Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Sprawy techniczne Forum  »  Rozmowy o Forum
najstarszy wątek na forum, czyli wspomnienia z 2006
tak mnie coś naszło, żeby sprawdzić najstarszy temat na forum. Było to o tyle łatwe, że w linkach html na końcu podany jest numer kolejny danego posta. Najstarszym zachowanym (nieskasowanym) okazał się być temat/post regulaminu utworzony 03-02-2006, 20:51

=> http://forum.blogowicz.info/-vt12.htm

jednak z tego co pamiętam temat ten dodaliśmy zanim jeszcze forum ruszyło oficjalnie. Kolejnym po nim jest temat/post o naborze beta testerów do tworzonej wtedy wersji avatary.pl - dodany: 14-03-2006, 01:26

=> http://forum.blogowicz.info/-vt15.htm

można ten temat nazwać początkowym i określić w ten sposób narodziny naszego forum ;)
nieoficjalne na styczeń-luty 2006 a oficjalne na marzec 2006. co to oznacza ? że w tym roku mija już trzeci rok odkąd sobie tak postujemy na Forum blogowicz Info ;)

a kiedy wy napisaliście swój pierwszy post na forum ?

mój najstarszy zachowany post powstał 14-03-2006, 17:31 ;)

(jak ktoś nie wie jak sprawdzić, niech wejdzie w stronę profilu i tam przewinie podstrony z postami do ostatniej)
Ostatni post Odpowiedzi: 10
[problem] Zegar
Nie wiem, czy mi wszystko dobrze działa, ale zegar forumowy zdaje się, że spóźnia się 3-4 minuty :) . Może ja mam źle poustawiane zegary w domu i na kompie... :)
Ostatni post Odpowiedzi: 15
szturm na posty bez odpowiedzi...
z ciekawości zaglądnąłem do działu z tematami bez odpowiedzi:

=> http://forum.blogowicz.info/search.htm/unanswered

i zobaczyłem, ze jest ich aż 10 stron! tak nie może być :D

dlatego jeżeli macie wolną chwilę przeglądnijcie te watki i zastanówcie się czy wśród nich są te, których jeszcze nie czytaliście lub o nich zapomnieliście a macie coś do powiedzenia na dany temat (pomijamy oczywiście przewodniki itp.)

resztę tematów, które uważacie za takie do zamknięcia zgłaszajcie tu:

=> http://forum.blogowicz.in...orum-vt2564.htm
Ostatni post Odpowiedzi: 2
kasowanie nieaktywnych użytkowników
dzisiaj skasowałem około 900 kont. Zwolniło się zapewne wiele atrakcyjnych nicków.

Głównie te konta, które nie były aktywowane od początku do około 2 tygodni temu. Oprócz tego osoby, które ani razu nie zalogowały się na forum, a także ci, których stan postów wynosił zero z wyjątkiem osób zarejestrowanych przez ostatni rok.
Ostatni post Odpowiedzi: 23
Kultura osobista
Wszem i wobec oznajmiam, że na tym forum musi panować kultura osobista. Nie używaj wulgarnych określeń wobec innego użytkownika! Jeśli zobaczę, że ktoś kogoś publicznie obraża nie dostanie ostrzeżenia tylko od razu bana na miesiąc. Tak, bójcie się!
Ostatni post Odpowiedzi: 13
usuwac spamerow
A co tam, wolny i spokojny dzien, nabije sobie :P

Htsz, masz mozliwosc usuwania userow? moznaby wywalac userow takich ktorzy rejestruja sie tylko po to by spamowac, po co banowac ich i bawic sie z nimi, nie lepiej ich wywalic?
Ostatni post Odpowiedzi: 9
[logged] czyli treści dla zalogowanych
wśród kodów bbcode dostępnych na naszym forum znajduje się także taki, który ukrywa treść przed niezalogowanymi osobnikami. Poruszałem już tą kwestię jakiś czas temu i postanowiłem do niej wrócić.

Co o tym myślicie ?

ja dzisiaj wypróbowałem to po raz pierwszy w temacie => Muzyka z reklamy Crunchips - szkoła. Piosenki tej poszukuje spora grupa internautów, daje im ją na tacy, ale niech nie będzie za łatwo ;)

Jeżeli uważacie, że jakaś część waszego posta powinna być widoczna tylko dla zalogowanych na stronie to zamykajcie ją w ten kod :) Można to zastosować właśnie dla takich obleganych tematów, sporo ludzi zagląda tylko w jeden temat i znika, może w ten sposób uda nam się złapać o kilku aktywnych userów więcej.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
[dyskusja] Emotki na forum
dzisiaj ( tj. 5.10.2006) dodalismy już drugą paczkę ciekawych według nas emotek do grona obecnych. Wiadomo, ze służą one jako wspomagacz przy pisaniu postów, dlatego jeżeli brakuje jakiś przydatnych emocji prosze w tym poście o tym zawiadomić :P

mozna także zgaszać nowe podając link do emoty, prosiłbym jednak aby były stylowo podobne do obecnych:

=> http://forum.blogowicz.in...tm?mode=smilies

p.s. prosze nie nadużywać emotów w swoich postach :P
Ostatni post Odpowiedzi: 27
25 tysięcy postów na forum - Mały jubileusz


i ja mam w tym swoich kilka! xD
na forum jestem od niedawna.. ale niemniej jednak gratuluje! ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 15
propozycje nowych bbcode
chciałbym abyście testowali tutaj i proponowali swoje znaczniki bbcode, które będą nam ułatwiały wstawianie pewnych rzeczy na forum.

na początek dodany został znacznik bbcode youtube:

jeżeli chcemy wstawić filmik wystarczy, że z adresu http://pl.youtube.com/watch?v=lh0Mb19ZIic przekopiujemy kod znajdujący się po v= i wstawimy go w znacznik:

Kod

[yt]lh0Mb19ZIic[/yt]


naszym oczom ukaże się odtwarzacz z filmem.


wersja na pełne linki narazie nam coś nie działa, ale przynajmniej będziecie mogli w taki sposób wkleić film czy teledysk bez dostępu do html ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 11
przebudowa działu 'integracja userów'
co powiecie na małe zmiany dotyczące powitań, chciałbym to przekształcić na to co jest popularne na wielu innych forach, czyli wyznaczyć dział powitań i w nim każdy osobno zakłada swój temat powitalny :>

jakieś inne sugestie :> ?

postanowiłem ciągać za język, bo sami jakoś z inwencją twórczą macie kiepsko :P
Ostatni post Odpowiedzi: 16
wasze pomysły na rozwój działu graficznego
Chciałem was pociągnąć nieco za język, oczywiście tych co udzielają się w dziale graficznym.

Pomyślałem, że można by nieco zmienić zasady i formę prezentacji swoich prac oraz byłoby miło jakby osoby obeznane już z programami graficznymi zaczęły dodawać różnego rodzaju tutoriale, nawet proste :)

Na czym według mnie miałaby polegać zmiana w galerii prac ?

otóż podzieliłbym ten dział na jakieś główne kategorie galerii (grafiki szablonów, avatary, kolaże itp) plus jeden zapasowy na prace niepasujące do działów. Odrzuciłbym wtedy wersję jednej galerii w danej tematyce dla pojedynczej osoby. Każdy mógłby zakładać osobny temat dla kolejnej pracy (poza avatarami i podobnymi małymi pracami, gdzie dodawałoby się po kilka grafik na temat - np. tematycznie powiązanych) i dyskutowałoby się w nim tylko o niej. Moderator po skończonej dyskusji zamykałby taki temat.

zastanawiałem się także nad jakimiś nowymi działami, np wyzwania ? wiem, że to nie nowość i wiele for to ma ale my też mamy swoją społeczność, która mogłaby się w to pobawić :)

kwestia tego jak odbieracie te pomysły i kto byłby wstanie pomóc ?
może macie tez własne pomysły co do tego działu ?
Ostatni post Odpowiedzi: 7
forum tylko dla zalogowanych ?
Już od dawna widać, że na forum udziela się bardzo mało osób, jednak dość sporo to forum odwiedza. Wchodzą głównie z google z uwagi na to, iż wiele tematów widnieje wysoko w wynikach wyszukiwania. Czytają lub nie wybrany temat i wyłączają forum nie przeglądając go dalej.

Pomyślałem nad pewnymi ograniczeniami. Najszybsze to całkowite ograniczenie widoczności forum dla niezalogowanych, ale ten pomysł wydaje mi się zbyt okrutny.

Można także pokazać działy, ale żeby coś w nich przeczytać osoba musi się zalogować.

Można by dodać panel boczny z najnowszymi tematami i odpowiedziami, ale z tego co wiem to obciąża serwer..

dla porównania z 14 lipca:

szablony przy prawie 600 osobach wygenerowały około 4000 odsłon
forum w ten sam dzień przy 750 osobach zaledwie około 1300 odsłon...

który pomysł wydaje wam się najlepszy ? a może macie jakiś własny ?
Ostatni post Odpowiedzi: 15
Moderowane posty gości?
Co sądzicie o wprowadzeniu możliwości dodawania moderowanych postów przez gości?
Ostatni post Odpowiedzi: 14
Zmiany na forum - twoje propozycje
powoli zbliżamy się do 2000 zarejestrowanych użytkowników, dobrze widać ilu z nich jest aktywnych, próbowałem pisać raz czy dwa do wszystkich ale pewnie uznali to za spam.

Dobrze wiem, że forum wymaga modernizacji, chociażby wyglądu, i tutaj moje pytanie do Was. Chciałbym poznać Waszą opinię i wasze sugestie na temat zmian na forum, co istotnego dla Was powinno się tu zmienić w pierwszej kolejności ?

zaproponujcie swój wygląd, może być projekt graficzny opracowany przez was - taki szkic jak widzicie forum albo jakiś gotowy styl do PHPBB - podajcie do niego linka i krótko opiszcie dlaczego właśnie takie coś.

Ja osobiście mam pomysł na dorobienie bocznego menu gdzie znajdowałyby się ostatnio dodane tematy i posty, najpopularniejsze tematy i inne tego typu rzeczy. Wrzuciłoby się tam też panel użytkownika a niezalogowani mieliby w tym miejscu pola login i hasło do logowania.

czekam na wasze opinie - te konkretne są na prawdę pomocne i ważne, bo wspólnie powinniśmy tworzyć to forum :) więc niechaj każdy da coś od siebie, nawet jeżeli miałby być to tylko pomysł.
Ostatni post Odpowiedzi: 42
[userzy] wersje i rodzaje przeglądarek.
od pewnego czasu uzywamy google analytics i postanowiłem sprawdzić jak przedstawia się procentowo udział przeglądarek jakich uzywacie do oglądania forum.

Sprawa prezentuje się następująco
(mierzone od dnia założenia statystyk do dzisiaj tj. 20-12-2006 ~2miesiace):

Internet Explorer: 51,3%
Firefox: 36,04%
Opera: 11,23%

z całości

jeżeli chodzi o szczegółowe:

IE (100%):
ie 6.0: 96,26%
ie 7.0: 2,03%
ie 5.0: 0,65%

Firefox (100%):
ff 2.0: 38,15%
ff 1.5.0.8: 33,37%
ff 1.5.0.7: 16,55%
ff 1.5.0.6: 5,76%

Opera (100%):
Op 9.02: 52.90%
Op 9.01: 18.11%
Op 8.5, 8.54 i 9.0: mają ~6,2% każda

statystyki jak najbardziej zadowalające :) cieszy mnie to, ze ludzie młodzi korzystają z bezpiecznejszej alternatywy.
Ostatni post Odpowiedzi: 23
czat
uruchomiłem taki prowizoryczny czacik, link dostępny jest w menu na górze

=> http://szablony.blogowicz.info/czat.php

jeżeli ktoś chce mieć nicka bez tyldy (~) musi go sobie zarejestrować
:!:

=> http://www.polchat.pl/rejestracja.html

niestety nie znam innego działającego dość dobrze.

czat może służyć nam do omawiania pewnych spraw w większym gronie oraz do plotkowania tak dla relaksu ;)

jeżeli przyjmie się to wtedy można myśleć o tym na powazniej :cool:

p.s.

jak ktoś ma pytania / problem / propozycje odn. czata -> prosze zgłaszać poniżej

te bannery reklamowe to nie moje więc nie trzeba klikać ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 35
Co z blogowiczem?
No więc słuchajcie - to nie pierwszy raz kiedy coś dzieje mi się z forum. Emotki się walą, nicki mylą, awatary mieszają! A oto screeny:

(screen z pomniejszenia)



Przypominam, że ostatnio miałam wszystko wymieniane w komputerze, więc to na pewno nie jest wina mojej karty graficznej, połączenia czy czegoś tam. Zastanawiam się czy można coś z tym zrobić, bo raczej nikomu nie będzie się chciało wchodzić na forum, kiedy jest szczerze mówiąc bur... bałagan.

Komuś też się tak robi? Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 0
Użytkownicy
Siedzę od roku tutaj. Jest 1489 użytkowników, a nawet nie 1% regularnie się udziela.
Ostatni post Odpowiedzi: 45
coraz mniej postów
prosiłem o promocje, to tylko niektórzy pomagają :P a przydałoby się więcej osób na forum bo troche spada ilość pisanych przez nas postów, tylko dlatego, że wkoło piszą te same osoby... trzeba to jakoś naprawic :P

zakładajcie nowe tematy, to przecież nie boli :przestraszony:
Ostatni post Odpowiedzi: 19
dziwne pierwsze posty użytkownika Livo
Chcial miec dostep do bazaru wiec zalal forum jakimis postami bez sensu...

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 06-01-2007, 22:18 ]
// posty wydzielone z tematu w dziale gier Online
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Trolling
troche przestaje mi się podobać zachowanie niektórych osób w pewnych sytuacjach, forum nie słuzy do dyskutowania z osobami, którym brak szacunku do innych i kultury.

dlatego prosiłbym nie wdawać się w dyskusje z takimi osobami, nie odpisywać im, nie obrażać ich bo to tylko pogarsza sytuacje. Jezeli widzicie, iż ktoś obraził inną osobe prosze zgłaszać to do moderatora działu lub do administracji, uzasadniona skarga nagradzana będzie grupą Trolla i warnami, jesli brak kultury będzie nagminny delikwent otrzyma bana.


http://dziecineostrady.prv.pl/ - na tej stronie jest akcja anty trollowa :)
Ostatni post Odpowiedzi: 22
[Pliki] Większe miejsce na plik
Chciał bym sobie dodać do podpisu mój obrazek lecz on waży 160kb a jest dozwolone tylko 119 hmm czy nie mogli byście powiększyć to do 200kb na pliki ?? i maksymalne wymiary 400x350 ?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
ostatnie posty z forum na twoim blogu / stronie
Jeżeli chcesz, możesz pomóc w promowaniu naszego forum zamieszczając na swoim blogu lub stronie skrypt wyświetlający ostatnie posty z forum.

dostępna jest wersja javascript, rss 0.91 i rss 2.0 :)

większośc z was nie posiada na blogach obsługi rssów, więc ustawiajcie javascript w pierwszym panelu.

• można sobie wybrać z jakiej kategorii mają się u was pojawiać ostatnie tematy, lub zaznaczyć całość.

• można ustalić ilość tematów oraz efekty dodatkowe (ilość odpowiedzi, kto odpowiedział itp.).

• szerokość skyptu określamy za pomocą: ustalenia długości wyświetlania znaków tematu, miejsca ich obcinania oraz ukrywania plakietek...

• mozna także ustawić, że po kliknięciu na wątek otwierane jest nowe okno przeglądarki.

prosiłbym (ale nie nakazuję ;) ) o zaznaczanie opcji ne przechodzenia do ostatniego posta w temacie tylko do pierwszej strony, pozwoli to odwiedzającym zapoznać się z całym tematem

po kliknięciu na generowanie ukazuje nam się kod i podgląd tego co wygenerowaliśmy, jak nam coś nie pasuje cofamy i zmieniamy ;)

=> http://forum.blogowicz.info/topics_anywhere.htm
Ostatni post Odpowiedzi: 5
REGULAMIN FORUM
Kazda osoba stająca się użytkownikiem tego forum automatycznie akceptuje regulamin.

Główny regulamin forum jest w trakcie tworzenia do tego czasu obowiązuje poniższy:

1. Zabrania się uzywania słownictwa powszechnie uznawanego za obraźliwe.
2. Posty piszemy tylko na temat i w działach dla nich odpowiednich.
a) jeżeli mamy problem opisujemy go dokładnie, odpowiednio oznaczamy temat i opis posta.
b) jeżeli mamy problem ze stroną/blogiem podajemy do nich link klikany.
c) jeśli rozwiązujemy problem - piszemy tylko gdy umiemy pomóc !
3. Stopka/Podpis usera nie może przekraczać 5 linii (dotyczy także grafiki) !
4. Nie nadużywamy emotikon, piszemy po polsku (czyli BraK PokEmonIarSTwA i sŁitAskoOof) !

Odpowiedzalni za forum są ludzie z rangą administrator, nieprzestrzeganie regulaminu 'nagradzane' będzie ostrzeżeniami (30 dniowe) a w ostateczności banem.

administracja zastrzega sobie prawo do zmian w dowolnym momencie, regulamin dosepny jest cały czas w każdym dziale na forum.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 04-01-2010, 01:49 ]
rozszerzenie i wytłumaczenie zasad znajdziecie także w dziale => Przewodnik po forum
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Powiadomienia na gg o nowych postach.
Chcialbym zaproponowac wlaczenie sobie powiadamiania na gg o nowych postach.
Mozna to zrobic w profilu tylko wczesniej nalezy dodac nr 4583517 do listy użytkowników w GG.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Offtopy
poniższe posty wyglądają jak wyrwane skądś, bo takie są zostały przeniesione w celu przedyskutowania co jest offtopem a kiedy jest to czepianie się ;)
posty przeniesione z rozmowy [grafika] siN


Jaki offtop? siN ma problem z kodowaniem w cutenews a Natalia zna odpowiedz. To jest wedlug ciebie offtopic? Zamiast jeczec o tym, ze nie rozmawiamy na temat przeczytalbys ten temat dokladnie. Zanim zaczniesz krytykowac sprawdz, czy dobrze prawisz ;]
Ostatni post Odpowiedzi: 32
[dyskusja] za mało luzu na forum
tak mnie słuchy doszły, że na forum blogowicza za mało luzu panuje a dux to już chyba nawet jego ostatki wytrząśnie i wcale nie zostanie... jak dla mnie są miejsca gdzie luż powinien być, chociażby w dziale Hydepark, śmietnik czy humor :) ale i są miejsca gdzie tego luzu winno być jak najmniej czyli webmastering, pomoc blogowa, galeria prac - to miejsca gdzie pomagamy i szukamy pomocy i tam nie powinno być śmieci ;) - co do reszty działów to powinniśmy odnaleźć jakiś kompromis :)


w mojej prywatnej ocenie to póki na forum przesiadują osoby znające się od dluszego czasu powinniśmy uformować to co napisałem tak abyśmy nie złapali sie za jakiś czas za głowe i nie wiedząc jak uwiązać nakładający się bajzel, który widać na wielu dużych forach gdzie pozwolono na pełny luz :P

a jak to oceniacie wy i ewentualnie proponujecie rozwiązać ?

oczywiście odpada pozostawianie tego w rękach losu :P
Ostatni post Odpowiedzi: 7
Dux
Skoro jest moderatorem to powinien cos o sobie powiedziec, albo przynajmniej zaczac udzielac sie w dyskusjach. Jestem pewna, ze kazdy jest ciekawy kim jest ten tajemniczy, grozny, bla bla bla, moderator ;]

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 14-08-2006, 21:39 ]
przenosze do integracja userów ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Ostrzeżenia
Zauważyłem, że bez powodu dostaję ostrzeżenia.
Ostatni post Odpowiedzi: 9
1 - 2 ... 179 - 180 - 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz