Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lenka Apetyczna 
WordPress.Klub


Imię: Lena
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 176
Miasto: Gdynia

Wysłany: 2013-09-13, 19:02   

Wszyscy chłoniemy przekazy medialne, ale to od nas zalezy jak się do nich ustosunkujemy. Ja jestem w tej grupie, która reklamą zajmuje się zawodowo i przez to patrzę na nią jak na materiał do przeanalizowania, a nie jak na produkt, który mogę kupić.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-13, 20:39   

a ktoś obejrzał już może ten film, który zalinkowałem na poprzedniej stronie?

czy to wy robicie zakupy w domach? bo bycie podatnym to jedno a robienie zakupów to drugie. Na Was może nie działać, ale czy to samo jest z członkami Waszych rodzin? Edukujecie ich, chronicie?

W tym filmie, koło 9 minuty pokazana jest sonda przy mcdonalds - to dzieci zaciągnęły tam rodziców po zabawkę. W okolicach 8 minuty jest test na przedszkolakach. Moja siostra nie chodzi z synem nawet na ślizgawkę koło mcd by mu się pozytywnie nie kojarzyło. Już niebawem trzeba go będzie pilnować także podczas oglądania bajek, bo pomiędzy nimi lecą przecież reklamy ;-)

Na początku pokazane jest w jaki sposób badają klientów i jak lokowane są produkty na półkach w marketach. Potem reakcje na reklamy. Pod koniec filmu o szkoleniach jakie przechodzą pracownicy wielu korporacji, np. banków.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-09-14, 20:38   

Właśnie obejrzałem ten film i zainspirował mnie do napisania notki ;) to tu się też wypowiem.

1. Po co ta kobieta, która pozywa McDonald's w ogóle tam chodzi z dziećmi (które mają masę zabawek stamtąd? ciekawe kto im je kupił...), przecież to rodzice decydują o swoich dzieciach (skłonny jestem uznać, że niektórzy Amerykanie rzeczywiście są dziwni ;) ).
2. Zapach... no to chyba dobrze, że nawet zapach jest specjalnie dobrany, co nie? Dla mnie ten rodzaj marketingu to sztuka! Ktoś odkrył, że zapach w ten sposób działa na ludzi, przebadał, wprowadził - wow! W rezultacie tego ładnie i apetycznie pachnie - a to lubię w miejscu gdzie jem! :)
Najmniej podoba mi się to, że McDonald's się nie przyznaje do tych badań - zupełnie niepotrzebnie. Dla mnie to jest super. I nikomu nie szkodzi. (A w końcu mimo tego wszystkiego są ludzie, którzy nie lubią McDonald's i nie chodzą tam - nawet na tym forum się wypowiadali).

W ogóle każda ingerencja - jeśli nie jestem jej świadomy, a po zastosowaniu czuję się szczęśliwy - to co z tego? To dobrze! (nie ma znaczenia w naszym życiu nic poza tym co o tym myślimy). Wiem, że będę w tym pewnie odosobniony, ale tak uważam (ale spoko, też mam podejrzenia co do tego, że pochodzę z innej planety ;) ). Jeśli się dowiem o "manipulacji" (chociaż skoro organizm tak reaguje, to to moim zdaniem jest natura, a nie manipulacja), to nie zareaguję - "O Boże! wykorzystano mnie (nie czuję się wykorzystany), co za straszne oszustwo!", tylko zareaguję ziewnięciem. Przecież nic się nie stało - zjadłem obiad, który naprawdę mi smakował i dzięki któremu poczułem się szczęśliwy :) A że w rezultacie będę chodził tam częściej niż gdzie indziej? Cóż, ceny w McDonald's są mniejsze albo porównywalne z innymi restauracjami. A że jedzenie jest mniej zdrowe? (chociaż osobiście uważam, że nasz stosunek do każdej rzeczy, także żywności jest o wiele ważniejszy niż to czym ona jest obiektywnie - ale tu już wchodzę w moją filozofię, więc nie będę rozwijać ;) ), więc nawet jak jest mniej zdrowe, to jedynie tego trzeba mieć świadomość.

A końcówka.... YYYYY? To że restauracja uszczęśliwia dzieci, bankierzy ukojną nasz lęk, a kosmetyki obudzą żądzę i że do szczęścia wystarczy otwarcie portfela, to tak źle???? EEEEEEE jestem kosmitą :D bo ja uważam, że to dobrze.

Zaprawdę powiadam Wam, jeden jest cel życia: bycie szczęśliwym. Wszystko inne jest pochodnym tego celu (ktoś dba o prawa zwierząt ponieważ unieszczęśliwia go oglądanie ich cierpiących; ktoś ma dzieci i martwi się o nie, ponieważ dają mu szczęście, a ich krzywda go unieszczęśliwia; ktoś jada w McDonald's, ponieważ jedząc takie jedzenie czuje się bardziej szczęśliwym niż jedząc w jakiejś innej restauracji itd...). A wszystko co uszczęśliwia człowieka względnie zdrowego psychicznie jest dobre :)


Może więc jestem podatny na reklamy czy promocje, ale to nie ma żadnego znaczenia dopóki żyję czując się szczęśliwym :)
 
  podziel si� tym postem na:
misscollyann 
Blogger.Klub


Dołączyła: 21 Paź 2013
Posty: 54

Wysłany: 2013-11-08, 11:33   

wydaje mi się, że jestem mało podatna na reklamy. Tak mi się wydaje. Bo przecież nie zdajemy sobie tak naprawdę sprawy, co one zrobiły z naszym mózgiem (xD)

W ogóle to takie przykre, że one potrafią lecieć po dwa- trzy razy (takie same) w ciągu godziny (a co dopiero w ciągu całego filmu). No normalnie na nerwy mi to działa. Czasami nawet czuję się przez nie zmęczona! No bo ile można słuchać tej samej melodii i tekstów w kółko (nawet gdy nie patrzysz w telewizor reklama daje Ci na głowę poprzez nachalny dźwięk i nie zawsze jest to zależne d Ciebie- nie możesz wyłączyć radia w autobusie i telewizora komuś, kto go ogląda). Oczywiście reklamy puszczają głośniej niż to, co leciało przed nimi i wtedy jest straszny hałas, trzeba przyciszać itp.

Basia napisał/a:

Najbardziej mnie trafia jak widzę reklamowane produkty dla dzieci, przykładowo jogurty które mają w sobie tyle cukru, że szok! A rodzice myślą, że to dobre bo przecież pisze, że dla dzieci :/

Htsz napisał/a:

Basia napisał/a:

A rodzice myślą, że to dobre bo przecież pisze, że dla dzieci :/
często dużo droższe a gorsze niż zwykły produkt (czytałem o parówkach dla dzieci).

przykład z życia wzięty: moja siostra kupuje dziecku od czasu do czasu w nagrodę "Misia Lubisia". Bo dziecko widziało go w reklamie, więc uważa produkt za znajomy i bardziej atrakcyjny od innych. Powątpiewając w ową markę (teraz często jest tak, że im popularniejszy produkt, tym gorszy na jakości) przeczytałam skład: m. in. wodorowęglan sodu, tysiącrzeczywproszku, emulgatory. Nic zdrowego. I to ma być dla dzieci?!

Htsz- zwróciłeś uwagę na podatność maluchów- moja siostrzenica przy prawie każdej reklamie mówi "to chciałam", a kiedy widzi te rzeczy na wystawie- rozpoznaje je od razu i koniecznie musi się przy nich zatrzymać. Na szczęście nie chimeruje jeżeli ktoś jej powie, że nie tego nie dostanie, ale może ten etap dopiero przed nami :O
 
  podziel si� tym postem na:
T0lkingF
[Usunięty]



Wysłany: 2014-01-19, 11:12   

Myślę, że jestem podatny na reklamy... Może nie jest to na zasadzie "O, to było w reklamie na Polsacie, muszę to mieć!", ale przerwy w TV między filmami na pewno całkiem dobrze mieszają mi w głowie.

Poza tym twórcy reklam prawdopodobnie, po tylu latach zmagań, wiedzą, jak zrobić człowiekowi wodę z mózgu tak, żeby kupił on ich kilka razy droższy produkt. Np. nie wyobrażam sobie kupić telewizora z Tescowej firmy "Technika", albo najtańszej szynki z biedronki, a czemu? - nie mają reklam...

Może mam błędne myślenie, ale każda teza ma w sobie trochę prawdy.
 
  podziel si� tym postem na:
strghi 

Dołączył/a: 17 Sty 2014
Posty: 20

Wysłany: 2014-01-21, 11:26   

Na szczęście nie jestem zbyt podatny. Reklamy kojarzą mi się negatywnie, jako tzw. przeszkadzacze.
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-01-28, 10:28   

Każdy jest w mniejszym lub w większym stopniu podatny na reklamy - ważne jest by znać pewne chwyty marketingowe i zdawać sobie sprawę z ich manipulacji
 
  podziel si� tym postem na:
Rezuji 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 06 Lut 2014
Posty: 29
Miasto: Kopnica

Wysłany: 2014-02-09, 11:15   

yoohoo napisał/a:

Każdy jest w mniejszym lub w większym stopniu podatny na reklamy - ważne jest by znać pewne chwyty marketingowe i zdawać sobie sprawę z ich manipulacji


Nie uważam tak, są osoby, które nie są podatne. A ich konsumpcjonizm oparty jest o niezbędne rzeczy, lub wyszukane poprzez opinię znajomych. Ja uważam, że w pełni świadomie nie zauważam reklam. Zdarzyło się rok temu, że kliknąłem kilka razy w baner do reklamowanych aukcji, bo sprytne google zorientowało się, że szukam obiektywu, więc 1/3 bannerów na stronach jakie się wyświetlały, to strony z obiektywami i taki reklamy uważam za słuszne. Ludzie się przed tym bronią, a i tak wiemy, że inwigilacja w internecie jest i będzie. Jednak to tylko plus, że internet po którym się poruszamy jest plastyczny i kształtuje się pod Ciebie.

Chciałbym zauważyć, że FB na głównej coraz częściej wciska nam reklamy, są odpowiednie wtyczki blokujące, także nie ma tragedii, jednak jest to zły krok twórców fb.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2014-02-09, 14:57   

Rezuji napisał/a:

Chciałbym zauważyć, że FB na głównej coraz częściej wciska nam reklamy, są odpowiednie wtyczki blokujące, także nie ma tragedii, jednak jest to zły krok twórców fb.


Póki jest to serwis darmowy to jest to dla nich jedyna opcja aby się utrzymać. Wolałbyś płacić za dostęp czy mieć reklamy? Myślę, że to jest kolejny krok dla FB - wprowadzenie opcji bez reklam, ale płatnej. Nie ma innej drogi :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-02-09, 22:20   

Rezuji - niestety nadal się z Tobą nie zgodzę. Czasami człowiek nawet nie do końca świadomie zauważyć gdzieś jakąś reklamę, dajmy na to na billboardzie i zapamięta ten produkt. Może nie zacznie od razu nad nią rozmyślać, ale natrafiając na ten produkt za jakiś czas będzie bardziej skłonny go kupić, ponieważ już gdzieś go widział
 
  podziel si� tym postem na:
Godefroy 

Imię: Kamil
Dołączył/a: 13 Lut 2014
Posty: 40
Miasto: Kraków

Wysłany: 2014-02-13, 14:35   

ja zdecydowanie nie jestem podatny na reklamy. Mam taką zasadę - jeśli coś jest nachalnie reklamowane - nie kupuje tego. I konsekwentnie się tego trzymam. Dobre produkty reklamy nie potrzebują, no może na początku.
 
  podziel si� tym postem na:
yoohoo 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 91

Wysłany: 2014-02-13, 20:42   

Jedną z pierwszych zasad marketingu jest to, że nawet najlepszy produkt musi trafić do klienta, a co za tym idzie klient musi wiedzieć o jego istnieniu.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz