Big Bang Theory [Teoria wielkiego podrywu]- pierwszy sezon super, mój ulubiony "format"- 20- sto minutowe odcinki. Ktoś ogląda? Ja jestem po 1 sezonie.
Myślicie że kino może uzależnić? Zacząłem chodzić do kina w środy bo taniej przez tą akcję pomarańczy się zrobiło i teraz jest to takim moim nawykiem, jakoś weszło mi to wkrew że 3-4 razy w miesiącu jestem w kinie. To już nałóg?
Ten serial to jest dopiero coś!
Ktoś w ogóle ogląda/oglądał?
Obecnie jest 6 sezonów, na wiosnę tego roku ma wyjść ostatni sezon.
Serial opowiada o gangu motocyklistów, który stara się chronić swoje małe kalifornijskie miasteczko przed dilerami narkotyków, wielkimi deweloperami czy korporacjami.
Twórcą seriali jest Kurt Sutter, który był producentem a także grał w The Shield (Świat Gliniarzy).
Jego obraz jest na prawdę pełen przemocy, sexu i wulgaryzmów.
Historia wciąga od samego początku.
Główną rolę można powiedzieć, że gra cały gang chociaż są trzy postacie, które wyróżniają się mocno:
1. Charlie Hunnam, który gra Jacksona "Jaxa" Tellera (gra vice szefa klubu/gangu),
2. Katey Sagal, która gra Gemmę Teller Morrow (jest matką Jaxa i ''Mamą'' wszystkich członków, królowa klubu),
3. Ron Perlman, która gra Claya Morrowa (Ojczym Jaxa, drugi mąż Gemmy).
Katey Sagal to ta sama pani, która grała żonę Alla Bundy'iego w Świat według Bundych
Ogląda ktoś emitowany przez TVP serial Ranczo? Ja osobiście bardzo go lubię, chociaż ostatnie odcinki są nudne i mało śmieszne.
Podobno w marcu 2014 wychodzi ostatni sezon, w którym Lucy chce jechać do ameryki.
Czesc
poszukuje bajki pocahontas tyle ze nie tej, ktora teraz puszczaja w tv lecz takiej ktora kiedys byla puszczana w tvp2
niestety nigdzie jej nie moge znalezc
pamietam ze byly tm postacie takie jak puszyste skrzydelko bylo tez czolno i orzel. jesli ktos wiedzialby cokolwiek na temat tej bajki bardzo prosze o pomoc.
Pamiętniki wampirów (ang. The Vampire Diaries) - amerykański serial na podstawie serii powieści L.J. Smith pt. Pamiętniki Wampirów, emitowany od 10 września 2009 roku przez stację The CW.
W Polsce serial emitowany jest od 2 listopada 2009 roku na kanale nFilm HD[1].
Serial opowiada historię młodej dziewczyny - Eleny Gilbert (Nina Dobrev), która niedawno straciła rodziców. Wraz z nowym rokiem szkolnym w jej szkole pojawia się tajemniczy Stefan (Paul Wesley), któremu od razu wpadła w oko. Ona jednak okazuje się odporna na jego urok osobisty. Zaintrygowany jej osobą, zaczyna walczyć o jej względy. Wkrótce jednak będzie musiał chronić ją przed niebezpiecznym i żądnym zemsty Damonem (Ian Somerhalder) - jego bratem - który przypomina Stefanowi o swoim istnieniu. Jeden jest dobry, drugi zły. Bracia walczą o jej duszę i o dusze jej przyjaciół, rodziny oraz mieszkańców jej rodzinnego miasteczka
Na początku byłam zniechęcona, że to taka bajeczka będzie. Ale zaczęłam oglądać, bardzo spodobała mi się Postać Damona, zły bohater ale zawsze coś ciekawego się dzieje koło niego. Co do głównej bohaterki to czasami zanudza. Powoli zaczyna sie rozkręcać, robi się ciekawie, szczególnie od odcinka w którym wywłują ducha.
Co prawda nie dorównuje true blood, ale mi się podoba.
Wyemitowano 10 odcinków, w styczniu podobno mają być następne.
Oglądaliście?
Jak już kogoś zaczęło nudzić The Walking Dead, to zapoznajcie się z "Z Nation" niby to ma być poważne, ale wyszedł autorom piękny pastisz i czarna komedia. Który z bohaterów TWD próbowałby upalić zombie maryśką?
To co się dzieje w TWD przez 1 sezon, a nawet dłużej w "Z Nation" trwa pół odcinka.
Lecz jeżeli ktoś jest fanem "powagi" występującym w bohaterze tego wątku, może się zrazić do mojej propozycji.
Anime (jap. アニメ animacja) - skrót wymowy angielskiego słowa animation w języku japońskim, oznaczający film animowany. W Japonii terminem tym określa się wszystkie filmy i seriale animowane, bez względu na kraj ich pochodzenia. Poza Japonią słowo anime służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji.
źródło: wikipedia.pl.
Anime ma wiele fanów oraz bardzo dużo gatunków i podgatunków.
A czy Wy lubicie japońskie filmy animowane? Chciałabym zobaczyć co macie do powiedzenia. Jeżeli tak; jakie są wasze ulubione? Jaki gatunek upodobałeś/aś sobie najbardziej?
Świeża produkcja (premiera 24 czerwca 2012 HBO, w Polsce 16 lipca 2012), opowiada historię jednej z kablowych sieci telewizyjnych w USA. Skupia się głównie na ludziach z newsroomu. Mamy głównego prezentera, gwiazdę: Will McAvoy (wcielił się w niego Jeff Daniels) i nową ekipę oraz producenta Mackenzie MacHale (grana przez: Emily Mortimer ). Dlaczego nową? a może jednak nie do końca;) ale to wyjaśnia pierwszy odcinek, nie będę spojlerował.
Widzowie zobaczą jak wygląda przygotowywanie wiadomości od kuchni (problemy, źródła, polityka). Nowa ekipa, nowe standardy. Razem stawiają sobie za cel rzetelne przygotowywanie wiadomości.
Trailer z polskiego HBO
http://goo.gl/tqcNh - pierwszy odcinek Newsroom ("We Just Decided To") dostępny na HBO GO za darmo (reszta niestety dostępna tylko dla abonentów).
Jak wam się podoba? ktoś już ogląda? przede mną piąty odcinek (Amen). Jak na razie testuję, podobają mi się momenty z wiadomości. Pokazują tam prawdziwe wydarzenia (np. wyciek BP).
Zna tu ktoś może ten brytyjski serial?
Jest on najdłuższym serialem SF na świecie, emitowany od 63 roku. Opowiada o Władcy Czasu, zwanym Doktorem. Podróżuje on w czasie i przestrzeni za pomocą TARDISa, który jest niebieską policyjną budką telefoniczną. Czasem w odcinkach są mocne związki z rzeczywistością - jest odcinek o tajemniczej sztuce Sheakspeara, o zaginięciu Agathy Christie, pojawia się postać królowej Victorii, Elżbiety I i parę jeszcze osób znanych z historii.
Ja się w nim zakochałam dwa lata temu, obejrzałam kilka odcinków siedząc w Irlandii, odtwórcą głównej roli był wtedy David Tennant, dlatego też przyciągnął moją uwagę (Tennant grał w czwartej części Harry'ego Pottera). Po paru miesiącach przypomniałam sobie o nim i zaczęłam szukać odcinków na internecie. Znalazłam pierwszy sezon, który okazał się być z innym aktorem - Christopherem Ecclestonem - ten sezon część może znać, gdyż podobno leciał kiedyś w wakacje na TVP1.
Drugi, trzeci i czwarty sezon należał do Davida i jego przekomicznych min
Towarzyszki Doktora też zmieniały się parę razy,
1-2 - Rose Tyler, czyli moja osobista faworytka, której odejście mocno przeryczałam.
3 - Martha Jones, bardzo pozytywna lekarka.
4 - Donna Noble, kobieta totalnie przekręcona. Nie rozumiem jej fenomenu, ale cóż :D
Oh, no i mój ulubiony przeciwnik Doktora, Master:
Obecnie wyszedł 5 sezon, którego nie mam ochoty oglądać z powodu beznadziejności tego nowego Doktora. Bleh.
Dr Temperance Brennan (Emily Deschanel) jest utalentowanym antropologiem pracującym w Jeffersonian Institution, która w wolnych chwilach pisze powieści. Bardzo często współpracuje z agentem FBI Seeleyem Boothem (David Boreanaz), pomagając zidentyfikować zwłoki, kiedy standardowe metody są nieskuteczne. Będąc nieco na bakier ze współczesnym światem (brakuje jej obeznania z pop kulturą), często powtarza, że lepiej rozumie martwych niż żywych. W śledztwach pomagają jej przyjaciele: Angela Montenegro, artysta-plastyk tworząca trójwymiarowe hologramy miejsc zbrodni i hipotetycznych jej przebiegów; oraz Zack Addy, asystent Brennan, któremu wysokie IQ przeszkadza w ukończeniu kilku doktoratów. Zespół zamyka dr Jack Hodgins, specjalizujący się w owadach i minerałach, wielki zwolennik teorii spiskowych.
Amerykański serial telewizyjny produkcji Fox Broadcasting Company oparty na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs, będącej jednocześnie producentką serialu.
Serial emitowany jest na Polsacie w niedzielę o 22.00
Przyznam się szczerze, że po przeczytaniu książek Pani Kathy Reichs jestem trochę zawiedziona, ponieważ bohaterka z jej książek bardzo różni się od serialowej. Książkę z serialem łączy jedynie nazwiska i zawody bohaterów. Wiem, że rzadko da się zrobić coś choć podobnego, ale Brenann z książki i ta z serialu to dwie różne osoby.
Nie zmienia to faktu, że serial bardzo lubię, a i książki zdecydowanie polecam
Mamy The Big Bang Theory dla szerokiej publiczności oraz IT Crowd, dla dużo węższej. Myślę, że Dolina Krzemowa jest gdzieś po środku, no może z lekkim skrętem w stronę Techników magików.
Serial komediowy pokazujący pracę pasjonatów najnowszych technologii, którzy próbują osiągnąć sukces i stworzyć coś niesamowitego. Lokalizacja nieprzypadkowa a tematyka na czasie - startupy.
Ktoś ogląda/ł? Jak wrażenia? Ja wchłonąłem bardzo szybko i na kolejny sezon muszę czekać do przyszłego roku..
Świetny serial komediowy. Charakterystyczne postaci, genialne zagrane. Zdziwiłam się, że nie ma wątku o tym serialu na forum. Polecam tym, którzy lubią How I meet. Właśnie ruszył kolejny sezon.
Czy przy okazji spotkania celebryta próbujecie zdobyć autograf lub jej/jego zdjęcie z bliska bądź razem z nią/nim?
Czy posiadacie jakieś książki w swojej domowej bibliotece z dedykacją lub autografem?
zbieracie autografy znanych osób? możecie pochwalić się jakimś rarytasem? a może uważacie, że to głupota?
Zakładając, że sami jesteście osobą rozpoznawalną - gwiazdą muzyki, aktorem (aktorką) itp. - gdzie (w jakich sytuacjach na jakich przedmiotach) według was niedopuszczalnym byłoby złożenie swojego podpisu lub zrobienie sobie zdjęcia z fanem? w jaki sposób byście odmówili?
Jak dla mnie świetny. Ashton zrobił kawał dobrej roboty, a sama historia Jobsa- niesamowita. Jak się skończył to byłam zaskoczona: Jak to? To już koniec?. Nie nudziłam się nawet przez minutę.
Obejrzałam listę tematów, czy naprawdę nikt z was nie ogląda? Ja tam w tamtym sezonie śledziłem serial Amor Bravio, po polsku "Nieposkromiona miłość". Jest chyba cały w necie.
Jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Ostatnio przerzucając kanały zacząłem oglądać animowany serial Wojny Klonów, co prawda serial nie dostarcza tylu wrażeń co film, ale jednak dla każdego miłośnika Gwiezdnych Wojen to pozycja obowiązkowa.
Czy ktoś w ogóle o tym słyszał?
Jak dla mnie... jeden z moich ulubionych.
Historia czarownic z Salem od lat inspiruje ludzi na całym świecie. Po serii książek, filmów, komiksów oraz sztuk teatralnych obrazujących niesławne procesy oskarżonych o uprawianie magii kobiet, przyszedł czas również na serial. Wyreżyserowana przez Richarda Sheparda ("Dziewczyny", "Brzydula Betty"), osadzona w siedemnastowiecznym Massachusetts produkcja to mroczna opowieść o wydarzeniach, które mogły kryć się za tym mrożącym krew w żyłach okresem amerykańskiej historii.
W Salem czarownice istnieją naprawdę, ale nie są tym, czym wydają się być. Serial, który w samym centrum opowieści umieszcza gorący romans Mary Sibley (Janet Montgomery, "Czarny Łabędź", "Szpiedzy w Warszawie") oraz weterana wojennego Johna Aldena (Shane West, "Szkoła uczuć", "Liga niezwykłych dżentelmenów") przedstawia widzom zupełnie nową, śmiałą wizję Salem i jeszcze odważniejszy obraz czarownic.
Jeden z śmieszniejszych seriali jakie wdziałem. Dosyć stary ale bardzo zabawny. Polecam tym którzy lubią klimaty hippie i lat 70 No i Ashton Kutcher jest genialny w roli Michaela Kelso
How I Met Your Mother to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach zdobycia odpowiedniej narzeczonej przez Ted'a (Josh Radnor'a), głównego bohatera. Poznajemy go w momencie, kiedy jego najlepszy przyjaciel Marshall, student prawa (Jason Segal) postanawia oświadczyć się swojej narzeczonej, przedszkolance Lily (Alyson Hannigan). Od tego momentu Ted nie przestaje myśleć o tym, że w końcu musi się ustatkować, musi znaleźć odpowiednią kobietę, swoją prawdziwą
miłość... W poszukiwaniach tych nieustannie pomaga mu Barney (Neil Patrick Harris), bezczelny człowiek mający obsesję na punkcie garniturów, który w każdej sytuacji widzi okoliczność sprzyjającą wyrwaniu jakiejś panny. W momencie kiedy Ted poznaje Robin (Cobie Smulders) sprawa się komplikuje. Nie ma on wątpliwości, że jest to miłość od pierwszego wejrzenia, jednakże, jak się później okazuje, los chce zupełnie inaczej.
Dlaczego polecam ten serial? Przedewszystkim ze względu na humor, który moim zdaniem jest świetny Bohaterowie serialu mają także świetne teksty, szczególnie Barney, który np. wymyślił zasadę traktowania kobiet jak...Gremlina (1.Nie karmić jej po północy 2. Nie bierze u Ciebie prysznica 3.Spotykasz się z nią tylko w nocy).
Są tu jeszcze jacyś fani tego serialu? Osobiście gorąco go polecam
Lars von Trier zachwycał swoimi produkcjami od dawna, najlepsze zakończenie w historii kina w filmie "Tańcząc w ciemnościach" - zagrała Bjork. Niesamowita sceneria w Dogville, ostatnio dwa epickie filmy "Antychryst" i "Melancholia" i to nie wszystko.... ale ostatnio tak bardzo napompowana produkcja jaką jest Nimfomanka, reklamy, plakaty i jeszcze raz reklamy, strona internetowa odkrywająca lekkie sceny rozdział po rozdziale. Spekulacje, oczywiście to najlepszy smaczek, bo nikt nie widział filmu, wszyscy wiedzą jaka wersja trafi do kina w polsce, jakie sceny będą cenzurowane, a jakie nie...
W końcu jest w kinie, idę - oglądam - wychodzę... Tak jest, część pierwsza nie powaliła, ale żeby zarobić więcej jest też część II, sama ciekawość i chyba tylko ciekawość poprowadziła mnie do kina jeszcze raz. Pozostało tylko jakiś niesmak na twórczości Larsa, w dodatku czułem się momentami oszukany, że jestem zaciągnięty do kina podwójnie, większość filmów larsa rozciąga się do granic możliwość, ale po coś, zawsze każda scena jest po coś. W Nimfomance czułem się tak, jakby była długa, żeby zarobić podwójnie. Sama fabuła strasznie naciągana, czasami rozładowanie napięcia humorem (z czym u trira się nie spotkałem- nie licząc "Szef wszystkich szefów") pobudzało do wyprostowania się w fotelu....
Nie wiem, czy ktoś jeszcze z Was jest fanem Larsa von Triera i czy w ogóle ktoś się tym zainteresował, mam nadzieję, że znajdę kogoś do dyskusji o Nimfomance cz. I i II.
Jest to western rozgrywający się w rzeczywistym miasteczku Deadwood przed i po aneksacji do terytorium Południowej Dakoty w latach 1875-1876. W tamtych czasach Deadwood był niewiele większy od obozowiska, ale był popularnym miejscem pobytu dla poszukujących złota w Black Hills. Serial pokazuje rozwój Deadwood od obozu do małego miasta na tle takich wydarzeń jak formowanie zrzeszeń i zachodni kapitalizm.
Wiele postaci w Deadwood jest historycznych, np. Wild Bill Hickok, Seth Bullock, Sol Star, Calamity Jane, Al Swearengen, Wyatt Earp, E. B. Farnum, Charlie Utter i George Hearst. Wątki które dotyczą tych bohaterów zawierają zarówno elementy fikcyjne jak i historycznie prawdziwe. Niektóre postacie są całkowicie fikcyjne, choć mogły być wzorowane na prawdziwych osobach.
Ian McShane zdobył za swój udział w serialu Złoty Glob dla najlepszego aktora drugoplanowego.
Emitowany przez trzy serie Deadwood liczy 36 odcinków. Przedstawiciele HBO ogłosili, że nie ma szans na powstanie dwóch filmów, które miały być kontynuacją serialu.
Niestety, opis nie oddaje w pełni piękna tego serialu. Bohaterowie są niesamowici (Ian McShane jako Al Swearengen - uczta dla widza! Tak samo jak świetnie zagrana Calamity Jane), historia miesza się z fikcją w taki sposób, że człowiek sam nie do końca wie, co jest już zmyśleniem, a co jeszcze zdarzeniami rzeczywistymi. Jest genialna, napięta atmosfera i świetna, choć bardzo dyskretna muzyka.
Cudo, cudo, cudo.
Obejrzałam wszystkie trzy sezony już dwa razy, niedawno zaczęłam oglądać ponownie - kocham ten serial (na blogu zresztą już się na jego temat obficie śliniłam ). Choć tu trzeba zaznaczyć, że jest mocno wulgarny. ;]
Tak czy owak, polecam.
Chyba nikt nie wymienił - Shameless US. Serial o lekkim, wypaczonym marginesie społecznym, jakim jest cała rodzina Gallagher'ów. Fiona wychowuje swoje młodsze rodzeństwo, ojciec jest alkoholikiem, a teraz w najnowszym sezonie również heronistą. Nie dowierzałem na początku, że może być tyle dobrego humoru w rodzinie na skraju patologii, ciekawa odmiana serialowa. Z pewnością kilka osób polubisz, a kilka znienawidzisz.
Widział ktoś poza mną, jakieś opinie ?
Ja polecam na wieczory, w tą końcówkę zimy. Jeśli ktoś szuka serialu, bo wszystkie się wypaliły, pokończyły, lub oczekujecie na jakiś sezon, a lubicie seriale, to Gallagherowie będą dla Was dobrym towarzystwem.
Zacznę może od tego, że polskie seriale dzielimy na:
genialne,
w miarę,
beznadziejne.
I teraz tak. Krzyś, jako, że jest Krzysiem, ogląda wszystkie (w granicach rozsądku) seriale, ażeby potem móc powychwalać lepsze i ponarzekać na gorsze.
Moim skromnym zdaniem do genialnych zaliczamy takie pozycje jak:
1. Fala Zbrodni - stary, dobry serial, którego pierwsze dwie serie rozbudziły u mnie miłość do tego gatunku. Serial, taki no... Dobry. Realny, brutalny, prawdziwy. Bohaterowie nie wyglądają jakby właśnie wrócili od kosmetyczki, obsada aktorska jest wspaniała (O_o ... własnie chciałam napisać "wspaniała" przez "f"). To się chwali. Z postaci, najbardziej urzekli mnie Rafalski i Budrys. Bo tak.
2. Pitbull. Jestem właśnie na tym etapie. Potrafię godzinami oglądać ten sam odcinek, wciąż od nowa. Serial podobny troszkę do Fali, też realistyczny. Charaktery ze scenariusza to prawdziwi ludzie, z krwi i kości, którzy potrafią strzelać, są w kontaktach z gangsterami i mają wysoce rozwinięte poczucie zemsty. Dziwnym trafem, tutaj najbardziej lubię Nielata i Gebelsa.
Doszliśmy do granicy. I na granicy między genialnym, a w miarę znajduje się:
1. Oficer (razem z kontynuacjami). Serial urzekł mnie w mniejszym stopniu niż dwa powyższe, dlatego przesunęłam go niżej. Jest mniej realny, troszkę ugrzeczniony, momentami zaczyna wkraczać na s-f, ale i tak go lubimy. Za Granda, żołnierza Legii Cudzoziemskiej.
Kategoria w miarę:
1. Detektywi. Nie mają "tego czegoś", ale ogląda się nawet spokojnie. Nie zachwycają, może dlatego, że ich akcje polegają na szukaniu zbuntowanych nastolatek po burdelach. Nie wiem. Po prostu są tacy nijacy. Jednak, najgorsze dopiero przed Wami.
Beznadziejne polskie seriale:
1. W11 - na tej samej zasadzie co Detektywi, ale wywołuje lekkie mdłości. Jest grzeczny, przesadnie porządny i przykładny aż do bólu. Jeszcze troszkę, a uwierzę, w taki wyglad polskiej policji.
2. Kryminalni - dla nich powinnam utworzyć jeszcze kategorię "samo dno i kanały", ale cóż. Zakościelnego nie trawię w żadnej formie (naprawdę). Ale nie będziemy obrażać aktora, dlatego poobrażam postać. Marek jest taki... pedalsko-gejowato-ciotowato-grzeczny. Serial kojarzy mi się z Modą na Sukces (gdzieś miałam nawet takie fajne intro Kryminalnych z podłożonym dźwiękiem z MnS).
To tyle mojego wywodu. A co wy sądzicie o tych produkcjach? Znacie jakieś inne, które możnaby dopasować do tych kategorii? Wypowiadajcie się.
Witam ponownie
Zakładam nowy temat, o serialu, który nie jest chyba powszechnie znany, ale uwielbiany wśród swoich fanów.
Fabule (na szczęscie) daleko do "Mody na sukces", ale akcja jest dośc zawiła.
Genialne dialogi, które niejednego położyły, świetna ścieżka dźwiękowa, wspaniała gra aktorska i przystojni aktorzy. ( żeby zachęcic chłopców; piękne aktorki )
Moi znajomi śmieją się, że jeżeli w wyżej wspominanej "Modzie..." chodzi o to, kto? z kim? i dlaczego?, to w Plotkarze chodzi o; kto? z kim? dlaczego? w czyim łóżku? i o której?
Serial przez kogoś z Was oglądany? Jeśli tak, chętnie posłucham recenzji
Jeśli nie, zachęcam do obejrzenia
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).