Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-04, 20:54   

tak, ale to tylko w przypadku jak ktoś piszę długopisami żelowymi ja pisałem zwykłymi i nie maiłem doczynienia z rozmazywaniem :d
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-08-04, 21:14   

ja miałam takiego pecha ze trafiałam na te rozmazujące sie (nawet zwykłe) ale nauczyłam się tak trzymać rękę ze nie dotykam dopiero co napisanego tekstu :)
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-04, 23:51   

Pamiętam jak kiedyś zapomniałem dlugopisu, kolega pożyczył mi pióro, po godzinie lekcyjnej, reka cała w tym atramencie zeszyt cały brudny :d i i tak musiałem przepisywac w domu potem :d
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-08-05, 01:44   

no też coś o tym wiem

zresztą rodzice byli mądrzy kupując leworęcznemu dziecku piórko z nabojami :D
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-06, 14:25   

Więc opiszę Wam ołówki, skoro nie wiecie czym się różnią - tylko potem nie piszcie mi że go zachwalam...
Ołówki dla dzieci leworęcznych są dopasowane pod względem wielkości (wagi) do ich malutkich raczek. Maja wyprofilowane wgłębienia, które umożliwiają odpowiedni uchwyt ołówka, dzięki czemu dziecku nie męczy się tak rączka.
Ołówki wykonane są z materiałów, które sprzyjają pewności chwytu tzn ołówek nie ślizga się jak te tradycyjne.

Ołówki dla osób leworęcznych owszem ostrza się tak samo, ale pewnie wygodniej w temperówce dla leworęcznych :)

O piórach widzę mogę nie pisać, bo to większość z Was wie.
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-06, 14:54   

czyli takie dla praworęcznych nie potrzebują tych specjalnych wgłębień :zdziwko: ?
no proszę cie, nie rozwalaj mnie tymi tekstami marketingowymi. Rozumiem temperówkę, która ma w drugą stronę ostrze, podobnie jak z nożyczkami, ale ołówek to już nabijanie ludzi w butelkę ;)

p.s. wpisałem do wyszukiwarki "ołówek dla leworęcznych" i wyskoczyły mi głównie produkty 'twojej' firmy. Problem polega jednak na tym, ze piszesz zapewne o automatycznych, a te przydają się rzadziej jak dla mnie - mają przeznaczenie bardziej kreślarskie, wtedy rozumiem jakieś żłobienia, ale nie w przypadku standardowego, drewnianego ołówka, który jest ze wszystkich stron identyczny ;)

Wracając do tematu. W piłkę nożną jak grałem to także strzelałem gole lewą, prawa noga sobie średnio radziła z dryblingiem.
Kiedyś jak uczyłem się sztuk walki to kuzyn podpowiadał mi, abym przyjmował pozycję dla praworęcznych, w ten sposób umiejętność posługiwania się lewą stroną ciała będzie zaskoczeniem dla przeciwnika, który się tego nie spodziewa, gdy stoisz jak praworęczny ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-06, 21:03   

śmieszny ten tekst stabilo ołówek dla leworęcznych tylko po to żeby je rączka nie bolała? nie przesadzajmy przez tyle lat leworęczni czy praworęczni pisali zwykłym ołówkiem i było dobrze. Pamiętam że kiedyś gdzieś czytałem że jak ręka boli przy pisaniu to dobrze bo wtedy ta ręka się jakoś rozciąga czy coś ; :zdegustowany: że potem możesz dłużej pisać bez przerwy ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-08-06, 21:25   

ja raz sie zdziwilam w szkole jak widzialam jak kumpela trzyma myszke lewa reką, a ona sie zdziwiła ze ja prawą xD a piórko od tabletu trzymam lewą :) .

Htsz napisał/a:


Kiedyś jak uczyłem się sztuk walki to kuzyn podpowiadał mi, abym przyjmował pozycję dla praworęcznych, w ten sposób umiejętność posługiwania się lewą stroną ciała będzie zaskoczeniem dla przeciwnika, który się tego nie spodziewa, gdy stoisz jak praworęczny ;)


tak, to potrafi zaskoczyć, mój brat się wiele razy o tym przekonał ;)
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-06, 23:06   

tak myszkę też trzymam w prawej :d :looka:
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-07, 10:12   

Htsz napisał/a:

czyli takie dla praworęcznych nie potrzebują tych specjalnych wgłębień :zdziwko: ?
no proszę cie, nie rozwalaj mnie tymi tekstami marketingowymi. Rozumiem temperówkę, która ma w drugą stronę ostrze, podobnie jak z nożyczkami, ale ołówek to już nabijanie ludzi w butelkę ;)

p.s. wpisałem do wyszukiwarki ołówek dla leworęcznych i wyskoczyły mi głównie produkty 'twojej' firmy. Problem polega jednak na tym, ze piszesz zapewne o automatycznych, a te przydają się rzadziej jak dla mnie - mają przeznaczenie bardziej kreślarskie, wtedy rozumiem jakieś żłobienia, ale nie w przypadku standardowego, drewnianego ołówka, który jest ze wszystkich stron identyczny ;)


Ołówki dla praworęcznych też mają zagłębienia ale inne, bo są dla praworęcznych.
Tak, piszę o ołówkach automatycznych, w przypadku ołówków zwykłych, drewnianych dla dzieci leworęcznych zaleca się specjalną nakładkę, aby nauczyły się poprawnie trzymać ołówek.

Co do firmy, to ja po wpisaniu w google "ołówek dla leworęcznych" znajduję też inne firmy.

"ołówek dla leworęcznych tylko po to żeby je rączka nie bolała" - po to żeby dziecko nauczyło się trzymać poprawnie ołówek. Nie wiem czy widziałeś wiele dzieci leworęcznych uczących się pisać, zdziwiłbyś się jak potrafią wyginać dłonie. A złe ułożenie dłoni prowadzi nie tylko do bólu, ale ma też inne skutki związane z postawą ciała.

"nie przesadzajmy przez tyle lat leworęczni czy praworęczni pisali zwykłym ołówkiem i było dobrze" - a Tobie było dobrze? Mi nie, pamiętam jak się męczyłam, bo nie umiałam dobrze trzymać ołówka i wiesz co? Dłoń mnie bolała. Nie lubiłam pisać, rysować. Podobnie z piórem, nożyczkami - też tyle lat leworęczni pisali zwykłymi, a teraz są takie dla leworęcznych, myślisz że to złe ułatwiać życie? Nikt nie mówi że nagle wszyscy mają się przerzucić i używać tylko produktów dla "swojej ręki", ale niektórym będzie łatwiej.

" Pamiętam że kiedyś gdzieś czytałem że jak ręka boli przy pisaniu to dobrze bo wtedy ta ręka się jakoś rozciąga czy coś ; że potem możesz dłużej pisać bez przerwy ;) " - ciekawe, nigdy nie spotkałam się z takim zdaniem, chętnie poczytam, jeśli kojarzysz gdzie, wrzuć link proszę.
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-08-07, 10:53   

ja nie miałam żadnej nakładki, ale chyba potrafię trzymać ołówek i nie mam problemów z postawą :zdziwko:
myślę, że 95% ludzi też, mimo zniszczonego dzieciństwa bez nakładek

edit:

Cytat

myślisz że to złe ułatwiać życie?


ułatwiać życie ok, ale jeśli na ołówek mam wydać 20 groszy ALBO 20 złotych za wgłębienia - wybór narzuca się sam ;)
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-07, 12:18   

stabilo nie, ja trzymałem ołówek w swojej lewej łapce jak milion innych dzieciaków i w przeciwieństwie do ciebie lubiłem rysować i pisać :) i nie miałem problemu z trzymaniem ołówka i tak jak rashell powiedziała, jak bym miał kupować ołówek to ten za 20 groszy. a nie automatyczny za 20zł :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz