Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-02-28, 12:04   

Htsz napisał/a:

Jeżeli rozmowa ma się dalej toczyć na takich argumentach to niestety zakończę temat.


Czyli analogia to nie jest argument? Analogia to nie jest zobrazowanie tematu, o którym się dyskutuje? Analogia to nie jest pokazanie tematu, o którym się dyskutuje w innym świetle?

To chyba mnie na retoryce źle uczyli. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-02-28, 12:57   

Ruciński napisał/a:

To chyba mnie na retoryce źle uczyli. :)
Co Ty studiujesz, chłopie?

Jezus też mówił w przypowieściach, a faryzeusze nie raz go banowali (;.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-02-28, 13:25   

Cytat

Czyli analogia to nie jest argument? Analogia to nie jest zobrazowanie tematu, o którym się dyskutuje? Analogia to nie jest pokazanie tematu, o którym się dyskutuje w innym świetle?
jeżeli sprowadzasz porównania do poziomu przedszkola to znaczy, że nie szanujesz drugiej strony a takim przypadku druga strona przestaje traktować również ciebie na poważnie.

Czy ktoś tu kiedyś w temacie demoralizował innych w jakiś sposób? Nie. Ciągle próbujemy przedstawić poglądy obu stron w żaden sposób nie mówiąc "róbcie tak, to jest lepsze", bo wolny człowiek ma ten plus, że ma wybór i sam decyduje o swoim losie :) a mam wrażenie, że niektórzy na siłę próbują siać propagandę ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-02-28, 13:29   

Htsz napisał/a:

jeżeli sprowadzasz porównania do poziomu przedszkola to znaczy, że nie szanujesz drugiej strony a takim przypadku druga strona przestaje traktować również ciebie na poważnie.


A ja myślę, że gdy ktoś nie potrafi odeprzeć argumentów drugiej strony, to zaczyna rzucać hasłami, że to poziom przedszkolaka, że to niepoważne, że to idiotyczne. I w ten sposób mają z głowy obalanie argumentu.

A jeżeli ciągle ktoś uważa, że to poziom przedszkolaka, to proste pytanie: Dlaczego? Proszę podpierać tezy argumentami, a nie rzucać na oślep i mieć z głowy dyskusję.

Htsz napisał/a:

Czy ktoś tu kiedyś w temacie demoralizował innych w jakiś sposób? Nie. Ciągle próbujemy przedstawić poglądy obu stron w żaden sposób nie mówiąc róbcie tak, to jest lepsze, bo wolny człowiek ma ten plus, że ma wybór i sam decyduje o swoim losie a mam wrażenie, że niektórzy na siłę próbują siać propagandę


Jeżeli ktoś kontruje moje argumenty, to chyba mam prawo odpisać na zarzuty, co nie? :) I także mam prawo kontrować argumenty innych. Normalna dyskusja.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-02-28, 15:12   

Ruciński napisał/a:

A ja myślę, że gdy ktoś nie potrafi odeprzeć argumentów drugiej strony, to zaczyna rzucać hasłami, że to poziom przedszkolaka, że to niepoważne, że to idiotyczne. I w ten sposób mają z głowy obalanie argumentu.

A jeżeli ciągle ktoś uważa, że to poziom przedszkolaka, to proste pytanie: Dlaczego? Proszę podpierać tezy argumentami, a nie rzucać na oślep i mieć z głowy dyskusję.
ale jak ja mam ci to inaczej argumentować? W przedszkolu dzieciom się tłumaczy na takich przykładach co jest dobre a co złe, to nie była przenośnia tylko dosłowność.

O słodyczach już odpisywałem tekstem piosenki, widocznie śledzisz posty po łebkach.

Co następne? lepiej nie chodzić na basen bo się można utopić albo dostać grzyba? takimi porównaniami dyskusja zmierza donikąd.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-02-28, 15:18   

Htsz napisał/a:

ale jak ja mam ci to inaczej argumentować? W przedszkolu dzieciom się tłumaczy na takich przykładach co jest dobre a co złe, to nie była przenośnia tylko dosłowność.


To było akurat pierwsze z brzegu porównanie. A co w tym złego, że dzieciom się tak tłumaczy? Widocznie jest to dobry sposób, żeby zobaczyć, że pewne czyny są złe.

Ale skoro tu wszyscy czują się urażeni tym, że mówi się do nich słowami, jakich używa się w stosunku do dzieci, można powiedzieć inaczej: Seks przedmałżeński zwiększa szanse na rozwód w przyszłości. Te pary, które współżyły ze sobą przed ślubem, częściej rozwodzą się niż te, które nie współżyły.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-02-28, 15:21   

Ruciński napisał/a:

Seks przedmałżeński zwiększa szanse na rozwód w przyszłości. Te pary, które współżyły ze sobą przed ślubem, częściej rozwodzą się niż te, które nie współżyły.
Masz jakieś statystyki?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-02-28, 15:33   

Ruciński napisał/a:

Seks przedmałżeński zwiększa szanse na rozwód w przyszłości. Te pary, które współżyły ze sobą przed ślubem, częściej rozwodzą się niż te, które nie współżyły.

Od razu mówię, że w tym momencie nie popieram żadnej ze stron i chciałbym tylko coś wtrącić (nie atakować).

Być może to co napisałeś powyżej spowodowane jest tym, że seks przedmałżeński uprawiają w Polsce głównie osoby niewierzące, albo niepraktykujące. Ci co chodzą co tydzień do kościoła i żyją zgodnie z zasadami Kościoła (w tym uprawiają seks po ślubie) bardziej przygotowują się do ślubu i mają tą świadomość, że już zawsze będą żyć z mężem/żoną. Chodzi mi głównie o to, że Ci drudzy bardziej poważnie (jeśli mogę tak powiedzieć) traktują związek małżeński.
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-02-28, 15:39   

http://www.rozwod.pl/inde...id=26&Itemid=26
Średnia długość rozwiedzionego związku to 13lat. Gwałtowny wzrost rozwodów ma miejsce od 2003 roku. 2003-13=1990. Obalenie komunizmu przyniosło ze sobą postępującą "rewolucję seksualną". Można uznać ją za czynnik prowadzący do większej ilości rozwodów.

http://grono.net/czystami...zenski-rozwody/
Proszę. Czarno na białym
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-02-28, 15:48   

LimakXRobczuk, a kto za komuny przejmował się takimi statystykami? Miało być dobrze, coś się dodało i był piękny wynik -_-
Link 1 - nie widzę nic o seksie.
Link 2 - pfff... liczyłem na dłuższą i bardziej fachową wypowiedź.
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-02-28, 16:01   

No i co z tego, że podaję argumenty, statystyki, kiedy Ty się z nimi nie liczysz?
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-02-28, 17:17   

miglu149, masz bardzo dużo racji. Osobami, które czekają z seksem do ślubu są zazwyczaj osoby bardzo mocno wierzące, które w każdym calu zgadzają się z zasadami Kościoła Katolickiego. Mama Mojego kiedyś zrobiła mu wykład dlaczego warto czekać z seksem do ślubu. Jako jeden z głównych argumentów podała to, że kobiet, która bardzo łatwo ulega swojemu mężczyźnie i idzie z nim do łóżka nie ma później mu już nic do zaoferowania po ślubie i traci na atrakcyjności.

LimakXRobczuk, w drugim linku jest napisane, że związek niszczy mieszkanie ze sobą przed ślubem, nie sama seks. Z czym się zgodzę. Mieszkanie ze sobą przed ślubem, rokuje szybkim rozwodem.;-)
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz