

Aha i skoro już zadaję pytanie dotyczące tego szablonu, to jak sprawić aby Pasek nawigacyjny był widoczny?

__________________________________________________
Edit:

Ok z Paskiem nawigacyjnym się uporałam, pogmerałam w kodzie i usunęłam

Kod

#navbar-iframe{height:0;visibility:hidden;display:none;}


Trochę się musiałam naszukać, ale w końcu się udało :) .

Pozostaje kwestia tego mojego "Lubię To"

__________________________________________________

Edit 2: Zmieniłam szablon na nowy i na tym właśnie co mam teraz mam problem z tym przyciskiem. :help:



[ Komentarz dodany przez: Htsz: 09-08-2013, 04:49 ]

uwaga! nowsza instrukcja => przyciski like i share pod postem (+ tylko na stronie posta)

.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Problem z niewyświetlanymi etykietami na blogu
Mam problem z etykietami, które dodaję na blogu do postów. Mimo, że zaznaczam pod postem żeby się pojawiały, to w efekcie wcale ich pod tym postem na blogu nie widać. Kiedy dodaję gadżet w postaci etykiet do blogowego projektu, to wyświetlają się one, ale są jakby "nieaktywne", nie da się w nie kliknąć. (mozna to zobaczyc : www.ineile.blogspot.com )
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Google dziwnie indeksuje wpisy na blogu
Witam,
dziwna rzecz mnie spotkala a mianowicie od niedawna zauwazylem mocny spadek z pozycji :( zaczalem szukac i zauwazylem dziwna rzecz a mianowicie gdy wpisze frazy jakie znajduja sie w temacie posta to nie kieruje mnie do adresu tego posta tylko daje dziwny adres z koncowka archive. sprawdzalem i robi tak do pewnego momentu, starsze posty indeksowane sa juz normalnie i gogole kieruje mnie bezposrednio do samoge posta. co to moze byc?
moj blog to www.morelastudio.blogspot.com

dziekuje za pomoc Remek
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogger] Jak zrobić rozwijane menu kategorii?
Witam!

Jak w tytule, mam pytanko, czy można zrobić rozwijane menu kategorii w blogspocie, takie , jak np. na tym blogu na fotologu :

http://www.kubacichocki.fotolog.pl/

???

Za pomoc z góry dzięki !

[ Dodano: 02-02-2012, 23:12 ]
Ok, właśnie dowiedziałem się, że autorem tego szablonu jest Htsz, co niejako tłumaczy ciszę w temacie. Rozumiem , że z oczywistych powodów nie doczekam się wykładni nt. zrobienia takiego czegoś, to może chociaż skromnie zapytam, czy możliwe jest zrobienie takiego układu rozwijanych kategorii w blogspocie ?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 26-02-2013, 19:54 ]
zobacz także:
=> rozwijany spis treści na blogu (kategorie, podstrony, linki do fb, twittera itp.)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Wiele list etykiet
chciałem umieścić kilka list etykiet jako gadżet.. ale można tylko jedną ;/

jest na to jakiś sposób?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogger, adtaily] Gdzie dodać kod css
Witam, na moim blogu mam reklamy adtaily. Znalazłem sposób aby zrobić przeźroczysty widget tylko nie wiem gdzie mam to wkleić. Chodzi oczywiście o blog postawiony na blogger.


Kod CSS

Kod


#AdTaily_Widget_Container div
{
border: none !important;
background-color: transparent !important;
}

#AdTaily_Widget_Container span
{
display: none !important;
}
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Zablokowane pole wpisywania tematu
Witam . Wczoraj pojawił się nowy problem na moim blogu. A mianowicie gdy w polu wpisywania tematu coś napiszę , to niby jest .Ale gdy wejdę już na bloga nie ma wpisanego tematu. Nie pisze się tak jak w polu wpisywania posta czarną czcionką lecz siwą . Może screen to lepiej zobrazuje :



Proszę kliknąć prawym przyciskiem na obrazek i kliknąć otwórz w nowej karcie.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[blogger] dodawanie kategori w szablonie z internetu
włożyłem nowy szablon na bloga i chciał bym dodać ramki z kategoriami ale mam problem

projekt:

http://iv.pl/images/64477010404838135895.jpg

karta:
http://iv.pl/images/12938864441784012723.jpg

strona gł
http://iv.pl/images/46481649759422916576.jpg
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogspot] Ipad - jak załączyć zdjęcia do wpisu?
Witam. Mam problem związany z iPadem. Załączyłem bloga na blogspot.com ale na laptopie to wszystko ekstra działa natomiast na ipadzie już nie. Nie mogę dodać zdjęć.

Mam takie cudo które podłączam do ipada i samo zgrywa zdjęcia z karty czyli na ipadzie zdjęcia już są ale co dalej ??
Pisze posta i u góry jest ikonka żeby dodać zdjęcia to wciskam i wchodzę w stronę dodawania zdjęć i mam dwie opcje albo z komputera albo ze strony internetowej.
Z komputera bym chciał wybrać ale się nie da bo jest niedostępny przycisk dlaczego ????

Ktoś wie ?? ratujcie bo nie będzie zdjęć z Azji:)
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Dodawanie stron/zakładek na blogu
Witam,
Mam mały mętlik w związku z dodaniem stron na blogu. Wydaje mi się, że idę w miarę dobrym kierunku, ale trochę zbłądziłam.
Dodałam gadżet "strony", umieściłam go pod nagłówkiem i chciałam przejść do jego edycji podpisując i segregując według swoich uznań. Niestety największy problem jest z tym, że mam jedną zakładkę do wypełnienia w "stronach do pokazania" i nie wiem jak mogę je "rozmnożyć". Przeciągałam, upuszczałam 'kolejność stron' na różne sposoby, starałam się odnaleźć jakiś myk na rozwiązanie problemu i stworzenie kolejnych zakładek stron, ale na nic nie wpadłam. Domyślam się, że trzeba zrobić jakiś drobiazg, by temu zaradzić i mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości :)

Przy okazji (jeżeli uda mi się zwalczyć powyższy problem) chciałabym zapytać jak mogłabym podporządkować poszczególne posty do odpowiednich dla nich stron?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie!
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogger] Jak podlinkować zdjęcie w bocznym menu??
Witam :)
Chciałabym podlinkować zdjęcie na bocznym panelu podobnie jak jest to w przypadku tego bloga: http://bella-beauty-bella.blogspot.com/ (miniaturka "konkurs Rimmel")
Jak mogę to zrobić?
Będę wdzięczna za odpowiedź,
Pozdrawiam :) )
Ostatni post Odpowiedzi: 2
LinkWithin nie dziala (wyświetla listę linków)
Dodalam do bloga Link Within ale niestety zamiast obrazkow pojwawiaja sie same linki do postow. Co mam zrobic? Prosze o pomoc.
http://sofiasmum.blogspot.com/

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-03-10, 13:16 ]
zobacz także => LinkWithin błąd - wymagane pole nie może być puste
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogspot] Podkreślenie i kolor linków
Witam wszystkich . Dziś moim problemem jest podkreślenie wszystkich linków , które się tylko da na moim blogu : http://wwewynikigal.blogspot.com/
Wcześniej tak nie było . Co prawda bawiłem się z szerokością obrazka... Ale to nie jest teraz ważne.Co mogę zrobić aby to wszystko nie było podkreślone ? Proszę o pomoc , bo według mnie nie wygląda to zachęcająco.

[ Dodano: 01-11-2011, 16:56 ]
Chodzi mi oto ,że podkreślone są nazwy podstron , nazwy tematów itp.

[ Dodano: 01-11-2011, 17:16 ]
Aha i jeszcze niebieski kolor "Komentarze" chciałbym ,aby pasował on do reszty i był szary.

[ Dodano: 01-11-2011, 17:20 ]
A także wszystkie inne niebieskie napisy.

[ Dodano: 01-11-2011, 19:29 ]
Ok podkreślenie załatwione . Teraz moim problemem jest niebieski kolor linku w ustawieniach niby jest szary a w praktyce niebieski co można zobaczyć na moim blogu.
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[blogger] GALERIA na stronie bloga
Witam,

Problem polega na tym, że jestem amatorem, samoukiem i niestety słabo znam angielski. Więc proszę o pomoc.

Interesuje mnie załadowanie na stronę blogspota galerię typu AutoViewer (http://www.simpleviewer.net/autoviewer)

Bawiłam się już trochę html, efekty widać na moim blogu, ale niestety "instalacja" tego skryptu jest ponad moje siły... to co znalazłam w sieci jest niewystarczające, bym samodzielnie mogła wykorzystać możliwości tego skryptu.

Stąd proszę o kontakt osoby, które korzystały/ją, mogą poświęcić chwilę, by wytłumaczyć krok po kroku "co zrobić" by działało ;)

Wielkie dzięki za każdą sugestię.

PS. Nie interesują mnie alternatywy w postaci galerii Picassa, czy inne "proste / ubogie wizualnie" rozwiązania.

PSS. Ostatecznie czy istnieje możliwość włączenia opcji Lightbox tylko na konkretnej stronie (nie w całym blogu) ? Jeśli tak jaki zapis i gdzie wrzucić ;)


pozdr. AL

[ Dodano: 17-02-2012, 22:02 ]
Z braku zainteresowania tematem z Waszej strony zdecydowałam się na standardową wersję Lightbox dostępną na bloggerze + najprostsze skatalogowanie w formie kolumn i wierszy... może z czasem sama dojdę jak to trochę podrasować ;)


Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 20-12-2013, 07:21 ]
Zobacz także:
=> Galeria na podstronie bloga (np. Picasa Web Albums / Google+ lub Facebook)
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogspot] jak zrobić szablon w szafiarskim stylu?
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Niedawno założyłam swojego modowego bloga na blogspocie, ale... kompletnie nie mogę się połapać.
Chciałabym mieć coś w tym stylu:

http://www.karinainfashionland.com/

http://styledigger.blogspot.com/

Chodzi mi o tytuł, żeby był ciekawy napisa-ciekawa czcionka do tego obrazek zgodny z tematem bloga.
Dodatkowo chciałabym mieć to menu, które znajduje się pod tytułem.
Od jakiś trzech dni bawię się i nie mogę nic zdziałać. Wiem, że jest tam szablon?, HTML?, ale jak już pisałam nie wiem dokładnie co z tym "zrobić"
Chciałabym, aby ktoś mi to jasno wytłumaczył i dał wskazówki dot. prowadzenia bloga :)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Marta.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Problem z tłem - unieruchomione i niepowtarzające się
Mam dziwny problem, chciałem w tle swojego bloga zmienić tło,
w sekcji body dodałem zatem:

background-image:url(http://www.tofurious.com/images/textures/texture-5.jpg);

tło się zmieniło, ale niestety wokół nagłówka nadal pozostało stare tło, zatem w sekcji head dodałem ten sam kod.

Efekt jest taki, że tło składa się z "2 części".

W związku z tym mam 2 pytania:

1: jak zmodyfikować kod aby tło stanowiło jedno zdjęcie (a nie tak jak teraz 1 w head i 2 w body)

2: jak ustawić tło, aby było "nieruchome" tzn przy przewijaniu strony, przewijały się tylko wewnętrzne tabelki, a tło było nieruchome.
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[blogger] Jak dodać posta do innej podstrony?
hej!, orientujecie się jak dodać posta do innej zakładki niż tej, w której post obecnie się znajduje?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak wstawiać posty do innej zakładki niż strona główna?
Bo ja stworzyłam na moim blogu na Bloggerze (Blogspocie) u góry takie zakładki, np. "Moda". I w tej modzie chciałabym wstawiać takie najzwyklejsze posty! Lecz jak robię post to nie ma żadnej opcji gdzie on ma być, tylko jest od razu na stronie głównej!
Bardzo, naprawdę bardzo proszę o pomoc :help:

[ Dodano: 15-02-2012, 19:02 ]
Mam takie coś jak w załączniku.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 18-03-2013, 11:20 ]
zobacz koniecznie:
=> strony, wpisy, kategorie (etykiety), linki podstron - grupowanie postów na blogu
Ostatni post Odpowiedzi: 2
strony - umieszczanie konkretnych, wybranych postów
witjcie

mam blog. na nim kilka stron. chciałabym móc umieszczać określone posty na określonych stronach.
przejrzałam forum i z tego co zrozumiałam - nie ma takiej możliwości. Można jedynie za pomocą etykiet pogrupować posty tak, by wyświetliły się na jednej stronie. To dzięki radom na forum nawet mi się udało zrobić :-) więc dzięki.

Niemniej widuję blogi oparte na blogerze, które mają tego typu sortowanie, o jakie mi chodzi. Może jest jakiś myk, który umożliwiłby mi to.
Będę wdzięczzna za radę i pomoc - najchętniej językiem, który może zrozumieć osoba nie mająca specjalnego pojęcia o css-ach i html-ach

liczę na to, że coś wymyślicie :-)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-04-17, 00:01 ]
Koniecznie przeczytaj => kategorie, strony, wpisy - rodzaje stron na bloggerze - grupowanie postów
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Całkowity brak możliwości komentowania.
Ostatnio rzuciłam się na bloggera. Jakimś cudem udało mi się zrobić szablon, korzystając z bazy. Jednak mam problem. Zamiast przerzucać do strony z komentarzami jest suchy napis i nic więcej. Nie wiem jaki kod wpisać zamiast "Coment script goes here", nie wiem nawet czy trzeba tu coś wpisywać. Kiedy próbowałam wlepiać tak jakieś skrypty wyszukane w internecie zmieniało mi się pole notki zamiast zrobić cokolwiek z problemem.
Przekopałam Wasze forum i albo coś przeoczyłam albo nie znalazłam odpowiedniego pytania i odpowiedzi. Jeżeli to mój błąd proszę mnie odesłać. xD

A! Mój blog jest tu: LINK jeżeli bylibyście tak mili aby zerknąć na kod. :3
Dziękuję.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak skasować rozsuwane menu z szablonu?
Zamierzam zastosować szablon Beauty & Clean na swoim blogu. Jak widać w podglądzie szablon ten zawiera rozsuwane menu. Niby fajna sprawa, tylko mam jeden mały, ale jednak kluczowy problem, a mianowicie: co z nim zrobić? Są dwie opcje: jedna z nich zakłada całkowitą jego likwidację (tzn. chciałabym, aby tam coś zostało, ale już nie było w tym żadnych podmenu). Druga jest taka, żeby jednak je wykorzystać i mieć możliwość korzystania z niego (ale obawiam się, że tu będzie potrzebny dodatkowy kod). Rzeczą oczywistą jest, że nie mam pojęcia jak zrobić którąkolwiek z tych rzeczy, a szczerze powiedziawszy samej jest mi trudno się zdecydować którą bym wolała, więc za jakiekolwiek podpowiedzi będę bardzo wdzięczna (rzecz jasne nie pytam jakiego wyboru mam dokonać, zadowolę się każdym rozwiązaniem).

Chciałam wkleić kod, ale cały jest za długi, a co do jego części to nie jestem pewna czy wybrałabym słuszny fragment (niby nazwy tak by wskazywały, ale czy ja wiem). Tak więc muszę prosić o to, żeby ktoś zgadywał jak to wygląda albo był tak miły i spojrzał na niego po ściągnięciu :D
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Recent Post z Blogspota na stronę www . . .
Tak wygląda mój blog : http://smashthemall.blogspot.com/
Tak wygląda mój kanał : http://smashthemall.blogs...s/posts/default

I chodzi o to, że chciałbym sobie na prywatnej stronie www umieścić jakąś ramkę, w której by się pojawiała zajawka najświeższego posta na blogu, albo też losowego, nieważne.

Zajawka powinna wyglądać mniej więcej tak jak w powyższych linkach, czyli tytuł, pierwszy obrazek i kilka zdań wstępu. No i link do źródła, czyli bloga i może jeszcze jakaś data albo liczba komentarzy.

Na moje oko, to potrzebny jest jakiś javascript zaciągający dane z rss, ale to ponad moje siły. Ktoś mógłby pomóc?
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Stała wielkość obrazka
Piszę bloga za pomocą telefonu. Zawsze robię zdjęcie i dodaję notatkę. Mam specjalny program w telefonie i za pomocą niego dodaję (nie wysyłam jako mms).
Zmieniłem szablon i zwiększyłem rozmiar zdjęć w starych notkach. Zamiast "duże" dałem "bardzo duże" (w bloggerze pod każdym zdjęciem jest taki wybór).

Moje pytanie. Czy da się (a jeśli tak to gdzie) ustawić tak domyślnie wszystkie wpisy, żeby zdjęcia bez ręcznego zmieniania miały ten "bardzo duży" rozmiar na stałe.
Mam nadzieję, że mój wpis jest zrozumiały, jeśli nie to proszę o pytania.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-08-05, 22:16 ]
Zobacz również wątek o modyfikacjach CSS => jednakowy rozmiar zdjęć na blogu
Ostatni post Odpowiedzi: 1
błędna godzina, niepoprawna data przy komentarzach
Witam, po wprowadzeniu nowego wyglądu komentarzy moje wyświetla w takiej formie:
Jan 30, 2012 08:13 AM
W ustawieniach komentarzy powinno być tak:
31 stycznia 2012 18:13
Co jest przyczyną? czy można to zmienić?
PS: do wczoraj automatycznie przenosiło na dół strony (na komentarze) po kliknięciu na poczcie linka z powiadomienia o komentarzu, a teraz muszę zjechać ręcznie na dół, czy to też da radę naprawić?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Linki w postach się nie pojawiają
Witam serdecznie,
Mój problem może wydawać się z pozoru błahy, ale istnieje on od początku prowadzenia przeze mnie bloga i zaczyna być strasznie uciążliwy.
Chodzi konkretnie o to, że wklejane przeze mnie linki w postach nie pojawiają się ani w podglądzie ani w utworzonym już poście. Przebieg samego wklejania wygląda na pierwszy rzut oka normalnie. Pojawia się okienko "http://" z miejscem na dalszą część adresu strony. Wklejam tam swój link (podkreślam, że http mi się nie powtarza), ale widnieje on tylko w wersji roboczej.
W czym tkwi problem? Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie!
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogger] menu z obrazków
Witam!
Jestem nowy także witam wszystkich!

Panie i Panowie mojej kobiecie zachciało się redagowania bloga.
Upatrzyła sobie poziome menu. Jako, że nie chciałem mieć cichych dni wykonałem jej
ow menu. Niestety nie sprostałem jej wymaganiom.
Nie chcąc się już bawić w skomplikowane zabawy w javie i css wpadłem na pomysł wykonania menu z obrazków. Pomysl ok ale z wykonaniem gorzej. Ma ktoś na to sposób????


Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Blogger] strona na hasło - pomocy
Witajcie.
Chce zablokować bloga na hasło -> dostęp mają ci którzy je znają.
Wiem że blogger sam w sobie tego nie oferuje ale znalazłem `kod javascript.
dodałem nowy gadżet html/javascript (umieściłem go między tytułem strony a paskiem ze stronami lecz w czasie podawania hasła widać tytuł strony.
Gdzie mam wkleić kod aby zablokować całą stronę -` tj. do czasu wpisania hasła (także poprawnego -> jeśli wpisano złe) - np biała ?

Oto skrypt:

Kod

<script language="JavaScript">
<!--
var password = prompt("Dostęp do strony ograniczony! Podaj hasło.","hasło");
if (password == "TWOJEhasło")
{
alert("Hasło poprawne! Witaj na moim blogu!");
} else {
alert("Błędne hasło! Spróbuj ponownie.");
javascript:history.back()
}
-->
</script>


Proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2019-02-21, 00:12 ]
[2019+] zobacz również nowszy wątek => jak zrobić ukryte wpisy na blogspocie?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Problem z zawijaniem tekstu
Witam,

Wgrałam dzisiaj nowy szablon i chciałam skrócić swoje posty za pomocą "Czytaj więcej". Po kliknięciu na ikonkę zawijanie tekstu, pojawia się szary pasek. Po zapisaniu zmian, notka jest skrócona, jednak nie ma tam napisu "Czytaj więcej", który otworzyłby cały wpis.
Co robić?

Dodam, że w rubryczce w "Ustawieniach postów", mam napisane "Czytaj więcej". To chyba wina kodu, ale kompletnie się na tym nie znam. :kwasny:
Ostatni post Odpowiedzi: 2
1 - 2 ... 25 - 26 - 27 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz