Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
TheRek 


Wiek: 40
Dołączył/a: 03 Lut 2011
Posty: 5
Miasto: zza płota

Wysłany: 2011-02-03, 20:51   

Podziel się może rzeczonymi sposobami - z tego co widzę spora rzesza tu jest rozmaitych twórców templatek... Może im coś podsuniesz ;)

Pamiętaj, że mimo iż czcionka jest na stronce z darmowymi do komercji również - to patrz po zastrzeżeniach licencyjnych... Miałem mocno nieprzyjemną sytuację z czcionkami - dlatego uważam :)
A gdy widziałem działania policji, które miały na celu sprawdzić oprogramowanie a raczej jego legalność u jednego z moich byłych pracodawców - cóż... wróciłem do domu i natychmiast zacząłem rozglądać się za oryginałami... I tak PS zastąpił Fireworks rozbudowany taką ilością wtyczek, że pół godziny się ładuje, ale bije swojego brata na głowę ;) a po ostatniej promocji MS - Office 2010 zastąpił stareńkiego Office 2003 ;) etc. etc. etc.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alienmaster 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 11 Mar 2011
Posty: 66

Wysłany: 2011-03-11, 02:53   

Osobiście uważam, że wrzucając różne rzeczy do sieci nie możemy mieć pretensji do ludzi, że skorzystali z okazji, wpisali w Google jakieś hasło i wyskoczyło np Nasze zdjęcie.
Nie raz na pewno każdy szukając czegoś ściągnął zdjęcie czy jakąś pracę z neta nie pytając się nikogo o pozwolenie.
Mimo wszystko zawsze dodaję do moich prac link ze stroną.
Nie jest to żadne zabezpieczenie przed kopiowaniem bo wystarczy MS Paint i link zniknie ale może ktoś przy okazji wejdzie na bloga.
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Fraa 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-07-08, 09:09   

W przeciwieństwie do Saxifragi, żadnej wódki bym nie postawiła za podkradnięcie czegoś mojego autorstwa. Za wyraz uznania uważałabym, jeśli ktoś by wziął to coś mojego (np. tekst) i dopisał źródło, czyli moje nazwisko/nicka/adres bloga/cokolwiek (zależy, skąd by to miał, ofkoz - tutaj mowa o blogu, więc najprędzej chodzi o linka).

A kradzież to kradzież. :P Jak ktoś mnie skroi z kurtki, to też nie będę kwiczała z radości, że tak bardzo mu się podobała moja kurtka. :chytry:

Sama staram się unikać podprowadzania cudzych rzeczy. O tekstach w ogóle nie ma mowy, trudniej ofkoz z grafikami. Staram się jednak wszystko opisać - jeśli nie znam autora czegoś i faktycznie wydłubałam to z grafik Google, to po prostu daję linka do strony, na której to tam było.

Fakt faktem, nie latam i nie łowię swoich rzeczy w necie. Parę razy natknęłam się - chyba przypadkiem w sumie - na swoje rysunki na cudzych blogach. Zostawiłam komentarze, że blablabla, ale byłoby miło, gdyby jednak autor/ka bloga dodał/a źródło, z którego ma dany obrazek. A potem cięgiem zaczęłam ciepać ordynarne, wielkie podpisy na wszystkich własnych grafikach, które zamieszczam w necie. ;] Przynajmniej potencjalny złodziej będzie się musiał chwilkę namęczyć. :P
Gorzej z tekstami, bo nie będę spędzała dni na cytowaniu samej siebie w wyszukiwarce Google, więc trudno. Czego oczy nie widzą i tak dalej... ;) A jak przypadkiem się na coś natknę, to utłukę i tyle. ^^
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2012-09-09, 22:27   

O, jednak jest tu taki temat więc niema co zakładać kolejnego tylko zrobić mały odkop :P

Póki co 2 razy spotkałem się z plagiatem z mojego bloga (teksty), na szczęście w obu przypadkach wystarczyła wymiana maili.
Jednak teraz pojawił się kolejny, trzeci już plagiat, co ciekawe osobą która kopiuje jest ta sama która zrobiła to już wcześniej (oczywiście u mnie widniała adnotacja że wszystkie teksty są moją własnością). Oczywiście póki co uprzejmy mail już wysłany, jednak pomimo wielu wypowiedzi w tym temacie chyba nikt nie napisał co można zrobić w takim przypadku. I tu właśnie pytanie: czy my możemy coś zrobić żeby "zmusić" do usunięcia naszych własności jeśli kopiujący nie jest żadnym większym ani popularnym serwisem ?
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-09-09, 23:26   

krzysiekg65 napisał/a:

I tu właśnie pytanie: czy my możemy coś zrobić żeby zmusić do usunięcia naszych własności jeśli kopiujący nie jest żadnym większym ani popularnym serwisem ?

1. najpierw piszesz do tego co sobie teksty wziął bez pytania. Jak nie pomoże ->
2. piszesz do administratora serwera / serwisu, na którym ma stronę lub bloga - czasami można zdziałać coś na tym etapie. Jak nie pomoże ->
3. policja, prawnicy i cała ferajna ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
skanking 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2012
Posty: 49

Wysłany: 2012-09-12, 12:22   

To wszystko wzięło się z początków internetu - gdy nagle okazało się, że jest tam "wszystko" za to autora nie widać...
I nawet w szkołach nie pilnowano podawania źródła, wystarczyło napisać "intenet". Ba - większość "złodziei" to po prostu małolaty (a ode mnie tak naprawdę w ogóle dopiero na studiach zaczęto wymagać jakichkolwiek źródeł) i ludzie mniej obeznani z tym problemem - którzy po prostu nie wiedzą, nie rozumieją, że to kradzież. Ot, jak zrywanie liści w lesie - bo dostęp publiczny, bo to wszystko wspólne, nie widać płotów i zakazów.


Może teraz coś się zmienia (od zakończenia mojej edukacji minęło już trochę lat), ale i tak - jako rodzice, nauczyciele, starsze rodzeństwo - powinniśmy edukować od podstaw - że każde dzieło ma swego autora i każde skorzystanie z niego jest skorzystaniem z cudzej własności...

Jakiś czas temu walczyłam z administracją pewnej gry przeglądarkowej - gdzie na forum i na blogu zamieszczano teksty żywcem skopiowane z netu i podpisane pseudonimem (stylizowanym na imię i nazwisko) jednej z moderatorek (która twierdziła zresztą, że jest dziennikarką), ani śladu linka czy nazwiska autorów właściwych. I wyobraźcie sobie, że byłam banowana, kasowane moje wypowiedzi, obrażana... Dopiero jak pozamieszczałam to wszystko na forum zewnętrznym z nazwą tej gry, razem z odnośnikami i zrzutami ekranu i napisałam do autorów poszczególnych tekstów, a to forum zindeksowała przeglądarka tuż pod, a czasem nawet nad tą grą - ktoś się ruszył (chyba admin który chwilę wcześniej odeszedł) i teksty poznikały... Przeprosin żadnych, do autorów pewnie też nie, a tamta administracja dalej ma się dobrze...
 
  podziel si� tym postem na:
Koperek 
WordPress.Klub


Wiek: 29
Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 18

Wysłany: 2012-09-18, 10:53   

Co do kradzieży tekstów, pamiętam sytuację z gimnazjum, gdy 14 osób oddało polonistce ten sam tekst skopiowany ze ściągi, przy czym wcale nie miał on nic wspólnego z poleceniem :rotfl:
Do tej pory nie mogę zrozumieć, jak tak można?

Gdy wykorzystuję jakieś grafiki na blogu, podaję źródło. Wychodzę z założenia, że należy traktować innych tak, jak sami chcemy być traktowani. Skrajna większość zdjęć na mojej stronie jest mojego autorstwa i nawet jeśli nie są śliczne i profesjonalne, to nie chciałabym, by ktoś je sobie przywłaszczył. Podobnie jak teksty.

Ktoś się namęczył z ustawianiem światła, czy naklepał w klawiaturę, a ja mam to ukraść? Byłoby mi nie tyle głupio, co po prostu bym się wstydziła...
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-09-22, 15:51   

Ja ostatnio dostałam e-mail od Kasi był on mniej więcej takiej treści :

Cześć
Czy mogłabyś zmienić zdjęcie które używasz jako główne na FB ? Jest to zdjęcie mojej koleżanki i piszę w jej imieniu.

Chodzi o zdjęcie :
https://www.google.pl/sea...iw=1280&bih=675

które mam na FB. To zdjęcie od dawna krąży po sieci głównie na ruskich stronach. Czy ma wierzyć że akurat na nim jest koleżanka Kasi która nie zgadza się abym go miała w nagłówku ?


Odpisałam żeby koleżanka zwróciła się do mnie oficjalnie i osobiście. Otrzymałam odp:

"W takim razie sprawą zajmą się odpowiednie organy"

Przejęlibyście się czymś takim ? :)
 
  podziel si� tym postem na:
BikiniGirl 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 32
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-09-23, 23:27   

Generalnie to nie jest Twoje zdjęcie, a jak się używa cudzych to najlepiej podawać chociażby źródło obrazka...

Z drugiej strony - ktoś może sobie zwyczajnie "jaja" robić.
______________________________________________________
Mój blog - www.cytrynazmiodem.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-09-24, 00:32   

Wygląda, że to jest Olya Mai, jako jedyna ma to dodane na profilu modelki -> http://www.modelmayhem.com/673868#VIEWALL

a druga sprawa, to była dobra reakcja. Zainteresowany powinien do ciebie sam napisać w tej sprawie, no chyba, że ta Kasia jest przedstawicielem poszkodowanej (prawnikiem) ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-09-24, 00:53   

Hmm wstawię więc ten link jako źródło chociaż nie da się jednoznacznie określić czy to na nim jest ta modelka.

BikiniGirl, zarówno ja jak i ty wstawiamy sobie różne zdjęcia na blogi jako inspiracje. Nie przywłaszczam sobie ich nie twierdze że są moje po prostu je wklejam. Wierzę że są takie zdjęcia/obrazki które ktoś wrzuca i jest mu obojętne czy ktoś sobie je zamieści u siebie bez podania źródła czy nie. Cała masa takich własnie obrazków jest na TUMBLR tylko jak już coś się tam znajdzie to rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie bo tam wpisy się po prostu udostępnia u siebie.

Dlatego jak już wspominałam dla mnie bez sensu jest wpisywanie źródła obrazka który jest równocześnie na 500 blogach opisuje to po prostu jako TUMBLR.


Są np Fanpage na facebooku które z tego "żyją" np bardzo popularny:

http://www.facebook.com/MChZpage Młodość Chudość Zajebistość

Tysiące zdjęć ani jednego linku "źródło"

[ Dodano: 24-09-2012, 01:03 ]
Z drugiej strony wiem że trzeba uważać. Czasem ktoś znajdzie sobie coś w google grafika. Później okażę się że to zdjęcie należy do kogoś kto nie zgadza na jego publikacje przez Ciebie. Może się zdarzyć też że taka osoba pójdzie od razu do sądu bo będzie liczyła na jakieś $$

Chociaż bardzo często to zdjęcie

które zrobiłam i wstawiłam na blog ląduje na Allegro. Myślę że nie mogę w takim wypadku nic zrobić bo to nie ja jestem na nim.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-09-24, 02:51   

Można dodawać na środku zdjęcia ledwo widoczny adres bloga ;) czasem i w rogu wystarczy. Jak ktoś sobie z tego nic nie zrobi to przynajmniej będzie darmowa reklama.

Ja ostatnio poprzez obrazy na Google wyszukałem swoje zdjęcie, konkretnie awatar, którego używam tutaj na forum.

Jestem na nim ja, jest nawet moja ksywka. Zdziwiony byłem, że na kilku stronach ludzie używają tego jako swojego awatara :D

Napisałem przez działy kontakt prośbę o skasowanie, jeszcze nie ze wszystkich zostało usunięte, ale redakcje zwykle odpisują bardzo szybko i kasują moje podobizny z cudzych profili. Jakoś bardzo się tym nie przejmuję jednak nie chcę być kojarzony z wypowiedziami tych osób.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz