Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
Sprawy techniczne Forum  »  Rozmowy o Forum
Ożywienie (?), zwiększenie atrakcyjności, popularności forum
Tak się ostatnio zastanawiam.
Jestem tu od początku lipca i napisałem 87 (razem z tym 88) postów. W wakacje prawie nie byłem aktywny, bo nie miałem możliwości.

Uważam, że forum jest bardzo ciekawe, bardzo fajne. Ba, wręcz można powiedzieć, że brakowało mi poniekąd takiej społeczności.
Aktualnie jest blisko 4.700 zarejestrowanych użytkowników (w dziale powitań - 676 tematów). Postów jest 67.820, a tematów 5.027.
Średnio na jednego użytkownika przypada w mocnym przybliżeniu 14,5 posta oraz 1,07 tematów.
10 najaktywniejszych użytkowników napisało łącznie 24.646 postów - a więc 36% wszystkich postów. A 2 użytkowników nie było od ponad roku, a w grudniu z tej dziesiątki aktywnych było tylko 2.
Sam Arek ma 6.999 - co daje 10% z całości.

Blog stał się małą wikipedią dla blogerów, często niewdzięcznych za zdobytą pomoc. Ja często zdobyłem tu pomoc i choć nie czuję się zobowiązany by tu być, to jednak chcę - ze względu na sympatycznych ludzi.

Teraz zajrzyjmy w tematy - większość z nich jest tak skonstruowana, że napiszę tylko raz i temat zupełnie mnie nie interesuje. Tematy jednorazowe. Bo przecież nie będę 10 razy tłumaczył, dlaczego taki nick, 3 razy wrzucał co mój nick oznacza, 5 razy jaki jest mój ulubiony kolor, czy 10 razy 10 faktów o mnie, które i tak nikogo nie interesują, bo każdy kolejny, nawet nie pociągnie ewentualnego tematu, tylko wrzuca swoje, no ewentualnie co rok mogę napisać ile mam lat... A więc nie oszukujmy się - są to tematy, które pozwalają nabić odpowiednią ilość postów, by móc dowiedzieć się tego co ich nurtuje i potem spieprzać stąd.

Trudno powiedzieć, kto jest aktualnie stałym użytkownikiem forum. Ja na forum wchodzę codziennie. Codziennie klikam nieprzeczytane posty. I zawsze widzę, że ktoś napisał o swoim drugim imieniu, o tym, że ma kota Azora, czy o tym, że lubi kolor zielony. Trudno znaleźć dyskusję w której się odezwać, w której dzieje się coś.

Nie twierdzę, że nie jestem bez winy. Ale myślę, że coś powinno ruszyć w tym temacie, bo użytkowników będzie coraz więcej, dowiemy się coraz więcej drugich imion, ale nic to wielkiego nie da do naszej społeczności, którą poniekąd tworzymy.
Dziś już nie będę miał raczej czasu nad dalszym zastanawianiem się, bo za chwilę wychodzę i pewnie wrócę w nocy. Ale myślę, że może uda się zrealizować jakieś pomysły, które wpadły mi już do głowy. Choć o tym jutro.

Mam nadzieję, że te osoby, które lubią te forum, lubią tu przebywać i chcą by tętniło ono życiem (merytorycznym) przynajmniej dadzą znać, że są :)
Ostatni post Odpowiedzi: 22
podpisy - grafika / obrazki
Nie wiem ile razy jeszcze będę musiał to powtórzyć a muszę niestety... bo osoby, które dostawały nawet warny za to i blokady nadal się nie stosują do wytycznych..

regulamin pozwala na obrazek wysokości pięciu linijek tekstu.
to jest tyle:

1
2
3
4
5

i do cholery nie można sobie tego zmierzyć i z łaski swojej nie przekraczać tej wysokości w dodawanych grafikach czy mam dawać bany bez ostrzegania ?
Ostatni post Odpowiedzi: 26
Sfiksowany kontener dla "dodaj do ulubinych"
Mam jedną propozycję, żeby to okienko:

wrzucić w div'a ze stylem position:fixed; w powiedzmy right: 10px; i top: 10px;

Plusy takiego rozwiązania:
+ forum automatycznie przesunie się wzwyż, więc pisząc posta (bez scrollowania w dół) będzie więcej widać
+ "lubię to", "+1" i linki do szablonów/dodatków będą zawsze dostępne "pod ręką", że tak powiem
+ będzie dobrze wyglądać

Cechy neutralne takiego rozwiązania:
+/- przy mniejszych rozdzielczościach może delikatnie nachodzić na głównego div'a forum, ale ew można to rozwiązać javascriptem (ukrywanie, albo slider z prawej bądź lewej strony)

Minusów się nie doszukałem ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[nowy dział] o promocji blogów.
Dział oceny blogów, z uwagi na małe zainteresowanie lub wyczerpanie tematu zostaje od dzisiaj przerobiony na "promocja bloga", przeniosłem już tam trochę tematów z "ogólnie o blogach", skupimy się na kwestiach promocji swoich stron, oczywiście bez spamu.

Dział ten zawiera także (niewidoczną na razie dla was) kategorię "porady blogowe", więcej info o tym pomyśle tutaj - chciałem odświeżyć ten pomysł, przygotować odpowiedni regulamin i będziemy mogli zacząć recenzować blogi użytkowników forum ;)
Odpowiedzi: 0
[forum - pomysł] punkty za aktywność - wirtualna waluta
Ostatnio znalazłem modyfikację do forum, która daje możliwość wprowadzenia wirtualnej waluty. Punkty można dostawać za różne rodzaje aktywności na forum, np. za dodawanie tematu. Ilość punktów określa się z panelu, tak samo jak nazwę i kilka innych szczegółów.

Co myślicie o wprowadzeniu czegoś takiego u nas? Jak mogłaby się nazywać nasza waluta?

Jakie macie pomysły na wykorzystywanie zdobytych przez was punktów?
Ostatni post Odpowiedzi: 21
60 tysięcy postów na szóste urodziny Forum Blogowicza
Wprawdzie forum ruszyło oficjalnie na początku marca 2006 jednak liczbę 60 000 postów przekroczyliśmy dopiero w tym roku (2012), dzisiaj tj. 28 marca.

Dziękuje wszystkim, którzy zaglądali przez te lata i zamierzają zaglądać nadal, szczególnie tym, którzy dają coś od siebie a nie ciągną jedynie w tematach z pomocą ;p

Jak łatwo można wyczytać ze statystyk, najwięcej postów powstało w 2009 roku, już chyba nic tego nie przebije, szczególnie, że całe życie internetowych społeczności kręci się na innego typu stronach jak chociażby Facebook. Dla przykładu:
marzec 2009 - 1247 postów
marzec 2012 - trochę ponad 600 postów

Mamy zatem średni wynik 10 tysięcy postów rocznie. Nie jest mały ani jakiś powalający. Na dzień wychodzi coś około 27 postów. Niektórzy sami tyle piszą w ciągu dnia. Narzekać jednak już nie zamierzam, bo to niczego nie zmieni :)

Ważne:
Ponieważ forum powoli zamienia się w Q&A Bloggera (pytania i odpowiedzi), będzie trochę zmian. Lubię Wam pomagać, sam się często uczę nowych rzeczy dzięki temu, ale tematów z pomocą przybywa a rąk do pomocy mam niewiele (można powiedzieć, że praktycznie brak). Większość tematów ogarniam sam. Na forum spędziłem ponad 2500 godzin a doliczyć trzeba także czas poza nim na poszukiwanie rozwiązań. Mam przez to coraz mniej wolnego czasu dla siebie a w dodatku nie zarabiam na tym praktycznie nic. Postanowiłem wprowadzić kilka zmian, które zaczną obowiązywać od kwietnia. Więcej szczegółów pojawi się wraz z tematem dotyczącym nowości na forum ;) Nie będą jakieś strasznie, ale wymuszą na Wasz większą aktywność i wdzięczność za pomoc ;p


Proszę o komentarze poniżej. Wasze opinie są dla mnie cenne.

Od kiedy jesteście na forum?
co w nim lubicie, co Wam się nie podoba?
Jaki procent wszystkich postów należy do Was? (można sprawdzić na stronie profilu - link w nagłówku forum)

Czy czegoś brakuje?
Macie jakieś pomysły na rozwój forum?

p.s. wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili zapraszam na Facebooka w celu polubienia Blogowicza: https://www.facebook.com/Blogowicz
Na Google+ też jest wizytówka jak coś:
https://plus.google.com/b/112058561850444192131/
Ostatni post Odpowiedzi: 6
[nowości] Ikony działów i kategrii na forum
Fajnie wyszedł nowy styl, taki nowoczesny, pasują te kolorowe ikonki na białym tle do charakteru forum i ładne same w sobie są w kształtach i kolorach, pierwsze moje wrażenie było bardzo pozytywne, fajny klimat się wytworzył.
:)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
A może coś nowego?
Byłem na kilku innych forach blogowych. Zauważyłem, że są na nich takie działy jak: nowe posty, świeże posty. Czemu tutaj czegoś takiego nie ma? Jeśli jest to nieźle się zbłaźniłem.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[dział] twórczość
Są działy, gdzie można się chwalić swoimi umiejętnościami graficznymi, fotograficznymi, rysunkowymi... Ale gdyby ktoś chciał (na przykład taka ja) pochwalić się zrobionym przez siebie filmem, to ma możliwość się gdzież z tym podziać, czy raczej mile widziany nie jest?

Czekam na odpowiedź.
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[forum] sidebar, czyli boczne menu
co powiecie żeby shout znalazł się po prawej stronie forum? pisałem jakiś czas temu o sidebarze i tak się zastanawiam jakie elementy tam wrzucić , co według was byłoby przydatne w takim menu?

-panel logowania
-shoutbox
-boksy adtaily
-najnowsze posty
-najnowsze tematy
- spis for - szybkie przeskakiwanie do działów?
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Zareklamuj się na Blogowiczu - informacje i statystyki
jest to kontynuacja tematu reklama na forum w rozszerzonej formie.

Od dzisiaj tj. od 16.06.2010 Reklama w pasku Adtaily.pl dostępna jest na następujących stronach:

- http://blogowicz.info (blog w przygotowaniu / nie liczone obecnie jako główny serwis, PR=4, 375odsłon/mies*)
- http://szablony.blogowicz.info (szablony na bloga - ponad 7 lat w sieci, około 5 pod tą samą nazwą, PR=5, wysokie lokaty w Google, ok. 50tys odsłon/mies*)
- http://dodatki.blogowicz.info (dodatki i wklejki na bloga, wcześniej jako kalendarze.avatary.pl - od roku w tej domenie, PR=4, około 25tys odsłon/mies*)
- http://forum.blogowicz.info (uruchomione w 2006 roku, cenią je sobie blogerzy szukający pomocy blogowej, PR=5, około 50tys odsłon/mies*)

*przybliżone dane z panelu Google Analytics.

Poniżej - co tydzień - prezentowane będą rozszerzone statystyki za zeszłe 7 dni dla wszystkich stron łącznie oraz poglądowe dla każdej (forum+szablony+dodatki) z osobna.

Dane pobierane są z panelu Google Analytics. Oprócz tego system Adtaily.pl posiada własne kody (gemius), które zliczają odsłony niezależnie (wszystkie powyżej 8sekund).

Statystyki miesięczne zliczone przez Adtaily dostępne są na naszym profilu:

=> http://www.adtaily.pl/web...owe-i-graficzne

Obecnie system obsługuje szybkie płatności przelewem z tradycyjnych kont oraz takich jak Paypal.

Wykupienie reklamy na jednej stron spowoduje wyświetlanie reklamy Twojego bloga lub strony WWW na wszystkich serwisach jednocześnie. W celu zakupienia od 1 do 90 dni emisji Twojego bannera (obrazki 125x125 - jpg, jpeg, gif, png) przejdź na stronę zamówień klikając link => http://www.adtaily.pl/wid...00BHe970m9GfDU8 lub czerwony button w pasku Adtaily. Wypełnij wymagane pola, następnie wpłać pieniądze i poczekaj na moderację.

Moderacja ma na celu wyeliminowanie reklam niezgodnych z zasadami naszego forum oraz prawa. Strony bezpośrednio konkurencyjne mogą się u nas zareklamować po uzgodnieniu warunków reklamy - w tym celu proszę o kontakt na PW lub htsz@blogowicz.info - na tego maila proszę kierować również wszelkie pytania dotyczące reklamy na blogowicz.info oraz innych form współpracy ;)

p.s. W czasie emisji reklam zakupionych poprzez jedną ze stron nie wyświetlamy własnych kampanii (nie dotyczy buttona z informacją o możliwości wykupienia reklamy).

Zapraszam!
Ostatni post Odpowiedzi: 11
Zareklamuj się na Forum Blogowicza - Informacje / staty
Niedawno na stronach naszego forum zagościł pasek Adtaily.com. Dla odwiedzających oznacza to możliwość taniej i skutecznej reklamy w naszym serwisie.

Dlaczego warto?

Dziennie odwiedza nas ok. 1000 unikalnych użytkowników, którzy generują około 2 tys. odsłon. Są to głównie ludzie młodzi, nierzadko blogerzy, często poszukujący konkretnej porady lub opinii na różne tematy.

Reklama ma postać pliku graficznego o wymiarach 125x125 pikseli i jest widoczna na wszystkich podstronach forum.

Jak wykupić reklamę?

Bardzo prosto - wystarczy kliknąć link "Reklamuj się na Forum Blogowicza!". W ten sposób otworzymy panel z formularzem, w którym wgrywamy obrazek, podajemy link z krótkim opisem oraz czas jego wyświetlania. Następnie dokonujemy płatności w dogodny dla nas sposób - dostępny jest m.in mTransfer, przelew z konta PayPal oraz obsługa wielu polskich banków.

Po akceptacji moderatora (maks. 24h) reklama jest widoczna w naszym serwisie.

Zapraszamy do reklamy na naszym forum!

[ Komentarz dodany: 03-11-2009, 00:49 ]
link do panelu zakupu reklamy => http://www.adtaily.com/wi...blogowicz.info/
jezeli nie masz, załóż konto Paypal => https://www.paypal.com/pl/ i przelej na nie środki z normalnego konta w banku

[ Komentarz dodany: 04-05-2010, 19:10 ]
link do profilu forum w serwisie adtaily.pl => http://www.adtaily.pl/web...owe-i-graficzne
Ostatni post Odpowiedzi: 75
WordPress - nowy dział forum
Bez żadnych wstępów przejdźmy do rzeczy. Zwracam się w liczbie mnogiej przede wszystkim do Was, panowie Kryczku i Lapavlo. :)

Po pierwsze, ostatnie i najważniejsze: nie będziemy jedynym forum dotyczącym WP w Polsce - jest już polski support WordPress, zarówno oficjalny, jak i nieoficjalny. I nie musimy mieć kompleksów z tego powodu, wystarczy że przynajmniej przez początkowy okres istnienia będziemy robić to, co do nas należy - czyli reagować, odpowiadać, pomagać.

Więc moja wizja jest taka:

1. Przy każdej aktualizacji systemu dobrze by było, aby na forum znajdował się wątek na ten temat. Najbliższa (i to duża) aktualizacja to 3.0, gdy tylko wyjdzie - napiszę o tym i zobaczycie jak ja to widzę. W dużym skrócie: "wyszła nowa wersja, poprawiono to i to, dodano to i to, link do pobrania tutaj. Napiszcie, czy udała Wam się aktualizacja i jak zapatrujecie się na zmiany".

Potem możemy się zmieniać. Na przykład ja piszę o 3.0, o wyjściu 3.0.1 pisze Krzysiek, o 3.0.2 Lapavlo - i tak dalej. Grunt, żeby była w tym ciągłość.

2. Trzeba będzie napisać krótką instrukcję dla potencjalnych użytkowników naszego działu - coś w rodzaju regulaminu/FAQ/"zanim zapytasz". Tym też się zajmę, w miarę możliwości będziemy to poprawiać.

3. Zgodnie z sugestią Arka możnaby na razie podzielić dział na dwie części: pomoc oraz tutoriale/porady. Tego pierwszego pewnie nie muszę komentować, w tym drugim dzielilibyśmy się ciekawymi sztuczkami, kruczkami itp. Na pewno warto zrobić spis przydatnych wtyczek dla początkującego blogera oraz linki do galerii szablonów i wpisów zawierających ciekawe zestawienia tychże (co jakiś czas na blogach pojawiają się listy typu "30 best WordPress Themes", więc materiału jest skolko ugodno).

4. Jeśli Arek się zgodzi, to możnaby też puścić mailing do wszystkich użytkowników grupy WordPress. Mogę go zredagować, aby te kilkanaście osób dostało go w momencie oficjalnego startu.

No i na razie tyle, co przychodzi mi do głowy. Słucham Waszych sugestii i pomysłów, co można dodać, co zmienić. :)
Ostatni post Odpowiedzi: 14
[nowy dział] fora blogowe
W dziale blogowym do niedawna były widoczne trzy kategorie: dla Myspot, blog.pl oraz blog.onet.pl Nie były one dostępne, ponieważ wymagały pewnego przygotowania. Nie dam sobie z tym rady sam, dlatego oczekuję, że zgłoszą się do pomocy osoby, które obeznane są w danym serwisie blogowym i jako moderatorzy danego działu zajmą się jego uaktualnianiem (z moją pomocą oczywiście i mam nadzieję pomocą reszty forum).

Na dzień dzisiejszy obstawiony mam tylko dział Myspot, którego moderatorką została Yzoja. Na pewno przyda jej się pomoc, dlatego osoby chętne, które wykażą się zaangażowaniem, także otrzymają się funkcję moderatora na tym dziale. Do zrobienia są działy w kategorii (pomoc, nowinki - do ustalenia co) oraz promowanie tego działu jako alternatywy dla forum myspot ;) No i oczywiście dodawanie tematów na temat myspot!

To samo chciałbym zrobić z działem blog.pl oraz blog.onet.pl - czyli przyporządkować im moderatorów głównych, z którymi przygotuje szkielet kategorii a następnie wspólnie rozbudować dany dział.

Myślę także nad działem ownlog/fotolog oraz wordpress i blogspot, pytanie jest tylko czy są osoby gotowe podjąć się zajęcia takimi działami?

Nie stać mnie teraz żeby komukolwiek płacić, ale na pewno osoby mocno zaangażowane w rozwój stron (blogowicz i innych) nie zostaną z niczym i będą nagrodzone za swoje starania. Wystarczy, ze forum się rozrośnie a fundusze "przyjdą same" ;)

Jak przedstawiają się wasze chęci? jak widzicie te działy (ich funkcję, kategorie)? czego oczekiwalibyście od tych działów?
Ostatni post Odpowiedzi: 29
[forum] błędy przy wysyłaniu postów / maili
Dzisiaj mogą być problemy z pocztą w domenie blogowicza, bo migruję ja na inny serwer. Przy dodawaniu postów pojawiają się różne błędy np. o przekroczeniu czasu oczekiwania.

Cytat

Could not connect to smtp host : 110 : Przekroczony czas oczekiwania na połączenie


Posty się dodają, więc spokojnie ;)

Gorzej w przypadku aktywacji kont, powiadomień i wysyłania poczty z forum - to może nie działać za co przepraszam!

Mam nadzieję rozwiązać ten problem jeszcze dzisiaj, jak tylko naprawie to dam znać!

// problem dotyczy konfiguracji SMTP dla konta na Gmail (Google Apps) w panelu forum phpBB, niestety coś nie chce załapać - nie działa ;/)
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[forum] mała liczba odsłon vs. odwiedzający
Na różne sposoby próbuję informować ludzi o naszym forum, prawie na każdej stronie mam wklejki z ostatnimi tematami z forum co zwiększa nieco ruch jednak nadal głównym dostawcą odwiedzających jest wyszukiwarka i dobre miejsca na dane zapytania.

Problem z nimi jest taki, że przez to forum mamy strasznie mało odsłon, średnio 1.6-2.0 na osobę. Fora internetowe zazwyczaj mają od 5 nawet do 11 odsłon na osobę - wtedy widać, że ludzie wchodząc na nie przeglądają także treść pozostałych działów.

Zastanawiam się jak możemy poprawić ten wynik, chciałbym pominąć tutaj kwestię skórki bo do wakacji powinna się zmienić. Zastanawiam się czy na tematach nie zacząć stosować częściej opcji ukrywania części tekstu dla zalogowanych.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?


Może pomogą nieco te nowe działy blogowe. Sam próbuję także przy dodawaniu jakiegoś tematu wspominać (linkować) także o innych, pokrewnych pisanych wcześniej. Moglibyście robić podobnie dodając swój ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Limit kb w podpisie
Welcomen, jako że zostałem oddelegowany przez resztę formuowiczów do napisania postulatu zatem zabieram się do tego czym prędzej.

Postulat jest odnośnie limitów w podpisie na zdjęcia, obrazki itp. rzeczy.
W obecnej chwili jest to

Cytat

Rozmiar nie może przekraczać 39 Kb.
a mój usebar którego link jest nawet w shoucie ma 72 kb nijak nie ma możliwości zapisać się w podpisie. Zatem apeluję w imieniu wszystkich użytkowników forum (nawet w Twoim Lap) o to aby zwiększyć ten limit do 300 kb. Wydaje mi się to odpowiednia "waga" na pliki w postaci różnorakich obrazów w podpisie.

Proszę administrację forum o pozytywne rozpatrzenie naszego apelu.
Ostatni post Odpowiedzi: 7
[forum] podsumowanie 2009
Podobnie jak w zeszłym roku serdecznie dziękuję wszystkim aktywnym użytkownikom forum i życzę nam kolejnych czterech lat przyjemnego blogowania ;)

Między 1stycznia2009 a 31grudnia2009 było 461 187 Odwiedzin (+36% niż 2008) => 393 342 Bezwzględnych (+35%). Użytkownicy wygenerowali 891 444 Odsłon (+40%) stron co daje 1,93 Strony/odwiedziny (+3%).
Odwiedzający spędzili średnio 1:34min (+9,7%) a odrzucenia wynosiły 80,76% (-1,4%).

Źródła odwiedzin to w 4,7% wejścia bezpośrednie (+22%), 11,8% strony internetowe (+27%) i 83,45% wyszukiwarki (-4%). Najwięcej wejść ze strony szablonów oraz innych, które mają wklejone kody z ostatnimi postami z forum.

słowa kluczowe:
1.jak sciagnac muzyke z wrzuty
2.zmora
3.zmora nocna
4.brushe do photoshopa
5.jak ściągnąć film z youtube
6.slangi
7.obrazki graficzne
8.photoshop do pobrania
9.pan tadeusz ebook
10.photoshop wycinanie
(w grudniu jak wiadomo dominowały kolędy ;) )

najczęściej oglądanym tematem był => abonament na naszej klasie, nie wiem dokładnie ile w zeszłym roku miał przeglądnięć, ale 116tys przybija drugi w rankingu temat o ponad dwa razy, więcej info => http://forum.blogowicz.info/statistics.htm

Przeglądarki:
1.firefox 57,27%
2.ie 25,67%
3.opera 13,29%
4.chrome 2,76%
5.safari 0,41%
Udział IE spadł z 33% na 25% na korzyść innych przeglądarek ;) Jeżeli chodzi o wejścia z innych państw to proporcje są podobne jak w zeszłym roku (wszystkie na plus).

Nasi użytkownicy napisali 46516 postów, tematów 2971
Mamy 1493 zarejestrowanych użytkowników, Ostatnio zarejestrowana osoba: angela0150
To forum odwiedzono już 335772 razy.

jak to się ma do 2008? napisaliśmy w 2009 roku ponad 16tysięcy postów i utworzyliśmy ponad 560 nowych tematów. Przybyło ponad 850 userów (z uwagi na to, że przestałem kasować profile).

------------------
tematy podobne: podsumowanie forum za 2008 rok - statystyki.
Ostatni post Odpowiedzi: 14
Tematy, które warto uzupełniać
Czasem poza samym czytaniem postów na forum warto napisać coś także od siebie. Jeżeli nie macie pomysłu na własny temat zawsze możecie dodać coś w istniejących.

poniżej zaprezentuję trochę tematów, które warto uzupełniać ;) podobną listę możecie zamieścić i Wy. Jeżeli wśród wymienionych przeze mnie nie będzie jakiegoś, który uważacie za ciekawy i warto się w nim wypowiadać to dodajcie jego link ;)

na początek polecam tematy w dziale integracja, możecie tam poczytać co innych użytkownikach forum a także uchylić rąbka tajemnicy o swojej osobie => http://forum.blogowicz.in...-userow-vf7.htm

Następnie możecie udać się do działu blogowego i napisać na co zwracacie uwagę przegladając blogi w internecie => http://forum.blogowicz.in...wage-vt2807.htm

przy okazji w dziale webmasterskim możecie pochwalić się swoim portfolio => http://forum.blogowicz.in...asze-vt1387.htm dodać jakiś tutorial => http://forum.blogowicz.in...ukcje-vt784.htm

W dziale graficznym możecie dodać swój lub podać linki do tutoriali związanych z programami typu Photoshop, gimp itp. => http://forum.blogowicz.in...odatki-vf36.htm Można tam także zaprezentować swoje prace, do czego gorąco zachęcam
=> http://forum.blogowicz.info/galeria-prac-vf38.htm

Jeżeli bawicie się w fotografię znajdziecie także dział z galeriami zdjęć, zamieście swoją galerię => http://forum.blogowicz.info/fotografia-vf97.htm

Dla lubiących dobry humor odpowiednim będzie dział Humor min. z tematami demotywatorów => http://forum.blogowicz.in...psze-vt3174.htm ulubionych dowcipów => http://forum.blogowicz.in...dowcip-vt20.htm czy zabawnych obrazków => http://forum.blogowicz.in...eszne-vt108.htm

Jeżeli jesteście kinomaniakami zainteresujcie innych nowościami w kinie i telewizji => http://forum.blogowicz.in...kinowe-vf68.htm

Dla graczy przeznaczony jest dział z Grami, znajdzie się tu kącik dla konsol, pecetów, gier online i rebusów => http://forum.blogowicz.info/gry-vf17.htm

W wolnej chwili pokaż użytkownikom swój nowy pulpit => http://forum.blogowicz.in...ulpit-vt719.htm lub podaj przepis na dobry posiłek lub deser => http://forum.blogowicz.info/kulinaria-vf61.htm

Jeżeli na forum mimo mnogości jego działów nie znajdujesz niczego dla Siebie to zaproponuj własny dział => http://forum.blogowicz.in...dzialy-vt18.htm

----------------

sezonowo warto uzupełniać temat kolęd, mamy od tego dwa osobne wątki, jeden z muzyką do słuchania, drugi z klipami wideo

=> http://forum.blogowicz.in...agnac-vt994.htm
=> http://forum.blogowicz.in...czne-vt2607.htm
Odpowiedzi: 0
[ promocja ] forum
cieszy mnie, że piszecie dużo postów i tylko niewielki procent jest nie na temat :P ale przydałoby się aby rejestrowało się nieco więcej userów dziennie ;)

zrobiłem prosciutki button 660x40, który wyladował juz na toplistach: linkup, blogowicz

dodatkowo wstawiłem go do księgi gosci i chyba po raz pierwszy w takiej formie wyladowalo cos na indexie linkup :) , specjalnie nieco z boku aby naruswzyło prostolinijnosć strony

wy także, możecie pomoc, wsadzajac linka na swoje strony, przypominam :
http://forum.blogowicz.info ;)

oraz polecac rejestracje nowych userow przez link z profilu za co sa punkty ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 15
[forum] podsumowanie 2008 roku
Na początku chciałem Wam podziękować za cały poprzedni rok oraz lata wcześniejsze, ze tu zaglądacie i udzielacie się, bez Was nie byłoby tego forum ;)

zacznę od odwiedzin :)

przez cały rok 2008 zaliczyliśmy 338'504 odwiedziny czyli o 28,9% więcej niż w 2007 co mnie bardzo cieszy :)
odsłon było 634'239 czyli o 20% więcej niż w zeszłym roku. Niepowtarzalnych wyświetleń zliczyło 518'766 czyli o 19% więcej niż w 2007.

dniem o największej liczbie odwiedzin był 23 grudzień - 2269, o najmniejszej 23 maj - 366.

Średnia liczba odsłon to 1.87, średni czas na witrynie to 1:26min a nowych odwiedzin było 85,3% (o 3,7% więcej niż 2007).

skąd do nasz przybywano:

86,92% - z wyszukiwarek
9,24% - z witryn
3,83% - wizyty bezpośrednie
0,01% - inne (nie wiem co to oznacza)

pierwsza 10 witryn:
1. http://szablony.blogowicz.info/ (9 658)
2. http://kalendarze.avatary.pl/ (4 599)
3. http://images.google.pl/
4. http://avatary.pl/
5. http://shoutbox.avatary.pl/
6. http://blogowicz.info/
7. http://oceny.org/
8. http://mail.google.com/
9. http://mylog.pocalujmniewdupe.pl/ (894)
10. http://joanna.nieczaj.com/ (738)

najpopularniejsze zapytania do wyszukiwarek:
1. jak ściągnąć film z youtube => http://forum.blogowicz.in...ogle-vt1064.htm
2. slangi => http://forum.blogowicz.in...ngi-d-vt342.htm
3. misia nudlisia => http://forum.blogowicz.info/profiles/2963.htm (dodała u nas temat, ale złamała regulamin, dużo wejśc było, ktoś ją zna :D ?)
4. brushe do photoshopa => http://forum.blogowicz.in...a-70-vt1467.htm
5. gg 8 => http://forum.blogowicz.in...ania-vt2204.htm
6. zmora => http://forum.blogowicz.in...ocna-vt1449.htm
7. kolędy do pobrania => http://forum.blogowicz.in...agnac-vt994.htm
8. zmora nocna => j/w
9. jak sciagnac filmik z youtube => j/w
10. kolędy do ściągnięcia => j/w
11. serwery do cod 4 => http://forum.blogowicz.in...ayer-vt1878.htm
12. dodatki do forum => http://forum.blogowicz.in...a-for-vt353.htm
13. płatki śniegu => http://forum.blogowicz.in...iegu-vt1041.htm
14. płatek śniegu => j/w
15. skrzydła anioła => http://forum.blogowicz.in...niola-vt978.htm

najczęściej przeglądane tematy:
1. jak ściągnąć film z yt - 18499
2. serwery cod4 - 10317
3. skąd ściągnąć kolędy - 8 376
4. problem z emule - lista serwerów - 4 957
5. slangi młodzieżowe - 4 575
6. jak dorobić skrzydła anioła - 4 359
7. zrób własny płatek śniegu - 4 107
8. photoshop - wycinanie fragmentów zdjęć - 3 642
9. zmora nocna - 3 630
10. gg 8 beta do pobrania - 3 526

Przeglądarki (zmiana):
1. Firefox - 52,55% (o 56% więcej niż w 2007)
2. Internet Explorer - 33,79% (o 0,76% mniej)
3. Opera - 12,51% (o 39,2% więcej)
4. Mozilla - 0,42% (o 30% mniej)
5. Chrome - 0,37% (nowość)

Kraje (zmiana):
1. Poland - 319 311 (28,8% więcej niż 2007)
2. United Kingdom - 6 887 (51,7% więcej)
3. Germany - 3 532 (37,3% więcej)
4. Ireland - 1 605 (61,6% wiecej)
5. United States - 1 189 (13,7% mniej)
6. Norway - 799 (152% więcej)
7. Netherlands - 596 (44,3% więcej)
8. not set - 571 (99,6% więcej)
9. Sweden - 509 (85% więcej)
10. Spain - 403 (28,7% więcej)
Ostatni post Odpowiedzi: 26
"pomaganie" w dziale pomoc blogowa na forum
Zacznę od tego, że ten temat ma służyć jedynie luźnej ocenie i nie prowadzić do kłótni.

Naszym głównym działem blogowym jest pomoc z problemami na blogach i nie istnieje on od wczoraj dobrze aby prezentował on ciągle dobry poziom. Cieszy mnie to, że nie udzielam się w nim jako jedyny. Mam jednak sugestię, aby w momencie kiedy nie jesteśmy pewni swojej rady najpierw ją sprawdzić (co napisałem już kiedyś w regualminie forum). Ostatnio pewna osoba zarzuciła nam brak profesjonalizmu => tutaj. Trochę mnie to dotknęło, bo przecież poświęcamy ludziom czas za darmo, no ale z drugiej strony też bym się zirytował jakby mi ktoś tak strzelał poradami na ślepo.

Zasugerowałem Miglu (się odmienia tą ksywkę?) zaopatrzenie się w narzędzie, które kiedyś podała mi Asia. Jest to Firebug do Firefox. Można w nim edytować kod źródłowy na żywo, dodawać elementy i zobaczyć jak prezentują się zmiany i co dają. To oczywiście tylko jedna z jego funkcji, ale bardzo przydatna. W odpowiedzi dostałem, że nie jest użytkownikiem Firefox. Ja też nie jestem użytkownikiem Opery, Chrome, Internet Explorer czy Safari a jednak mam każdą z tych przeglądarek właśnie po to, aby sprawdzić jak prezentuje się w nich strona.

Także dokształcanie się jest tu istotnym elementem, skoro nie mamy pewnej wiedzy a aspirujemy na miano programistów czy interesują nas strony internetowe warto abyśmy wiedzieli coś więcej niż porady zawarte w kursach sprzed 5-10 lat.

Chciałem to z siebie wyrzucić i wyrzuciłem :P mam nadzieję, że nikt się nie uraził a temat jedynie sprawi, że wszyscy zaczniemy zdobywać jeszcze więcej wiedzy na temat HTML, CSS, JS itp. ;) mnie samemu jeszcze jej sporo brakuje i staram się to nadrabiać.
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Nowa skórka forum - uwagi i propozycje
jak widać forum się nieco zmieniło, czekałem jakiś czas na propozycje od was, ale niestety temat zdechł, więc na szybko postanowiłem coś z forum zrobić i taki jest tego efekt.

Nie dogodzę wszystkim, obecny wygląd będzie widniał do czasu opracowania jakiegoś profesjonalniejszego.

Możecie tutaj sugerować swoje propozycje co do tła pod forum, ewentualnych zmian jasności jakiegoś koloru, u mnie widać różnego rodzaju szarości, ale może na większości monitorów jest np. za jasno ?
Ostatni post Odpowiedzi: 18
zaopiekuj się działem
Mamy nowy rok, czas na kolejne etapy rozwoju forum. Jak wiadomo ciekawy temat przyciąga uwagę czytelników. Tematy nie piszą się same, tylko robią to użytkownicy. Jeżeli nie chcą sami pisać tematów, można zachęcić ich chociaż do wypowiadania się w już utworzonych, tylko, że ileż można drążyć jeden wątek ? dlatego...

Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy. Polega to na tym, że poniżej każdy zainteresowany podaje dział, którym mógłby się zająć.

Do wyboru praktycznie wszystkie z forum ogólnotematycznego (poza zarabianiem w internecie) oraz forum młodzieżowego.

Opieka polega na zgłaszaniu spamu, postów całkowicie nie na temat (już teraz zostawmy te na prawdę stare posty w spokoju) itp. spraw.
Dodatkowo opiekun danego działu dba o to, aby działo się coś na nim ;) Nie na zasadzie bezsensownego podbijania tematów a poprzez dodawanie nowych wątków. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to, aby treść tematu nie była "[link] co o tym myślicie?" tylko miała swoją własną, w miarę unikalną treść i dopiero ewentualne odnośniki.

Nagrodą za dobrą opiekę (ocenia administracja forum) będzie status moderatora na danym dziale, ranga specjalna, ewentualne członkostwo w grupie "blogowicz.friends" (dostęp do ukrytego działu), oraz przywileje, które wypłyną w przyszłości.
Ostatni post Odpowiedzi: 40
Goodmonika i szampon Selsun
goodmonika 'zachwala' po cichu ten szampon na wielu forach i ciekawy jestem ile jej za to płacą, bo niestety nie odpisała mi na PW. Dociekać zacząłem kiedy okazało się, że czyta tylko i wyłącznie ten temat na naszym forum ;)



------
wątek wydzielony z sposoby na piękne włosy
Ostatni post Odpowiedzi: 14
zamykamy wyczerpane wątki - porządki na forum
przydałoby się trochę uporządkować tematy na forum, dlatego jak przeglądacie działy i widzicie, że jakiś temat się wyczerpał, ktoś zadawał pytanie i uzyskał pełną odpowiedź a tematu nie da się dalej ciągnąć bo nie ma po co lub w jakimś temacie od kilku stron ciągnie się jedynie wielki oFF nabijaczy postów - zgłaszajcie mi tutaj takie wątki a ja je ładnie pozamykam coby się komuś kiedyś nie nudziło i nie wywlekał tego na wierzch.
Ostatni post Odpowiedzi: 14
A co z bloog.pl ???
być może nie wiem gdzie szukać, ale czy gdzieś jest forum dla użytkowników serwisu WP - bloog.pl ? A jeśli nie ma to czy nie warto by je założyć?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
Świeże posty z bloga na forum
Na pewnym, konkurencyjnym forum znalazłam taki dział jak "świeże posty". Użytkownicy wklejają tam linki do swoich ostatnio napisanych notek. Sądzę, że to byłby całkiem niezły pomysł. Co Wy na to? Arek, może by tak stworzyć taki dział?
Ostatni post Odpowiedzi: 36
[propozycja] Galeria avatarów
Właśnie wpadłam na ciekawy pomysł odnośnie forum!
Co Wy na to, żeby zrobić avatarową galerię? Mówię tutaj o możliwości wybrania sobie avatara na forum z galerii.
Ostatni post Odpowiedzi: 13
[dyskusja] Grupy i rangi na forum
Na dole forum znajduje się spis grup, do których mogą być przyłączeni zarejestrowani uzytkownicy forum.

Do grup blogowych można dodawać się samodzielnie i jak narazie zgłoszenia akceptowane są odrazu.

Pozostałe grupy będą moderowane a o przyjęciu do nich zadecydują opiekunowie.

po co to wszystko?

mimo, iż jesteśmy wszyscy równi (nie licząc administracji :P ) to myślę, że pewna identyfikacja pomoże nam w znalezieniu osób o podobnych zainteresowaniach a także przyspieszeniu działań związanych np. z pomocą.

z czasem powstaną podfora dla grup, narazie jest nas jeszcze za mało, dlatego postarajcie się o nowych uzytkowników ;)
Ostatni post Odpowiedzi: 45
1 - 2 ... 178 - 179 - 180 - 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz