Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
bazia08 
Blogger.Klub


Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 22
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-03-26, 13:30   cd

Przyznaje się bez bicia, że nie. Na początku chciałam pisać do nich, ale potem okazywalo się po poszukiwaniach na anglojezycznych stronach, ze większość zdjęc na polskich stronach (tych oczywiscie,z ktorych ja korzystalam, nie uogolniam:) ) pochodza z innych serwisow. Wiec wychodzi na to, ze pisałabym o pozwolenie na publikacje do kogos, kto publikuje to zdjęcie nie wiedząc czyje ono jest... Kurcze strasznie to pokręcone...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ewenementka 
Blogger.Klub


Imię: Justyna
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Maj 2015
Posty: 72
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-12-28, 20:38   

Miałam wczoraj niemiłe zaskoczenie.

Wchodzę na Fb, a tam na fanpejdżu pewnego youtubera widzę post ze zdjęciem z mojego bloga. Żeby info o konkursie, w którym można wygrać jego książkę było piękne ładne i powabne potrzebowali jakiegoś zdjęcia, to pewnie wpisali w Google tytuł książki i bach, wypadło na moje. Moje zdjęcie opatrzone adresem bloga, oprócz tego jeszcze na blogu jest info, że bez zgody zdjęć i tekstu nie można wykorzystywać. Ale oj tam, oj tam, zdjęcie wzięte bez zgody, bez podania źródła i na dodatek jeszcze przycięte tak, że nie widać całego adresu. I co? Mam się cieszyć że chociaż połowę adresu zostawili i dzięki temu można się domyślić? A może powinnam skakać pod sufit, że pod zdjęciem jest 1400 like'ów?

Nie wiem czy pisać z prośbą o usunięcie, czy już lepiej się nie denerwować i zostawić sprawę w spokoju.
______________________________________________________
www.rzeczokulturze.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
goodforyoudp 
Blogger.Klub

Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 123
Miasto: Gdańsk

Wysłany: 2015-12-29, 17:22   

Ja bym zareagowała, coś takiego to nic innego jak kradzież.
______________________________________________________
Beauty and Lifestyle Blog - dpblog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
pawianfilmuje 
Youtuber


Wiek: 32
Dołączył/a: 26 Lut 2016
Posty: 33

Wysłany: 2016-02-28, 10:34   

Najważniejsze jest to, aby osoba kradnąca podała źródło, chyba że się z tego utrzymujesz wtedy to nie wystarcza. Ja uważam się za jednoosobową fundacją non profit i wystarczy mi że jestem podany jako autor zdjęcia/muzyki. Choć widząc liczbę pobrań swoich utworów ze strony soundcloud zastanawiam się czy wszyscy mają czysto za uszami :niepewny:
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2017-06-29, 19:29   

Jako, że jestem blogującym plastykiem, to kwestia nagminnego wykorzystywania w sieci cudzych grafik lub zdjęć niezwykle mnie smuci. Często blogerzy, którzy ROZPISUJĄ się na temat tego, jak cenią sobie uczciwość. Podkreślają, że nigdy nie zdecydowaliby się na wykorzystywanie cudzych tekstów, bez najmniejszych oporów posługują się twórczością wizualną innych ludzi. Głupota czy hipokryzja? nie wiem :)

Nawet o tym pisałam jakiś czas temu Tekst stockowy Wpis został zainspirowany dyskusją, która odbywa się w tym właśnie wątku, dlatego myślę, że nie będzie wielkim przestępstwem, jeśli wkleję link :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz