Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-07, 12:20   

nie róbcie z ludzi leworęcznych ludzi innych :niepewny: nigdy nie wydawałam pieniędzy na bzdury typu sprzęt dla leworęcznych. fakt, jestem oburęczna, ale piszę lewą. poza tym rozumiem tworzenie piór dla lewusów (chociaż nie rozumiem działania), ale ołówki... no proszę was :wstyd:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-10, 13:56   

Heh ciekawe pisałam o różnych przyborach dla leworęcznych, a tu proszę ołówek Wam się najbardziej spodobał :) , tylko o nim rozmawiacie.

Nikt nie robi z ludzi leworęcznych innych. To jak byś mówiła, że np. buty do trekkingu produkowane dla kobiet i dla mężczyzn robią z nich innych.
Po za tym inny nie znaczy zły, gorszy itp.

Asiek może dla Ciebie to są bzdury, ale dla wielu osób leworęcznych to pomoc - nie pisze tylko o ołówkach...
Faktem jest, że dorosłe osoby, nastolatkowie już wyrobili sobie sposób pisania, cięcia przyborami dla praworęcznych. Dla nich przybory leworęczne mogą wydawać się teraz nawet dziwne. Ale w przypadku dzieci, które dopiero zaczynają rysować czy pisać, jest to ułatwienie.
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
Ostatnio zmieniony przez stabilo 2009-08-11, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-08-10, 14:05   

no ok, zatem koniec reklam na forach ;)
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-10, 14:07   

Wiesz, jak leworęczne dziecko nauczysz ciąć zwykłymi nożyczkami czy rysować zwykłym ołówkiem to nie będzie potem problemu, i tak było ze mną :d nawet w 2 klasie podstawówki dostałem dyplom za najładniejsze pismo w klasie :d ale z czasem to sie zmieniło i teraz powinienem dostac za najgorsze :wstyd: więc nie wiem po co komu te ołówki i jeszcze po takiej nie przystępnej cenie :(
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-10, 15:27   

dziecko1: ja mam normalny ołówek
dziecko2: a ja taki dla leworęcznych..
=
dziecko1: jestem normalny
dziecko2: a ja inny ? / a ja nienormalny ?

moim zdaniem to tak wygląda :P przypominasz dziecku lub robisz z niego innego niż pozostali.

ja bym nie chciał być postrzegany jako ten inny tylko przez to, że mój organizm wybrał inną część ciała do wykonywania codziennych czynności.

Rozumiem, że leworęczni powinni wyprowadzić się do Wielkiej Brytanii żeby mieć skrzynię biegów z lewej strony, bo to im ułatwi jazdę samochodem :> ?

stabilo napisał/a:

Heh ciekawe pisała o różnych przyborach dla leworęcznych, a tu proszę ołówek Wam się najbardziej spodobał :) , tylko o nim rozmawiacie.
Czyli to jakieś konto korporacyjne skoro 'pisała' ;> ? to ja nadmieniłem o ołówku i jak widać inni tez wyczuli żart ;) tak mi się jakoś śmiać zachciało w tym momencie kiedy usłyszałem o ołówku dla leworęcznych - nie myślałem w tamtej chwili o automatycznych ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
stabilo 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 14
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-11, 09:59   

Htsz napisał/a:

dziecko1: ja mam normalny ołówek
dziecko2: a ja taki dla leworęcznych..
=
dziecko1: jestem normalny
dziecko2: a ja inny ? / a ja nienormalny ?

moim zdaniem to tak wygląda :P przypominasz dziecku lub robisz z niego innego niż pozostali.

ja bym nie chciał być postrzegany jako ten inny tylko przez to, że mój organizm wybrał inną część ciała do wykonywania codziennych czynności.


Ot i tu rola rodziców, nauczycieli, aby uczyli dzieci, że inność to coś normalnego. Inny, nie znaczy gorszy. Leworęczność - praworęczność, to jak chłopiec - dziewczyna. To dziecko zawsze będzie inne, nawet jak będzie pisało takim samym piórem, będzie pisało inną ręką. Jesli będzie pisało piórem dla praworęcznego będzie bardziej "normalne"?
Zresztą dla dziecka leworęcznego to dziecko praworęczne jest i będzie inne.

Htsz napisał/a:

Rozumiem, że leworęczni powinni wyprowadzić się do Wielkiej Brytanii żeby mieć skrzynię biegów z lewej strony, bo to im ułatwi jazdę samochodem :> ?

Czytałam kiedyś w necie wpis, chyba jakiegoś blogera, o jeździe samochodem. Pisał, że Anglii owszem jeździło mu się lepiej, ale nie ze względu na skrzynię biegów, tylko ze względu na ruch lewostronny. Co ciekawe, pisał że mniej mu się myliła prawa strona z lewą :)

Htsz napisał/a:

Czyli to jakieś konto korporacyjne skoro 'pisała' ;> ? to ja nadmieniłem o ołówku i jak widać inni tez wyczuli żart ;) tak mi się jakoś śmiać zachciało w tym momencie kiedy usłyszałem o ołówku dla leworęcznych - nie myślałem w tamtej chwili o automatycznych ;)

Pisała, pisała - :) już poprawiłam, tę zjedzoną literkę :)
______________________________________________________
Jesteś leworęczny? Zapraszam www.leworecznosc.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Brom 
WordPress.Klub
vel. Kutwa


Zaproszone osoby: 3
Wiek: 30
Dołączył/a: 15 Mar 2006
Posty: 399
Miasto: Dom

Wysłany: 2009-08-11, 13:27   

@stabilo, Teraz to mnie dobiłeś. Dziecki leworęczne zawsze będzie inne? Miałem przez 6 lat w klasie 3 leworęczne osoby, i nikt nawet nie zwracał na nich uwagi, wiec co to za różnica? :znudzony:

No i dodam jeszcze, ze jakiś pół roku temu z kolegą grałem w Panstwa-Miasta, i dopiero zauwazyłem, ze on jest leworęczny, a znamy sie od piaskownicy i niejednokrotnie przy mnie pisał. :zdziwko:

Ja nie widzę, żadnej inności dzieci Leworęcznych czy Praworęcznych. To jest poprostu robione dla pięniędzy. Przyjdzie nadziana matka, kupi takich ołówków sto, bo jej dziecko jest rozpieszczone, i jego rączka boleć nie może. :orany:

Dla mnie to poprostu stek bzdur. :dobani:

@up, jeżeli Cię uraziłem w jakikolwiek sposób, to przepraszam.
______________________________________________________
[you], nie czytaj moich postów, są bez sensu...
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-11, 14:28   

stabilo napisał/a:

Ot i tu rola rodziców, nauczycieli, aby uczyli dzieci, że inność to coś normalnego. Inny, nie znaczy gorszy. Leworęczność - praworęczność, to jak chłopiec - dziewczyna. To dziecko zawsze będzie inne, nawet jak będzie pisało takim samym piórem, będzie pisało inną ręką. Jesli będzie pisało piórem dla praworęcznego będzie bardziej normalne?
Zresztą dla dziecka leworęcznego to dziecko praworęczne jest i będzie inne.
czyli firmy produkujące tego typu rzeczy pokazują dzieciom, że jednak są trochę inne a potem rodzice mają to odkręcać tłumacząc, że nie :P

Ja wiem, że inny niekoniecznie znaczy gorszy, ale przedmioty użytku codziennego są uniwersalne, przez tyle lat miałem w szkołach zajęcia, na których używałem różnych ołówków, także automatycznych i nie były one dla praworęcznych / leworęcznych (z każdej strony były identyczne) - tylko dla każdego ;)
Pióro to jest trochę inna sprawa, bo tusz chwilę schnie, chociaż miałem kolegę, który pisał lewą ręką zwykłym piórem i sobie dobrze radził ;) ale sam zastanawiam się po co używa się piór w szkołach, pisanie długopisem jest o wiele lepsze.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2009-08-11, 14:35   

Htsz napisał/a:

ale sam zastanawiam się po co używa się piór w szkołach, pisanie długopisem jest o wiele lepsze.



bo mogłeś zamazać słowo zmazywaczem!
z perspektywy czasu widać, jakie to było nieładne :D (zmazywacz ostro niebieski w ciągu pisanym ciemnogranatowym)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 30
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-11, 15:41   

Htsz napisał/a:

ale sam zastanawiam się po co używa się piór w szkołach, pisanie długopisem jest o wiele lepsze.


ja preferuję pióro ;)
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-08-11, 16:18   

ja też wole pióro, lżej mi sie pisze
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-08-11, 17:53   

nie chciałoby mi się babrać z tymi wkładami :P ostatnio używam cienkopisów :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz