Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-12-30, 10:34   

Krzysiek napisał/a:

To skąd te rozwody?

Rozwody dotyczą ślubów cywilnych.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

lomuelle 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 42

Wysłany: 2009-12-30, 11:35   

miglu149 napisał/a:

Krzysiek napisał/a:

To skąd te rozwody?

Rozwody dotyczą ślubów cywilnych.
Uparliście się na tę terminologię...
Rozwód cywilny = dwoje ludzi przestaje być razem;
Unieważnienie małżeństwa "chrześcijańskiego" = dwoje ludzi przestaje być razem,
na jedno wychodzi a dalej się czepiacie, nie chodzi o określenie tylko o sam fakt rozstania.
______________________________________________________
Cześć, jestem nowa. :wstyd: | Last.fm
"I have a very low tolerance level for other peoples stupid bullshit. [...] Dumb shit, trivial shit, shit you're not even remotely interested in! [...] God, people are fucking boring!" - G. Carlin.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-12-30, 11:43   

Rozwód i unieważnienie to nie to samo. Unieważnienia nie można sobie załatwić ot tak. ;)
Musi być jakiś konkretny powód np. żona została zmuszona przez męża do zawarcia związku i wtedy ślub jest od początku nieważny.
 
  podziel si� tym postem na:
lomuelle 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 42

Wysłany: 2009-12-30, 11:57   

No dobra, ja wiem, ale skupcie się przez chwilę na samym rozstaniu a nie na tych wszystkich formalnościach. Wiadomo, że to nie do końca to samo. Poza tym, tak się mówi, że jest "od początku nieważny", w kościele tak jakby nigdy nie istniał, ale przecież wiadomo jak to jest z ludźmi i uczuciami ( jak dla mnie i tak to można podciągnąć pod rozwód mimo wszystko q: ).
______________________________________________________
Cześć, jestem nowa. :wstyd: | Last.fm
"I have a very low tolerance level for other peoples stupid bullshit. [...] Dumb shit, trivial shit, shit you're not even remotely interested in! [...] God, people are fucking boring!" - G. Carlin.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-30, 12:44   

Htsz napisał/a:

ciekawi mnie jak odnosicie się do ślubu cywilnego i życia seksualnego przed nim w przypadku kiedy nie bierzecie pod uwagę kościelnego ;)

Ja uważam, że ślub to tylko formalizacja związku i tyle, przynajmniej ten cywilny. Nie wiem czemu ale kościelny to coś więcej, wtedy człowiek czuje się odpowiedzialny za tą swoją drugą połówkę. A co do spraw seksu... Przed czy po ślubie... To wygląda tak samo :D . U tych, którzy nie mają zamiaru brać ślubu kościelnego.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-12-30, 16:59   

Pfff.... Rozwód jest równoznaczny z unieważnieniem małżeństwa. Po prostu dwie nazwy tej samej czynności.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-12-31, 00:18   

wiecie co... tak sobie teraz siedzę, czytam te posty z ostatnich dni i powiem jedno.
kiedyś z koleżankami rozmawiałyśmy sobie o tym i zgodnie stwierdziłyśmy, że dziwnym jest to iż sprawy kościelne zamieszane są w życie prywatne/intymne człowieka. seks to fizyczność, czasami fizyczność bardzo odległa od sfery duchowej.
mój kuzyn, ksiądz, pracujący już na stałe w Watykanie, kiedyś próbował mi wyjaśnić jak to jest, że Kościół chce nam zaglądać pod kołdry i w dodatku naucza nas poprzez księży, którzy w życiu z seksem do czynienia nie mieli. i powiedział mi wtedy jasno, że to nie jest tak, że ksiądz to jakiś eunuch, który niczego nie czuje, bo w końcu jesteśmy ludźmi tylko. chodzi o pewne zasady. jedni żyją według tych zasad , inni nie.
przekonywanie się nawzajem nie ma sensu. zosia może czekać na tego jedynego, a krysia może potrzebować stuprocentowej bliskości i nikt nie ma prawa tego oceniać. każdy z nas jest inny.

Krzysiek napisał/a:

Rozwód jest równoznaczny z unieważnieniem małżeństwa.

Nieprawda. Wynik końcowy jest również podobny, a nie taki sam. Nie jesteś już w związku małżeńskim, ale w jednym wypadku powiedzmy dlatego 'że się nie udało', a w drugim, że powstał problem nie do przeskoczenia i małżeństwo nie miało prawa bytu. chociaż teraz wydaje mi się, że trochę się żongluje tym unieważnianiem małżeństwa. kiedyś było to tylko po to , jeżeli dziewka nie była już dziewicą i dawała stajennemu. a teraz to kombinują i w sumie nie wiem po co. ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2009-12-31, 01:05   

Asiek napisał/a:

wiecie co... tak sobie teraz siedzę, czytam te posty z ostatnich dni i powiem jedno.


Kiedyś do koleżanki przyszedł ksiądz z kolędą.
Mieszkała ze swoim chłopakiem, i mieli nieślubne dziecko. Ksiądz zrobił im wykład o moralności po czym wyszedł..
sorry że nie w temacie, ale no :P . Założę kiedyś temat w którym będzie można poruszać takie wątki
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-12-31, 14:47   

Bartek napisał/a:

Ksiądz zrobił im wykład o moralności po czym wyszedł

specjalista od moralności :P zbyt wielu tych agentów znam żeby wiedzieć, że tylko nieliczni rozumieją pojęcie tego słowa ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
harryztybetu 

Wiek: 39
Dołączył/a: 24 Sie 2008
Posty: 45

Wysłany: 2010-01-07, 13:27   Re: pierwszy seks z miłości i po ślubie?

LimakXRobczuk napisał/a:

Moim zdaniem pierwszy raz tylko po ślubie. Bo jak się umiało czekać wiele lat, i wszystko inne jest poukładane w głowie w związku z ukochaną / ukochanym, to seks jest bardzo przyjemnym dodatkiem, ale nie determinuje życia. I w małżeństwie w zasadzie nie ma czegoś takiego jak wpadka, jeżeli ktoś bierze ślub, automatycznie przygotowuje się na dzieci. Gdyby zacząć uprawiać seks tylko po ślubie uniknęłoby się większości problemów związanych z seksem.


Wręcz przeciwnie! Seks dopiero po zawarciu związku małżeńskiego może zaimplikować naprawdę poważne problemy.
______________________________________________________
Harry z Tybetu
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-01-07, 15:29   

harryztybetu napisał/a:

Seks dopiero po zawarciu związku małżeńskiego może zaimplikować naprawdę poważne problemy.

Jeśli naprawdę się kochają, to takie problemy nie są przeszkodą. ;)
Ale i tak popieram seks przedmałżeński. :P
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2010-01-09, 19:24   

miglu149 napisał/a:

Ale i tak popieram seks przedmałżeński. :P
bądźmy szczerzy... jest znikoma ilośc par które zaczęły współżyc dopiero po ślubie...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz