Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
lomuelle 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 42

Wysłany: 2010-01-11, 20:25   

Cytat

To dla Ciebie są puste słowa, a dla mnie, jak powtarzał św. Paweł (...) te słowa, tajemnica to wielka.
Hmmm... I wszystko jasne. :oczami:
______________________________________________________
Cześć, jestem nowa. :wstyd: | Last.fm
"I have a very low tolerance level for other peoples stupid bullshit. [...] Dumb shit, trivial shit, shit you're not even remotely interested in! [...] God, people are fucking boring!" - G. Carlin.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-01-11, 21:47   

strawberry napisał/a:

To dla Ciebie są puste słowa, a dla mnie, jak powtarzał św. Paweł (...) te słowa, tajemnica to wielka.

nawet jeśli przysięganie miłości przed ołtarzem w welonie jest kłamstwem?
eeeee... to chyba nie bardzo się rozumiemy, skoro zakładasz, że przed ołtarz idą tylko ci, co kochają.
pragnę przypomnieć, że część osób bierze kościelny ślub z różnych powodów i niekoniecznie z miłości do poślubianej osoby np:
1) bo tak wygodniej (chodzi to "co ludzie powiedzą")
2) naciskanie rodziny z którejś strony (bo znacie się tyle czasu i o tym nie myślicie - takie głupie gadanie ludzi "ze wsi")
3) branie ślubu pod przymusem (dziecko w drodze a ksiądz już kadzi, że nie chce ochrzcić "bękarta")
4) dla zatajenia własnej orientacji seksualnej (obojętnie z której strony - jeśli obie się na to zgadzają i umawiają, że będą żyć podobnie jak rodzina ale bez uczucia miłości mimo, np przyszłych wspólnych potomków)

itp.
czy zatem słowa przyrzekania wiecznej miłości są tu święte i prawdziwe?
nie sądzę.
a wiedz, że takie białe małżeństwa wcale nie są rzadkością w Polsce.
wytłumacz mi zatem jak to się ma do tego, o czym powiedziałaś?
kłamstwo w składanej przysiędze jest dozwolone ale życie bez ślubu kościelnego w czystej miłości, oddaniu i wierności już nie?
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2010-01-11, 21:55   

teneniel napisał/a:

strawberry napisał/a:

To dla Ciebie są puste słowa, a dla mnie, jak powtarzał św. Paweł (...) te słowa, tajemnica to wielka.

nawet jeśli przysięganie miłości przed ołtarzem w welonie jest kłamstwem?
eeeee... to chyba nie bardzo się rozumiemy, skoro zakładasz, że przed ołtarz idą tylko ci, co kochają.
pragnę przypomnieć, że część osób bierze kościelny ślub z różnych powodów i niekoniecznie z miłości do poślubianej osoby np:
1) bo tak wygodniej (chodzi to co ludzie powiedzą)
2) naciskanie rodziny z którejś strony (bo znacie się tyle czasu i o tym nie myślicie - takie głupie gadanie ludzi ze wsi)
3) branie ślubu pod przymusem (dziecko w drodze a ksiądz już kadzi, że nie chce ochrzcić bękarta)
4) dla zatajenia własnej orientacji seksualnej (obojętnie z której strony - jeśli obie się na to zgadzają i umawiają, że będą żyć podobnie jak rodzina ale bez uczucia miłości mimo, np przyszłych wspólnych potomków)

itp.
czy zatem słowa przyrzekania wiecznej miłości są tu święte i prawdziwe?
nie sądzę.
a wiedz, że takie białe małżeństwa wcale nie są rzadkością w Polsce.
wytłumacz mi zatem jak to się ma do tego, o czym powiedziałaś?
kłamstwo w składanej przysiędze jest dozwolone ale życie bez ślubu kościelnego w czystej miłości, oddaniu i wierności już nie?



no nie, teneniel, ja sądzę, że to tylko takie ploty o tych małżeństwach - przecież znam BARDZO WIELU KSIĘŻY i oni mówią co innego O_o. i znam też BARDZO WIELE PAR które są ze sobą z miłości w małżeństwie!

itditd
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-01-12, 13:24   

rashell, sadzisz, żo to takie ploty, a ja wiem, że nie.
po prostu mieszkam w dużym mieście i tutaj łatwiej ukryć fakt, że się jest innej orientacji (u mnie na uczelni na przykład jest sporo homoseksualistów i biseksualistów i choć nikt o tym głośno nie mówi, to znając daną osobę po pewnym czasie wiesz czy to hetero czy homo czy bi, bo rzadko się zdarza by te osoby to ukrywały przed całym światem) a co do ślubu "dla rodziny" czy "na pokaz" - znam kilkanaście par, co ślubowały przed ołtarzem ale nie ma mowy by łączyło ich coś więcej poza zwykłą znajomością i życzliwością, bo nawet oficjalnie nie śpią ze sobą w sensie zarówno "spać" jak i "uprawiać seks" o miłości nie wspominając.

zastanawia mnie po prostu fakt, że księża stawiają ślubowanie przed ołtarzem wyżej niż ślubowanie przed urzędnikiem państwowym czy też ślubowanie sobie jako parze.
(po kolei: ślub kościelny, ślub cywilny i konkubinat).
we wszystkich tych przypadkach istnieje spora możliwość ślubowania poprzez kłamstwo.
tylko dlaczego ślubowanie przed ołtarzem w kłamstwie jest warte dużo więcej (wg. księży i kościoła) od ślubowania cywilnego czy wobec ukochanego w prawdzie?
przecież kłamanie wobec Boga to ciężki grzech i powinno być potępione a nie wręcz przeciwnie :dobani:

to tak jakby powiedzieć, że krwawe zabijanie w imię Boga jest fair i można to robić do woli bez konsekwencji, ale nieumyślne spowodowanie śmierci kogokolwiek jest naganne i powinno się srogo ukarać "zabójcę".

jest to nielogiczne i sprzeczne z moralnością, którą podobno nam Bóg zesłał.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-01-13, 11:17   

LimakXRobczuk napisał/a:

Asiek napisał/a:

specjalista od moralności zbyt wielu tych agentów znam żeby wiedzieć, że tylko nieliczni rozumieją pojęcie tego słowa
A Twój kuzyn? Do których się zalicza?

jedyna osoba z której zdaniem się liczę. wiem, że zawsze chciał dla siebie takiego życia i nigdy nie złamał swoich zasad.

Krzysiek, mylisz się no. Nie potrafię Ci tego wytłumaczyć... po prostu to są dwie różne rzeczy.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-01-13, 14:25   Religia i seks - artykuły

Np. są kraje, gdzie 'panu młodemu' partnerka jest wybierana, musi być czysta (dziewica), następują tzw. zaślubimy, ale czy w takich przypadkach można mówić o ślubie i seksie z miłości? Podobnie było kiedyś z królami i królowymi, pary dobierano politycznie lub klasowo i wysyłano do ołtarza by przysięgali sobie miłość.

Obecnie jeżeli chodzi o zakłamane śluby to na pewno jest ich wiele, jednak trzeba zaznaczyć, że to głównie ci co bez przekonania to robią są sobie winni i oszukują samych siebie, potem swoje rodziny i na końcu księdza. Owy ksiądz, poprzez swoje nauki przedmałżeńskie powinien jednak sprawdzić zaangażowanie obu stron a mam często wrażenie, ze odbywa się to na tyle szybko, ze jest tzw. odbębnieniem "praktyk" podpisaniem papierka i sio pod ołtarz, żeby statystyki się zgadzały.
Niby tak wszędzie krzyczą żeby swoje chrześcijaństwo deklarowali tylko ci wierzący, ale myślę, że kościół boi się porażki i walczy na wszelkie sposoby - nawet nieczyste - aby się od tego uchronić, podobnie jak kiedyś mieczem poszerzał grono wiernych (tylko teraz jest to bezkrwawe) ;)

Trochę za dużo o samym kościele jednak według mnie tu rozmawiamy, ja bym wrócił może do tematu samego ślubu? jego zaczątków i tego co było przed ślubami. Jak ludzie radzili sobie wtedy i na czym opierali swoje związki - jakie wartości były dla nich najważniejsze. Myślę, ze wtedy będzie jasne jak wielkie znaczenie ma tu wiara.

Przydałoby się zagłębić także w relacje przedmałżeńskie i małżeńskie osób nie tylko wychowanych w chrześcijańskich rodzinach, to katolicki kraj, ale mieszka tu sporo różnych kulturowo osób, także na Świecie chrześcijanie nie są jedynymi ;) Wszystkie religie mają takie same restrykcje co do par tworzących związek?

http://facet.wp.pl/kat,10...=1&ticaid=19747 (Seks z Żydówką)

http://facet.wp.pl/kat,10...ml?ticaid=16a17 (Buddyzm)

http://facet.wp.pl/kat,10...,wiadomosc.html (Prawosławie)

http://facet.wp.pl/kat,10...,wiadomosc.html (Himba)

http://facet.wp.pl/kat,10...,wiadomosc.html (Aborygeni)

http://facet.wp.pl/kat,10...,wiadomosc.html (Eskimosi)

http://facet.wp.pl/kat,10...,wiadomosc.html (Islam)

http://www.racjonalista.p...,Kosciol.i.seks

http://www.racjonalista.p....wczoraj.i.dzis
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-01-13, 18:58   

Cytat

Krzysiek, mylisz się no. Nie potrafię Ci tego wytłumaczyć... po prostu to są dwie różne rzeczy.
Już mi z tego nie wybijesz z głowy, póki co żaden duchowny tego nie uczynił :P
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-01-25, 08:43   

teneniel napisał/a:

to co kościół uznaje za miłość grzeszną (cytując kolegę - miłość nie popartą związkiem małżeńskim w kościele) dla wierzących przedstawia małą, albo żadnej wartości. Jednak dla osób które się kochają (miłość jako czyste uczucie oraz przywiązanie i oddanie duchowe dla drugiej osoby) to uczucie jest znacznie większej wartości niż puste i nieprawdziwe słowa wypowiedziane przed ołtarzem kościelnym.


Zacząć trzeba od tego, że w Kościele nie ma czegoś takiego, jak "miłość grzeszna". Miłość sama w sobie grzeszna ani zła nie jest. Złe i grzeszne jest to, co się z tą miłością robi. Jeżeli jestem w związku małżeńskim z kobietą i ją kocham i w imię tej miłości morduję wszystkich, którzy odwrócą głowę na widok mojej kobiety, to robię bardzo źle. Ale miłość sama w sobie nic z grzechu nie ma, o ile mówimy o Miłości, a nie pociągu seksualnym czy inne pożądliwości. :)

teneniel napisał/a:

we wszystkich tych przypadkach istnieje spora możliwość ślubowania poprzez kłamstwo.
tylko dlaczego ślubowanie przed ołtarzem w kłamstwie jest warte dużo więcej (wg. księży i kościoła) od ślubowania cywilnego czy wobec ukochanego w prawdzie?
przecież kłamanie wobec Boga to ciężki grzech i powinno być potępione a nie wręcz przeciwnie :dobani:


Jeżeli jedna osoba przy ołtarzu kłamała, to małżeństwo takie jest nieważne. To chyba oczywiste. Jest to oczywiście grzech, bo ślubowanie przy ołtarzu to przysięga złożona Bogu, a to poważna sprawa.

Cytat

zastanawia mnie po prostu fakt, że księża stawiają ślubowanie przed ołtarzem wyżej niż ślubowanie przed urzędnikiem państwowym czy też ślubowanie sobie jako parze.


Bo, tak jak wspomniałem, ślubowanie przed ołtarzem to obietnica złożona przed samym Bogiem, a Bóg stoi zdecydowanie wyżej w hierarchii niż jakiś urzędnik, nawet najwyższej rangi. :)
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-02-15, 06:17   

strawberry wie, co pisze *;.

A osobiście nie mam już siły dalej dyskutować. Jestem wyczerpany po sesji i mam dosyć argumentowania dlaczego powinienem dostać zaliczenie z czegośtam q;.. i argumentowania w ogóle. Nie chcecie spróbować, Wasz problem. Ale jak możecie mówić o czymś, czego nie znacie, hm? (;

Ruciński, napisz jeszcze coś mądrego, jesteś starszy, może Ciebie posłuchają.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-02-15, 09:12   

ten temat miał na celu dyskusję , prezentację i porównanie argumentów wszystkich stron wypowiadających się w wątku. Nie możemy nikogo przekonywać siłą. Każdy sam powinien zadecydować jak postąpi. Ciężko mówić komuś: "tak rób bo to słuszne". Przekona się sam jak sprawdzi na własnej skórze gdzie mu lepiej.
Mówi się też, że warto uczyć się na cudzych błędach, więc możliwe, iż u wielu osób nauką będzie to jak wygląda życie w ich rodzinie (rodzice, dziadkowie, ciotki). Trzeba mieć na uwadze realia jakimi rządzi się też nasz dzisiejszy Świat, który winien być dla nas a nie my dla niego ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-02-15, 12:47   

Htsz napisał/a:

Trzeba mieć na uwadze realia jakimi rządzi się też nasz dzisiejszy Świat, który winien być dla nas a nie my dla niego ;)
Htsz, wspaniała peunta :D Możesz napisać na ten temat jakiś felieton ;]
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-02-16, 13:59   

LimakXRobczuk napisał/a:

Ruciński, napisz jeszcze coś mądrego, jesteś starszy, może Ciebie posłuchają.


Wątpię, że mnie posłuchają. Zresztą ja nawet nie mam ambicji, żeby kogokolwiek nauczyć. :)

Każdy ma swój rozum. Każdy wie, że cukierki są dobre, ale tylko wtedy, kiedy się najpierw zje porządny obiad. Wtedy można sobie spokojnie jakiś deser wszamać i wszystko gra, jak należy. Natomiast jeżeli się zje cukierki przed obiadem, to obiad już nie będzie tak smakować, zemdli nas i inne nieprzyjemności mogą z tego wyniknąć. Z seksem jest podobnie.

I to nieprawda, że seks przed ślubem nie jest niszczący dla człowieka. Trzymając się analogii z cukierkami, dzieci też uważają, że cukierki nie są szkodliwe, bo przecież jedzą je już w większych ilościach i tak długo, a nic się nie dzieje. Teraz może się nie dzieje, ale jak za kilka lat trzeba będzie chodzić do dentysty i zęby wyrywać, to wtedy się okaże, czy cukierki w nieodpowiednich ilościach są szkodliwe, czy nie. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz