Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
mtotowangu88 
Blogger.Klub


Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 35

Wysłany: 2012-11-13, 15:04   

Dokładnie, jestem tego samego zdania co Futbolowa.
Ja, gdy ktoś mnie pyta o to czy tamto, odsyłam go do tego forum.
______________________________________________________
Zapraszam na moje blogi:
http://mtoto-wangu.blogspot.com/
http://www.fitlifestyle.pl/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-13, 15:20   

Futbolowa napisał/a:

Mnie też ostatnio ktoś zapytał, jak zrobiłam rozwijane menu u góry i od razu pokierowałam go linkiem do stosownego tematu na tutejszym forum.

Cytat

Ja, gdy ktoś mnie pyta o to czy tamto, odsyłam go do tego forum.
Widocznie niektórzy mają z tym problem, teraz wyrosło nam tylu znawców blogspota, że chyba tylko na kulinarnych blogach nie widziałem instrukcji blogowych :super:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2012-11-13, 15:37   

A ja na swoim też mam jedną :D Ale to dlatego, że po kilka razy dziennie dostawałam zapytanie o to, jak zrobić kolorowe tło w cytatach [a ściślej: "jak Ty to robisz, że masz taki śliczny prostokąt w notkach" ;) ].
 
  podziel si� tym postem na:
mtotowangu88 
Blogger.Klub


Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 35

Wysłany: 2012-11-13, 16:32   

Futbolowa napisał/a:

A ja na swoim też mam jedną :D Ale to dlatego, że po kilka razy dziennie dostawałam zapytanie o to, jak zrobić kolorowe tło w cytatach [a ściślej: jak Ty to robisz, że masz taki śliczny prostokąt w notkach ;) ].


wiadomo, pomoc pomocą, ale nie kradzież czyjejś "pracy' i tworzenie na tej podstawie bloga z nieswoimi poradami. ja nie raz podziwiłam znajomość html przez Htsz i właśnie przez szacunek do jego wiedzy nie mogłabym tak 'chamsko' skopiować danego kodu i wklejać na bloga, jak to uczyniła gonia. Być może nie miała nic złego złego na myśli, nie chcę oceniać, ani naskakiwać na nikogo, ale jednak pasowałoby zapytać o możliwość kopiowania i umieszczania na blogu treści z tego forum.
______________________________________________________
Zapraszam na moje blogi:
http://mtoto-wangu.blogspot.com/
http://www.fitlifestyle.pl/
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-11-13, 21:10   

Htsz napisał/a:

Powiedzcie mi moi drodzy co mam zrobić z takimi osobami jak goniaa84, które przychodzą na forum, zadają pytania a potem produkują na swoim blogu (np. blogger-pomoc.blogspot.com) skopiowane z forum instrukcje? Ja rozumiem, że można przyjść, przeczytać i na tej podstawie zbudować coś swojego, ale tak kopiować kropka w kropkę?

Kara chłosty :hyhy:
A poważniej, nie wiem czy gdzieś jest, być może nie rzuciło mi się w oczy, ale jakiś komunikat o tym na co pozwalasz, a na co nie w związku z wykorzystywaniem umieszczanych na forum porad ? Na jakich zasadach można je umieszczać na innych stronach.
Może skoro ktoś nie ma na tyle kultury, żeby pewne rzeczy rozumieć bez napisanych czarno na białym zasad, to może jak jednak będzie miał je spisane to szybciej załapie ;)
 
  podziel si� tym postem na:
goniaa84 
Blogger.Klub

Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 26

Wysłany: 2012-11-14, 00:52   

mtotowangu88 napisał/a:

Futbolowa napisał/a:

A ja na swoim też mam jedną :D Ale to dlatego, że po kilka razy dziennie dostawałam zapytanie o to, jak zrobić kolorowe tło w cytatach [a ściślej: jak Ty to robisz, że masz taki śliczny prostokąt w notkach ;) ].


wiadomo, pomoc pomocą, ale nie kradzież czyjejś pracy' i tworzenie na tej podstawie bloga z nieswoimi poradami. ja nie raz podziwiłam znajomość html przez Htsz i właśnie przez szacunek do jego wiedzy nie mogłabym tak 'chamsko' skopiować danego kodu i wklejać na bloga, jak to uczyniła gonia. Być może nie miała nic złego złego na myśli, nie chcę oceniać, ani naskakiwać na nikogo, ale jednak pasowałoby zapytać o możliwość kopiowania i umieszczania na blogu treści z tego forum.


po pierwsze już pisałam że źle przeczytałam, zobaczyłam napis że można kopiować ale trzeba wkleić link do forum, ale nie zauważyłam że tylko zgadza się na fragmenty. Htsz zwrócił mi uwagę i usunęłam. Po drugie mam tam tylko instrukcje z których korzystam bądź korzystałam. Zamieszczam je dla dziewczyn które często się mnie o coś pytają, a nie chcą wchodzić czy szukać na tego typu forach. A to że przez wyszukiwarki dodatkowo wchodzą inne osoby i z tego korzystają to nie mój problem.
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2012-11-14, 01:46   

goniaa84 napisał/a:

Po drugie mam tam tylko instrukcje z których korzystam bądź korzystałam. Zamieszczam je dla dziewczyn które często się mnie o coś pytają, a nie chcą wchodzić czy szukać na tego typu forach.

Problem w tym, że przedstawiasz je jako własne, do czego nie masz prawa.

goniaa84 napisał/a:

A to że przez wyszukiwarki dodatkowo wchodzą inne osoby i z tego korzystają to nie mój problem.

Fakt, to zawsze jest problem okradanego. Tylko czasem role mogą się odwrócić ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-14, 03:39   

Cytat

po pierwsze już pisałam że źle przeczytałam, zobaczyłam napis że można kopiować ale trzeba wkleić link do forum, ale nie zauważyłam że tylko zgadza się na fragmenty.
rozróżniamy budowanie własnych instrukcji na podstawie znalezionych informacji a przekopiowanie kodu :> Nie po to kody tutaj dostępne są dla zalogowanych żeby je inni publikowali u siebie jako widoczne dla wszystkich. Jakbym chciał to bym sam je odblokował.

goniaa84 napisał/a:

Zamieszczam je dla dziewczyn które często się mnie o coś pytają, a nie chcą wchodzić czy szukać na tego typu forach. A to że przez wyszukiwarki dodatkowo wchodzą inne osoby i z tego korzystają to nie mój problem.
Są na to sposoby, blog na zaproszenia, wyłączenie indeksowania w ustawieniach i w ten sposób będą go mogły czytać tylko koleżanki skoro to tylko dla nich ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Grafitowy 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 09 Wrz 2013
Posty: 27
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-09-10, 10:23   

ja często wykorzystuje zdjęcia które podpowiada wujek google. Niemniej zawsze wpisuj źródło obrazka.
Pytanie, a co jeśli rysunek, z którego korzystamy nie został już wcześniej skradziony?
______________________________________________________
-----------------------
"Bo świat nie jest czarno biały"
 
  podziel si� tym postem na:
CatherineWolf 
Blogger.Klub


Imię: Kasia
Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 27
Miasto: łódzkie

Wysłany: 2013-11-12, 11:05   

Jak sprawa wygląda w przypadku plakatów i screenów filmowych? Np. obejrzałam jakiś serial i chcę o nim napisać na blogu. Czy mogę zamieścić takie zdjęcie? I co z przerabianiem takiego screena/plakatu (przykładowo chcę dodawać na blogu zdjęcia w jednym 'klimacie')?
 
  podziel si� tym postem na:
bazia08 
Blogger.Klub


Wiek: 39
Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 22
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2014-03-26, 02:23   źródła

W moim blogu wykorzystuje wiele zdjęć z internetu m.in z blogów również, ale pod każdym zamieszczam odnośnik do strony, z której zdjęcie pochodzi. Co więcej mnie o to właśnie chodzi, żeby na moim blogu było wiele adresów do stron o podobnej tematyce, bo to tylko ułatwi szukanie przyszłym Parom Młodym.
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-03-26, 09:25   

bazia08 napisał/a:

W moim blogu wykorzystuje wiele zdjęć z internetu


a autorzy zdjec o tym wiedza? ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz