Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
Lekka edycja tekstu w zakładce "O mnie"
Mam styl "Rewelacja". W zakładce "O mnie" napisałem w skrócie moją historię. Niestety, nie widać przerw przeze mnie zostawionych (chciałem zrobić przerwę w postaci jednej linijki), chciałbym również pogrubić tekst. Jak tego dokonać?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-02-13, 18:32 ]
zobacz nowszy wątek:
=> edycja wyglądu gadżetu profilowego
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Zmiana wymiarów marginesów w konkretnym widgecie
Witam,
znów mam pytanie. :D Znalazłem na forum podobny wątek, ale temat dotyczył jednak nagłówka. Jak usunąć marginesy, TYLKO w jedynym widgecie, a konkretnie w ramce z wtyczką Facebooka?
Mój blog - Przystanek Autobusowy

Mam jeszcze jeden kłopot, który nie do końca rozwiązałem. Mam na myśli tę nieszczęsną zmianę języka "Read more", udało mi się to przy postach, ale jak zrobić to w sliderze?
Pozdrawiam. :)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Problem z szablonem/kodem?
Witajcie!

Wreszcie udało mi się przekroczyć magiczną "25" :)
Baaardzo potrzebuję Waszej pomocy.

Mianowicie: od jakiegoś czasu na moim blogu pojawiają się dziwne "kwadraciki" (zdjęcie poniżej):



Bardzo często uniemożliwiają komentowanie, jak tu:



Pojawiły się od momentu poszerzenia szablonu. Możliwe też, że coś niechcący zwaliłam w kodzie, ale nie jestem w stanie tego zlokalizować - jestem totalnie zielona jeśli chodzi o HTML.

adres mojego bloga: http://scianymajauszy.blogspot.com/

Mogę też wkleić kod, jeśli to coś da.

Pozdrawiam,
P.
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Dziwne i wielkie odstępy między postami
Z HTML to jestem kiepski i zielony więc ze mną jak z krową na rowie postępujcie , please.

Wkleję treść tamtej dyskusji:

W moim blogu między postami są takie wielkie odstępy,
czy można to naprawić , chętnie bym to zmienił, niestety Nikt nie opisał jeszcze na forum jak .???
Pomoże ktoś :] ?

Cytat

Raczej taki odstęp nie jest normalny, pewnie w kodzie masz za dużo enterów/<br>. lub:
w kodzie z przyciskiem z fb-like masz zdefiniowaną za dużą wysokość 'height'.
Jednak po sprawdzeniu kodu w przeglądarce widzę że masz jakąś reklamę z googla, która się nie wyświetla.


a tak to wygląda

Przecież profesjonalny blog nie może tak wyglądać.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Mniejszy odstęp obrazka od ramki w gadżetach
Witam
Chciałam zmniejszyć te dwa odstępy gdzieś o połowę bo trochę mam za szeroko.

Zaznaczyłam je na obrazku



Najbardziej przeszkadzają mi te ramki gadżetów. Przy niedużej szerokości całego okienka nie wygląda to ładnie.

Pozdrawiam

[ Dodano: 14-05-2012, 15:42 ]
Chodzi mi o pierwszy odstęp, zapomniałam że szerokość tła zależy od stopnia powiększenia, chyba że da się coś z tym zrobić
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Zmienić wymiary bloga
Witam,
wiecie jak zmienić wymiary bloga? Chodzi mi konkretnie o szerokość, chciałbym rozszerzyć prawą kolumnę bloga o 90px. Próbowałem zrobić to samemu, ale zamiast bocznej kolumny, rozszerzyłem tę lewą. Zauważyłem, że tło slideru, nie przedłuża się automatycznie, wiecie może też jak dodać do jego szerokości 90px, tak żeby kończyło się równo z tym, na którym wyświetlane są posty i jak po prostu przesunąć trochę do prawej, wyśrodkować slider?

Mój blog - Przystanek Autobusowy

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwe, aby coś tego rodzaju, podpiąć pod Bloggera? ;)

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Jak wstawić na stronę listę postów oznaczonych danym tagiem
Jak wstawić na stronę listę postów oznaczonych danym tagiem . dokładnie tak jak jest na tym blogu:

http://liliowyzakatek.blo...k%20w%C5%82osom

ogólnie mam też problem bo w moim szablonie nie ma możliwości wstawienia komentarzy do ston.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-04-21, 00:25 ]
przeczytaj również:
=> jak pozbyć się komunikatu o etykietach z nowych szablonów (soho, emporion, notable, contempo)
=> skasuj Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ze starych szablonów
=> jak uzyskać adres URL konkretnej etykiety
Ostatni post Odpowiedzi: 9
Niedziałająca kursywa i pogrubienie na Bloggerze
Witam,
jestem autorem bloga Przystanek Autobusowy, ostatnio ściągnąłem na niego darmowy szablon Apparet, napisałem wpis, kiedy okazało się, że nie działa kursywa i pogrubienie, podkreślenie już tak. Sprawdziłem już wszystko co mogłem, w kodzie html posta wszystko się zgadza, ale tekst jest wyświetlany jako normalny. Macie może pomysł jak to naprawić? Czy w kodzie html całego szablonu jest jakiś błąd? Męczę się już z tym kilka dni. Korzystałem już z masy szablonów, ale pierwszy raz spotykam się z tym, aby nie uwzględniał on takich podstawowych funkcji.

W wersji demo kliknięcie na obraz postu, z widoku strony głównej, pozwala na otwarcie go w nowej karcie. Jednak na moim blogu takie działanie powoduje powrót do góry strony, obraz zostaje wyświetlony, ale nakłada się na element slideru. Wiecie może jak to zmienić, aby wyglądało to tak, jak w przypadku wersji pokazowej?

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas,
pozdrawiam Piotrek ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Odrzucony blog Google Adsense
Witam
Mam bloga od całych 24 dni. Nie chciałam wrzucać na niego reklam ale chciałam zalogowac się do Adsense, jest możliwość rejestracji bez reklam. Za pierwszym razem zostałam odrzucona od razu. Później mnie przyjeli a następnie znowu odrzucili.

Powód był taki:

Więcej informacji:

Niewystarczająca treść: aby witryna mogła być przyjęta do programu AdSense, musi zawierać wystarczającą ilość treści tekstowej, którą mogą sprawdzić nasi specjaliści i którą nasze roboty mogą zaindeksować w celu wyświetlania trafnych reklam na jej stronach. Zalecamy użycie w witrynie większej ilości pełnych zdań i akapitów. Witryny muszą być w pełni uruchomione i funkcjonalne, umożliwiając nawigację za pomocą menu, mapy witryny lub odpowiednich linków. Gdy większa część witryny będzie kompletna i funkcjonalna, z przyjemnością ponownie rozważymy Państwa aplikację.

I to ma się niby dotyczyć mojego bloga który jest w stopce? Dostałam to dzisiaj blog ma w tej chwili ponad 40 postów i od soboty ponad 1000 wyświetleń na dzień
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Problem ze zmianą nagłówka
Chciałem zmienić nagłówek na swoim blogu. Dodałem więc w opcjach gadżetów gadżet odpowiadający za zmianę nagłówka.
W moim przypadku, chciałbym, aby nagłówkiem było zdjęcie wrzucone przeze mnie. Wysłałem zdjęcie na serwer, ustawiłem w zakładce "Miejsce docelowe" opcje "Zamiast tytułu i opisu", zapisałem, a na moim blogu nadal widoczny jest stary nagłówek.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Strona tematu wygląda identycznie jak strona główna
Ok. Czas na opisanie pierwszego z moich problemów.
Teoretycznie, gdy ktoś kliknie w temat postu, powinien zostać przekierowany na stronę z nim. Na moim blogu, gdy ktoś kliknie w temat, zostaje przeniesiony na inną stronę (adres różni się np. od tego ze strony głównej), jednak strona ta wygląda identycznie jak strona główna. Co zrobić, aby po wejściu w temat, na stronie był widoczny tylko temat w który kliknął użytkownik, a nie wszystkie posty ze strony głównej?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Dynamic view Classic] Nie widać linków w menu pod Operą
Mój problem dotyczy menu, więc napiszę coś w tym temacie. Używam stylu dynamicznego, a dokładniej "Classic". Jest to domyślny styl. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w pasku menu podczas gdy odwiedzam bloga przez Operę nie widać żadnych przycisków/napisów (widoczny jest sam czarny pasek)? W Chromie wszystko działa poprawnie.
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Zła godzina w komentarzach
Nigdzie nie znalazłam podobnego wiec zakladam nowy temat.
Przy komentarzach na moim blogu widnieja godziny typu : Mar 29, 2012 09:04 AM
Mimo, że w ustawieniach (ustawienia- jezyk i formatowanie) strefa czasowa gmt W-wa, a format znacznika czasu komentarzy - 29marca 2012 13:00.
Da się jakoś to zmienić?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Miniaturka z głównej strony jako odnośnik do posta
Mam pewien problem z moim blogiem. Strona została przeze mnie poprawiona, wszystko się zgadza, w większości łapię html, ale z tym nie mogę dać sobie rady :(
Mianowicie na głównej stronie, chciałabym aby zdjęcie zawierało odnośnik do danego posta, na dzień dzisiejszy aby przejść dalej należy wcisnąć tytuł posta lub więcej...
Chodzi mi o to, aby automatycznie pisząc nowy post, dodając zdjęcie do niego już samo podchwytywało ten link.
Czy da się coś z tym zrobić bo na pieszo wpisywać wciąż odnośnik to klęska na całego :(
Link na moją stronę poniżej w stopce.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 02-12-2013, 00:35 ]
zobacz także => automatyczne miniatury odnośnikami do postów
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[PrintDesign] Nagłówek na całą szerokość bloga
Szablon Print Design posiada wbudowany gadżet nagłówek, w którym można wpisać tytuł swojego bloga a także wstawić obrazek z dysku. Problem w tym ,że po wgraniu obrazka widać tylko małą jego część. Jak sobie z tym poradzić?

Najpierw wykonujemy kopię zapasową naszego szablonu a następnie w dziale układ dodajemy obrazek z dysku o szerokości naszego bloga, standardowo szablon ma 960px szerokości. Po wgraniu zdjęcia zapisujemy zmiany i wracamy do działu Szablon w celu edycji kodu HTML.
Rozszerzamy szablony widżetów i odszukujemy w CSS fragment odpowiedzialny za nagłówek bloga:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Tutaj kasujemy to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
Jeżeli chcemy mieć tło (np. przeźroczyste) to zostawiamy fragment dotyczący background i podmieniamy w nim link do obrazka na swój.
Od tej chwili nasz nagłówek będzie miał pełną wysokość (taką jak zdjęcie dodane w gadżecie). Teraz zajmiemy się rozszerzeniem go na całą szerokość naszego bloga. Odszukujemy:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i kasujemy width razem z procentową wartością lub wpisujemy 100%.

Zapisujemy zmiany. Nasz nagłówek powinien pokazywać się teraz cały.

Jeżeli korzystamy z obrazu i tekstu to przyda nam się jeszcze edycja wyglądu tytułu bloga. Wyszukaj styl tytułu bloga: #header h1 i edytuj w nim kolor, cień (shadow), wielkość itp.

W przypadku kiedy wyświetlamy zdjęcie zamiast tytułu trzeba dodatkowo odnaleźć taki fragment:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i zmienić wartość lewego padding z 10px na 0px - w ten sposób obrazek nie będzie odstawać z lewej strony.

a jak zrobić taki nagłówek jak na star-poli albo ananasowemsp?

Oba te blogi korzystają ze skryptu losowego nagłówka po każdym odświeżeniu.

Oba blogi w pierwszym kodzie z tego tematu mają jako background ustawiony ten obrazek: http://i.imgur.com/jpcGm.png oraz wysokość (czyli width) na 360px.

Przygotuj obrazki (bez tła, zapisz je jako .png lub .gif), uzupełnij skrypt z instrukcji a następnie odszukaj w szablonie początek boksu z nagłówkiem:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
i wklej go tuż pod tym. Zapisz zmiany.

Od tej pory Twój nagłówek powinien mieć przeźroczyste tło i rotator obrazków na środku.

w razie gdyby tekst nagłówka wystawał gdzieś gdzie nie powinien należy dopisać w sekcji CSS jeszcze to:
Wiadomość (widoczna dla zarejestrowanych)
spowoduje to ukrycie tytułu i opisu bloga.

Powyższa instrukcja została przetestowana na blogu i działa => http://msp-instrukcje.blogspot.com
W razie pytań zostaw komentarz poniżej - dokładnie opisz w czym tkwi problem.

-------------

Szablony systemowe => Jak rozciągnąć nagłówek, żeby był równy z blogiem?

-------------
Odpowiedzi: 0
Jak zrobić przerywane, boczne bramowanie bloga?
Czołem :)

Grzebię sobie na swoim blogu testowym i nie mam pojęcia jak można uzyskać efekt zbliżony do tego: http://screenshooter.net/3251316/xqsyohs Chodzi mi oczywiście o tą przerywaną linię ;)

Jakieś pomysły? :)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
puste ramki jak usunąć?
Na blogerze pojawiły mi się jakieś dwie puste ramki, wie ktoś jak je usunąć? Jak widać ramki są przezroczyste, jednak blokują kliknięcie w link które przysłania.
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Obramowanie Facebookowego 'Like-boxa'
Cześć, jakiś czas temu, wkleiłem na swojego bloga 'like-boxa' po zmianie paru rzeczy w kodzie wygenerowanym przez facebook udało mi się go przystosować do moich upodobań, poza jedną drażniącą rzeczą.

Ramka 'like-boxa'. Wygląda mało estetycznie. Myślę, że gdyby nie było jej wcale byłoby dobrze. Ewentualnie prosiłbym jeszcze o pomoc w zmianie kolorów czcionki w tymże gadżecie.
W razie czego zamieszczę tutaj kod tej ramki
Czekam na odpowiedź i z góry dzięki
Bobiszcz

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 23-09-2013, 22:04 ]
poniższa instrukcja jest w pewnym sensie nieaktualna, bo w najnowszych kodach facebooka (generator like) dostępna jest opcja decydowania o obramowaniu wklejki.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
erica mohn kvam blog - jaki to szablon? i skąd pobrać?
Chciałam się spytać czy ktoś może wie gdzie mogłabym znaleźć taki szablon na blogspot?

:D Serdecznie proszę o pomoc.

KLIK
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Blogger] Jak dodać licznik odwiedzin na bloga?
Witam, dziś stworzyłem bloga, na bloggspot. Mam do was pytanie, jak mogę dodać licznik odwiedzin na stronę główną? Krok po kroku, i z jakiej strony mogę go sobie wziąć? Proszę o w miarę łatwy sposób ;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 23-01-2014, 04:13 ]
zobacz także:
=> Czy warto umieszczać licznik odwiedzin na blogu?
=> Jak ustawić Google Analytics na blogu?
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon Wallbase] tworzenie i edycja menu
Witajcie.
Na wstępie to chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy. ;)

Mam problem z motywem wallbase otóż nie umiem stworzyć menu.
Tak aby w rozwijanym panelu była strona główna i link do blog na którym są wszystkie posty.
Chodzi mi o coś takiego:
http://jinsonathemes.com/fabs/?themedemo=Wallbase

Wie ktoś może jak uzyskać takie efekt? Moje rozwijane menu po prostu jest puste...

Druga rzecz to usunięcia tego czarnego paska z góry. Takiego jak tutaj jest.
http://wallbase-besttheme.blogspot.com/

Z góry dzięki za pomoc!
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[PrintDesign] Jak usunąć ikony społecznościowe ?
Problem w tym ze nie wiem jak usunac ikony spolecznosciowe , ktore sa w gornym prawym rogu .Nawet nie wiem czy mozna , ale na blogu ananasowemsp.blogspot.com zostaly usuniee , czy moze mi ktos pomoc .? :c

[ Dodano: 10-04-2012, 16:10 ]
Moj adres bloga ; Alexis-Nusia.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[Szablon Instinct] Jak edytować przykładowe elementy menu?
witam ostatnio sciagnelam szablon ale mam problem. niewiem jak pozbyc sie na pasku menu tych przykladowych stron oto moj blog http://my-koffamy-msp.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[SCM Music Player] jak przestawić playlistę na dół?
mam taki problem że ostatnio dodałam szablon na bloga ale niestety kiedy dodalam muzyke ona byla na górze a ja chcem na dole oto adres mojego bloga :http://my-koffamy-msp.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak zrobić kilka obrazków obok siebie w nagłówku?
Witam i prosze o pomoc:-)
Szperam juz od dluzszego czasu w roznych zrodlach i jakos nie moge sie doszperac, a mianowicie chodzi o to w jaki sposob moge wstawic w naglowku swojego bloga kilka zdjec, ktore beda ze tak powiem twarza mojego bloga. Aktualnie mam tam tylko jedno zdjecie w ksztalcie prostokata, a chciala bym miec kilka malych zdjec obok siebie i nie mam pojecia jak to zrobic??? tak wyglada aktualnie http://pomyslowepieczenie.blogspot.co.uk/
a chcialabym by wygladal np tak http://ugotujmy.blogspot.co.uk/

Dziekuje

Olimpia
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[ Blogger.com ] Potrzebuje parę podpowiedzi (zgrany szablon)
Hejka , mam parę problemów . Mianowicie , chce pozmieniać niektóre rzeczy na Blogu . ( sexy-msp.blogspot.com )
Chce ;;
- Zrobić trochę miejsca na dodatek na czat (xat.com) jak na blogu Ananasowemsp.blogspot.com ( chce w tym miejscu posiadać go ale jak to tam wsuwam to jakoś się za coś chowa , albo tego nie widać :zdegustowany: )

- zmienić w nim tło

- żeby zamiast napisu 'Read More' pod postem był np. ''WIĘCEJ >>''

- żeby zamiast napisu 'NO COOMMENTS' lub 'COMMENTS' było .. 'Komentarze' lub 'Nie ma Komentarzy'

- usunąć 'kulki' oznaczające ilość obrazów w slajderze , to .;

To tyle :)
Bardzo proszę o pomoc , z góry , dziękuje ;)

PS. Jak pisze jakiś post , to nie chce mi się na stronie wyświetlać . :(
Ani nigdzie go nie ma :(
Ostatni post Odpowiedzi: 19
"Cień" szablonu i ramki w menu
Dobry wieczór : )

Mam cztery problemy. Szukałam na forum, ale albo nie umiem szukać (co jest bardzo prawdopodobne), albo nie ma jeszcze takiego tematu.

Mój blog to http://all95day.blogspot.com/

1 problem.
Chciałabym, żeby zniknął cień. Nie wiem jak to opisać, więc wrzucam screena.



2 problem.
Jak zrobić taką "ramkę" jak ma w menu np. Styledigger ? I od razu, jak wyśrodkować to menu? Teraz mam ustawioną dużą czcionkę, żeby było na środku, ale to ogranicza możliwość dodawania większej ilości stron.

3 problem.
Mam w ustawieniach dodawania postów ustawione, że chcę, aby godzina dodania posta była obok komentarzy, pod postem. Nie wiem dlaczego cały czas pojawia się pod tytułem. Da się coś z tym zrobić?

4 problem.
Wiem, że się tak da, ale nie mogę nigdzie znaleźć, gdzie to dodać. Jak zrobić żeby pod każdym postem dodawało się to samo? tj. np. ustawię sobie jakiś obrazek i on pojawi mi się pod każdym postem. Swoją drogą, Styledigger też tak ma : P


Przepraszam za kłopot, ale liczę na pomoc : )

Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[Simple] Zmiana koloru tytułu posta i tekstu gadżetów
Witam. Mam bloga:
http://szalonainormalna.blogspot.com/
I tam wybrałam szablon prosty --> simple balck.
I tam jak mam tytuł posta, np "Strzeż się pseudo hodowców", to jest niebieski i nie wiem jak to zmienić! W "edytuj szablon" ---> "Zaawansowane" ---> "Tytuł posta" jest tylko czcionak pochylenie i pogrubienie i podkreślenie! Czy to już zawsze musi być niebieskie??
Tak samo jest z tym archiwum! NIEBIESKO!

Jak mogę to zmienić??
Ostatni post Odpowiedzi: 2
TEMPLATE ERROR - Błąd w kodzie.
Zrobiłam tak jak w tej instrukcji : http://forum.blogowicz.in...sign-vt5149.htm

I wszystko się udało oprócz tego ,że u góry bloga wyświetliło się takie coś :

Kod

TEMPLATE ERROR: Invalid data reference post.body/: No dictionary named: 'post' in: ['blog', 'skin', 'view'] TEMPLATE ERROR: Invalid data reference post.body/: No dictionary named: 'post' in: ['blog', 'skin', 'view']


Adres bloga : Alexis-Nusia.blogspot.com

Nie wiem co ja mam teraz zrobić , nie moge nawet w "Układ " nic edytować , ponieważ wyświetla się :
Błąd podczas interpretowania szablonu bloga

Invalid data reference post.body/: No dictionary named: 'post' in: ['blog', 'skin', 'view']


Pomocy . :c
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Jak całkowicie usunąć read more?
Na moim blogu mam ten szablon http://btemplates.com/201...intdesign/demo/ i nie wiem jak przy poście całkowicie usunąć te 'read more' chce żeby się wyświetlał cały post.Dzięki za pomoc ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 8
1 - 2 ... 22 - 23 - 24 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz