Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-01-09, 19:52   

Asiek napisał/a:

Wynik końcowy jest również podobny, a nie taki sam. Nie jesteś już w związku małżeńskim, ale w jednym wypadku powiedzmy dlatego 'że się nie udało', a w drugim, że powstał problem nie do przeskoczenia i małżeństwo nie miało prawa bytu.
A to nie przypadkiem to samo? Jakieś parze się nie udało, gdyż nie umieli przebrnąć przez pewien problem.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-01-10, 07:25   

rashell napisał/a:

myślę, że ani rodzina ani ludzie ani bozia nie mieliby mu za złe gdyby sto tysięcy złotych wydał na jedzenie dla głodnych dzieci albo przytułki dla bezdomnych.
No nie wiem, czy to takie proste. Bo gdyby ta rodzina mogła przyjechać, poszliby do salonu, wzięli samochód i tyle [oczywiście, teraz można stworzyć teorię, że ksiądz powinien ten samochód sprzedać, póki pachnie nowością, sobie kupić używane seicento, a resztę oddać biednym, ale to już jest naprawdę popadanie w skrajność, wręcz paradoks].

Krzysiek napisał/a:

Bóg jest ponoć wielkoduszny i wybacza skruszonym, chyba że mówisz o innym Bogu.
Niech to skruszenie najpierw będzie, żeby było o czym mówić.

Inez napisał/a:

Znam wielu księży {...}
A ja znam baaardzo wielu księży. 90% z nich w pierwszym rzędzie pomagają materialnie, jak mogą i proszą w zamian tylko o modlitwę.

Htsz napisał/a:

ponownie wracając do ślubów i miłości. Kościół sam wie, ze wiele z elementów jego nauki należy uaktualniać ponieważ czas zmieniają się. Czy np. para Józef i Maryja mieli ślub? pamiętam, że szli na spis ludności, Bóg kazał zaopiekować się Maryją i młodym Jezusem, ale nie pamiętam jako takich obrzędów związanych z połączeniem obojga w parę? było takowe? jeżeli nie to jak widać nie jest to, aż tak istotne by sprawnie działać jako rodzina ;)
W judaizmie była [może i jest nadal] o prócz narzeczeństwa i małżeństwa forma pośrednia, gdzie rodzina małżonka przyjmowała do swojego domu żonę [w tym czasie trwały przygotowania do ślubu, ale pomimo, że para mieszkała pod jednym dachem, rodzina pilnowała ich "cnót", stan ten w Piśmie Świętym przetłumaczono jako "poślubienie Maryi Józefowi"]. I co prawda nie ma tego opisanego w Piśmie, ale Józef ożenił się z Maryją, aby zalegalizować związek i móc być "prawnym opiekunem" Jezusa.

Htsz napisał/a:

W Wikipedii piszą też, że Maryja była poślubiona Józefowi, w takim razie biedny Józef, nie dali mu skonsumować nawet małżeństwa.
I za to należy mu się szacunek. Żył z kobietą, a nawet jej nie "dotknął". I patronuje ojcom i rodzinom q;.

emm napisał/a:

tak czytam sobie to wszystko i [mimo mojego niedoświadczonego wieku] przyznaję autorowi tematu rację, gdyż patrzę na temat seksu od strony religii, którą wyznaję.
śmieszy mnie tutaj tylko zachowanie osób, które nie są katolikami lub są, ale nie żyją zgodnie z zasadami wiary i rzucają tutaj nawet argumentami na temat księży. jakim prawem?

dla mnie to jest proste: jesteś katolikiem, wiesz jaka jest twoja wiara, wiesz jaka jest twoja wartość i oddajesz siebie ukochanej osobie po sakramencie małżeństwa.
nie jesteś katolikiem: kochasz się kiedy chcesz, z kim chcesz, nie przeszkadza ci sumienie, żyjesz na kocią łapę i w ogóle luz bluz.

eh, i naprawdę nie rozumiem dlaczego o tak prostą sprawę jest tyle hałasu ;c
Wiesz.. ogólnie można stać i patrzeć, jak ktoś sam sobie szkodzi, ale lepiej dla sumienia jest zareagować. Tutaj ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele tracą. Próbuję zwyczajnie przekonać, że warto. A docenisz to, kiedy zaczniesz sama myśleć poważnie o życiu, mężu i zobaczysz jak trudno w ogóle poznać kogoś odpowiedniego, a co dopiero stworzyć odpowiedzialny związek.. Ale mimo wszystko dziękuję za poparcie (= i ogromnie cieszę się, że masz takie poglądy (=. Trzymaj się ich, a na pewno Bóg Ci wynagrodzi.

Htsz napisał/a:

Z tego co pamiętam wiara chrześcijańska nie jest największą na Świecie, jeżeli ktoś kieruje się innymi wartościami (np. innej wiary) bądź własnymi trzeba się z tym niejako liczyć (niekoniecznie akceptując). Nie spotkałem też żadnego chrześcijanina, który by żył 100% zgodnie ze swoją wiarą ;)
Chrześcijaństwo jest największą grupą wyznań i podchodzi do spraw seksu raczej konsekwentnie [z nielicznymi wyjątkami]. Następnie jest Islam.. sorry, ale oni to już są bardzo rygorystyczni w tych sprawach. I Judaizm, także o różnych zawiłościach w tym temacie.. Poza tym Buddyzm polega na wyrzeczeniu się wszelkich potrzeb. Daje to ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ POŁOWĘ ŚWIATA o mało liberalnych poglądach na temat seksu. A jeżeli mamy być tacy zgodni z innymi religiami, to sklepy powinny być zamykane nie tylko w niedzielę, ale także w sobotę [szabat]. A to tylko jeden paradoksalny przykład.

Htsz napisał/a:

Celowo też w temacie nie dodałem słowa kościelnego z uwagi na to, że mamy dwa rodzaje ślubów, duchowy i prawny ;) ciekawi mnie jak odnosicie się do ślubu cywilnego i życia seksualnego przed nim w przypadku kiedy nie bierzecie pod uwagę kościelnego ;)
Już pisałem. Ogólnie: im później, tym lepiej. Dla ateistów ślub cywilny chyba jest wystarczającym wzięciem [prawnej] odpowiedzialności.

emm napisał/a:

może dla ciebie ;p dla mnie jest to przysięga przed Bogiem, coś czego nic nie może zniszczyć i co jest trwałe i nierozerwalne. ale to już kwestia osobistej wiary.

Krzysiek napisał/a:

To skąd te rozwody?
Zresztą kiedyś ksiądz, który nauczał w mojej klasie tłumaczył nam, że samo przysięganie przed bogiem nie jest takie ważne w ślubie kościelnym, tylko przysięganie przed przyszłym mężem/żoną, bo przecież w tym momencie to swojej ukochanej osobie ślubujesz miłość, a nie bogu.
Jest to przysięga składana przyszłemu małżonkowi przed Bogiem. Proste.

Krzysiek napisał/a:

Pfff.... Rozwód jest równoznaczny z unieważnieniem małżeństwa. Po prostu dwie nazwy tej samej czynności.
Nie denerwujcie mnie już tymi ROZWODAMI. To, że ktoś prawnie się rozwiódł, <b>nie zmienia / nie wpływa / nie ma żadnego znaczenia</b> na fakt, że sakramentalnie para nadal jest małżeństwem. I nie ma znaczenia, czy są razem, czy jedno mieszka w Afryce.

lomuelle napisał/a:

jak to jest z ludźmi i uczuciami
1. Nad uczuciami można panować.
2. Miłość nie jest pustym uczuciem.
Jeżeli komuś obiecujemy miłość, to znaczy, że musimy to spełnić. Nie obiecujemy "nigdy nie będę na Ciebie zły", czy nawet "zawsze będziesz mi się podobać" q;. Miłość to bardzo złożone zjawisko, które może, ale nie zawsze musi być poddane działaniu naszej woli.

Asiek napisał/a:

specjalista od moralności zbyt wielu tych agentów znam żeby wiedzieć, że tylko nieliczni rozumieją pojęcie tego słowa
A Twój kuzyn? Do których się zalicza?

harryztybetu napisał/a:

Wręcz przeciwnie! Seks dopiero po zawarciu związku małżeńskiego może zaimplikować naprawdę poważne problemy.
A może jakiś argument, wyjaśnienie. Bo nie mam co obalać i zabawa przy tym nikła q;.

peggy.s napisał/a:

bądźmy szczerzy... jest znikoma ilośc par które zaczęły współżyc dopiero po ślubie...
Zależy w jakim towarzystwie się przebywa. Ja znam wiele takich par, choć niewątpliwie więcej jest tych drugich.

Krzysiek napisał/a:

A to nie przypadkiem to samo? Jakieś parze się nie udało, gdyż nie umieli przebrnąć przez pewien problem.
Nie!
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2010-01-10, 10:49   

dobra mnie już zaczyna męczyć gadka: nie wiecie co tracicie.

-_-
(zwłaszcza dla kogoś kto nie jest katolem, jak słucham tego, że dla ateistów dalej jest SZANSA, to coś już mnie skręca.)
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-01-10, 11:54   

Cytat

dobra mnie już zaczyna męczyć gadka: nie wiecie co tracicie.

No dokładnie, nie ma co ukrywać... Seks to nie tylko zbliżenie dwojga ludzi ale również przyjemność i zabawa (oczywiście wszystko z głową, wiadomo).
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-01-10, 12:37   

LimakXRobczuk napisał/a:

na fakt, że sakramentalnie para nadal jest małżeństwem. I nie ma znaczenia, czy są razem, czy jedno mieszka w Afryce.
To później mamy legalną poligamię xD
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-01-10, 23:42   

Krzysiek napisał/a:

To później mamy legalną poligamię xD

Podobno jest tak, że nie można udzielać po raz drugi ślubu kościelnego.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-01-11, 12:15   

Inez napisał/a:

Podobno jest tak, że nie można udzielać po raz drugi ślubu kościelnego.

nie udzielać, a brać.
ale to tylko w przypadku, gdy kościelny nie został unieważniony.
co do unieważnienia - padło tu stwierdzenie, że jest to równoznaczne z rozwodem.
otóż nie.
rozwód to stwierdzenie, że związek się skończył. (obojętnie z jakich powodów)
natomiast unieważnienie to stwierdzenie, że związek małżeński nigdy nie miał miejsca. tym samym można po unieważnieniu wstąpić w związek małżeński w kościele, w bieli.
 
  podziel si� tym postem na:
strawberry 


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 2
Miasto: Słupsk

Wysłany: 2010-01-11, 15:46   

"Bo zbudziwszy się bez żadnego wysiłku z twojej strony,
nie znajdziesz rozkoszy na dziewczęcych piersiach,
co najwyżej zdołasz zapomnieć o miłości."

Antoine de Saint-Exupéry


Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.. Może poza tym, że dla Was zawsze pozostanę chorą psychicznie idealistką ;)
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-01-11, 17:36   

strawberry napisał/a:

Bo zbudziwszy się bez żadnego wysiłku z twojej strony,
nie znajdziesz rozkoszy na dziewczęcych piersiach,
co najwyżej zdołasz zapomnieć o miłości.

Antoine de Saint-Exupéry


Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.. Może poza tym, że dla Was zawsze pozostanę chorą psychicznie idealistką ;)


nigdy nie byłam dobra z analizy XD
niemniej to co zrozumiałam, to to, że albo odnaleźć prawdziwą miłość trzeba z siebie coś dać.
jednak nie wolno zapominać o tym, że miłość jest bardzo szerokim pojęciem uczucia, zatem każdy człowiek może odczuwać ją nieco inaczej. tym samym to co dla jednego jest nie warte zachodu, dla innego przedstawia dużo większą wartość.

przekładając na nasze:
to co kościół uznaje za miłość grzeszną (cytując kolegę - miłość nie popartą związkiem małżeńskim w kościele) dla wierzących przedstawia małą, albo żadnej wartości. Jednak dla osób które się kochają (miłość jako czyste uczucie oraz przywiązanie i oddanie duchowe dla drugiej osoby) to uczucie jest znacznie większej wartości niż puste i nieprawdziwe słowa wypowiedziane przed ołtarzem kościelnym.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-01-11, 19:11   

teneniel i to jest świetne podsumowanie całego tego tematu :P
 
  podziel si� tym postem na:
strawberry 


Wiek: 34
Dołączyła: 11 Sty 2010
Posty: 2
Miasto: Słupsk

Wysłany: 2010-01-11, 19:23   

teneniel , Chyba źle się zrozumiałyśmy..

Po pierwsze miłość w moim zamyśle nie jest jedynie uczuciem.. Obok uczuć, które się budzą, trzeba włączyć rozum do wybrania osoby, którą się kocha. Należy poddać ocenie rozumu, krytycznego osądu zasadę wyboru. Świadomy wybór osoby do miłości musi być poznaniem jej wartości. Uznanie wartości jest w sumie warunkiem miłości, bo nie można kochać kogoś, kogo się nie ceni. Z kolei potrzebna jest obiektywna ocena danej osoby, żeby obraz, jaki powstaje w świadomości osoby kochającej był realny, prawdziwy. Poznanie jest konieczne do prawdziwej miłości, bo tylko wtedy ma ona szansę trwania, jeżeli wiem, kogo kocham, i akceptuję wybraną osobę w całości. Nie chodzi mi tu o znalezienie sobie idealnej osoby.. wręcz przeciwnie.. jeśli ktoś uważa, że znalazł idealną osobę, to powinien spodziewać się rozczarowań. Tak naprawdę nikt z Nas nie jest idealny, a tym samym Nasza wzajemna miłość nie jest idealna, dlatego powinniśmy być świadomi Naszych wad. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z posiadania różnych "braków" i wzajemnie, wspólną miłością je uzupełniać.
A to tylko niewielka część tego, co widzę pod pojęciem: "miłość".

Myślę, że dziś dla wielu koncepcja wstrzemięźliwości przedmałżeńskiej jest po prostu niewygodna, dlatego wybierają łatwiejszą drogę. A, czy łatwiejsza znaczy dobra?.. W moim odczuciu i wierze nie. Ale każdy ma na ten temat swoje zdanie i ma prawo je wyrażać, tylko później dziwi mnie, że tacy ludzie pokazują się w kościele i gorliwie wyznają wiarę wyłącznie słowami. [oczywiście są ludzie, którzy po czasie zauważają swoje błędy i się nawracają].


teneniel napisał/a:

to uczucie jest znacznie większej wartości niż puste i nieprawdziwe słowa wypowiedziane przed ołtarzem kościelnym.


To dla Ciebie są puste słowa, a dla mnie, jak powtarzał św. Paweł " (...) te słowa, tajemnica to wielka".
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-01-11, 20:07   

Cytat

To dla Ciebie są puste słowa, a dla mnie, jak powtarzał św. Paweł (...) te słowa, tajemnica to wielka.

Cytat

to co kościół uznaje za miłość grzeszną (cytując kolegę - miłość nie popartą związkiem małżeńskim w kościele) dla wierzących przedstawia małą, albo żadnej wartości. Jednak dla osób które się kochają (miłość jako czyste uczucie oraz przywiązanie i oddanie duchowe dla drugiej osoby) to uczucie jest znacznie większej wartości niż puste i nieprawdziwe słowa wypowiedziane przed ołtarzem kościelnym.
I wszystko na ten temat :oczami:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz