Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Relacje międzyludzkie  »  Społeczeństwo
Grigorij Jefimowicz Rasputin
Grigorij Jefimowicz Rasputin urodził się 22 stycznia 1869 r. w Pokrowskoje k. Tiumeni zmarł 30 grudnia 1916 r.

Co sądzicie o tym człowieku? Dla mnie on był wielki, ale niestety był niewygodny dla szlachty Rosyjskiej.
To co robił uważam za cud i dar od Boga, ale człowiek niestety nie potrafi poszanować takiego daru.

Ciekawostki:

"Na krótko przed śmiercią Rasputin napisał list do cara Mikołaja, w którym przepowiedział, że "żaden z członków rodziny carskiej nie przeżyje go więcej niż 2 lata". W niecałe 3 miesiące po jego śmierci Mikołaj II zmuszony był abdykować, a w osiemnaście miesięcy później cała rodzina Romanowów została zamordowana".

"Rasputin został potajemnie zwabiony do pałacu Jusupowa pod pretekstem poznania słynącej z urody Iriny Aleksandrowny. Tam poczęstowano go zatrutym winem i ciastem. Ku zaskoczeniu zamachowców trucizna jedynie osłabiła starika. Wtedy Jusupow zdecydował się zastrzelić Rasputina. Pierwszy strzał ranił ofiarę. Rasputin miał na tyle siły, by zacząć uciekać. dopiero dwa kolejne strzały uśmierciły Rasputina. Ciało spiskowcy wyrzucili do Newy".

"Wyłowione z Newy zwłoki Rasputina nosiły ślady świadczące, że w momencie wrzucenia do rzeki nadal żył - prawa ręka była uwolniona z więzów, a w płucach znajdowała się woda".



Zastanawiam się dlaczego zabito takiego człowieka.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Seksizm do kwadratu
Przepraszam, ze w osobnym temacie, ale choc sprawa jest bardzo powiazana z moim poprzednim topicem, o tyle tutaj chyba skupimy sie na czyms inny. (Jezeli trzeba, to naturalnie prosze podlinkowac albo scalic tematy)

Jezeli nie wiesz o co chodzi? To zobacz moj wczorajszy temat dotyczacy kampanii reklamowej firmy Mobilking. O ile w przypadku poprzednich dwoch spotow (seksistowskiego ;p i ocenzurowanego) glosy byly dosc podzielone, o tyle w tym przypadku spodziewam sie, ze ocena bedzie jednoznaczna...

(hotlink) //link już nie działa//

Kolejny ruch firmy Mobilking jest genialny, haha. Jestem facetem i szczerze powiedziawszy malo interesuja mnie sprawy takie jak rownouprawnienie. Lubie ladne zgrabne kobiety i na pewno nie bede narzekal jezeli ktos da mi okazje do patrzenia na nie.

Ciekaw jestem co Wy o tym myslicie? Mobilking przegina? Czy ich kampania jest spojna? Podoba sie czy nie? Czy obraza kobiety?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Jak popełnić samobójstwo?
„Jak popełnić samobójstwo?”
Czy kiedykolwiek wpisywałaś/eś w wyszukiwarkę takie słowa?
Czy dotyczy to Ciebie albo Twoich bliskich?
Niepokoi mnie, że coraz więcej znajduję stron internetowych zachęcających do popełnienia samobójstwa. Wiele osób przyznaje się przez internet o swoich myślach lub zamiarach...
Czy uważasz, ze to problem wielu z nas?
Prowadzę badania nad zjawiskiem samobójstw w opinii internautów, zapraszam do wypełnienia anonimowej ankiety oraz do podjęcia dyskusji na ten temat na forum.

[ankieta wygasła]

Pozdrawiam, studentkaV
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Samotność w sieci
na podstawie tego filmu:



oraz tematu z naszego forum: cena internetowej przyjaźni

chciałbym rozpocząć kolejną dyskusję, na temat "samotność w sieci"

Sam się z tym spotkałem nie raz, nie, że ja szukałem przyjaźni, tylko do mnie pisało wiele osób pytając jak się nazywam, ile mam lat, co porabiam, były to zazwyczaj osoby bardzo młode, kiedy pytałem po co im to, odpowiadały właśnie, że szukają znajomych, albo sie nudzą i chciały z kimś pogadać...
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Religia
Witam. Mam pytanko... chce zmienić religie ale nie wiem gdzie się udać...
Chce zmienić religie na Judaizm. Tylko nie wiem co zrobić. Narazie nie gadałem z rodzicami ale oni pewnie zgodza się na moją dezycje.
No i powiedzcie mi czy Judaizm jest w Polsce tolerowany czy wręcz przeciwnie...
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Cena internetowej przyjaźni
Nasza-klasa.pl bijąc kolejne rekordy popularności wywołuje również wśród swoich użytkowników całą serię nietypowych zjawisk społecznych. Wczoraj portal Onet.pl opublikował informację o pojawieniu się w serwisie Allegro.pl oferty sprzedaży "wirtualnej tożsamości", jako przyjaciela w Naszej-klasie. Dziś najpopularniejsza polska platforma aukcyjna zaroiła się od zbliżonych ofert.

Cena przyjaźni jest różna, wstępne propozycje kształtują się już w granicach 1 zł. Natomiast najdroższa z ofert warta jest obecnie ponad 1 mln. złotych. Znajomych można kupić także w "paczkach" po 5 lub 10 osób, istnieją także pakiety nieograniczone liczbowo. Dla siebie znajdą coś także miłośnicy gwiazd, oprócz funkcjonujących w serwisie Nasza-klasa.pl sław (których tożsamość jest co najmniej wątpliwa) w Allegro.pl można wylicytować np.: przyjaźń słynnego Chucka Norrisa.

Oprócz ofert przyjaźni w różnych wersjach i odmianach czasowych, można także kupić wirtualną miłość. Pomysłowość allegrowiczów i w tym przypadku nie zna granic. Po wygranej aukcji zyskujemy na pół roku drugą połówkę. Zadba ona o właściwą treść komentarzy, postów na forum, a w razie potrzeby może również stworzyć wspólne zdjęcie.

Opisywane zjawiska to groteska rzeczywistości, ale oczywiście rynek rządzi się swoimi prawami i skoro jest popyt na takie usługi, to pojawia się również podaż. Często jednak osoby proponując w aukcjach astronomiczne kwoty 1 mln złotych zapominają, że ich oferty to prawomocne umowy kupna – sprzedaży. Po zakończeniu aukcji nie wywiązanie się z nich może skutkować przykrymi konsekwencjami prawnymi.

źródło: http://republika.onet.pl/...51,fabryka.html

Po przeczytaniu tego artykułu normalnie padłam. Każdemu człowiekowi chyba się nasuwa myśl, o tym, jakże niektórzy ludzie są inteligentni i błyskotliwi.
A może jednak... jest to nowa forma zarobku?
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Punk umarł. Punk nie żyje.
http://sweetrebels.blog.onet.pl/

Padłam, kiedy to zobaczyłam, nie jestem punkiem, ale wystarczy poczytać tą stronę by najpierw się uśmiać, a potem załamać ręce. To w takim razie lata buntu naszych ojców i wujków, starych pancorów poszły się j*bać tylko dlatego, że teraz wystarczy żeby bunt był widoczny w stroju i ładnym stylu?

:help:
Ostatni post Odpowiedzi: 21
pudelek.pl
jak myślicie? ile zarabia redakcja pudelka?
przecież oni non stop uaktualniają newsy... jak wielkie oni muszą mieć wpływy z reklam?

btw! kocham pudelka!!!
Odpowiedzi: 0
Zmiana nazwiska
Witam. Myślałem ostatnio nad zmiania nazwiska.
Wiecie chce zmienić na matki panieńskie.
Moje obecne nazwisko jest troche głupie i źle się z tym czuje ... kiedyś jak zadreptam do pracy to chce wyglądać poważnie[żart]

Tak więc pytanie do was... gdzie moge się udać,co mam napisać itd.
Ostatni post Odpowiedzi: 14
HARE KRYSZNA
link

Facet opisał tutaj swoje doświadczenia związane z pobytem u Hare Krysznowców, dość ciekawie to wszystko brzmi - realistycznie, każdy może dla siebie cos wyciągnąć.

Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedzi: 0
Emo
Co sądzicie o subkulturze emo?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
jak wychować chuligana
Znalazłem w sieci, poradnik opracowany przez policje w Houston (Teksas, USA) ;) Ja muszę jeszcze trochę popracować bo jak na razie to chyba tylko do 2 punktów się czasem stosuje.

"10 RAD DLA RODZICÓW, KTÓRZY CHCĄ WYCHOWAĆ DZIECKO NA CHULIGANA
1. Od wczesnych lat należy dziecku dawać wszystko, czego tylko pragnie.
2. Trzeba śmiać się z jego nieprzyzwoitych i grubiańskich słów. Będzie się uważać za mądre i dowcipne.
3. Należy je odgradzać od wszelkich wpływów religijnych. Żadnej wzmianki o Bogu. Nie posyłać na religię, nie nakłaniać do Kościoła - gdy dorośnie, samo wybierze sobie religię i światopogląd.
4. Nie wolno mówić dziecku, że źle postępuje. Nigdy! Biedactwo gotowe nabawić się kompleksu winy. A co będzie, gdy później zostanie obwiniony o kradzież samochodu? Ile się nacierpi w przekonaniu, że całe społeczeństwo je prześladuje.
5. Konsekwentnie róbcie wszystko za dziecko: gdy porozrzuca dookoła rzeczy, sami je podnieście i połóżcie na swoim miejscu. W ten sposób nabierze przekonania, że odpowiedzialność za to, co robi, nie spoczywa na nim, lecz na otoczeniu.
6. Pozwólcie dziecku wszystko czytać, wszystko oglądać w telewizji, wszystkiego spróbować. Tylko w taki sposób nabierze doświadczenia i pozna co jest dla niego dobre, a co złe.
7. Kłóćcie się zawsze w jego obecności. Gdy wasze małżeństwo się rozleci, dziecko nie będzie zaszokowane.
8. Dawajcie mu tyle pieniędzy, ile zechce. Niech nie musi ich zarabiać. Byłoby rzeczą tragiczną, gdyby musiało się tak męczyć, jak wy kiedyś.
9. Zaspakajajcie wszystkie jego życzenia. Niech odżywia się jak najlepiej, używa trunków i narkotyków, ma wszystkie wygody. Gdyby odczuwał jakiś brak, nie będzie sobą - stanie się człowiekiem nerwowym, obdarzonym kompleksami.
10. Stawajcie zawsze w obronie dziecka. Obojętnie z kim popadnie w konflikt - z policją, z księdzem, nauczycielami czy sąsiadami. Nie wolno dopuścić, by dziecku wyrządzono krzywdę, tylko ono może bezkarnie krzywdzić innych (poczynając od babci, kolegów itp.).

Jeżeli mimo takiej wolności i przywilejów, jeśli mimo tylu dowodów waszej miłości, dziecko wam się uda i nie wyrośnie z niego chuligan, to nie potrzebujecie winić samych siebie. Zrobiliście sami, co tylko się dało, by je zepsuć. Po prostu dziecko nie zrozumiało waszego poświęcenia. "
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Amisze
Amisze są to bardzo dziwne jednostki w społeczeństwie. żyją tylko z tego co sami wyprodukują. nie korzystasją z dobrodziejstw techniki. a jakie sa wasze opinie o nich?? jesli ktoś chce poznać ich bliżej to w najbliższą środe w tV Planete będzie wyemitopwany serial dokumentaLNY o nich. będzie można się wiele ciekawego dowiedzieć. zachęcam do oglądania.
Ostatni post Odpowiedzi: 20
Pewna laska...
Opowiem wam coś "... kiedyś wracałem z kumplem z zabawy i za nami napierniczała jakaś tam para. No i mój kumpel wpadł do gościa (tego od tej pary) i coś tam do niego mówi. No i w pewnym momencie gościu go uderzył. Więc mój kumpel mu oddał i ta laska zaczeła krzyczeć i podeszła do mnie i coś tam pier***(a ja nawet w tej bitwie i dyskusji nie brałem udziału). No i w pewnym momenicie do mnie mówi [jesteś taki silny to mnie uderz a nie jego bijesz!] No więc ja stoje i się na nią patrze z lekkim niesmakiem ;| Laska była bardzo zadziorna i cwana. No i w pewnym momenicie ona mi dała w ryj z pięści i krzyczy dalej [no co cwaniaku! nie bijcie mojego chłopaka tylko mnie] Po tych słowach coś we mnie pękło i dałem jej z całej siły w ryj... kobieta leżała na glebie i kwiczała.
Odszedłem i kumpla zostawiłem z tym gościem.
Kolega mi potem opowiadał że gościu siedział nad dziewczyna i ja przepraszał. Tak że z ustawki nici były ;]
czy sadzicie że zrobiłem dobrze? W końcu uderzyła mnie za darmo...

PS. nie wiem za co ją przepraszał.
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Roboty
Niedawno, bo na przełomie roku 2007/2008 mogliśmy oglądać w wiadomościach na TVP1 pokaz różnych robotów, np.: robota pielęgniarki, który miałby pomagać pacjentom, robota pomagającego w unoszeniu różnych ciężkich rzeczy bądź model sprzątaczki domowej.

Według Was takie "wynalazki" to dobry pomysł? Nie boicie się, że w przyszłości mogą zastąpić ludzi w wielu zawodach? Czy przez to wzrośnie bezrobocie?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Bomba Atomowa
No wlasnie... co sadzicie o bombach atomowych? Ja osobiscie uważam to za piękne widowisko(grzyb atomowy,fala wybuchu itp.) ale z drugiej strony sadze ze niepowinno byc tego na świecie.

Jak sadzicie kto stanowi najwieksze zagrożenie jesli chodzi o użycie bomby atomowej?
Czy moze kiedys dojsc do zaglady ziemi poprzez uzycie tego rodzaju bomby?

http://www.i-imagehost.com/uploads/7c1169f4ef.jpg

http://www.i-imagehost.com/uploads/6e2fa417ed.jpg


a tu filmik:
http://big.boooooooom.patrz.pl/
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[2007] czy czujesz magię tych Świąt ?
jak u Was w tym roku ze Świętami ? mnie jakoś brakuje tej całej magii, wszystko zrobiło się zbyt komercyjnie, przez pracę i szkołę nie mam czasu na cieszenie się wystrojem miasta a piosenki świąteczne puszczane w pracy irytują mnie... :mad:
Ostatni post Odpowiedzi: 19
Chorej sztuce mówię NIE!
Przeczytajcie http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=424706 i podpiszcie petycję http://www.petitiononline...3/petition.html i ewentualnie prześlijcie dalej do jak największej liczby osób (podczas wypełniania trzecie pole to miasto a czwarte to kraj).

Mi zabrakło słów...
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Tinky Winky gejem ?!
co wy myślicie o tej całej akcji ?

mimo, że to ponoć nie pierwsze zgłoszenie odnośnie Tinkiego uważam, że to przesada.
Znowu się z nas śmieją na świcie, jakiś czas temu z giertycha i jego ewolucji, ostatnio z premiera, który nie posiada konta a teraz to...

Z tego co się dowiedziałem to dzieci lubią przedmioty, w których można coś schować. Mój kuzyn, który oglądał tą bajkę nałogowo relacjonował zawsze swojej mamie z wielkim przejęciem to co się działo w bajce, i to jakie niesamowite rzeczy Tinky wyczarowuje z tej torebki.

w internecie oczywiście krąży już wiele fotomontaży, wsadzono Tinkiego na plakaty, te które niedawno wywieszone były na ulicach odn. homoseksualistów.

na stronie http://bajki.niedlaidiotow.pl/ przygotowałem małą ankietę, zapraszam do głosowania.
Ostatni post Odpowiedzi: 27
Co sądzicie o Polsce?
Witam. Chciałabym się dowiedzieć, co sądzicie o naszym kraju, czyli Polsce?
Ostatni post Odpowiedzi: 19
male glosowanie ...
male glosowanie ... kogo na przyszlego prezydenta ... ?
Tusk, Kaczynski, a moze Kononowicz i Cygan :hyhy:

Wypowiedzi:
Kaczynski vs Tusk

czy...

Kononowicz vs Cygan



gdy by byla taka mozliwosc to bym zaglosowal na Kononowicza i Cygana, a ten kawalem wytlumaczy dlazego ;) bo by nie bylo niczego...
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[polityka] kto wygra 21 października ?
już niedługo wybory, tj. 21 października, wszystkich upoważnionych do głosowania serdecznie zachęcam, pamiętajcie, wasz głos nie jest nigdy jeden ;) to chyba jedne z nielicznych jak nie pierwsze wybory, w które angażuje się tak dużo prywatnych osób, ale to także znak, na to, iż im coś nie pasuje....

chciałem się zapytać jeżeli to nie tajemnica jakie są wasze typy (ewentualnie zagłosujcie w ankiecie jeżeli nie chcecie pisać), na kogo chcecie glosować i dlaczego ?

jak myślicie kto wygra, kto ma największe szanse na przekonanie polaków do siebie, czy 22 października zobaczymy powtórkę z rozrywki czy wygra ktoś inny niż pis :> ?

ja osobiście bardzo liczę na to, iż się coś wreszcie zmieni i wezmę w tych zmianach udział, poprzednio też glosowałem, oczywiście nie na partię rządzącą ;)

kiedy dokładnie zaczyna się cisza wyborcza ? bo pewnie wtedy będziemy musieli zaprzestać rozmowy na ten temat..
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Boicie się swoich rachunków za telefon?
Boicie się swoich rachunków za telefon komórkowy lub stacjonarny?
Uzasadnijcie odpowiedź.
Ostatni post Odpowiedzi: 42
Polityczny rozpad ;/
Każdy jest obywatelem, ale tym prawdziwym się jest przecież od 18+. Chciałabym się dowiedziec co Wy myślicie o sejmie.. Ja to w sumie nie mam głosu, ale jak oglądam tv, to na każdym kanale pokazują PiS.. w sumie to ja nie jestem za nimi.. Uważam, że oni maja wieksze poparcie, przez Radio M. i moherowe berety.. Jakbym mogła głosowac to głosowałabym chyba na PO. Moim zdaniem to najlepsza partia, dobrzy członkowie [xD] i myśle, że oni zrobili by w Polsce porządek. Bo to co dzieje się teraz[ czyli nic] no to wogóle jest bez sensu. A przy "rzadach" pana prezydenta. Zdaję mi się, że te rządy, do niczego nie prowadzą [dobrego] wrecz przeciwnie. Już niedługo, będzie trzeba pytac się czy można wyjśc do toalety, a jak ktoś nie pójdzie do kościoła, to powiescic. Nono.. co to sie porobilo :D :D
Ostatni post Odpowiedzi: 18
Chińskie forum.
http://www.chinese.net/ - Czy tak ma wyglądać Chińskie forum? Poza tym wiecie, że połowa internetu tego narodu jest cenzurowana? o_O
Ostatni post Odpowiedzi: 17
Polska - Kraj niewiernych klientów?
W jednym ze starszych numerach Komputer Świata mogliśmy przeczytać, iż Polska została ogłoszona krajem niewiernych klientów. Chodzi o to, że zmieniamy np.: operatora sieci komórkowych, tylko dlatego, iż konkurencja proponuje niższe stawki za minutę, lubwynagradza nas, ponieważ jesteśmy długo w jednej sieci.

Co o tym sądzicie?
Ostatni post Odpowiedzi: 14
Śmigus-dyngus, czyli lany poniedziałek
chciałem się dowiedzieć czy z tym dniem związane są u was jakieś tradycje ? czy tak jak to pokazują w duzych miastach trzeba siedzieć w domach bo rano na ulicach grasują bandy z wielkimi wiadrami i nie bacząc na nic leją kogo popadnie ?

u mnie w rodzinie oblewanie jak najbardziej ale tak raczej symbolicznie, leje ten kto wstanie pierwszy lekko kropelkami maczając rekę w szklance wody...
Ostatni post Odpowiedzi: 10
macieks i jego zamiłowanie do "zielonki"
Kolejny narkoman, który myśli że to "kuuuul" ;/

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 26-06-2007, 21:31 ]
wypowiedź fanatyka dotyczy posta macieksa w temacie o przedstawianiu się:

=> http://forum.blogowicz.in...2,304.htm#13385
Ostatni post Odpowiedzi: 37
[lenistwo] jak to wyleczyc ?
od jakiś 3 lat dopada mnie nadmierne lenistwo i słomiany zapał ^^

mniemam, że jest to nieco spowodowane czynnikami z zewnątrz, czyli jak widze, że innym się nie chce to mi tym barzdiej, ale im przechodzi potem a mi nie ^^

da sie coś z tym zrobić :D ? jakieś propozycje ?

ostatnio próbowałem nieco pracy i powiem szczerze, iż mimo zmęczenia po niej cieszył mnie zysk pieniężny, ale z uwagi, że jestem materialista to sienie ma co dziwić :P
Ostatni post Odpowiedzi: 47
Czas spedzony przy kompie
co wy na to nie czujecie ze czas ucieka a wy ciagle przed kompem? http://forum.blogowicz.in...iles/kwasny.gif
http://forum.blogowicz.in...iles/kwasny.gif
Ostatni post Odpowiedzi: 2
1 - 2 ... 172 - 173 - 174 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz